poster

Reise der Hoffnung

 • Turecko

  Umuda Yolculuk

 • USA

  Journey of Hope

Drama

Švýcarsko / Turecko / Velká Británie, 1990, 109 min

 • Houdini

  Oscar 1 : Cizojazyčný film(28.6.2004)

 • Bubble74
  ****

  Sugestivní kamera, citlivá režie a emocionální, pravdivý příběh, jakých jsou dnes a denně stovky. Rozdílné destinace, rozdílné lidské osudy, identická touha po lepším životě. Zoufalci ze zapadlých koutů světa opouští své tristní existence a poháněni naivními iluzemi, ženou se za vysněným blahobytem. Ve šlépějích svých příbuzných nebo známých, kteří to údajně dokázali, soudě dle lákavých pohlednic ze země zaslíbené, v tomto případě z té, „kde hned za horami skutečně začíná ráj.“ A tak zástupy dalších balí svých pět švestek a vydávají se napospas všemu a všem, aby nezřídka zjistily, že veškerým jměním zaplacená cesta naděje se změní v boj o holé přežití. Reise der Hoffnung líčí přesně takové štrapáce tři sympatických členů jedné turecké rodiny a divák s nimi doufá, strádá, s obavami předvídá a má přitom chuť křičet: „Vraťte se zpátky, dokud ještě není příliš pozdě!“(20.3.2012)

 • uhlerado
  *****

  Film som videl ešte pred utečeneckou krízou. Zrejme by si ho mal pozrieť každý utečenec/migrant pred tým, ako prichádza do EU, do raja vysnívaného. Doma je doma a aj Čech či Slovák by si to mal uvedomiť, keď uteká do zahraničia. Film je veľmi dobre zrežírovaný a kamera je fantastická. Výkony hercov výborné, mladá turecká rodina a jej tragický príbeh dojme každého a núti zamyslieť sa nad ich počínaním.(13.2.2018)

 • d-fens

  ocenenia : Oscar 1991 - Najlepší zahraničný film(31.1.2012)

 • Ekser
  *****

  Skutočný príbeh jednej Tureckej rodiny , ktorá sa vydala na cestu v nádeji za lepším životom do Švajčiarska .(2.11.2009)