Reklama

Reklama

Ze srdce...

(festivalový název)
  • Indie Dil Se.. (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Amar, reportér celostátního rádia, jede do nebezpečného regionu natáčet rozhovor se separatisty a tamními obyvateli. Na jednom nádraží se však jeho cesty osudově zkříží s jednou tajemnou a záhadnou dívkou. (berg.12)

Recenze (20)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Bollywood nebývá vždycky veselý a roztačený. Dil se...je film plný bolesti a zoufalství, ale také poetiky, opírající se hlavně o výtvarnou kameru Shantoshe Sivana. Atmosferických momentů je mnoho, ale osobně bych vyzdvihl především scénu s písní Dil se re, která dává vyniknout talentu režiséra i kameramana a samozřejmě také exotické kráse Manishy Koiraly. ______ Mrzí mne akorát velmi špatná kvalita obrazu. Film jsem viděl z originálního DVD, to je však očividně naskenované z poškozeného filmového pásu a bez jakéhokoli remasteru, vinou čehož je obraz neostrý, vybledlý a hlavně plný různých šrámů a škrábanců. Vydání v lepší kvalitě by si Dil se...i jeho diváci určitě zasloužili. ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Pôsobí to príšerne staro. V tomto má západná kinematografia proste navrch. Keď som si ale asi v polovici filmu hovoril, že to asi nedám, začalo to gradovať. A to o aký vážny film vlastne ide + temperamentné (niekto by to mohol vnímať ako prehravané) Shahrukstvo to utrpenie na chvíľu potlačili. Ale stále je to jeden z tých menších zážitkov, ktoré mi India doposiaľ ponúkla. ()

Reklama

eLeR 

všechny recenze uživatele

Rahmanov soundtrack mám doma už asi 9 rokov. Poznám ho naspamäť a je naozaj parádny. Tak som si konečne pozrela príbeh, ktorý ku nemu patrí. Na Bollywood celkom netradičný. Príbeh Amarovej lásky, ktorej nepriali okolnosti, na pozadí ktorej sa rieši vážna téma - terorizmus. Film mal aj slabé chvílky, ale kašlať na ne. Shahrukh bol miestami fantastický a každý song mal vo filme vlastný klip. Štvrtá * za muziku. Videné v rámci Season Challenge Tour ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Sedm barev lásky - přitažlivost, zaslepení, vášeň, oddanost, úcta, posedlost, smrt. Jedno je jisté, na indických filmech se mi určitě líbí něco jiného než samotným Indům. Zádumčivá hudba a exotické prostředí Ladaku dodává příběhu i písním úžasnou atmosféru. Děj má spád a herecké výkony jsou solidní (dokonce i Shahrukh Khan se tu pokusil o trochu netradiční polohu). Škoda té trochu lacině vyhlížející kamery. Né, že by to nebyl typický Bollywood, dostane se i na takové perly, jako vážně míněný monolog "Láska je silnější než terorismus", ale rozhodně se Dil Se.. řadí spíš mezi ty méně typické kousky. A ten závěr, to je prostě bomba. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Dobře, je to plakátový film o tom, že terorismus je špatný. Souhlas. Ale, do jaké zasahující romance to dokázali zabalit? Dívka není divukrásná, vypadá trpce jako trnka, ale je nezapomenutelná. Muž působí zpočátku směšně se svou obsesí k dívce, kterou viděl jen pár minut. Není to zdánlivě láska, jen posedlost, jak tam někdo řekne. Ale pak přijde poušť. Ti dva jdou pouští, kde jejich vyhrocené city, osekané od společenského balastu, naplno propuknou. Bez keců, bez předstírání, jenom syrové emoce - skvěle zahráno a procítěno. Z téhle cesty už není návratu, je to absolutní odevzdání. A to pro oba, i když každý z nich se obětuje něčemu jinému. Až na konci se jejich směřování protne. Očekávatelným způsobem. I když jsem doufala v jiný konec, tak jiný než tenhle asi nemohl nastat. ___ Konec konců, je to jen plakátový film. A já se u něj málem rozbrečela. /můj komentář číslo 1 900/. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Farrah Khan (nejde o příbuznost) měla v ruce bílou látku a když se blížil most nebo tunel, dala znamení, tanec se přerušil a herci se museli včas sklonit. (Stoka)
  • Ve filmu se tancovalo na jedoucím vlaku, ačkoliv vlak jel pomalu, tanečníci byli jištěni přivázáním ke Khanovi (on sám ale přivázán nebyl). (Stoka)

Reklama

Reklama