poster

Jít za sluncem

 • USA

  The Sunchaser

 • Slovensko

  Lovec slnka

Drama / Krimi

USA, 1996, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  ***

  Dlhá cesta dvoch úplne odlišných ľudí naprieč rozľahlou Arizonou mala svoje čaro, ale i neprehliadnuteľné chyby. Miestami silne dramatické, no chvíľami aj dosť naivné. Malo to veľký potenciál, ale v konečnom výsledku to pôsobí mierne rozpačito. Tak takto sa mi javí nezávislá americká road movie dráma "Lovec slnka" (The Sunchaser), ktorú v roku 1996 natočil režisér Michael Cimino. Čakal som, že to bude emotívnejšie, dramatickejšie a filmársky kvalitnejšie. Škoda. No nemôžem napísať, že by to bola strata času. Za tri hviezdičky to určite stojí. ***(3.11.2019)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Když chceš někoho zabít, nebudeš ho varovat............ Slušná práce kamery a povedený střih okolo 13 minuty. Kamera se tam točí okolo skupiny hovořících doktorů v nějaké nejmenované restauraci. Celkem povedený moment. Obrázek hory, kterou má vězeň Brandon Monroe (Jon Seda) v knížce je Dibé Nitsao v Coloredu na území indiánského kmene Navajo. Tam vlastně směřuje celý příběh. Příběh smutný, vypovídající o životě a smrti. Podaří se Brandonovi ošálit Smrt? Podaří se Dr. Reynoldsovi (Woody Harrelson) přesvědčit Brandona, že jen lékaři mu mohou pomoci? Nebo to bude všechno obráceně? Střet dvou civilizací, střet dvou světů a střet dvou názorů. Krásný příběh.(28.9.2012)

 • dr.horrible
  **

  Patetická rozprávka o tom, ako viera, kúzla a horoskopy porazili bohatých belochov a zlú vedu. Dlhšia antivax scéna je tam našťastie len jedna, takže násilné to až tak nie je, a výrazne hlúpy film z toho robí skôr nedostatočný (žiadny) vývoj hlavnej postavy. Hviezda za 90.kového Woodyho, pol hviezdy za krásnu prírodu.(11.8.2020)

 • NinadeL
  ***

  Jít za sluncem je jediný kino film jinak výhradně televizní herečky Alex Tydings, mmj. Alex hraje manželku Woodyho Harrelsona, je půvabná a velmi emotivní, ale co je jí to plané, když je The Sunchaser buddy/road movie. Cesta za vykoupením není snadná a pokud se to celé odehrává na nekonečných pláních v Arizoně, je se čím zabavit. Přesto nemám pocit, že by šlo o Woodyho topku.(1.1.2014)

 • rockwoman
  ****

  Brandon možná nebyl žádný svatoušek, ale mé sympatie si postupně získal a ve finále jsem mu držela pěsti. Michael měl svůj svět, své priority a také svou 13.komnatu. Občas stačí jen krátké setkání aby si člověk uvědomil jak jsou některé věci oproti těm jiným malicherné. Nádherný film o smyslech a hodnotách života, o poznání a důvěře.(5.1.2014)

 • - Herec Jon Seda, jenž ve filmu hrál smrtelně nemocného indiána z kmene Navajo Brandona, není ve skutečnosti indián, ale Portorikánec. (Lynette)