poster

Lines Horizontal

Krátkometrážní

Kanada, 1962, 6 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Le_Chuck
  ***

  Hodnotiť v tomto prípade vizuálnu stránku rovnakým merítkom, ako "bežný" film mi príde minimálne podivné. Lines: Horizontal je jednoducho symbióza obrazu a zvuku, kedy za doprovodu podmanivej hudby sledujeme hypnotické pohyby čiernych horizontálnych čiar, na farebne-náladovo sa meniacom pozadí. Symbol čiary ako napr. struny (benjo, gitara) mi prišiel viac ako evidentný. Peter Seeger svojou hudbou vybojoval pre Normana tri hviezdy.(4.10.2006)

 • nunka
  *

  Hra a súlad zvuku, farieb, pohybu a tvarov..????? niekto to može chápať ako umenie... osobne som však v tom nevidela nič viac ako 6 minútové hypnotizovanie hýbajúcich sa elektických drôtov vo vetre...(25.7.2006)

 • Tom_Lachtan
  *

  V tomto filmu "horizontální čáry" se vašemu ctihodnému oku představí........ Horizontální čáry! ....... hm... Slabé, dokonale sterilní, nezajímavé a nudné. Howgh. PS: a kdyby si někdo myslel, že jsem tenhle komentář obšlehl sám od sebe z profilu filmu Vertikální čáry, tak by měl sakra pravdu, jen ta hudba tu není moc dobrá.(20.3.2015)

 • swamp
  ***

  Mě to neoslovilo tak, jako vertikální bratříček, přesto se jedná o velice zajímavý audio-vizuální projekt.(4.3.2014)

 • jojinecko
  *

  Táto horizontálna verzia ďalšieho McLarenovho diela "Lines Vertical" ničím neprekvapuje a mohla by sa používať ako pomôcka v psychoanalytickej praxi pre potreby rýchlejšieho uvedenia do stavu hypnózy...(30.8.2006)

 • vypravěč
  ***

  Jeden z McLarenových nejminimalističtějších snímků, založený na mj. splývání, rozplývání, míjení, prostupování a odrážení čar, poslouží jako skvělé hřiště pro zrak, který může libovolně přiřazovat jednotlivým „událostem“ různé významy, čili určovat pohyb jednotlivých přímek – anebo se těm nekonečným klamům odevzdat a v síti se rozplynout jako jedna z linek. Terapie.(12.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace