Píše sa rok 1730. Vo Varele v Severnom Nemecku žije šľachtický rod Oldenburgovcov a práve prekonáva vážne ekonomické problémy. Poddaní nemajú z čoho platiť dane, pretože ich už roky sužuje neúroda a mor. Rodine nezostáva nič iné, len vydať dcéru Charlotte Sophie za bohatého muža. Sophiinu sesternicu vydali za grófa Albrechta, ku ktorému Sophie už od detstva prechováva zvlášne city a o inom mužovi nechce ani počuť. Je slobodná, nezávislá, nenávidí konvencie a ľuďom hovorí, čo si myslí. Pre Charlotte vybrali holandského grófa Bentincka z nižšej šľachty, ktorý má pred sebou sľubnú politickú kariéru. Sophie sa bráni, nechce ho, ale on sa do nej zamiluje a rozhodne sa, že ju urobí šťastnou... (oficiální text distributora)

Manarit

No, ty dvě hvězdičky jsou nejspíš za kostýmy a výpravu. Tvůrce se nejspíš snažil seriál pojmout intimně a umělecky, ale ve výsledku mám jen pocit zbytečné roztahanosti a chvílemi i nudy. Sáhodlouhé záběry na stůl plný mlčících lidí působí až nerealisticky a myslím, že seriálu by hodně prospělo, kdyby místo šesti dílů měl jen dva nebo tři. Polovina děje se odehrává mlčky a potichu, postavy jsou takové nemastné neslané, a chvílemi až protivné.Vlastně s odstupem pořád přemýšlím nad tím, jestli to snad vychází z nějaké předlohy, kde je zmatené chování Sophie nějak vysvětlené a film to jen neukázal. Děj se vlastně točí kolem toho, že je to emancipovaná šlechtična, která svého muže poslala k šípku a on ji stále miluje. Nicméně, ta emancipace je podaná tak nešťastně, že Sophie působí jako blázen, který nikdy nedokončí myšlenku nebo svůj vzdor projeví tím, že zarytě mlčí a vytřeštěně kouká. Ten vytřeštěný pohled každých pět minut si budu pamatovat hodně dlouho. Další věcí bylo její tělesné postižení, které je zdůrazňováno tím, že musí v korzetu lehávat a nemůže se pohnout, ale zároveň bez obtíží přežije porod a rajtuje na koni. Nedotažené, škoda. ()