Devítiletá Katja zachrání během bouřky sokolí mládě a pak se schová v úložném prostoru nákladního auta, kde usne. Probudí se v neznámé zemi kdesi na jihu. (oficiální text distributora)

hygienik

Človeku sa ani nechce veriť, že Dáni dokážu tak odfláknuť film. Postavy vyzerali ako z 80. rokov a scenár pripomínal treťotriedny taliansky film. ()

Madsbender

Pomerne rozporuplný film. Na jednu stranu vďačná téma dieťa a zviera, celkom sympatická mladá predstaviteľka a námet pomerne bez problémov - tak trochu asociálne dievčatko so záľubou vo vtákoch (bez dvojzmyslov!) nájde malého sokola a zhodou okolností sa dostane, ak som to správne pochopil, do Talianska alebo Španielska. Na druhú stranu spracovanie je slabé, scenár neuveriteľne naivný a hlavne ponímanie času je v tomto filme viac než čudesné. 50% ()

ferika

Hm - zeby Nemci fusovali do scenara a rezie viac ne Dani? Skoro by som tomu veril. Vysledok mi pripomina styl "Doktora z hor". Jedine plus, ze ta kocka, co hra titulku - je celkom fajn a ten maly soplos z chlapcenskej party je zlaty. Za to su tie hviezdicky. Zvysok ... palec dolu! No jo, nie kazdy ma v repertoari Tomasa Holeho a Marii Polednakovu. ()