Ježíš

John Heyman

Kostýmy:

Rochelle Zaltzman
  • PinokKio

Bůh mi odpusť, ale trpěl jsem. Ó Bože, a jak. Ze začátku jsem se musel smát, jelikož herecky všichni ti lidičkové spadali někam k výkonu ve školní besídce, pak jsme ale vyrostli a vyrazli do světa, takže bylo o něco líp. Ale přesto, nevím Bože, jestlis to byl ty, kdo do toho pořád odněkud kafral, ale byls nesmírně (a proč to nenapsat ještě jednou), opravdu nesmírně protivný .. skoro jsem měl pocit, jako by ta story měla původně stopáž dvacetidílného seriálu, ale někdo to razantně prostříhal, tak proto ten dovysvětlující hlas z hůry. No, jednu hvězdičku, abych si to nahoře nepo.. ehm, vy víte ;-)(11.2.2009)

• Morholt

"......podle skutečných událostí zaznamenaných v Lukášově evangeliu....." Už sama tato věta je pro nevěřícího psa, jako jsem třeba já, určující. Z mého pohledu se jedná o prachobyčejnou křesťanskou propagandu, která nemá čím zaujmout a zobrazuje Ježíše bez jakékoliv kontroverze a samozřejmě opředeného svou božskou mytologií. Film točený křesťany a pro křesťany. Ateista, muslim a další si z toho nic moc vzít nemohou. 10%(31.7.2012)

Film jsem viděl již mnohokrát a stále znovu se k němu vracím. Prostředí je věrohodné a venkovní pozadí pěkné. Interiéry jsou chabě, stejně jako herecké výkony, obrovsky chabé. Přesto přese všechno, neznám asi věrnější zachování biblických textů ve filmu. Což je podstata filmu. Parádní převedení biblického textu do zvukové stopy a takřka i na plátno konce 70. let.(25.10.2013)

Film trpící dvojím velkým neduhem. Především vznikl jako evangelizační nástroj, a proto je značně didaktický. S tím souvisí i to, že je natočen tak, aby oslovil co nejvíce lidí, a tudíž je také značně středoproudý. Logicky nejde o žádné filmařské veledílo. Přesto mé v sobě několik velice silných míst.(1.10.2006)

Ježíš je sympaťák! Snímek, který popisuje Boha na zemi. Tak se to stalo. Jsem přesvědčený, že by se náboženství mělo více probírat a učit. Hlavně u nás v republice je obrovská neznalost křesťanství. Svět by bylo nádherné místo, kdyby se lidé obrátili k Bohu. Existenci ďábla bychom měli brát nesmírně vážně, protože popíráním jeho existence budeme zranitelnější jeho útokům. Zlo může kdykoliv svést každého z nás.(3.8.2015)

• - Film je inspirován jedním ze čtyř vyprávění Evangelia Bible, konkrétně Evangeliem podle Lukáše. (Kuny27)

• - Film byl předabován do 1 112 jazyků a vysílán ve všech státech světa. [Zdroj: didyouknow.org] (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Přestože je film natočen podle evangelia Lukášova, úvodní verše filmu jsou z evangelia podle Jana. Třetí kapitoly verše šestnáct a sedmnáct a zníí : "Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen." (Kuny27)