Ježíš

John Heyman

Kostýmy:

Rochelle Zaltzman
  • Perotinus

Je snadné se "Ježíšovi" smát za prvoplánový, filmařsky naprosto nenápaditý projev; za evangelizační dovětek, ze kterého kape pitomost; za to, jak detailně si nechal režisér poradit od znalců drobných reálií prvního století, aby ho ani nenapadlo obrátit se o radu na pořádné teology Nového zákona; za laciné TV pojetí hlavní postavy. Teprve novější brak Melů Gibsonů etc. vás naučí znát cenu a relativní diskrétnost tohoto kousku.(31.1.2015)

Film trpící dvojím velkým neduhem. Především vznikl jako evangelizační nástroj, a proto je značně didaktický. S tím souvisí i to, že je natočen tak, aby oslovil co nejvíce lidí, a tudíž je také značně středoproudý. Logicky nejde o žádné filmařské veledílo. Přesto mé v sobě několik velice silných míst.(1.10.2006)

• Morholt

"......podle skutečných událostí zaznamenaných v Lukášově evangeliu....." Už sama tato věta je pro nevěřícího psa, jako jsem třeba já, určující. Z mého pohledu se jedná o prachobyčejnou křesťanskou propagandu, která nemá čím zaujmout a zobrazuje Ježíše bez jakékoliv kontroverze a samozřejmě opředeného svou božskou mytologií. Film točený křesťany a pro křesťany. Ateista, muslim a další si z toho nic moc vzít nemohou. 10%(31.7.2012)

• C0r0ner

Sračka k pohledání. O obsahu se samozřejmě vyjadřovat nemusím, co byla hrůza sama o sobě. Spíš mě zaráželo to neskutečně amatérské zpracování, které už hraničilo s céčkovým filmem. Kamerové prostřihy z moře/z pevniny, kdy na jednom záběru je moře klidné a na druhém se zvedají metrové vlny atd. atd. Ztělesněné peklo. 10%(14.2.2017)

Hodnotit "technickou" stránku, byly by to z mé strany tak dvě, tři hvězdičky. Ten film by byl bez poselství které nese hodně slabej. Ale to poselství je síla , které i leckdo neodolal. Před lety když to zde hodně hodně chodilo a předatavení bylo zdarma, dělal jsem na jednom pořadatele. Mnoho lidí se tenkrát modlilo závěrečnou modlitbu. Já už ono "setkání z Ježíšem" prožil před tím. A byla a dodnes je to paráda která stála za to.(12.1.2008)

• - Když Ježíš vstupuje do nebe říká poslední slova. Tyto slova jsou z evangelia podle Matouše z dvacáté kapitoly, verše osmnáct a devatenáct. (Kuny27)

• - Film byl předabován do 1 112 jazyků a vysílán ve všech státech světa. [Zdroj: didyouknow.org] (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film je inspirován jedním ze čtyř vyprávění Evangelia Bible, konkrétně Evangeliem podle Lukáše. (Kuny27)