Ze srdce... (festivalový název)

• hindský

Dil Se..

From the Heart

Drama / Romantický / Muzikál / Thriller

Indie, 1998, 163 min

Ten kto čaká tradičný príbeh lásky môže byť z Dil Se sklamaný. Nie je to 'typický' shahrukhovský film - našťastie. Láska proste nedokáže zdolať všetky prekážky, aj keď sa nás Bollywood často snaží presvedčiť o opaku. Milujem album (AR Rahman) a hudobné klipy patria medzi tie najlepšie, aké som doteraz videla.(11.5.2011)

Musím říct, že ze začátku mě film nejprve obklopil, poté až nechci říct nudil, myslím že by se dalo s tématem pracovat lépe, film je strhující až tak od třech čtvrtin, předtím je to takové oťukávání o romantice ve které se občas mihne závažnost terorismu. Nicméně dávám 4* za vážnost tématu, za písně, které zde kupodivu přesně sedly na dané téma a za to, že se nekonal žádný happyend.(27.8.2012)

Rahmanov soundtrack mám doma už asi 9 rokov. Poznám ho naspamäť a je naozaj parádny. Tak som si konečne pozrela príbeh, ktorý ku nemu patrí. Na Bollywood celkom netradičný. Príbeh Amarovej lásky, ktorej nepriali okolnosti, na pozadí ktorej sa rieši vážna téma - terorizmus. Film mal aj slabé chvílky, ale kašlať na ne. Shahrukh bol miestami fantastický a každý song mal vo filme vlastný klip. Štvrtá * za muziku. Videné v rámci Season Challenge Tour (5.9.2015)

Jako v mlze ztrácí se hlavní postavy, chovají se tak, že vás to vyvádí z míry, pod dešťovou clonou ztrácí s děj, byť myšlenka je zajímavá, nejkrásnější je choreografie, působivá a smyslná, vábivá a dráždivá, prozradí vám víc než hodina filmu, je to překrásný způsob, jak projevit podstatu vztahu a niterné pocity, tanec v tomto filmu rozhodně vede.(12.5.2018)

Aby našinec pochopil indické filmy, tak je tento film správná volba. Hlavní devízou Bollywoodu jsou především pěvecké vstupy, ty jsou jak chytlavé, tak po choreografické stránce dokonalé. Po zhlédnutí tohoto díla uvěříte že nikdo jiný než Indové nedokáží dát do jednoho filmu všechny možné žánry, chvílemi koukáte na komedii, posléze na drama, muzikál, "akčňák" no a pak vás překvapí politické vyznění, dokonce dojde i na smazání rozdílů mezi Pakistánci a Indy a přitom všem zjistíte že vše spojuje pořádná dávka love story. Myšmaš? Kdepak! Vše má své místo a jedním slovem jsou herecké i pěvecké kusy dokonalé, po technické stránce perfektní... Milionář z chatrče a jeho tvůrci brali inspiraci i z tohoto filmu, to je bez debaty.(26.4.2015)

• - Farrah Khan (nejde o příbuznost) měla v ruce bílou látku a když se blížil most nebo tunel, dala znamení, tanec se přerušil a herci se museli včas sklonit. (Stoka)

• - Ve filmu se tancovalo na jedoucím vlaku, ačkoliv vlak jel pomalu, tanečníci byli jištěni přivázáním ke Khanovi (on sám ale přivázán nebyl). (Stoka)