Ježíš

Barnet Bain

John Heyman

Kostýmy:

Rochelle Zaltzman

Film jsem viděl již mnohokrát a stále znovu se k němu vracím. Prostředí je věrohodné a venkovní pozadí pěkné. Interiéry jsou chabě, stejně jako herecké výkony, obrovsky chabé. Přesto přese všechno, neznám asi věrnější zachování biblických textů ve filmu. Což je podstata filmu. Parádní převedení biblického textu do zvukové stopy a takřka i na plátno konce 70. let.(25.10.2013)

Film trpící dvojím velkým neduhem. Především vznikl jako evangelizační nástroj, a proto je značně didaktický. S tím souvisí i to, že je natočen tak, aby oslovil co nejvíce lidí, a tudíž je také značně středoproudý. Logicky nejde o žádné filmařské veledílo. Přesto mé v sobě několik velice silných míst.(1.10.2006)

• PinokKio

Bůh mi odpusť, ale trpěl jsem. Ó Bože, a jak. Ze začátku jsem se musel smát, jelikož herecky všichni ti lidičkové spadali někam k výkonu ve školní besídce, pak jsme ale vyrostli a vyrazli do světa, takže bylo o něco líp. Ale přesto, nevím Bože, jestlis to byl ty, kdo do toho pořád odněkud kafral, ale byls nesmírně (a proč to nenapsat ještě jednou), opravdu nesmírně protivný .. skoro jsem měl pocit, jako by ta story měla původně stopáž dvacetidílného seriálu, ale někdo to razantně prostříhal, tak proto ten dovysvětlující hlas z hůry. No, jednu hvězdičku, abych si to nahoře nepo.. ehm, vy víte ;-)(11.2.2009)

Hodnotit "technickou" stránku, byly by to z mé strany tak dvě, tři hvězdičky. Ten film by byl bez poselství které nese hodně slabej. Ale to poselství je síla , které i leckdo neodolal. Před lety když to zde hodně hodně chodilo a předatavení bylo zdarma, dělal jsem na jednom pořadatele. Mnoho lidí se tenkrát modlilo závěrečnou modlitbu. Já už ono "setkání z Ježíšem" prožil před tím. A byla a dodnes je to paráda která stála za to.(12.1.2008)

• Morholt

"......podle skutečných událostí zaznamenaných v Lukášově evangeliu....." Už sama tato věta je pro nevěřícího psa, jako jsem třeba já, určující. Z mého pohledu se jedná o prachobyčejnou křesťanskou propagandu, která nemá čím zaujmout a zobrazuje Ježíše bez jakékoliv kontroverze a samozřejmě opředeného svou božskou mytologií. Film točený křesťany a pro křesťany. Ateista, muslim a další si z toho nic moc vzít nemohou. 10%(31.7.2012)

• - Když Ježíš vstupuje do nebe říká poslední slova. Tyto slova jsou z evangelia podle Matouše z dvacáté kapitoly, verše osmnáct a devatenáct. (Kuny27)

• - Když v dodatku filmu citují Ježíšova slova, citují z evangelia podle Matouše a Jana. Dále citují Bibli z  listu Římanům a ze Zjevení Janova. Film je však zakončen citací z listu Židům, odkazující na starozákonní 5. knihu Mojžíšovu. (Kuny27)

• - Film byl předabován do 1 112 jazyků a vysílán ve všech státech světa. [Zdroj: didyouknow.org] (Zdroj: ČSFD.cz)