Sicilián

The Sicilian

• slovenský

Sicílčan

Krimi / Drama

USA, 1987, 115 min (Director's cut: 146 min)

• vesper001

Hloupý film, který vynikající předlohu nevykradl, protože s ní nemá prakticky nic společného, ale okradl o název, jméno uctívaného bandity a přitažlivé sicilské lokace. O tom, že je namakačenko Lambert mizerný herec a korzár ultrabrakových vod, není nejmenších pochyb, a zbytek komparzu si může kolty ušoupat, aby mu stačil. La Sicilia è un'isola infelice a byla by na tom ještě hůř, kdyby byl skutečný Giuliano (dost fešák, btw) takovej křupan.(27.12.2016)

Zpracování příběhu průměrné vzhledem ke slavné adaptaci, kterou se chystám přečíst, ale veškeré nedostatky v pohodě znegovala přítomnost neuvěřitelně charismatického sexy Lamberta v jeho vrcholné době a formě. Ten pohled vraždil sám o sobě a ostatní zbraně prakticky nepotřeboval ani on, ani jeho mafiánští kumpáni. V podstatě kdyby po celou dobu projekce tahal za šňurů kačera, já bych byla spokojena. To se tak někdo holt umí narodit. ;-)(31.10.2012)

Měl jsem štěstí na režisérský sestřih. Snímek s povedenou kamerou, dobrou hudbou a solidním scénářem je velice příjemným mafiánským filmem. Knižní předloha je naprosto dokonalá, jasně Cimino se nemůže rovnat Kmotrovi, ale i tak je Sicilián povedeným snímkem. Lambert sice nijak nezáří, ale ostatní charaktery jsou zahrány dobře Sicílie zobrazena s mrazivou atmosférou... Dávám 3*, ale určitě je to o trochu víc...(21.10.2009)

Těžko věřit, že LOVCE JELENŮ a SICILIÁNa natočil tentýž člověk. Je pravda, že jsem viděl jen tu zkrácenou verzi - krácení je z této úpravy cítit na míle a určitě ničemu nepomohlo - s podivnými a rušivými postsynchrony, ale ani tak si nemyslím, že bych měl chuť filmu přidávat na kreditu. Některé scény jsou hodně ubohé a o nikom z herců se nedá říct, že by podal ohromující výkon (hodně afektu na všech frontách). Celkové resumé filmu o sicilském Robinu Hoodovi potom při podobném základu nejde vynést v jiném duchu, než přísně průměrném. A to oči mhouřím, jak jen mohu, protože LOVEC JELENŮ je výborný film a díky Puzovi máme Coppolova KMOTRA. 50%(30.10.2011)

Tretie potulky so Ciminom a do tretice na stred. Cítiť, že režisér dostal pri Nebeskej bráne po prstoch, čo zmiernilo jeho záľubu v megalománii. Tu sa predsa len krotí a aj keď by bolo z čoho strihať dostáva sa nám príma sicílska záležitosť s národným hrdinom Giulianom, čo na svoju smolu opustí život Jánošíka a spolčí sa s najväčšou sebrankou starej vlasti. Lambert ešte na výslní výrazný tak akurát, jeho pravá ruka v podaní Turturra prekvapivo sympatická, životná láska krásna a maffiosso Don Masino by uspel aj na kastingu do slávnejších eposov. Príjemná hudba, kamera, výprava len dokresľuje pravú príchuť Sicílie, čo už menej dve a pol hodinová nádielka aká s blížiacim sa záverom rozhodne miesto vyvrcholenia uspávať. Nuda tak degraduje Sicílčana do priemerných vôd a je to škoda, mohlo ísť o viac.(2.7.2016)