Boogie-Doodle

Animovaný / Krátkometrážní
Kanada, 1948, 4 min

Režie:

Norman McLaren

The National film board of Canada uvádí experimentální film Normana McLarena, vyrobený bez použití kamery, kreslením přímo na 35mm film obyčejným perem a inkoustem. (J.Connor)

Tom_Lachtan

Norman McLaren natočil věci lepší i horší, tahle experimentální záležitost se od podobných, tvořených stejnou metodou, odlišuje tím, že má něco jako děj, nebo alespoň pokus o nějaký smysl. Toť vše. ()

Bajda

Boogie-Doodle vznikl bez použití kamery, kresbou přímo na 35mm film. Boogie, které k filmu hraje, není nějak synchronizované s obrazem, ale dotváří atmosféru. Mnohem dokonalejší a promyšlenější je podle mě jiný McLarenův krátkometrák Begone Dull Care. ()

honajz2

Ze začátku celkem fajn, pak už mi to přišlo přehnané. Ten film musel dát určitě práci, ale přece jenom, McLaren natočil mnohem lepší díla a to stejnou metodou, takže za ni už tolik bodů navíc nepřidám. Musím ale ocenit ty multijazykové titulky, co má skoro vždycky McLaren na začátku svých filmů, ty se mi dost líbí. Lepší 2* ()

• Krátkometrážní snímek byl vytvořen přímo na filmovém pásu perem a inkoustem, tedy bez použití kamery. (Morloth)