Jít za sluncem

The Sunchaser

Lovec slnka

Drama / Krimi

USA, 1996, 122 min

Dlhá cesta dvoch úplne odlišných ľudí naprieč rozľahlou Arizonou mala svoje čaro, ale i neprehliadnuteľné chyby. Miestami silne dramatické, no chvíľami aj dosť naivné. Malo to veľký potenciál, ale v konečnom výsledku to pôsobí mierne rozpačito. Tak takto sa mi javí nezávislá americká road movie dráma "Lovec slnka" (The Sunchaser), ktorú v roku 1996 natočil režisér Michael Cimino. Čakal som, že to bude emotívnejšie, dramatickejšie a filmársky kvalitnejšie. Škoda. No nemôžem napísať, že by to bola strata času. Za tri hviezdičky to určite stojí. ***(3.11.2019)

CITÁT - Když chceš někoho zabít, nebudeš ho varovat............ Slušná práce kamery a povedený střih okolo 13 minuty. Kamera se tam točí okolo skupiny hovořících doktorů v nějaké nejmenované restauraci. Celkem povedený moment. Obrázek hory, kterou má vězeň Brandon Monroe (Jon Seda) v knížce je Dibé Nitsao v Coloredu na území indiánského kmene Navajo. Tam vlastně směřuje celý příběh. Příběh smutný, vypovídající o životě a smrti. Podaří se Brandonovi ošálit Smrt? Podaří se Dr. Reynoldsovi (Woody Harrelson) přesvědčit Brandona, že jen lékaři mu mohou pomoci? Nebo to bude všechno obráceně? Střet dvou civilizací, střet dvou světů a střet dvou názorů. Krásný příběh.(28.9.2012)

• dr.horrible

Patetická rozprávka o tom, ako viera, kúzla a horoskopy porazili bohatých belochov a zlú vedu. Dlhšia antivax scéna je tam našťastie len jedna, takže násilné to až tak nie je, a výrazne hlúpy film z toho robí skôr nedostatočný (žiadny) vývoj hlavnej postavy. Hviezda za 90.kového Woodyho, pol hviezdy za krásnu prírodu.(11.8.2020)

Jít za sluncem je jediný kino film jinak výhradně televizní herečky Alex Tydings, mmj. Alex hraje manželku Woodyho Harrelsona, je půvabná a velmi emotivní, ale co je jí to plané, když je The Sunchaser buddy/road movie. Cesta za vykoupením není snadná a pokud se to celé odehrává na nekonečných pláních v Arizoně, je se čím zabavit. Přesto nemám pocit, že by šlo o Woodyho topku.(1.1.2014)

Brandon možná nebyl žádný svatoušek, ale mé sympatie si postupně získal a ve finále jsem mu držela pěsti. Michael měl svůj svět, své priority a také svou 13.komnatu. Občas stačí jen krátké setkání aby si člověk uvědomil jak jsou některé věci oproti těm jiným malicherné. Nádherný film o smyslech a hodnotách života, o poznání a důvěře.(5.1.2014)

• - Herec Jon Seda, jenž ve filmu hrál smrtelně nemocného indiána z kmene Navajo Brandona, není ve skutečnosti indián, ale Portorikánec. (Lynette)