Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Ježíš producenta Johna Heymana je nejpřekládanějším filmem v historii kinematografie. Film byl doposud nadabován do více než 1000 jazyků.

Kdo je vlastně Ježíš? John Heyman strávil devět let vytvářením prostředí Palestiny prvního století, aby mohl natočit film o jedinečném životě Krista, který zásadně ovlivnil celou lidskou historii. Toto dílo, natočené podle skutečných událostí zaznamenaných v Lukášově evangeliu, je realistické a historicky věrné. Filmovalo se přímo v Izraeli, na místech popsaných v Bibli. 45 herců a více než 5000 komparzistů bylo vybráno z oblasti Středního Východu. Týmy specialistů velmi důkladně studovaly dobové oblečení, architekturu, zvyky a jídla. (ing.man)

(více)

Recenze (42)

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Bůh mi odpusť, ale trpěl jsem. Ó Bože, a jak. Ze začátku jsem se musel smát, jelikož herecky všichni ti lidičkové spadali někam k výkonu ve školní besídce, pak jsme ale vyrostli a vyrazli do světa, takže bylo o něco líp. Ale přesto, nevím Bože, jestlis to byl ty, kdo do toho pořád odněkud kafral, ale byls nesmírně (a proč to nenapsat ještě jednou), opravdu nesmírně protivný .. skoro jsem měl pocit, jako by ta story měla původně stopáž dvacetidílného seriálu, ale někdo to razantně prostříhal, tak proto ten dovysvětlující hlas z hůry. No, jednu hvězdičku, abych si to nahoře nepo.. ehm, vy víte ;-) ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Film trpící dvojím velkým neduhem. Především vznikl jako evangelizační nástroj, a proto je značně didaktický. S tím souvisí i to, že je natočen tak, aby oslovil co nejvíce lidí, a tudíž je také značně středoproudý. Logicky nejde o žádné filmařské veledílo. Přesto mé v sobě několik velice silných míst. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pri hodnotení skúsim úplne opomenúť religioznu stránku tohto diela a zhrniem to z pohľadu filmového fanúšika. Jedná sa o zdĺhavé, pomerne verné, sfilmovanie evanjelia Sv. Lukáša, ktoré je súčasťou kresťanskej Biblie. Forma, ktorou je to celé podané, mi prišla silne propagandistická, skoro až sektárska. Pri sledovaní tohto filmu som narazil na výborne volené lokácie, nevyrovnané herecké výkony, dobrú prácu s kamerou, lacný rozprávačský doprovod, zopár silných scén... Klad strieda zápor, ale také slabšie tri hviezdičky to znesie. *** ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Mám v živé paměti, kterak mě coby hocha školou povinného tento film v roce 1990 oslovil. Po jeho skončení jsem se ke Kristu modlil, aby mě odnaučil hlasitému krkání, značnému to mému neduhu, ale záhy jsem zjistil, že se to budu muset odnaučit sám, a tak jsem na Ježíška i jeho pěkný propagandistický filmeček zapomněl. Pokud chcete zahořet láskou k vypečenému božímu synáčkovi a nevadí vám tak trochu "sektářská" atmosféra kolem filmu, je tenhle snímek ideální. Pokud chcete dosáhnout duchovního osvícení, přečtete si radějí Písmo Francois Cavanny. S heslem: řiť a smích léčí, to je ověřené, se loučím... A pane bože, když dám tři hvězdy, půjdu za odměnu do nebe??? ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Tento film nám kdysi na originální VHS donesl jeden katolík ve snaze obrátit nás na víru. Jako větší dítě mne snímek zaujal. O několik let později jsem byl šokován Gibsonovým zpracováním Umučení. Nyní, po mnoha letech jsem si tento počin zopakoval a přestože ve svém závěru působí jako nějaká katolická agitka, mne bavil a zaujal. Nejsem nějak kovaný v Bibli, ale z toho, co znám, se jí poměrně držel a v lecčem odpovídal i tomu, co říkával Edgar Cayce. Představitel Ježíše je velmi sympatický a dobře nadabovaný Luďkem Munzarem. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Přestože je film natočen podle evangelia Lukášova, úvodní verše filmu jsou z evangelia podle Jana. Třetí kapitoly verše šestnáct a sedmnáct a zníí : "Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen." (Kuny27)
  • Film byl předabován do 1 112 jazyků a vysílán ve všech státech světa. [Zdroj: didyouknow.org] (ČSFD)
  • Film je inspirován jedním ze čtyř vyprávění Evangelia Bible, konkrétně Evangeliem podle Lukáše. (Kuny27)

Reklama

Reklama