Jít za sluncem

The Sunchaser

Lovec slnka

Drama / Krimi

USA, 1996, 122 min

Jít za sluncem je jediný kino film jinak výhradně televizní herečky Alex Tydings, mmj. Alex hraje manželku Woodyho Harrelsona, je půvabná a velmi emotivní, ale co je jí to plané, když je The Sunchaser buddy/road movie. Cesta za vykoupením není snadná a pokud se to celé odehrává na nekonečných pláních v Arizoně, je se čím zabavit. Přesto nemám pocit, že by šlo o Woodyho topku.(1.1.2014)

Brandon možná nebyl žádný svatoušek, ale mé sympatie si postupně získal a ve finále jsem mu držela pěsti. Michael měl svůj svět, své priority a také svou 13.komnatu. Občas stačí jen krátké setkání aby si člověk uvědomil jak jsou některé věci oproti těm jiným malicherné. Nádherný film o smyslech a hodnotách života, o poznání a důvěře.(5.1.2014)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(13.9.2006)

CITÁT - Když chceš někoho zabít, nebudeš ho varovat............ Slušná práce kamery a povedený střih okolo 13 minuty. Kamera se tam točí okolo skupiny hovořících doktorů v nějaké nejmenované restauraci. Celkem povedený moment. Obrázek hory, kterou má vězeň Brandon Monroe (Jon Seda) v knížce je Dibé Nitsao v Coloredu na území indiánského kmene Navajo. Tam vlastně směřuje celý příběh. Příběh smutný, vypovídající o životě a smrti. Podaří se Brandonovi ošálit Smrt? Podaří se Dr. Reynoldsovi (Woody Harrelson) přesvědčit Brandona, že jen lékaři mu mohou pomoci? Nebo to bude všechno obráceně? Střet dvou civilizací, střet dvou světů a střet dvou názorů. Krásný příběh.(28.9.2012)

Michaela Cimina si veľmi vážim za jeho film Lovec jeleňov,ktorý patrí medzi moje najobľúbenejšie.O to väčším sklamaním bol pre mňa tento film.Celkove na mňa pôsobil dosť nesúrodo.Miestami sa mi zdalo,ako keby sa režisér nevedel rozhodnúť či chce natočiť vážnu drámu,alebo dobrodružno-akčnú komédiu.Niektoré scény vyznejú trápne až smiešne.Je to obrovská škoda,lebo námet bol dobrý.Mohol podľa neho vzniknúť celkom dobrý film,ale bohužiaľ nevznikol.Najväčšou blamážou je však hudba.Jednotlivé skladby s danými scénami často vôbec neladia.Vrcholom všetkého je otrasná pesnička,ktorá znie v závere filmu.Ešte raz veľká škoda!(7.1.2010)

• - Herec Jon Seda, jenž ve filmu hrál smrtelně nemocného indiána z kmene Navajo Brandona, není ve skutečnosti indián, ale Portorikánec. (Lynette)