Zaklínač (TV seriál)

• Polsko

Wiedźmin

Dobrodružný / Fantasy

Polsko, 2002, 10 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Marek Brodzki

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Michał Szczerbic

Michał Żebrowski, Olaf Lubaszenko, Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Sitek, Andrzej Chyra, Anna Dymna, Daniel Olbrychski, Ryszard Kotys, Paweł Małaszyński, Grażyna Wolszczak, Arkadiusz Janiczek, Agata Buzek, Dorota Kamińska, Bronisław Wrocławski, Henryk Talar, Jerzy Nowak, Maria Peszek, Rafał Królikowski, Maciej Łagodziński, Agnieszka Dygant, Janusz Chabior, Jakub Tolak, Paweł Nowisz, Marek Bargiełowski, Zdzisław Szymborski, Witold Wieliński, Marta Bitner, Zbigniew Waleryś, Grzegorz Kwas, Waldemar Kownacki, Rafał Walentowicz, Dariusz Krysiak, Wiesław Cichy, Piotr Dąbrowski, Artur Krajewski, Wojciech Duryasz, Magdalena Warzecha, Maciej Kozłowski, Lech Łotocki, Andrzej Szenajch, Tomasz Sobczak, Marek Richter, Grzegorz Artman, Mirosław Zbrojewicz, Edward Janaszek, Ireneusz Kozioł, Sebastian Konrad, Józef Stefański, Tadeusz Paradowicz, Mirosław Bieliński, Mariusz Saniternik, Mieczysław Hryniewicz, Karolina Gruszka, Jacek Kuzdak, Piotr Prokop, Andrzej Brzeski, Sylwester Maciejewski, Andrzej Dąbrowski, Paweł Szczesny, Julita Famulska, Kazimierz Mazur, Marian Glinka, Jarosław Boberek, Marek Walczewski, Tomasz Tyndyk, Tomasz Sapryk, Ewa Wiśniewska, Andrzej Musiał, Aleksander Bednarz, Jerzy Schejbal, Dariusz Jakubowski, Michał Milowicz, Ewa Telega, Arkadiusz Bazak, Jerzy Rogalski, Lech Dyblik, Edward Kusztal, Stanisław Banasiuk, Edward Żentara, Andrzej Słabiak, Włodzimierz Musiał, Michał Piela, Magdalena Górska, Mirosława Maludzińska, Andrzej Hudziak, Maciej Łagodziński (a.z.), Jerzy Nowak (a.z.), Lech Łotocki (a.z.), Władysław Barański, Bolesław Abart, Rafał Mohr, Grzegorz Emanuel, Mariusz Jakus, Dariusz Biskupski, Krzysztof Matuszewski, Tomasz Zaliwski, Stanisław Penksyk, Olgierd Łukaszewicz, Robert Płuszka, Włodzimierz Dyła, Anna Dymna (a.z.), Maria Peszek (a.z.), Dorota Piasecka, Michał Breitenwald, Sławomir Holland, Ewa Wiśniewska (a.z.), Elżbieta Jarosik, Marek Włodarczyk, Wojciech Zagórski, Marek Brodzki, Jarosław Gruda, Kinga Ilgner

Komentáře uživatelů k TV seriálu (277)

Seriál byl dobrý až tak do poloviny, pak začali tvůrci doslova ždímat příběh z ničeho. Přitom předloha je tak neskutečně nosná, že v tom vidím vyloženě zahozenou šanci. S tím rozpočtem, který na to Poláci očividně měli, by se dali dělat mnohem větší divy i v rámci televizní produkce. Geralt Michala Zebrowskeho je výborný, démonický aprostě přesně takový, jakého jsem si ho při čtení Sapkowského představovala. Zbytek hereckého obsazení je průměrný, exteriéry jsou pěkné, hudba výborná (kromě instrumentálek vydatně podporovaných sborovým zpěvem je soundtrack prostřídaný s Marigoldovými písněmi v polštině - nečekaně dobře se ten jazyk poslouchá), ale výsledek prostě nevypadá tak, jak bychom čekali od takového středoevropského fantasy kultu. Lidem, kteří Zaklínače nečetli navíc seriál podle mě neřekne vůbec nic.(22.8.2007)

• DaViD´82

Ále, ále, páni tvůrci, že vy jste nám o Sapkowského předlohu ni koutkem oka nezavadili, že? Seriálová podoba je lepší té filmové v tom ohledu, že již nepůsobí jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Ke kladům lze řadit pár povedených scén, Zebrowskiho v hlavní úloze a hudební složku. A k záporům? Inu, vše ostatní. Darmo mluvit.(29.10.2007)

• Faidra

Přestávám se na cokoli těšit. Protože jestli moje těšení se bude mít za následek pokaždé to, co čekání na seriálovou verzi mých oblíbených příběhů, je to jediný způsob, jak si uchovat zdravý rozum. Veliká Melitelé! Nevěřila bych, jak je možné z životné, jiskřivé, vtipné i mrazivé předlohy, která je díky skvělé akci i dialogům k adaptaci na plátno nebo obrazovku jako stvořená, udělat tenhle výcuc bez chuti a bez zápachu. To už chce vážně kus umění. Nebýt hlavního hrdiny, neváhala bych to kopnout směrem odpad, ale pravda je, že Zebrowski asi nějaké zaklínačské schopnosti má. Aspoň si jinak neumím vysvětlit, že jsem vydržela čtyři díly, navíc konfrontována s děsivým Marigoldem, připomínajícím víc zkrachovalého sedláka než okouzlujícího barda, a Yennefer, zřejmě nějakou kletbou změněné z jedovatého havranovlasého vampa s ledovými fialkami místo očí v naprosto nepřitažlivou ženštinu. Můj otec vždycky básnil o tom, jaké jsou v Polsku přitažlivé ženy, ale Zaklínač by mě skoro přiměl veřejně obvinit mého zploditele ze lži a pokud se v celé zemi polské nenašlo něco hezčího, tak polským mužům věru nezávidím. Na druhou stranu hlavní hrdina si umí poradit nejen s trikově dost zoufalými příšerami (budiž, Polsko není Hollywood), ale i s divákovou ochabující pozorností a semtam se objevila i dýchatelnější atmosféra. Ovšem celkově je televizní verze Zaklínače spolu s bratry Kaczynskými důvodem, proč naše severní sousedy pomalu přestávám mít ráda.(7.8.2007)

Michal Zebrowski je démon! To, co dokázal vykouzlit z tohoto prachbídného seriálů, je neuvěřitelné. Charismatický herec udělal z ostatních naprosté amatéry a ve srovnání s ním se všechny aspekty tváří jako záležitosti amatérského školního spolku Dolních Kotěhulek. Pochvalu zaslouží i přemýšlivější posun v dalších dílech. Ten kluk má proste budoucnost a veřím, že tehdy když jsme ty všechny díly hltali jenom díky němu, tak jsme byli u zrodu hvězdy.(21.7.2007)

Pro mě jako fandu Zaklínačské ságy je to dar z nebes a jsem rád, že se do něčeho takového v Polsku pustili i když se to ne zcela ve všech aspektech povedlo. Seriálová náplň je trošku jinde, než je knižní předloha, přesto splnil seriál mé očekávání a vykreslení všech postav se povedlo k mé plné spokojenosti.(31.7.2012)

• M.a.t.t.

Charizmatický hlavný hrdina, občas malebné exteriéry a vydarená hudobná stránka versus všetko ostatné. Autorom slúži ku cti aspoň to, že obecne slabé triky tlačia do popredia len keď je to naozaj nevyhnutné. Výprava však silne pokrivkáva a nedostatok prostriedkov je cítiť na každom kroku (Kaer Morhen ako skalnatá oblasť s jaskyňou, elfovia takmer na nerozoznanie od ľudí) No a bojová choreografia zabíja aj ten zvyšok atmosféry. Nakoľko knihy disponujú určitou kvalitou, seriál, ktorý z nich vychádza, občas dokáže potešiť, či už dialógmi, alebo absenciou cenzúry. Lenže ako celok to veľmi nefunguje a netešia ani nelogické zmeny v zaklínačskej mytológii. Nie je divu, že sa od projektu dištancoval aj sám Sapkowski. Ľudí, ktorí prišli do kontaktu so svetom Zaklínača však seriál môže za istých okolností osloviť. Akurát mi nie je príliš jasné, čím môže osloviť väčšinu tých, ktorí s ním do kontaktu neprišli a prečo by ho mali brať viac ako len tuctové televízne fantasy.(23.7.2014)

• flanker.27

Budiž předem řečeno, že Sapkowskiho ságu o Zaklínači až na prvních pár povídek nemám rád. Ciri je nejotravnější literární postava, s jakou jsem se setkal, kromě toho přesně zapadá do škatule, kterou paroduje Pratchett v Lehkém fantastičnu ("sen zájemců o speciální druh sexuálních magazínů"). Ovšem filmová (a seriálová) verze si z předlohy moc nebere, takže se dá docela dobře hodnotit samostatně. Což na druhou stranu neznamená, že je lepší. Ba naopak. Na jednu stranu bych mohl ocenit užívání spíše reálného prostředí než kulis a počítačových efektů, jenže celková úroveň působí poloamatérsky. Děj je velmi chabý a vůbec, ale vůbec mi nesedí šerm inspirující se v asijských stylech. Jen ztráta času.(20.4.2011)

Dal bych pět hvězd, leč u některých dílů bylo našlápnuto k super akci, ale vyklubala se z toho jen taková televizní kašička. Nejsem znalec polské televizní tvorby ani jsem Zaklínače nečetl, ale hlavním hrdinou, hudbou a jistou syrovostí si mě seriál získal. Skoro vůbec nevadí, že triky jsou z roku 0, příšery jak z nějaké 30 let staré televizní pohádky ze Studia kamarád a herci ve vedlejších rolích nějací strejdové z dědiny. Tu atmosféru tvůrcům věřím a to je u fantasy seriálu žádoucí. Když to srovnám s nějakým současným britským seriálem jako třeba Merlin, vychází mi polský Zaklínač jako jasný vítěz.(21.6.2011)

Nejprovinilejší slast. Žebrovský - láska. Platinová paruka - rozkoš. Hudba - blaho. Drak - štěstí. Les - blaženost. Zprvu se sice dostavilo takové to ježišmarjá-co-to-té-knižní-předloze-proboha-udělali, ale postupem se z toho stalo to nejpravověrnější guilty pleasure, obdivované celou rodinou a celým srdcem. Obskurní díla si žádají obskurní adaptace.(21.9.2013)

• gudaulin

Hodnotit mohu pouze seriál, ale ani u něj jsem nevydržel déle než osm epizod. Bezpochyby se v dějinách filmové a televizní tvorby najdou mnohem slabší díla žánru fantasy, nicméně v porovnání se Sapkowského výbornou literární předlohou vyznívá výsledek značně rozpačitě. Slabší scénář, který se navíc od předlohy v mnoha ohledech liší, nevyrovnané herecké výkony i zřetelně nižší rozpočet nemohl zachránit ani typově dobře obsazený Michal Zebrowski, (který navíc disponuje velmi slušným hereckým rejstříkem), ani několik polských hereckých es, která se objevila v menších rolích. Z tak silné látky se mohla stát mnohem slušnější podívaná a mohla z ní čišet mnohem větší mystika. Celkový dojem: 35 %.(22.4.2009)

Přes oprávněné Galadrieliny výhrady musím uvést, že i tak je seriál sevřenější a hutnější než jeho filmová shrnutina. Klady pro mne převládají i za těchto okolností. V rámci svébytného polského kulturního fenoménu, před nímž v případě jeho vrcholných projevů smekám s nanejvýš pokornou úctou, to znamená skvělý výkon Zebrowského, jehož mimořádnost získává na kvalitě právě v souvislosti s Galadrielinými kritickými postřehy, a dále slovanskou kvalitní adaptaci jinak zatím pouze západoevropsky uchopeného žánru. Slovanská i baltská problematika jsou i nám ovšem stejně, ne-li ještě více blízky. Ozvuky mýtů i některých vědeckých dohadů jsou zvládnuty na vysoké úrovni již v literární předloze a v tomto ohledu nic nezměnila ani Brodzkého režie. Polský seriál svým způsobem nahrazuje mnohé, co v našem osvojení domácích bájí fatálně chybí. Sapkowského téma snese v našem kontextu srovnání s tvorbou Beneše-Třebízského (zejména historický román DAGMAR o významné dánské královně, starší dceři Přemysla I. Otakara), Jiráskovou (STARÉ POVĚSTI ČESKÉ) nebo Štorchovou (LOVCI MAMUTŮ, NA VELKÉ ŘECE). Víc než čestně tento "VĚDMÍN" obstojí v porovnání s americkou produkcí typu různých HERKULŮ a PÁNŮ ŠELEM a srovnání snese i s francouzskými ASTERIXY a OBELIXY. Lehký žánr má jednu prožluklou vlastnost: není velkým uměním a v tomto ohledu ho vymezuje i svébytná poetika. Císař nemusí být vždy nahatý; někdy není jen suprasalónně oblečený. I to se může stát.(28.3.2008)

Pěkné, pěkné ... Příšery sice nepříšerné, děj takový syrový, což není na škodu naopak, místy neucelený, občas divně sestříhaný, ale měl zvláštní kouzlo, které mě udrželo dostatečně pevně, abych ho celý dala až do konce. Zhruba tři stejné hudební motivy, provázející celý seriál, byly povedené a opravdu se tam hodily. Taky cítím, že nebýt Michala - zaklínače, nemělo by to takový šmrnc. Herci ve vedlejších rolích příjemní, nikdo mi tam vyloženě nevadil a klobouk dolů před herečkami, které se odvážily na ostro a že jich bylo! Chlapům se to mluví, ale pokud nekoukají na porno, tak jsem snad ještě neviděla v žádném jiném filmu, že by šli a ukazovali své hadí doupě a zadek máme všichni stejný. UPOZORNĚNÍ: vy, kteří jste seriál ještě neviděli a nebo si už nepamatujete vo co go, nečtěte obsahy! Hodně prozrazují, dá se říct, že téměř celý děj každého jednotlivého dílu.(7.2.2018)

• Arachneuss

Bohudík, že to není stejné prznění jako Eragon. Zaklínač patří mezi mé nejoblíbenější knižní hrdiny. Asi nejhorší věc na celém filmu je Marigold. Pánové, copak jste nečetli, že Marigold je playboy a ne malej tlustej pidihajzlik ? Jinak podoba Geralta je ještě snesitelná, škoda ale, že Ciri je tady jako malá holka a děj je slátaninou z mnoha knih a povídek. Snad jednoho dne vznikne epická sága podle příběhu o Ciri a Sudbě. Snad.(17.2.2008)

• Eddard

Ohromné zklamání a obrovská škoda pro (nejen) evropskou fantasy. Nejenom, že se převod jednoho z nejlepších fantasy příběhů na plátno nepovedl (což by bylo zj. kvůli nízkému rozpočtu pochopitelné), oni ho tvůrci totálně zkopali. Jediné plus - mé představě Gerlata blízký a slušně hrající Zebrowski. Snesl bych i volné přepracování některých povídek (Střípek ledu) a v čerty, i tu Yennefer, ale tím opravdu končím. Zbytek je bezbřehá bezmoc autorů, naprosto urážející plivnutí na celý Sapkowského svět... Když si pomyslím, že se na to někdo podívá předtím, než vezme do ruky knihu... brrrrrrrrrr! 20%(7.9.2007)

Seriál, na jehož další díl jsem se vždycky nesmírně těšil. Největšími klady jsou Michal Zebrowski (proč kruci ještě není v Hollywoodu?), skvělá hudba a vkusně vybrané exteriéry. Příběh byl v prvních dílech opravdu dobrý a Zaklínači jsem neměl co vytknout (úžasně atmosférický díl s ďáblem v poli si pamatuji dodnes skoro celý) - pak ale Polákům začal trochu docházet dech, což napravili až asi v posledních dvou částech.Co dodat: Kouzelně mystický nádech to má, Sapkowského v tom čtenáři předlohy také poznají, ale prostě... Mohlo být ještě lepší. Tři a půl zakrouhleno hore i díky kočce Yennefer.__P.S. Dabing se vcelku povedl - Geralta si bez hlasu Jakuba Saice představit nedovedu.(5.6.2010)

Stydím se vážně moc, ale předlohu jsem nečetl. Seriál se mi líbil, a protože takových není nikdy dost, zaslouží si vyšší hodnocení. Zebrowski mě pak doslova uchvátil - po herecké stránce na tom chlapec zatím není zrovna nejlépe, ale charisma a drsný výraz občas stačí, ne?(10.4.2009)

• Phobia

Ne, ne a NE! Mám ráda knihy o zaklínači Geraltovi, povídkovou část vyloženě zbožňuju. Ovšem tenhle polský seriál... je to jako by si filmaři těmi skvělými knihami vytřeli anus:-(. Michal Zebrowski se snaží a výprava nevypadá vůbec špatně (za to ta jedna hvězdička), jinak je tenhle seriál i z něj sestříhaný film nehorázná sra*ka - a to už se radši ani nebudu zmiňovat o neuvěřitelně trapných nestvůrách, co nemají v 21. století co pohledávat ani na TV obrazovkách, natož v kině - lepší by dokázala vyrobit snad i moje desetiletá neteř :-(((. 25%(2.12.2008)

• paascha

Vysvětlení je stejné, jako u filmu, jen ještě hvězda dolů, protože je to dlouhé, příliš dlouhé na takový shit(7.5.2010)

Telewizja Polska S.A. przedstawia serial ... Wiedzmin . Zaklínač... Tohohle seriálu jsem se docela bál (ačkoliv jsem něco málo viděl v tv v roce 2003), toho, že to bude hrozná konina, která bude dělat mému oblíbenému knižnímu hrdinovi ostudu, ale nemusel jsem, Geralt samotný je totiž zpracovaný velmi dobře, počínaje naprosto geniálně zvoleným hercem, skvostným kostýmem konče, jen škoda, že se podobně nepodařilo převést i další postavy, takový Borch Tři kavky je výtečný a Marigold sympaťák (a to že nevypadá jako děvkař prvního stupně vůbec nevadí), ale na mnohým je vidět obrovský nedostatek peněz, hlavně na elfech, kteří vypadají jako skupinka vlasatých poláků, které někdo unesl ze srazu přátel vegetariánských indiánů a jejich elfovitost se projevuje především tím, že nosí divná ponča a čelenku ve vlasech (špičatých uší jsem si všiml asi dvakrát) a některé stvůry dopadli ještě hůř, neboť vypadají jako podivné plast-plyšové hračky a vypadají děsivě a nestůrovitě asi jako bramborový salát s kuřecím řízkem. Ale i když má Zaklínač v seriálové podobě řadu problému, mrzký rozpočet není ten největší (byť to vypadá, že tvůrci neměli prachy ani na přesuny po lokacích, jinak nechápu, proč by některé hrady nemohly natáčet na hradech, kterými je celá střední evropa posetá a museli natáčet na haldě kamení. A to do slova), ale fakt, že nedokázali děj náležitě upravit pro seriálové podaní, někdy díl nevyvrcholí v závěru, ale už v první třetiny, jindy se vyskytují postavy, které Geralt odněkud zná, ale nikdo se nenamáhá vysvětlit divákovi co jsou zač, navíc se brutálně kašle na časovou osu a fakt, že mezi některými díly uplynou dlouhé roky je poznat jen z toho, že některé postavy se objeví o poznání starší, prostě a jednoduše, Zaklínač by si zasloužil lepší péči. Ale víte co? To je úplně jedno, protože i tak se podařilo vytvořit hodně dobrý seriál, který využívá toho nejlepšího, co od Sapkowského využít mohl a i přes dost nehezké výtky se podařilo vytvořit něco zábavného a atmosferického (zdravíme nadmíru povedený soundtrack). I když ano, kdyby se do tohohle příběhu pustil někdo s vysokým rozpočtem (to vážně žádná stanice nechce fantasy odpověď na hru o trůny?), tak bych se nezlobil. ;" Já nejsem meč, jsem ruka, co ho drží. "(4.9.2014)

• playboxguest

Jsem fanynkou herní série a ta je dech beroucí a vůbec mi obrátila naruby několik měsíců života, seriál jsem ale vydržela jen do šestého dílu a dál už nemůžu, protože se obávám, že bych zapomněla dýchat čistě z nudy. Až se budu chtít zase muchlovat s Geraltem, počkám si raději na třetí hru. 40%(13.8.2013)

Velmi pěkná fantasy. Krásné vyprávění Geralta z Rivie ( Bílý Vlk, Gwynbleidd), který se živí zabíjením netvorů a nestvůr, kteří ohrožují lidi. Na své pouti se ovšem setkává i s netvory, kteří mají lidskou podobu. Za všech okolností nestranný, jen tak bezdůvodně se nežene do žádného boje. Je to bělovlasý bojovník ve světě, kde vládne bezpráví, vraždy a znásilnění. Jediné právo je tady právo meče. To Geralt zná moc dobře, od mala byl vychováván v Kaer Morhenu spolu s ostatními mladými chlapci, kteří byli určeni, jako děti předurčení. Jeho mentorem byl jeden z nejstarších zaklínačů, Vesemir. Můžeme se tak setkat se slavným bardem Marigoldem, slavnou a překrásnou čarodejnicí Yennefer a s dalšími postavami fantasy světa. Seriál je daleko rozsáhlejší než stejnojmenný celovečerní film. Celým příběhem nás provází nesmírně krásná hudba, asi jeden z nejlepších soundtracků co jsem kdy slyšel. Do karet Zaklínače hrají také krásné, rozmanité prostředí i zajímavé postavy.(6.9.2007)

90% - Zaklínač je pro mě srdeční záležitost, proto tak vysoké hodnocení. Navíc Zebrowski zvládl roli hlavního hrdiny tak skvěle zahrát, že před ním musím smeknout...(10.5.2007)

Zaklínač rozhodně není nezadaptovatelné dílo, ba naopak, řekla bych, že je pro nějaký hezký a nenáročný fantasy film či seriál jako stvořené. A po dokoukání seriálu musím říci, že jsem se zase tolik nemýlila. Slušná a příjemná podívaná, herci v čele s Geraltem (tomu to navíc vyloženě sekne:)) nejsou vůbec špatní, jen ta výprava by mohla být lepší. Netuším, kolik peněz se podařilo z producentů vyždímat, ale je dost krutě poznat, že jich bylo mnohem méně, než by takový projekt potřeboval.(2.5.2007)

Knihy jsem zatím nečetl, ale dostala mě dokonalá atmosféra, syrovost, dokonalý ne-efekty, špičková hudba a představitel hlavní role. Škoda že se nenatočila druhá řada.(10.12.2013)

Jeden z mála seriálů, které na mě zapůsobily. Líbil se mi jak příběhem, dějem, tak i hudbou, ale hlavně charakterem Geralta, kterého si asi nejde neoblíbit. Knižní předlohu jsem nečetl, proto srovnávat nemůžu.(4.2.2008)

Vypadá to tak, že chystaný seriál Zaklínač sa bude držať poviedok, tak ako aj táto verzia. Aj tu bol Marigold, Yennefer, Ciri....dokonca sa autori nebáli ani ľahkej erotiky. Jednotlivé dielčie príbehy na základe Sapkowského predlohy síce nemôžu sklamať, no seriálu trochu podráža kolená slabá výprava, ktorá miestami bola fakt hrozná. Keby to aspoň nebolo tak neprirodzene uhľadené, ale sem tam aj trocha špiny... no nebolo tomu tak. Priemer, hlavne za obsah a výborné stvárnenie Zaklínača v podaní Michała Żebrowského.60/100(14.11.2019)

Když už se nám přiblížil The Witcher s Cavillem a já dočítám čtvrtou knížku, tak jsem si řekl, že bych mohl zhlédnout i původní seriál polské produkce. Żebrowski je rozhodně charismatický 'wiedźmin', a když si odmyslím na dnešní dobu vtipné digitální příšery, tak se vlastně jedná o docela příjemnou podívanou. Vůbec mě tedy nebavilo prvních pár dílů, ale když je divák přežije, zbytek je docela koukatelný.(2.2.2020)

• klerik

Celkom sa divím takým dobrým hodnoteniam. Seriál má síce svoje čaro - mrzutý hrdina, obnažené ženy, pekná krajina a hudba... ale ostatná technická stránka je katastrofa. Prvá scéna, ktoru začína seriál (ale je súčasťou neskoršieho dielu) ja tak zle natočená, že by si to všimol aj Uwe Boll... O to viac som bol prekvapený, že režisér Marek Brodski má občas dobré nápady - hlavne vtedy, ked tam nemá žiadnu latexovú ani počítačovú potvoru, a šikovnými zábermi a pohybmi kamery vie navodiť atmosféru súboja aj napätia. ALE keď ide o priamy boj alebo využívanie atráp, je to omnoho(!) horšie. Digitálny drak ma slušne rozosmial, spomalené zábery a prechody kamery ma zhnusili... Nevyužitá príležitosť...(27.9.2007)

Naštěstí mne neodradilo pár prvních dílů a stihl jsem si paralelně přečíst i knižní předlohu, která byla neskutečně svěží a obsažná, což se nedá říci o pokulhávajícím seriálu. Nicméně je to na Polsko velice solidní dílo a Michal Zebrowski byl naprosto přesným ztělesněním knižního Geralta. Ač se to možná zdá neobjektivní, dávám čtyři hvězdy, jelikož jsem se na každý další díl opravdu těšil a to se mi nestává u špatných seriálů. 75%(9.2.2011)

For ME 74%(3.8.2007)

Ačkoliv je na seriálu vidět nízký rozpočet, čemuž odpovídá i kvalita triků a obecně i menší množství akčních scén, příběhově to není až tak špatné. Fandové knižní předlohy budou od prvního dílu doma, ostatní příležitostní diváci budou docela tápat. Vzhledově i dabingově se Geralt docela povedl.(19.2.2019)

O něčem úplně jiném než předloha, ale celkem se to podařilo. Je znát nic moc rozpočet, ale vzhledem k tomu, jaký fantasy seriály se obvykle produkujou...(11.2.2008)

Poměrně povedený seriál podle slavné předlohy. Samozřejmě není to vizuální hollywoodská hostina, ale spíše poctivá televizní práce. Především představitel zaklínače Geralta, Michal Zebrowski, seriál skutečně táhne a nese ho na svých bedrech. Nejvážnějším záporem je, že bez lepších triků a možností se tvůrci měli zaměřit hlavně na příběh a ten je u tohoto seriálu dost nesourodý. Některé díly ve stylu povídek na sebe nejsou přímo návazné a docela to funguje - je vybudována hlavní postava a sledujeme její jednotlivé příběhy. Pak se ale z ničehonic tvůrci pustili do velkého románového příběhu, který se rozhodli vtěsnat do několika dílů...no a podle toho to dopadlo.(19.3.2009)

Kdybych nikdy nehrál Zaklínače (PC i PS4) a hlavně nečetl knihy, tak přimhouřím oči víc. Dokážu ocenit, že je to polská nízko rozpočtová akce, ale ten drak ve 4 díle (v tu chvíli bych i věřil slovům, že zlatí draci nejsou a je to jen iluze :-D; nikdo nikdy neviděl zlatého draka, je to podvod :-D) Doporučení: 1. podívat se na seriál, 2. hrát hry a 3. číst knížky.(7.9.2018)

Legendární Sapowského knihu jsem bohužel nečetl,ale před seriálem jsem hrál vynikající hru Zaklínač,takže pro mě svět,ve kterém se seriál odehrává nebyl úplně neznámý.Celkově bych řekl,že na televizní počin je to rozhodně nadprůměr,profesionálně udělaný a určitě zajímavý.Problém bych viděl hlavně v tom,že Geralt tady zvlášť v první polovině nemá žádnou zvláštní motivaci,jenom tak jezdí po světě a přemýšlí,jestli je zaklínač nebo člověk.Atmosféru to má,exteriéry jsou nádherné a Michal Zebrowski je dokonalý,ale stejně by bylo lepší vymyslet nějaký souvislejší příběh,který citelně chybí.Trošku mi chybělo víc zabitých monster a míň lidí,protože alespoň ze začátku Geralt mohl aspoň trochu ctít své předurčení a taky jsem čekal,že jeho bojový styl bude,no řekněme...elegantnější.Jednoznačně nejlepší epizody byly s Marigoldem,ty bez něj byly spíš naplněné vatou.I tak mě ale seriál bavil a rozhodně to není taková hrůza,jak jsem se tady z některých komentářů dočetl.Silnější tři hvězdičky. A hudba je skvostná!(5.9.2010)

Bohužel očekávané se stalo skutečností. Zaklínač očekávání rozhodně nenaplnil, ale na druhou stranu ani nijak výrazně neurazil. Největší chybu vidím v celkové nevýraznosti celé adaptace. Povídky byly vtipné, dojímavé, napínavé a tak celkově poutavé, což seriálu schází. Děj je povětšinou zoufale nevýrazný a kdybych nečetl knihy, nemyslím, že bych u toho vydržel. Avšak jsem to já, člověk, který se zachvěje i při vyslovení názvu a jmen jako Ciri, Nilfgaard, Scoia'tael, Skellige nebo třeba Marigold. Exteriéry musím pochválit - přesně tak jsem si plus mínus představoval prostředí, kde se děj knih odehrává, nicméně kostýmy a interiéry mě hodně zklamaly. Mám pocit, jako kdybych sledoval nějakou starou českou nízkorozpočtovou pohádku, než fantasy. Cintru jsem si vždy představoval jako honosný hrad a v seriálu to spíš vypadá jak Popelčin zámek skřížený s Dráculou. A co? Nepotřebuju vidět přenádhernou animaci, pouze by stačilo kdyby udělali adekvátní interiéry. A hradiště Zaklínačů Kaer Morhen zpracováno jako jeskyně? No wtf? Výběr herců je též dost zoufalý, jelikož nejsou vůbec vystihnuty jednotlivé charaktery. Zebrowski je ovšem jako Geralt z Rivie oproti zbytku hereckého ansáblu vybrán skvěle. Marigold už ale rozhodně není čarokrásný bard a děvkař, ale vypadá spíše jako ochlasta (i když je to jinak dost velkej sympaťák a má svůj zvláštní charakter). Yennefer, vonící po šeříku a angreštu, rozhodně není tak čarokrásná, jak je popisována v knize. Spíše naopak. A to mi neříkejte, že v Polsku nemaj pěkný baby!? Efekty jsou hodně podprůměrné, ale to rozhodně jako výtku neberu - prostě na to nebyly prachy. Každopádně ale když už dělám fantasy seriál, navíc podle takto kultovní předlohy, chtělo by to prostě mnohem, MNOHEM víc. Zaklínač se sice odehrává ve středověku, ale znalosti zdejších lidí v oblasti medicíny, patologie a mnoha dalších věd jsou téměř na úrovni moderní doby, což v seriálu rozhodně vidět není. A je tu hromada dalších věcí, které jsou špatně a nemyslím si, že by byl takový problém je udělat správně. Měl jsem pocit, že tvůrci seriálu viděli předlohu z hodně velké dálky a absolutně nedokázali pochopit a následně zobrazit pointu. Což je strašná škoda. Bohužel. Pokud ale přehlédnou nepodařenou adaptaci, je to dost dobře koukatelné fantasy. /edit: Po shlédnutí zbytku epizod zvyšuji na 3*. Kvalita se o kus zvýšila, ale tu třetí hvězdu uděluji hlavně za krásnou Marigoldovu baladu "Zapachnialo powiewem jesenia" v jedné z posledních dílů.(5.6.2012)

• El Pistolero

Jako fanoušek Sapkowského předlohy jsem šel do seriálového „Zaklínače“ i přesto, že se na něj hodně plive. Odteď už můžu tvrdit, že ne zcela právem. Možnosti polské televize jsou značně omezené, není to žádná HBO, nicméně fantasy stvořila, dá se říct, plnokrevnou. Nebudu řešit digitální zpracování některých monster, které bych přirovnal k pokusům některých českých štědrovečerních pohádek z posledních let. Co totiž stojí za pochvalu, je atmosféra, výprava, hudba a především Zebrowski coby Geralt z Rivie, který je tak dokonalý, že si v této úloze skoro nedovedu představit jiného herce.(19.12.2014)

Nejlepší fantasy seriál? Ano.(1.11.2018)

• Květula

Kdybych neznala knižní předlohu, asi bych byla tímto fantasy seriálem nadšená. Takhle ovšem hluboké zklamání...:((15.1.2007)

ále...furt lepší než to co v televizích jinak dávaj. A ke všemu fantasy seriálu je asi jako prstů na 1 ruce...takže díky aspoň za to málo:)(25.7.2008)

• pools

WTF???!!!(20.12.2010)

Za dávných časů, kdy domácnostem vládly televize. Za časů, kdy televizím vládly legendy jako Herkules a Xena. za časů kdy byl ještě daleko LotR a GoT. Jsem jednoho večera učinil rozhodnutí. To rozhodnutí bylo se odvážit a v tom věku udělat nemožné. Chvíli se zastavit a z CT2 ihned nepřepnout. A dostalo se mi velké odměny. Nadávky, krev, prsa!!! Zaklínač v tý době nabízel mnohem dospělejší pohled na svět fantasy. ....Když jsem se po letech k Zaklínačovi vrátil sám jsem se nestačil divit. Bavil mě minimálně podobně jako kdysi. Což přiznejme si není pravidlo. Fantasy mám rád a i když některý díly seriálu nudí, tak to vynahradí slušná zábava jindy. Navíc je příjemná změna, když odpadá taková ta velkolepost. S tím souvisí i pochvala prostředí, ve kterým je to celý natočený. další silná součást je i hudba. 90 procent za velmi dobrou zábavu ve fantasy žánru. EDIT: 28.3.2014 Po sjetí všech dílů v naprostém klidu a během tří dnů, přidávám pátou hvězdu.(20.1.2014)

Dobře se mi na tento polský seriál dívalo, i když na jeden díl jsem koukala třeba až za dva týdny. Gerald byl hercem Michalem Zebrovskim zahrán skvěle i ostatní postavy jsem si oblíbila. Není to sto procent, ale je to slušně zpracovaný seriál bez nějakého kliše a podobných věcí, co jinak preferuji...(4.3.2016)

Od bckoveho fantasy polske produkce bych nikdy nic moc necekal a nejspis bych se k tomu ani nedokopal nebyt externich vlivu. Nakonec to ale docela stalo za to. Prave i diky polske produkci to bylo znacne unikatni a specificke, ne vzdy v pozitivnim smyslu, ale kazdy unikatni a originalni prvek se ceni. Hvezdou cele serie je jednoznacne Michal Zebrowski, ktery byl jako zaklinac excelentni, bile vlasy, cerne oci a totalni flegmaticnost, vyborny hrdina. Bohuzel byl sam a ostatni protagonisti byli prevazne odpadniho materialu. Zajimave bylo prostredi, ktere nepusobilo vubec fantasy ala LOTR, ale spis jako realisticky stredovek, externi lokace byly znacne CR-style. Serial ma pomerne pomaly rozjezd, kdy sice chvilku zabavi vycvik zaklinacu, jinak je ale nutne se do serialu nekolik dilu pomalu dostavat. Zhruba od 5teho dilu se to ale zacne rozjizdet a ziskavat na konceptu, to ale bohuzel nevydrzi az do konce a poslednich par dilu je pomerne vlaznym dojezdem. Na zaver bych jeste vypichnul zajimavou hudbu. 6/10(26.4.2008)

Knižní předlohu mám velice rád a seriál se mi také líbil. Co mě asi nejvíce potěšilo, byl casting. Najít někoho vhodnějšího pro postavu Getalta by byl asi nadlidský výkon a stejně tak ostatní herci mi skvěle sedli ke svým rolím. Co mě naopak trochu zklamalo, byla atmosféra. Knižní dark fantasy prostředí je zde nahrazeno za realistické středověké Polsko, do kterého jsou vsazeny všechny bytosti a reálie. Proto taky Zaklínač nepůsobí příliš fantasy dojmem. Je trošku paradox, že jsem cítil daleko víc Zaklínače z japonského seriálu "Claymore" , který by ani Zaklínačem neměl být, přestože je mu v několika bodech více než podobný.(17.2.2008)

Polská fantasy? Proč ne? Není to žádná pompa, žádný propracovaný okrášlený trhák, ale já jsem se u sledování tohoto seriálu pobavil a odpočinul. Rukopis tvorby východní části Evropy je přívětivý a neubírá na zajímavosti. Líbí se mi i pěkně ztvárněná postava hlavního hrdiny a herci Michalu Zebrowskému vyloženě sedí. Seriál je sice trikově slabý a opírá se spíš o starou školu efektů, jenž někdy působí komicky, ale proč nepřijmout tuto zajímavou změnu.(9.12.2011)

Už dávno vím, že je lepší nejdřív vidět filmové zpracování a pak teprve číst. Samozřejmě, někdy to nejde. Ale nedotčen předlohou, Zaklínač mě oslovil.(31.12.2019)

Stejně jako většina přítomných mám Zaklínače rád. Na seriálu mě zaráží, že se filmové zpracování nedrží látky povídek. Tvůrci jako by vystřihli některé uzlové body textů a různě je seskupili v dílech seriálu. Na volném zpracování není nic špatného - pokud funguje. Jenže mám pocit, že seriál kulhá - povídky mají v literární podobě prokomponovanou stavbu se zápletkou, krizí a rozuzlením, které často končí životní deziluzí, nebo vlatně poznatkem, že se ve skutečnosti nic nerozřešilo. Odtud pak pochází Geraltova skepse a jeho nevraživé nálady. Zdá se mi, jako by v seriálu bylo příliš slepých míst - divák, který povídky nečetl, nemůže úplně dobře pochopit Geraltovu motivaci, protože se prostě vytrácí pointa. (Nemluvě o tom, že stavba jednotlivých dílů je hrozně fádní.) Ostrouhaný děj přetavený do děravých epizod seriálu mi vadí daleko více než nijak oslnivé kostýmy i interiéry. Ale i tak se na Zaklínače - za nějaký čas - podívám znovu.(2.10.2008)

Zpočátku jsem coby čtenář vynikající předlohy nebyl dvakrát nadšen napomádovaným blonďákem v hlavní roli, ani typicky polským zpracováním, ale nějak brzy jsem si zvykl. Seriál občas působí trochu jako Osada havranů a začalo se mi to líbit. Dokonce včetně, jak to trefně nazval canakja, „zabíjení plyšáků“. Jak tu ještě někdo další napsal, Zebrowski je mazák; na jeho popojíždění koňmo krajinou a osamělém posedávání po hospodách stojí velká část úspěchu seriálu, který je jinak docela slabý. Je to zkrátka celé spíš taková srdcovka.(22.5.2011)

Kašlu na to, že to občas vypadá divně a příšery působí jak plyšový hračky. Pořád je to nejlepší seriál o zaklínači, kterej je =))(25.2.2011)

Asi je to tím, že jsem dřív Zaklínače viděl, než četl, takže mi nemohlo nic dobrý dojem z knížky zkazit. Samozřejmě že na Sapkowského předlohu seriál nemá, ale z mého pohledu je zpracován celkem příjemně a v tehdejším světě fantasy seriálů i odvážně. Trefou bylo i obsazení Zebrowského jako Geralta a tak vlastně jediné, co bych seriálu vyloženě vytkl, je triková stránka věci, ale finance asi nebyly takové, aby si tvůrci mohli vyskakovat. Kdybych dříve četl, nejspíš bych seriál sepsul, ale takhle je to ode mě za 70%.(16.5.2014)

Jsem příznivcem spíš ságy o Zaklínači než jeho povídek. Mimo to mohl být tenhle seriál natočen podstatně lépe (některé scény s trpaslíky nebo bojové scény byli opravdu k popukán) ale jinak slušně natočené. Lepší trojka.(15.8.2008)

Takhle vysoko hodnotím především z úcty k výborné předloze. Takového mateoriálu přišlo vniveč... Škoda, převeliká škoda. Ale pana Zebrowskeho si budu více všímat, držel-li někdo tento počin nad vodou, byl to právě on - v kombinaci s vynikající hudbou, nutno dodat.(6.6.2010)

• annihilation

Tohle je příšernost. Z tolika materiálu by neměl být vůbec žádný problém vytvořit něco poutavého, nebo alespoň trochu zábavného. No, očividně někde problém nastal. Díly jsou povětšinou dost nudné, vleklé, ubohá špetka humoru se objeví asi jen jednou... Takovýto seriál nemůže zachránit ani charismatický Michal Žebrowski, nic. Když má i počítačová hra stokrát lepší příběh, asi bude něco špatně...(25.2.2014)

Já se rozhodně kochal!(1.10.2007)

Zaklínači, co dodržují zákony robotiky. Elfové, židovští hipíci s rozumem jak Zelení (Na konečnou bitvu v zimě si nanesou zelený líčení, což jen prokazuje že nikdo tupejší není.). V o L ovi(ě)nný sarkasmus. (O.)V.ivA.T. .... / jo je to debilní, ale napadlo mě že první písmena prvních vět dávají dohromady ZEV-LOVAT , další věty vymýšlet se mi nechtělo / ___ HOU HOU HOU ___ _ Sněhurka napichovačka žvatlající o čistotě rasy (napichovač jako Vlad Tepeš)? _ Xenování šípů (Xena je chytala, zaklínač je odráží jak koule při kulečníku)? _ 8-letá holčička s SM maskou (nebudu zmiňovat kde všude jsou v ní otvory)? _ Skín s bičíkem (a zrovna ta zlá zaklínačská spermie ... podporuje moji teorii WW2 ... skínové přece také byli původně o něčem jiném a pak se to jaksi zvrhlo, podobně jako se ten skín zaklínač odešel od řádu Zaklínačů a pomáhal gestapákům)? _ Středověký gestapo mučí urostlýho blonďáka (světlý oči ale nemá tak jako v japonským http://www.csfd.cz/film/185821-claymore-kureimoa/ ... chtěl jsem dodat klonu, ale slovo "japonským" stačilo)? _ Podobně důmyslnej gestapáckej vyslýchač jako v http://www.csfd.cz/film/117077-inglourious-basterds/ (QT ... platí to samé co o japoncích)? _ Hipíci bez korálků a hipíkbusů? _ Hipíci co žerou kořínky a těla pošlých dětí? Kurva jo, jen dál. Jasný donutili vás, tak jako slunce a trávu, to vám taky vnutili, co? To nemluvím (protože to píšu) o hipíckých rádodajkách - yeah, love and peace forever, let's smoke on it b(r)utters. _ Telepatický úvahy (aneb někdo věděl že moc papíru na scénář nedostane, polsko je chudá země)? _ A svatá krev co tě spasí? Autor je prostě polák jako kůl. A mám takový svrbění že mu do pusy nenaprší (ledaby smrkal) ... Achjo. _ Každej si vychovejte svoji milenku od 8-let? (navíc ta poslední scéna jak Geralt veze jak princ na koni svoji 8-letou slečnu mezi vzyčenými kmeny stromů ... kůlama ready k šukání nebe ... tohle je otevřenější film než http://www.csfd.cz/film/136210-shortbus/ ... božínku, božínku všechny ty předsudky a koňformita (kůň jednoho zformuje jako banán zpátky do slupky) se do mý hlavy valí jako zhnilej banán ze slupky ... žišmarjá jak je možný aby to odvísílali ... bože bože teď budu muset udělat několik společenskejch zdrávasů - asi se pustím do nějaké zdejší intelektuální diskuze nebo na idnes, to vyjde nastejno) Teď kde se daj takový malý holky se svatou krví sehnat. Jak to je se svatou krví zjistím až poteče a ta poteče určitě. Počkat! Policie! ___ P(O)KROK ___ _Největší masér tady mluví o osudu jako kdejaká fetka. Vzhledem k tomu, že seriál je ze středověku, jsme se dostali jako lidstvo daleko ... ___ NAKLAD JE ZAKLAD POKLADU, TENTO SERIAL JE TOHO DOKLAD ___ Tento seriál je náklad pro můj mozek a nezapoměli i na pana (jak negr) Dlouhého, postavence s důležitou funkcí, Jojo ... řeč je o kozičkách, kočičkách, bobřících a ostatní zdanitelné zvířeně. ___ JEDNOU VETOU ___ . To mě teda poser (anebo ne, to radši pissing)! ___ SFX ___ Gumový příšery jako v starejch Béčkách tak jak to mám rád. ___ TO JAKO NEUMIS NAPSAT NORMALNI KOMENTAR ___ Co říct k příběhu? Dobře odvedená práce. Jojo, pánové a dámy i takto prostě se to dá vyjádřit. ___ A nakonec zdejší komentáře. Koukám že jsem se dostal mezi odborníky na film i literaturu, nemluvě o filmových adaptacích. Kurva vy zabedněnci mi připomínate jak nesnáším používání latiny. Tak šťasný léta strávený konzumem, znalci zpychlých podstatných jmen.(4.12.2009)

Jasně, přímo to řve "nemáme téměř žádný rozpočet!", ale má to tak silný zaklínačovský feeling (a Zebrowski prostě JE Geralt), že jsem si to jako fanoušek hrozně užíval.(22.11.2010)

Celkově parádní dílo. Určitě mohlo být lepší a více těžit z knižní předlohy, ale i tak klobouk dolů před poláky. Obecně fantasy moc nemusím, ale ze Zaklínače jsem byl nadšen hned od začátku.(5.5.2012)

• marvan

Neuvěřitelné, tohle by parta recesistů dokázala natočit jen mobilem. Tento film vyniká mimořádnou tvůrčí synergií nejneschopnějších pitomců a je otázkou, proč byla seriálová podoba kultovní knižní série svěřena do rukou tak skandálně neschopných diletantů. Co je na tomto seriálu dobré? Snad jen obsazení hlavní postavy, pokud pominu blonďatý přeliv, který vypadá jako laciná sisalová paruka panenky Barbie. Co je na tomto seriálu špatně? Všechno ostatní. Počínaje debilním hudebním doprovodem (někdo zuřivě mačká pár kláves s rádoby zlověstným tónem), směšným castingem a triky na úrovni Cimmermanova jevištního zázraku. Scénář odpovídá mentální úrovni průměrné středoškolské slohové práce. Historicky se filmové prostředí sice tváří jako středověk, do toho se ale šermuje japonskýma katanama, medituje a cvičí něco mezi krav magou a aikidem pro retardované.(22.9.2013)

• VaHo

Bída. Kdyby v seriálu nepadly slova jako zaklínač a Geralt, tak by mě nenapadlo, že to má něco společného s dílem Sapkowského. Tvůrci knihy vypreparovali a nesmyslně změnily charaktery některých postav. Marigold – bard a svůdník v seriálu vypadá, jako oplácaný strejda z Horní Dolní, kterému chcete přes hubu. Yennefer, hraje herečka, která asi vyhrála v castingu roli služky, a původně měla být v celém seriálu jen 5 minut, ale shodou neuvěřitelných náhod byla obsazená do role čarodějky. Představitel Geralta není špatný, ale tohle prostě není řezník z Blavikenu. A ta bílá paruka tomu taky nepomáhá. Díly mají kolísavou kvalitu. Většinou je to utahaná a nudná podívaná, u které jsem měl problém neusnout. Ovšem klíčový je nedostatek prostředků. Připadal jsem si, že se dívám na nějakou typickou českou pohádku, kde království vypadá jako před bankrotem. Drak v třetím díle byl směšný už v roce 2002. Seriálový Zaklínač na úrovni se prostě bez odpovídající výpravy neobejde.(3.8.2015)

Škoda že poláci zůstali nakonec jen u třinácti dílů. Jako teenager neznalý předlohy jsem v polovině seriálu přestal sledovat. Nyní jsem mohl docenit části přebrané z knih i změny vyplozené právě pro seriál. Hlavní devizou je Michal Žebrowski a Superman bude mít hodně těžké mávat mečem tak charismaticky.(6.12.2018)

Nádherný výtvor polské kinematografie! Sic trochu horší triky z Barrandova, ale za to pěkné šermířské scénky. Zebrowski to taky zahrál pěkně a sexu bylo taky požehnaně.Co si víc může srdce divákovo přát?(23.1.2007)

Zprvu se mi to líbilo - fantasy se zajímavou zápletkou a výborným zpracováním, později to ale začínalo upadat a díly začaly ztrácet na tempu i na míře dívatelnosti, i když Zebrowski to zachraňoval, přece jen je dost charismatický, ale na to, aby zachránil seriál, to nestačí... Ale dívat se na to dá, ničím neurazí ani nic podobného...(10.10.2008)

Zaklínač si mě prostě získal. Řekněme, že tohle dílko přesně naplňuje moje vizionářské vize o správném hrdinovi. Od knih se sice mírně liší, Geralt je zde obecně trochu vážnější a možná i hodnější, ale to mi vůbec nevadí. Doporučuju oboje.(17.7.2010)

Na Zaklínači jsem vyrůstal, tedy na tom knižním. Byl to můj pubertální hrdina numero uno. Takže dávám 4*, ale vím, že krapet Zaklínači nadržuji.(29.12.2011)

• _DAVE_

Nizky rozpocet a amaterizmus, to jsou bohuzel typicke znaky tohoto serialu. Herci jsou jen prumerni, vizualni efekty prakticky neexistuji a kostymy plus vyprava opravdu na minimalni urovni. Na druhou stranu je pravda, ze ne kazdy si muze dovolit tocit fnatasy tema na Novem Zelandu a mit tam tisicove komparzy. Nic tomu serialu nezazlivam, v ramci moznosti provedli tvurci (temer) maximum.(25.11.2007)

Úžasné knihy, nepříliš dobrý seriál. Čtenáři zapláčou. Už například jen postava Marigolda... nechci podceňovat představitele, ale on se na tu postavu prostě ani omylem nehodí. Přiznávám, že tohle mě zklamalo asi nejvíc. Kdybych knihy nečetla, jsem nadšená víc.(2.2.2008)

Fantastická hudba, fantastické kostýmy, fantastické souboje a hlavně, fantastický hlavní hrdina...(27.4.2011)

Série Andrzeje Sapkowskiho, Zaklínač, je samo o sobě dost dobré fantasy dílo a i když fanoušci předlohy tento seriál odsuzují (dokonce i sám Sapkowski přiznal, že Brodzkiho dílo je nekvalitní), mně osobně se zalíbil. Hlavní hrdina, zaklínač Geralt z Rivie, je typ hrdiny, jenž si nebere žádné servítky, a tento charakter postavy se podařilo Michału Żebrowskimu ztvárnit dokonale. Seriál má sice vady v ději (ten, kdo nečetl knihy, bude někdy tápat), celkově je to však slušná podívaná. Možná by mohl být více krvavější a rozvinutější, ale jinak ok. Hudba je super, Marigold mi ale nesedí. Takový zákusek po knihách a před hrami. P.S. Film nehodnotím, je to pouze sestříhaný seriál a upřímně je na hovno.(11.11.2012)

Seriál podle velmi kvalitní fantasy předlohy Andrzeje Sapkowskiho. Škoda, že celý seriál neudržel úroveň prvních dvou dílů a z každým dalším dílem se pak začne dostávat až do šedé průměrnosti. Michal Zebrowski se hodí na roli Geralta přímo dokonale. Koukněte se na první dva díly a pak si raději přečtěte knížku. 55%(7.9.2008)

• Aven

Knihy jsem četl a líbily se mi, seriál u mě skončil po pěti dílech. Snad nikdy jsem ve filmu / seriálu neviděl víc patrný nedostatek peněz, přičemž Sapkowsky si rozhodně zaslouží film ve stylu Pána prstenů a ne tenhle nedodělek.(4.4.2010)

Totální maso ! a parádní fantazy od poláků o drsném rytíři, který hubil různá monstra. Každý díl oslní svýmy kulervoucími hláškami. špica !(18.8.2011)

Bohužel, zřejmě díky nevysokému rozpočtu lze mluvit převážně o mrhání potenciálem knižní předlohy, přesto se však najdou i (nikoliv nepodstatné) plusy. Zebrowski hraje Geralta opravdu uvěřitelně (kdesi v diskusi se vyskytuje popis jako "démonický Geralt", což podle mě dost sedí a je to dobře), výběr zbývajících herců také není ke škodě (ačkoliv jsem si třeba na pašíka Marigolda chvíli zvykal, nakonec si člověk uvědomí, že je to vlastně ta správná postava pro nezřízeně životu holdujícího barda), hudba je perfektní, i když motivů není moc, a celkově i přes zjevně omezené finanční možnosti je vyznění nuzného "středověkého" světa vcelku uvěřitelné. Držet se trochu více knih, udělil bych s radostí alespoň 4 hvězdičky.(29.8.2013)

Opravdu jsem tomu chtěla přijít na chuť, ale ten seriál na mě působí lacině. A tím nemyslím použité triky, to opravdu nehraje roli. Člověk by prostě čekal, že Poláci budou svému Sapkowskému rozumět, ale bohužel. Pokud od seriálu čekáte aspoň trochu věrnou adaptaci předlohy, tvrdě narazíte. Tvůrci použili jména postav a jejich vzezření, byť mnohdy ani to ne (viz třeba takový Marigold), z povídek vzali, co se jim líbilo, a zbytek překroutili v cosi, co je tak říkajíc úplně mimo mísu. Nemluvě o základním Geraltově příběhu (který pro tvůrce asi nebyl dost dramatický) a celkovém vyznění. Prostě vzali nadprůměrnou fantasy předlohu, vykuchali ji a vycpali klišovitým bahnem s nádavkem podbízivosti (Geralt má neuvěřitelný sexappeal, stačí mu, aby někam vešel nebo třeba i jen ležel v bezvědomí a veškeré ženské osazenstvo ze sebe začne strhávat šaty). Předloha by si prostě zasloužila lepší zpracování, takové, které by ji ctilo. Ono i s omezeným rozpočtem by to šlo natočit daleko lépe.(18.12.2015)

První epizody ve mě zanechaly rozpačitý dojem. Z knižní předlohy se v nich vyskytovala tak leda jména, většina herců působila značně amatérsky a bylo to celé takové rozvláčné a utahané. Na druhou stranu zde byl výborný Zebrowski, krásná polská krajina a hezká hudba, tak jsem dal seriálu šanci. A udělal jsem dobře, protože tak od čtvrté epizody kvalita narůstala. Klady zůstaly a navíc přibyly charismatické postavy (hlavně Geraltovi protivníci a skvělý Marigold) a akce. Navíc některé díly byly skoro přesným převedením původních povídek (Drak). Stále se ale našla hluchá místa (někdy celá epizoda) a závěr, ač slibně gradoval, vyústil poněkud nevýrazně. Ve výsledku lehce nadprůměrný seriál.(23.3.2011)

• BMAJTZ

Knihu jsem nikdy necetl tak jsem nic zvlastniho neocekaval a svym zpusobem jsem udelal dobre. Serial to vskutku neni uplne spatny koukat se na nej da a ani pribehy nejsou uplne nejhorsi jen proste tech zaporu je vice nezli kladu. Tak prvne pribeh neni spatny ale to jenom prvni polovina serialu zlomi se to nekdy kolem 7. ,8. epizody kdy se zacne neustale opakovat stejne schema a Geralt zacne vyznivat jako ubrecena naivni holka, ale budiz pribeh se i tak da zkousnout. Co se mi ovsem dost nelibilo bylo docela dost exterieru, chtelo to natocit trochu jinak ne az tak moc realne kdy nektere sceny vypadaji jako by je nekdo natocil do home videa. A nektere exteriery byly vylozene hrozne, ackoli bych zaklinace zaradil do doby tezkeho stredoveku tak se na platne vyskytuje pocetne mnozstvi dokonale zrenovovanych budov coz je na prvni pohled vic nez patrne a takhle bych si stredovek teda neprestavoval. Ostatni efekty jsou sice dost prumerne nicmene na to ze jde o polsky fantasy serial daji se snest. Dale co me ovsem zarazilo bylo dle meho nazoru nedostatecne rozliseni jednotlivych ras v serialu. Prestoze jsou zde trpaslici, elfove a ruzni dalsi nelisi se v podstate vubec nicim od obycejnych lidi (mimochodem kdo mohl vymyslel, ze elfove do jednoho budou vypadat jako vyznavaci hippie stylu musel byt fakt totalni vul). Dale je treba zminit skvely herecky vykon Michala Zebrowskiho ktery je vice nez dokonaly (opravdu dobre zahrana demonicka postava), ale naopak vylozene spatny vykon Zbigniewa Zamachowskiho alias Marigolda (hodne bych se divil pokud by tahle postava nekomu nelezla na nervy). Hudba je dalsi velke plus ktera tomuhle dilu vylozene sedi. No a to by bylo asi tak vse zklamani to pro me nebylo a prestoze me celkove hodnoceni neni nikterak vysoke bavilo me to. Fantasy mam rad tudiz vsem nadsencum do tohoto zanru bez tezkeho srdce doporucuji pro ostatni pouze na vlastni nebezpeci s tim, ze je lepsi nic neocekavat. Snad bych jeste pridal vidinu do budoucna - doufam, ze se tohohle dila jeste nekdy nekdo ujme a pretvori v novou serii protoze napadu je tato serie plna.(27.11.2008)

Škoda že ten seriál má jen 13. dílů, Polákům se to povedlo natočit docela poutavě. Michal Zebrowski se na zaklínače Geralta hodí skvěle, akorát mi na něm chyběli bílé vasy :), hrál jsem i hru Zaklínač a je to skvělý RPG ještě lepší než seriál. Nejvíc se mi v seriálu líbily ty boje s mečem a hlavně boj se Strigou a dobrý příběh, ještě se schválně podívám na ten film. Viděl jsem: Všechny díly 1x. Hodnocení 75%.(5.8.2009)

Myslím, že nejlepší fantasy seriál vůbec. Pokud vzpomeneme na americký styl, tak v Barandově a Polsku roku 2001 nmohlo vzniknout nic lepšího. Pokud znáte knižní předlohu, tak znáte postavy a charaktery, pro které v seriálu není moc místa (jako v knihách), ale projeví se jak je známe. Minimálně hlavní role je zvládnutá na 1 a role čarodějky Yennefer jakbysmet. Marigold je věc názoru, ale mě takhle vyhovuje. Scénář je velmi dobrý, dialogy brilantní (možná se nezdají na první poslech, ale pokud znáte předlohu, tak víte, že jsou přesně takvé, jaké mají být. Sapkowski určitě nadšeně souhlasil). Hudba výborná, syrová, dokreslující prostředí i příběh. Nečekejte věrné zpracování podle knihy, režisér se jí nechal vést, avšak do 10ti dílů nenacpete všechno ani omylem. Triky někdy dobré, někdy špatné, ale dejme tomu. Výprava dobrá, autentické exteriéry ve 100% záběrů a to se cení. Jsem čtenář Zaklínače, ale nejsem hnidopich, abych čekal, že uvidím své představy zfilmované věrně knihám, to fakt néé. Koukal jsem před tímto komentem na seriál znovu a musím říct, že se mi zdál ještě lepší, než posledně. Dávám 95% =5/5(24.4.2010)

• Drnqonovic

Nejhorší filmová adaptace knižní předlohy, kterou jsem kdy měl tu smůlu vidět. Když pominu naprosto ujetý výběr hlavních charakterů (Yennefer, která vypadala jako by utekla od pultu v zelinářství. Marigold, sukničkář, v knize přirovnávaný vzhledově k elfovi, který vypadá jak bezdomovec. Geralt, jehož bílá paruka vypadá jak vypraná v Perwolu...), absenci jakýchkoliv ucházejících trikových efektů (resp. jsou tak odpudivé, že by se za ně styděl kdokoliv starší deseti let), elfy (bytost, která vypadá jako Jugoslávec špatně simulující Vinnetuovy Apače) nebo mrzké prznění detailů samotného světa (zaklínači fakt NEBYLI samurajové, nenosili katany ani rohaté přilby a nezabíjeli se v soubojích), musím se ohradit proti tomu, jakým způsobem se tvůrci rozhodli celou předlohu ztvárnit. Sapkowski ve svých dílech snoubil sarkasmus nejtvrdšího zrna, mistrnou gradaci napětí a překvapení a nesmiřitelnou kritiku moderní doby a jejích problémů, to vše zasazené do fantasy světa, oživeného nespočtem hlavních a vedlejších postav, které se na stupnici morálky pohybovaly od jednoho konce k druhému, film (seriál) se tváří (a takový i je) jako levná televizní pohádka, která je o boji dobra se zlem, kde se máchá mečem, spisovně plká o vyšších ideálech a nakonec všechno dobře dopadne. Chybí špetka napětí nebo náznak pravých emocí, které jsou literární předloze vlastní, chybí tu náznak humoru. Chybí tu děj a spád, protože tvůrci nesmyslně míchají dohromady povídky s románem. Chybí tu cokoliv, co by dávalo filmu jedinou šanci na důstojnost hodnou knižní předloze. Sapkowskiho dílo je na poli fantasy všeobecně chápáno jako polský národní poklad, ne nepodobný odkazu Sienkiewicze. A zatímco Ohněm a mečem se svému literárnímu rodiči hrdě postavilo po bok, Zaklínač spláchnul všechno do hajzlu. Zbývá jen doufat, že se o to někdo pokusí znovu a lépe….(7.9.2009)

Seriál s výborným dějem, ale hrozným zpracováním. Škoda, kdyby zaklínač vypadal jako Hra o trůny , byla by to jiná podívaná. Ještě pochválím hlavního hrdinu, vypadá opravdu přesvědčivě v roli zaklínače.(30.5.2012)

Absolutně nechápu zdejší hodnocení. 65%.....?! To si děláte prdel.... Atmosféricky totální nářez. Fantastické ozvučení ze kterého běhá mráz po zádech, nanejvýš povedená výprava-ano, přesně tak POVEDENÁ některé místní analityky to asi překvapí, ale šestákovej, polskej seriál z přelomu tisíciletí NENÍ LOTR, a i přesto to naši severovýchodní sousedé zvládli na jedničku a výborně vystihli náboj slovanské fantasy(pochybuji že to většině místních, zajisté velmi fundovaných kritiků dojde, ale fantasy ani zdaleka nezačíná ani nekončí Tolkienem). Dále samozřejmě slušné obsazení ze kterého bych vypíchl ultimátního Zebrowského, jen těžko budu hledat lépe ztvárněnou fantasy postavu než je Geralt v jeho podání. Povedené souboje(zvláště ten s Renfri je lahůdka) a solidní triky(OK ten drak.......). Jistě není to dokonalé, místy to skutečně působí jako spatlanina a rozhodně by neškodilo děj kapánek zhustit ale po pročtení zdejších směšných kritik zvedám hodnocení na max. A poserte se z toho!(6.9.2012)

čtyři hvězdičky za obsazení a výborné herecké výkony Michala Zebrowského, za krajinu a soundtrack... ale jinak je mi z toho smutno.... Sapkowského sága o Geraltovi a Ciri je bohužel opravdu něco jiného.... ale Michal je hvězda, krásný, chrabrý, dokonalý....(5.7.2011)

A mně se to líbilo. A líbilo se mi to moc. Zebrowski je naprosto dokonalej (a ještě lepší), Geraltův casting se Polákům opravdu mimořádně vydařil, a ačkoliv s ostatními postavami to už tak vydařené nebylo, z herců mi nevadil nikdo a třeba Calanthé byla taky skvělá. Pokud jde o samotnou adaptaci... první polovina, ve které se adaptovaly povídky, povětšinou ty samostatné, byla skvělá a obzvlášť se mi líbily i první dvě epizody, protože přeci jenom v knihách toho o výuce zaklínačů moc není. Ve druhé polovině se už víceméně začala adaptovat sága... a bylo to minimálně stejně dobré, ne-li někdy i lepší! Atmosféra je po celý seriál naprosto skvělá a prostředí je také naprosto v pořádku, ten pocit velké výpravné fantasy tam je, ale taky tam je vidět, jak moc malý rozpočet na to měli, zejména co se týče efektů. Normálně mi to nevadí, ale drak vypadal fakt pitomě. Je fakt škoda, že to nepokračovalo, neboť to mohlo být fakt velké. Volná adaptace je to jen tak napůl, mám ale obavu, aby nakonec nebyla věrnější, než ta od Netflixu. Zebrowski je fakt bůh. 75%.(19.12.2019)

Nuzný vzhled a výprava (louky, lesy, kamenolomy, skanzeny, hrádky) mi k "středoevropskému" zasazení vlastně docela seděly. (Digi)triky a masky byly k smíchu, hudba kolovrátková a zpracování odpovídalo televizní inscenaci, ale nic z toho nepohřbilo přitažlivost vyobrazeného fantasy světa (danou, předpokládám, předlohou, kterou jsem nečetl ani nehrál, jde o mé první setkání). Značně se totiž povedly postavy, především ta hlavní, skvěle vystižená charizmatickým Michałem Żebrowskim. Ne, jeho rozpolcenost mezi lidstvím a netvorným "zaklínačstvím" nevnesla do díla pulzující "hamletovské" drama, ale tvarovala ho dostatečně, přestože dějový oblouk propojil nesouvislé povídky až v závěru a nejasné časové odstupy znepřehledňovaly orientaci ve změnách politických větrů.(10.1.2020)

• Callas

2/10 Jen díky promyšlenému, originálnímu a kouzelnému fantasy světu, který dokázal Sapkowski vytvořit v našich představách, jsem obětoval čas na pár dílů tohoto bezduchého torza zvaného "Wiedzmin". Všechny úžasné nápady a zápletky, ba dokonce i některé charakterové vlastnosti hrdinů jsou tímto paskvilem absolutně shazovány. Mnohé klíčové scény působí až komicky, souboje (v knize velmi precizně a odborně popsané) jsou odbyté a choreogrficky opravdu amatérské (což je ve srovnání s předlohou úplná pěst na oko). Zaklínač bez pochyby patří mezi klenoty fantasy literatury, proto upřímě doporučuji vyvarovat se prvnímu kontaku s ním v podobě této grotesky. Raději sáhěte po knihách a těšte se na úžasný příběh, který vám s lehkostí a svižností naservíruje sám Sapkowski.(27.1.2007)

• willis

Skoro u každého dílu jsem tak po deseti minutách začínal bojovat s únavou a většinou mě probraly až závěrečné titulky. Z téhle mé zkušenosti by si někdo mohl myslet, že seriál je magický a já byl očarovaný, ale není to pravda. Je to NUDA. A hrozná. Zebrowski sice fyzicky odpovídá postavě Geralta, ale to je tak vše. Souboje prakticky nejsou a když někdy Zaklínač bojuje, je to většinou neohrabané a zmatené máchání mečem místo elegantního, rychlého a efektivního souboje speciálně vycvičeného a lektvary nadopovaného zabijáka. Poláci umí natočit slušné filmy a i za levný peníz se dá natočit něco lepšího než tenhle amatérsky působící fantasy nepodarek.(8.8.2007)

Důkaz o tom, že i bez triků jde natočit výpravnou a poutavou fantasy. Vyloženě jsem se těšil na každý díl a Zebrowski mě naprosto uchvátil. Nedávám plný počet vzhledem k amatérským výkonům některých vedlejších postav, jinak maximální spokojenost.(20.11.2007)

Seriál mi dal hloubku, kterou jsem v něm našel, aniž bych to čekal. Atmosféra je naprosto fantastická, umocněná hypnoticky se opakujícími hudebními motivy. Nízký rozpočet zde odvedl skvělou práci. Vynikající postavy - bard Maringold, rytíř Tři Kavky atd. Je zde všechno důležité - přátelství, láska, intriky, faktor ženy, mudrování, nejasný souboj dobra a zla. Málokterý seriál jsem shlédl vícekrát. Snad jen Twin Peaks, Game of Thrones a ... Zaklínače. Před shlédnutím doporučuji vypít nějaký ten povzbuzovací "lektvárek" a vžít se do Geralta z Rivie, sympatického odpadlíka, a jednoho z mála filmových hrdinů, který se stane hodným otčímem.(30.6.2012)

Knížku jsem četla před delší dobou a film jsem taky viděla dávno, nechápu, proč jsem se k seriálu dostala až teď. Ale je to moc dobře. Nebudu ho porovnávat s předlohou, vezmu ho tak jak je a mě se líbil hodně. Samozřejmě hlavně Geralt, bez kterýho si to fakt neumím představit (plus podle mě dokonalý dabing) Ostatní casting - včetně výborného malého Geralta - byl perfektní. Výprava, exteriéry, kamera a hlavně hudba výborné. Ty boje s obludami byly - možná záměrně - upozaděny, zatímco hlavní pozornost byla směrována k obecně lidským existenciálním otázkám kdo jsem, odkud přicházím a kam jdu, komu ne/pomáhat, koho ne/zabíjet, kd je moje místo zároveň s iniciačními prvky, kdy ne obřad Zaklínačů, ale až nalezení Ciri (Grálu) znamená pro muže zralost, dospělost. Znamená moment, kdy se z vycvičeného dítěte a mladého muže ovládaného cizími kodexy a "osudovým předurčením" stává svobodný dospělý muž, schopný vlastní volbou převzít zodpovědnost za sebe a svůj život, případně i za životy další. Jelikož si myslím, že seriál má nespravedlivě nízké hodnocení, za to, co mi dal, a za Michala Zebrowského dávám i tu pátou.(16.11.2015)

Zebrowski perfektní Geralt.. hudba sic se často opakuje je velmi dobrá.. krásná příroda, výlety na koni.. vizuálně fajn aj laciný boj s příšerkami nevadil jen mě štvalo těch pár digi potvor.. ke konci lidi řeže jak máslo ale ten skill se mu dá uvěřit..a do té základní linie patří ještě to že se zotavuje a někdo ho ošetřuje.. scénáristicky to mohlo být lepší bo předpokládám že předloha je vynikající.. mouchy to má ale moc sem je nehledal užíval sem si to jako malý i teď.. pocitově je to hodně příjemné..(23.9.2010)

Na tohle jsem narazil jednou čistě úplnou náhodou na ČT1 a nemohl jsem se od toho už odtrhnout. Jedná se sice celkem starší seriál, takže grafické efekty nejsou na tak dobré úrovni, na jaké by radši měli být, ale musím uznat, že se s tím producenti celkem dost poprali a vznikal z toho čistá paráda.(20.11.2011)

Nedovedu si představit, jak seriál snímají diváci neznalí předlohy, ale mě se líbil. Herci byli vybráni skvěle - Geralt i Marigold jsou jako šiti Zebrowskimu i Zamachowskimu na míru, hudba doprovázející seriál je krásná, prostředí hezké. To, že triky jsou na mizerné úrovni, se tvůrci snažili zakrýt tím, že se je snažili příliš nepoužívat a radši příšery moc neukazovali - ty kousky, které však vidět byly, jsou nadmíru roztomilé nebo vtipné :) Ani seriál celkově není ochuzen o dobrý humor či WTF momenty. Má sice své nedostatky, ale jako fanoušek jsem schopna je přehlédnout. A jestli někdo někdy natočí pořádnou epickou fantasy podle knížek, tak budu v sedmém nebi :)(27.12.2011)

• javaznenevim

Tak už vím kde se kluci z HBO naučili tak úžasně zkurvit předlohu.(19.11.2014)

Není to tak špatný jak se o tom říká, ale pořád je to dost hrozný. Fakt že technicky i hereckýma výkonama je to na úrovni Conana s Arnoldem z 82 tomu fakt moc nepomáhá. Navíc je přítomná klasická neúcta ke zdrojovému materiálu (díly zpracovávající přímo povídky patří k té půlce co se jakž takž dá sledovat) a naprosto nevhdoný výběr herců co se vzhledu týče. Na druhou stranu je třeba říct, že Źebrowski nehraje vůbec špatně a hudba je taky docela solidiní. Navíc je to většinu času ohromná nuda. 45%(27.4.2015)

• Arsenal83

Poľská verzia Pána prsteňov, ale akosi bez farby a jedna z ženských postáv hraje herečka s menom Varecha a to mi stačí.(20.3.2019)

• PoorBoy

Škoda promarněné šance. Zaklínač si rozhodně zasloužil lepší uvedení na filmové plátno. Mizerné je především obsazení (vyjma jediné výjimky); především herci v roli Marigolda a Yennefer. Takže za co ty dvě hvězdy? Za Geralta. Zebrowski se velmi blíží tomu, jak jsem si populárního zaklínače představoval a jedině díky němu jsem jednotlivé díly série shlédl.(23.11.2007)

Velmi rozporuplný seriál. Je vidět, že je točený za velké peníze (na polské poměry). Hrají tam výborní herci a nutno podotknout, že hrají dobře. Hudba je taky povedená a výprava dokonale podbarvuje temnější fantasy atmosféru, polské cihlové hrady totiž v zaklínačovi opravdu sedí. Nicméně po scénáristické stránce to poněkud pokulhává a hlavně poslední díly jsou "o ničem". Obzvláště fanoušci knižní předlohy musí prskat, protože je toho hooodně pozměněno a to k horšímu. Důkazem je sice výborný herec Zbigniew Zamachowski, který sice hraje dobře ale do role Marigolde se absolutně nehodí. Ale i tak musím doporučit. Pokud hledáte pohodový fantasy seriál na nedělní dopoledne a nevadí vám překopaný Geralt, budete spokojeni.(29.6.2010)

• KOZEL84

Sapkowski je pro mě jeden z nejlepších spisovatelů,ale tenhle seriál je žebrota a bída na entou.(5.9.2010)

• Michalechal

Sapkowského ságu o zaklínači Geraltovi z Rivie jsem četl zatím dvakrát ... miluji počítačovou hru na motivy této knihy, ale seriálové zpracování mě velmi zklamalo. Amatérské, bez pořádných efektů ... Troufám si říci, že pokud by tuto ságu kdokoliv (neříkám jen Hollywood) uchopil, jinak, lépe - pak by klidně mohl být na úrovni trilogie Pána prstenů či jej dokonce překonat. Takže stále čekám a doufám v ono "jiné uchopení" ...(5.6.2012)

• kdosizrosy

Chudák Geralt a spol. To, čím jsou knížky tak brilantní a osobité, tady tvůrci doslova pohřbili. Udělat ze svůdníka a krasavce Marigolda něco jako přitloustlého Robina Hooda a z čarokrásné Yennefer obyčejně vypadající holku ve fantasy kostýmu je prostě moc. Drsní zaklínači z Kaer Morhen se ohání samurajskými šavlemi a příšery jsou spíše k pousmání. O celkovém řešení kostýmů se radši nezmiňuji. Jediné, co se dá snést, je postava Geralta. Zkrátka radši si přečtěte knížky nebo si aspoň zahrajte hru, pokud chcete dostat alespoň přibližný nástin toho, jak to ve světě Zaklínače vypadá. Protože tohle je fakt peklo (přitom zaklínač je na zfilmování ideální!).(19.1.2013)

Geralt je zkrátka sympatický morální prasák, co skoční na co přijde a po cestě si sem-tam umaže tu svůj žalostně ukutý meč nějakým tím slizem. Pan Sapkovski dokázal na chlastem prolezlého poláka stvořit překvapivě velmi čtivou ságu, kde trošku namazal zrezlá pérka tradičního fantasy něčím novým, ale proč proboha se zfilmování ujal zrovna mistr Brodzki, kterému štáb dělala parta z vedleljšího baráku za flašku Zubrovky a herce vybírali v soutěži o nejvidláčtější amatéry Západních Katovic mi hlava už pobrat nezvládá. To se pak člověk nemůže ani divit, že tomuhle vysloužilému Marigoldovi ty anorektické příšerky dávají snad za kus sušeného prasete, který si příhodně vozí schovaný uvnitř loutny. Výstavní exploitation podívání, na kterou nemá ani takový Sweet Sweetback's Baadasssss Song od Melvina von Peebles.(3.2.2013)

Priznám sa že k tomuto TV seriálu som sa dostal len po premiére nového Zaklínača a môžem povedať že na TV seriál to šlo.Je vidieť že peniaze moc neboli v tej dobe samozrejme ani technologia nebola tak vyvinutá čo seriál brzdilo ovšem predstaviteľ Zaklínača mi prišiel oveľa lepší než Henry Canvill a to je už čo povedať.Za zhliadnutie stojí aj táto séria určite.(23.12.2019)

První díly jsou tak na 4*,5*, ty poslední ne za víc jak za 2*. Celkově se mi nejvíc líbil 2. a 4. díl (Učednická léta a Drak).(12.1.2008)

• tragicus

Samurajske mece, Marigold sedlakem misto svihackym basnikem a opravdovy kladas, rytir bez hany a strachu, neporazitelny Geralt... Snad jedinymi klady je animace zlateho draka, Ciri a jedna dryada. Predlohu autori mozna cetli, ale rozhodne ji bud nepochopili nebo jsou to opravdova polena filmariny, ze nedokazali prenest byt jen spetku puvodni kvality. Skoda, predloha je jedna z mala fantasy, ne-li jedina, ze ktery se dal vytezit vynikajici film (i serial) i pro ty, kteri tomuto zanru zrovna neholduji.(29.4.2009)

• Ben Nevis

Předpokládám, že Sapkowski nebyl ze seriálu uchvácen. Buď se jeho fantasy světa nedrží vůbec či velice volně (zaklínačky a plno dalších detailů, které v knihách jsou vysvětleny jinak), anebo je to doslovný přepis povídky včetně dialogů (Drak). Hlavní hrdinové se však vizuálně povedli. I ta kritizovaná Yennefer, protože neměla být oslnivě krásná či nejkrásnější ze všech čarodějek, ale "pouze" sexuálně přitažlivá. Horší je to s psychikou, scénáristé se ženské hrdinky snažili předělat, více zfeminizovat. Tato neslaná nemastná adaptace odradí ty, kteří měli zálusk přečíst si knižní originál. Holt každý režisér není Peter Jackson.(3.7.2009)

O mnoho kvalitnější než prvotní film. Knížky od A.Sapkowského miluji, a i když se seriál nedrží nijak věrně předlohy, myslím, že se povedl. Je tam atmosféra, dobře vykreslené postavy a hezká průvodní hudba - solidní 4. Občas si říkám, bylo asi hodně těžké žít v takovýchto dobách, ale lidé k sobě tak nějak měli blíže. To je to, co mě nyní hodně chybí.Po shlédnutí první řady amerického seriálu zvyšuji na 5*.(4.6.2010)

Zaklínače považuji za literární skvost, a to nejenom v žánru fantasy. Do seriálu se povedlo transformovat knižní předlohu poměrně zdařile, představitele hlavní role si mnoho fanoušků na místě Geralta dovedlo dobře představit, svět je vykreslený v reálných barvách, které se daly rovněž zahlédnout mezi řádky knížky. A co se mi líbilo nejvíce - dějem se prolíná taková mírná melancholie, nutící diváka přemýšlet o věcech z jiného úhlu pohledu a tak sbírat vzácné střípky moudrosti. Nezapomenutelný zážitek; škoda, že z něj následně poslepovali film, který nemohl nemít nepřehlédnutelné mezery v ději.(13.4.2011)

• Eterninox

Tak na tomhle seriálu se podařilo snad jen obsazení hlavní role. Všechno ostatní skvělou knižní předlohu przní hůř než nadržení rekruti kopytníky v Marigoldových baladách. Sám Sapkowski na tuhle produkci při jedné besedě dštil oheň a síru, a celá aula jen přikyvovala... 20%(2.2.2012)

• gonga

Naprostá příšernost, nechtěl bych být v kůži autora knižní předlohy, když tohle viděl a není divu, že se od toho distancoval.(3.5.2016)

Seriál jsem začal od prvního dílu sledovat zrovna když jsem začínal číst první díl ságy o zaklínači. Hned s prvním dílem jsem byl uchvácen. Jak knihou, tak seriálem. Na seriálu vidím nedostatky, občasnou béčkovistost, nicméně přese všechno si mě seriál získal a je to má srdeční záležitost. Velký podíl na tom má skvělá, netradiční osobitá hudba, která tento seriál skvěle podbarvuje. Zvláštní a vzrušující atmosféra a příběh podle Sapkowského je podpopřen vynikajícím výkonem Michaila Žebrovského. Nikdy nezapomenu jak jsem sháněl soundtrack po všech čertech a poté i samotný seriál alespoň na VHS.(16.9.2008)

• bery71

Bezkonkurenčně nejlepší fantasy seriál, jaký kdy někdo udělal. Konečně netrpím půl hodiny sledováním namakaných svalů, které kolem sebe bezmyšlenkovitě sekají mečem, střílejí šípy nebo chrčí zaklínadla. Teto polské dílo, totiž vůbec není o násilí a zabíjení. Je o spravedlnosti, bezmoci, utrpení a nenávisti. Kdyby tohle dělali Američané je to plné prázdných frází, dutých hlav a skvělých efektů. Kdyby to dělali Češi, tak je to hloupá parodie nestojící ani k odvysílaní na Nově, ale naši páni sousedé Poláci vytvořili skvělý mix boje a myšlenek. Neříkám, že jsou ty myšlenky nové, ale jsou hezké a pravdivé. Klobouk dolů, máme se co učit!(9.5.2009)

"Neboj se, nejsem človek! ". Ak niekto dal Robinovi Hoodovi z osemdesiatych rokov plný počet tak pri tomto diele to musí urobiť zas a znova. Má to zkurvene dobre napísaný scenár. Hlavnou hviezdou je nie len hlavna postava "ako ho tu viacerí vychvalujú do nebies", ale skutočne všetci herci, spolu so scenáristami, režisérom, kostými, úžasná príroda...... Hudba absolútne namieste. Za tie peniaze by američania nenatočili ani tri diely. Toto je o filmovom umení a nie o peniazoch. Bez zásadných výhrad 90%. "Neboj se, nejsem človek! "(26.5.2009)

Pokud máte rádi fantasy a jste unaveni těmi přemrštěnými akčními počítačově upravenými americkými scénami, tak tohle je zlatá volba.. Poprvé, když běžel seriál v televizi jsem s napětím čekala na další díly a teď si ho užívám online... A to špatné hodnocení některých zde... Tak to vážně nechápu.. No i když, možná když se podívám na další jejich hodnocení, tak pak už jo... Seriály se hodnotí těžko, hlavně pokud mají stovky dílů, pak je to spíš o náhodě, jestli vás zrovna ty díly co uvidíte zaujmou, nebo jste fanatici a musíte vidět úplně všechny... Ale tady tomu tak není.. Oceňuji seriály, které mají méně dílů.. P.S. Zaklínače jsem nečetla a neřekla bych, že mi seriál nic nedal a nezaujal mě....(12.4.2010)

Michal Zebrowski se pro roly zaklínače Geralta opravdu narodil. Když jsem četl knihu, ta jsem si ho představoval přesně takhle. Docela mě zarazilo, jak vynikajcí herecký výkon zde tento polský herec podává. Každopádně seriál jednoznačně pohřbívá hodně slabá a nevýrazná režie Marka Brodzského, což se asi dalo u polského seriálu čekat. A dále pak velké odchylky od knižní předlohy (Hlavně v pozdějších dílech...) Celkově vzato, je to na polskou produkci a dobu vzniku velmi kvalitní a koukatelný seriál...(22.5.2010)

Klaním se před dílem Sapkowského(6.8.2010)

Nacpat do deseti dílů příběh hromady povídek a knih? To jste si nemohli vybrat jedno téma a udělat ho pořádně? Zebrowskeho Geralt parádní, ale zbytek za moc nestojí, na všechny strany trčí malý rozpočet... Každá epizoda navíc zavede neznalého diváka trochu jinam a spíš ho mate než aby popisovala perfektní Sapkowského svět. Pro fanoušky předlohy ucházející vizuální doprovod knížek, ostatní ruce pryč. Nad průměr jdu jen proto, že sám patřím do první skupiny.(16.8.2011)

Jak píšou všichni. Moc se to od druhé půle táhne a je to čím dal tím víc ukecane. Ale tak že dost hloupě. Kniha bude asi lepší. Jinak ale atmosféru to má... U nás bohužel ani zdaleka takový seriál nevznikne. My máme jen Dejdara který 30 dílů rube v dolech.(28.2.2012)

• bagetka007

Když on mi v době dospívání přišel tak krásný...8)(6.3.2012)

• drankeryth

1. cast DETSTVI sa to len zacalo ohladom Geralta, ked este bol dieta a cela cast sa zaoberala o jeho vycviku na zaklinaca. 2. cast UCEDNICKA LETA pokracuje v trende vycviku Geralta, ale tentokrat uz v dospelom veku. Na konci casti sa to zavrsilo subojom s najlepsim zaklinacom, ktory ani netrval dlho a ani nevyzeral najlepsie spracovany. 3. cast CLOVEK PRVNI SETKANI je o putovani Geralta po krajine, kde zachrani jednu zensku a po chvili dalsiu zensku od pazurov netvora, ktoreho ani poriadne neukazali, ako aj suboj na zivot a na smrt medzi Geraltom a tym prerastenym hadom. V tejto casti sa odohrala aj mensia romanticka zapletka, co ma ani moc nebavilo. 4. cast DRAK uz samotny nazov prezradza o co asi ide, len som nepochopil, preco vlastne vznikla tato cast, ked to vsetko bolo naznacene vo filme. Draka len ukazali na okamih a suboj medzi nim a rytierom - dochodcom ani netrval dlho. Vacsinou to len bola taka priprava na toho draka a Geralt toho moc neukazal, akurat na zaciatku ukazali ako vliekol to mrtve telo baziliska. Skoda, ze neukazali, ako s nim bojoval. 5. cast KUS LEDU nebola moc dobra a rozoberali sa tam romanticke problemy a pri konci dielu mensie krvave jatky nemali dlhu trvanlivost a aj tak toho moc neukazali, akurat nepatrne namodrale kuzlo od jedneho typka to ozivilo na par sekund:) 6. cast CALANTHE zacala pekne, ale ked ukazali toho prerasteneho hada, tak ma pobavil, ako vyzeral amatersky spracovany do tohoto serialu:) Zahadna zapletka na hrade mala svoju atmosferu a cele to vyzeralo zaujimave. Tato cast sa im vydarila. 7. cast UDOLI KVETIN sa zaoberala sedliakmi, ktorych trapilo kradnutie, ktore vykonaval jeden rarach, ktory bol skor na zasmiatie, ako by ste sa ho mali bat. Na zaciatku casti sa este mihol jeden mimik meniaci svoju tvar. To by asi aj bolo vsetko okolo tohoto dielu. 8. cast ROZCESTI bol z prvej polovici dobry, kde nechybala atmosfera v samotnej tme, kde cihala striga, ktora tiez nebola najhorsia a troska sa dala aj prirovnat k hororu:) Druha polovica ma uz tak nebavila, kde sa len nic nedialo a len kecalo. 9. cast SVATYNE MELITELE podla mna slaba cast, kde sa to zameralo na vyliecenie ran Geralta a ukryvanie jedneho dietata v jednom klastore pred inymi, ktory chceju ublizit tomuto dietatu kralovskej krvi. 10. cast MENSI ZLO patri medzi to slabsie, kde sa toho ani moc nedeje. Pribeh o vystrasenom carodejovi, jednej zenskej a Geraltovi, ktoreho len ukazali v nic nehovoriacich scenach. To by asi aj bolo vsetko. Dalsia 11. cast MARIGOLD je o putovani Geralta, aby nasiel Ciri. Spolocnost mu robil Marigold. Trocha ukazali elfov, trpaslikov a dryady. Nic vynimocne sa toho moc neudialo v tejto casti. 12. cast FALWICK pokracuje v hladani za Ciri a tentokrat tu hra zloduch Falwick, ktoreho sprovodil zo sveta Geralt a nemal s nim vela prace, ako aj s jeho ostatnymi prisluhovacmi:) Posledna 13. cast CIRI ukoncila putovanie Geralta za vytuzenym cielom, kde sa na konci tejto casti stretol s Ciri. Dokonca sa tu odohrali dva suboje s priserami. Niektore casti su si podobne, ako vo filme z toho isteho roku. Takze teraz neviem co vzniklo prvsie, ci film, alebo tento serial. Ubohe pocitacove triky pouzite v serialy boli na slabej urovni, ako aj vsetko vo filme. Pre mna je to jednoznacne za dve hviezdicky.(10.5.2012)

Pro spoustu lidí velké zklamání, co jsem zjistil tak hlavně v zahraničí se o polském Wiedzminovi hovoří jako o katastrofě, která se naprosto vymyká Sapkowskeho předloze. Já na podobností s knižní předlohou až tak moc nebazíruji, hlavní rysy knihy jsou dodrženy, sympatický hlavní hrdina zahrál Geralta skvěle, i když se většinou pere s hadrovými bazilišky a gumovými hady, nijak to na fantasy atmosféře seriálu neubírá. Životní cesta zaklínače Geralta z Rivie, nás v průběhu deseti dílů zavede na rozmanitá místa Sapkowskeho světa, krásná příroda, stará dřevěná města, romantické (i Románské:)) hrady a taky krásné ženy, jeden legrační minstrel se sklony alkoholismu a spoustu šermování na docela slušné úrovni. To jsou věci které stojí za zmínku, Já mám na Widezmina velice kladný názor a považuji ho za jeden z nejlepších fantasy seriálů vůbec. Ale dneska jsem chtěl být objektivnější :-)(14.6.2013)

• Ombak▼Penari

Michal Žebrowski do role sedl výborně, ale to je bohužel celé, co na tom všem sedlo. Dalo se na to tenkrát koukat, ale dnes už to dávno neplatí...(16.2.2017)

Seriál není tím, čím jsem předpokládal, že bude. Pojali to trochu jinak, leč z knih též čerpali. Seriálový zaklínač ovšem má své kouzlo a Geralta s Marigoldem si člověk velmi rychle oblíbí.(8.6.2019)

Já ač neznalý knižní předlohy hodnotím seriál pozitivně, ale čtenáři Sapkowského to vidí jinak a nemají seriál rádi. Je to mnoho let, kdy dávali seriál v televizi, poté jsem jej neviděl a nejspíš jej už neuváděly znovu.(14.11.2019)

Nutno přiznat, že seriál je minimálně o dvě třídy výše, než o rok starší film - zatímco u filmu bych řekl, že se režisér se stříhačem zbláznili, seriál už má svoji logiku a příběh začíná připomínat Sapkowskiho povídky. Postava Zaklínače jak jí dokázal uchopit Michal Zebrowski je naprosto bezchybná a už jen za ni dávám hvězdičku hore. Největším záporem seriálu i filmu jsou bezesporul triky a to je u fantasy příběhu bohužel problém, zejména počátkem 21. století, kde Peter Jackson nasadil laťku na neuvěřitelnou úroveň. Problém s těmi latexovými potvorami měl už Conan Ničitel o patnáct let dřive, kdy filmaři nechtěně vytvořili parodii - v případě Zaklínače je latexový dráček tristní. Casting byl u polského seriálů mnohem kvalitnější než u amíků o 20 let později (s výjimkou tragické volby Marigolda), stejně jako velmi dobré herecké výkony a slušná hudba. Co se týče obsahu, bezesporu pomohlo zařazení Geraltova dětství, které osvětluje mnohé z pozdějšího zaklínačova chování.(25.1.2020)

Jsem tak trochu smutný z toho, že jsem nikdy nenašel nikoho se stejným názorem. Zaklínač, myslím tím jeho literární část, pro mne byl a je (a navždy bude) srdeční záležitostí. Bál jsem se, že seriál se ani zdaleka nepřiblíží kvalitám knihy. Pokud bych měl být objektivní, musel bych říci že ne. Jenže já jsem tu proto abych vyjádřil svůj názor - Zaklínač mne uchvátil. V podstatě jde o průměrný seriál, který se ale opírá o myšlenky knihy a tak si mě naprosto získal. Je jedním z těch seriálů (což je ale hodně způsobeno málo díly), u kterého jsem při sledování posledního dílu cítil smutek, že už se nikdy nebudu moct těšit na další díl. Já dávám za pět a nikdo mi to nikdy nevymluví (a že se lidé už pokoušeli).(20.8.2007)

• Torgal

Knižnú predlohu milujem a o to viac ma mrzí ako dopadla jeho adaptácia. Zebrowski je ako Geralt výborný, zbytok obsadenia je ale úplne mimo. Z Marigolda urobili necharizmatického tlstého vidláka, Yennefer má k osudovosti ďaleko a Ciri je tu na tom úplne zle. Asi ju obsadili na základe príbuzenského vzťahu s producentom, inak si to neviem vysvetliť. Počítačové triky sú desivej kvality (chvalabohu ich tu moc nie je), kulisy pôsobia chudobným dojmom, šermiarske súboje sú zväčša dosť divoko nasnímané, scenáre epizód majú s predlohou spoločného pramálo a takto by sa dalo pokračovať ešte dosť dlho. Jediná vec ktorá sa dá bez výhrad pochváliť je hudba, ktorá jediná vytvára ten správny feeling. 4/10(28.1.2009)

• lxbch

Musím přiznat, že si z tohoto seriálu moc nepamatuju. Vím jenom, že mě to docela nudilo, ale na druhou stranu Zebrowski zahrál opravdu moc dobře. Těžko říct, jestli by z toho měl radost, že jsem to o něm napsal, když sám seriál za moc nestojí...(6.1.2010)

• Anezkaaa

Radši bych si ukousla ruku, než vidět další díl seriálu který dělá z jedné z nejlepších současných fantasy knih takovouhle slátaninu....Bleeehh..:( Na to mám knižní předlohu fakt moc ráda... Chudák Sapkowski...(15.2.2010)

Původně 3 hvězdičky opravuji na 4. Pouze 7.díl "Údolí květin" nemohu strávit, ať dělám co dělám - naštěstí není zařazen do verze filmu ... ani měňavka, ani čertík, ani pirátští elfové mi jednoduše nesedli - pouze zde byl Zaklínač v roli oslíka ... a tím se tak trochu tento díl vymyká zbytku ..... a to ani raději neuvažujme o roli dívky-živitelky všehomíra - to přelítlo :-((27.8.2011)

Já si myslím, že tohle je hrozně nedoceněný seriál. Bohužel je porovnáván s anglo-americkou produkcí, takže každý křičí, jak jsou špatné triky, neznámí herci, slabý výprava apod....Ale tento seríál má duši a to jedinečnou. Myslím, že tvůrci ani nechtěli stvořit holywoodské veledílo, prostě jen chtěli vdechnout život Geraltovi. Knížky mám přečtené tam i zpátky třikrát a vím, že to má spoustu chyb, ale má to přesně tu atmosféru, jakou by měl Zaklínač mít. A Michal Žebrowski je tu naprosto fenomenální... Ruku na srdce, kdyby česká produkce natočila alespoň něco trošku podobného, byli bychom nadšení. Protože Geralt z Rivie nemusí do Ordinace, ani Obchoďáku a Cestou domů si jde prostě po vlastní cestě. A za to by měl zasloužit dík.(17.12.2012)

• Cinematrix

Vzhledem k tomu, že jsem nejprve odehrál veškeré herní série, kde byl zaklínač skutečně pojat jako mutant neurčitého věku 100+ se stříbrnými vlasy i vousy, pronikavým pohledem a ostře řezanými rysy, tak se mi nikdo nemůže divit, že když jsem se potom kouknul na polský seriál, kde ho hraje nějaký Michał Żebrowski, tak jem se upřímně zděsil. Tenhle hošík s baculatou tvářičkou, šedivou parukou a hnědým strništěm že má být můj idol? To, že měří 188 cm opravdu nestačí. Byl jsem tedy zvědavý alespoň na jeho věrného přítele Marigolda, lamače ženských srdcí s elfí loutnou. A už přichází na scénu Marigold! Pokoušejí se o mne mdloby. Tenhle by nezbalil ani mojí babičku, ale poláci to mají hozený asi jinak. Seriál nehodnotím, protože po pár odkoukaných dílech, kdy jsem se totálně ztrácel v polských lesích uprostřed zdlouhavých dialogů bez akce (naštěstí jí tam moc není, protože efekty jsou na úrovni souboje titánů z roku 1980) si nechci kazit iluze. Ale abych jen nehaněl, určitě je to ten nejlepší seriál o zaklínačovi, protože jinej zatím natočenej nebyl.(3.8.2017)

• Bozvav

Velmi nezáživná ukázka toho, jak lze promrhat neskutečný potenciál. Necharismatičtí herci, dlouhé hovory o ničem, nudné souboje a televizní výprava dohromady udělaly ze seriálu dlouhou trudomyslnou záležitost, u které se sice dobře spí, ale blbě se na ni kouká. Hudba usínací, byť příjemná. doufám, že mladší bráška bude lepší. Za mne dvě prokleté hvězďule.(25.10.2019)

Pro srovnání jsem musel sjet oba seriály - tento - i nový s Henry Cavillem. Oba jsou dobré ... každý v něčem jiném ... Tento starý má lepší začátek ... takový víc procítěný - divný - zvláštní až mystický ... lepší dialogy a je víc poutavý tím tajemnem, které prostupuje celým dějem ... nový Zaklínač má pochopitelně vzhledem k rozpočtu lepší souboje, prostředí, kostými, ... je drsnější a víc odsýpá ... má spád, ale menší "kouzlo" ... jinak už nevím ...(22.1.2020)

knihy Andrzeje Sapkowskiho o Zakllínači Geraltovi se staly pro příznivce fantasy kultovnímy. Zaklínač putuje krajem a pomáhá lidem zbavovat se různých "Monster". Avšak jelikož on sám není tak docela člověk, nemají ho rádi ani lidé ani nelidé. Seriál je prostě seriál. Jsou tu světlé momenty, které připomínají knižní předlohu avšak celek je dosti průměrný. Ale za pokus to stálo :-) . (Podobné filmy:Xena, Herkules)(5.1.2007)

• Bobšule

Coby nadšená čtenářka Sapkovského knížek o Zaklínačovi jsem se na seriál těšila doslova jako malé dítě na nočník. Mé rozčarování tudíž dosáhlo naprosto identické intenzity. Za jediný klad proto považuji obsazení hlavní role. Michal Zebrowski se mi jako Geralt opravdu líbil. Zbytek byl ovšem k uzoufání. Nesmírná škoda!!!!!(27.11.2008)

Na nízkorozpočtový polsky serial to je priam majstrovksé dielo,príbeh ma uchvátil,od samého začiatku tak ako celý serial,nájde sa pár drobných chýb ale nestoja za reč.(22.9.2009)

Má to svou poetiku a je to dostatečně "jiné", aby to někoho zaujalo. Klidně a pomalu nesené vyprávění s krásným hudebním podbarvením, se škrobenými dialogy a gumovými draky. Kdesi "za tím" lze tušit hlubší rovinu, o níž lze přemýšlet: otázku dobra a zla a míry, s níž by měl poločlověk - mutant Zaklínač zasahovat do dění světa. I rozhodnutí nezasahovat je zásahem. Svému údělu neunikne. Seriál bych řekl, že se moc nepovedl, přitom však v něm něco krásně-jinakého přeci jen je. Aby se nám líbil, vyžaduje to nechat kritické oko spát a přitom se nechat unést vlastní fantazií.(16.10.2009)

Sice zanr Fantazy moc nemusim, vetsinou je to blbost bez napadu typu pan prstenu kde proti sobe stoji strasne dobri Mirkove Dusinove elfove a strasne zly Stetinaci skreti. Toto nastesti neni ten pripad, toto je spis obraz spinaveho sveta kde se kazdy protlouka jak umi.(25.10.2010)

• maciii

Jsem velkou fanynkou Geraltových příběhů a přesto jsem se v ději tohohle nemožného seriálu slusně ztrácela. Špatná režie, směšně vybraní představitelé, podivné kostýmy, nudné a nezajímavé charaktery, nehorázně zmatené vyprávění. Jedna hvězda pro charismatického Michala Zebrowskeho.(20.4.2011)

Pro čtenáře, kteří Zaklínače četli, je to díky zpracování z části zklamání. Na druhou stranu se většina příběhů snaží držet knižní předlohy, takže diváka zabaví vzpomínáním na příběh. Navíc Michał Żebrowski je jako zaklínač absolutně perfektní. Shrnutí: doporučuju srdcařům, divákům, kteří nejsou do 'Zaklínačologie' zasvěceni spíš ne.(25.6.2012)

Seriál jsem neviděl, ale hra je fakt supr.(21.10.2012)

Úplně náhodou jsem jednou večer v roce 2002 přepnula TV na ČT2 a běžel tam tento seriál. No něco charismatického v Michalu Žebrovském mě udrželo koukat. Byl to sice 3 díl, ale přesto jsem seriál nakonec sledovala celý, i když byl jen jednou týdně. Za dva roky ho dávali znovu. Na tomto seriálu se mi líbí, že má málo takových těch „amerických" triků a je spíš o duchovním prožívání hlavního hrdiny. Prolínají se tu všechny 4 roční období. Sníh, krákání vran, pára u pusy, boj ve špinavé louži Geralta z Rivie mě nutí si uvědomit pohodlí, které prožívám doma v teple. Hluboký smutek, osamění a hledání spřízněné duše nevyústí v nalezení životní družky ale kupodivu malé holky, o kterou se chce Zaklínač starat. Drak a ostatní potvory jsou sice trochu srandovní, ale například chrám Melitele – matky přírody a jeho kněžky jsou velmi přesvědčivé.(2.12.2013)

Jak se psalo na vtipném létáčku v knihovně - Přečtěte si tuto knihu, než ji zfilmuje Hollywood. ... nebo Poláci. Zvláště se znalostí předlohy (na kterou se navíc tento počin otevřeně odkazuje) lze jen velmi těžko ospravedlnit některá scénáristická rozhodnutí, zvláště v prvních dvou dílech. Divák si z toho odnese, že zaklínači jsou archaický řád vedený senilními starci a v praxi bandou neplodných a ješitných pitomců. To není úplně dobrý začátek... Férově je ale třeba přiznat, že hlavní protagonista se snaží a low-budget zaklínačovým historkám prakticky nevadí. Jen elfové to krapet odnesli a vypadají spíše jako zmalovaní indiáni po cikánsku. Pro některé zdařilé momenty dávám i se znalostí předlohy (a tedy i hříšných omylů tvůrců) 3***, ale dejte na má slova, že po úspěchu Geralta ve světě počítačových her se nám ještě vrátí...(25.5.2014)

V celku povedený neamerický seriál. Jede pěkně od začátku Geraltova života. Podle mě natočeno s láskou ke knižní předloze. Škoda, že toho nebylo natočeno víc. Ale zase natahovat to donekonečna,jako ty emerický výplody, tak zase asi taky dobře:-)(3.4.2016)

Parádní feeling, obsazení a hudba. Na tu dobu a stát ve kterém to vzniklo výborný. Samozřejmě díky nízkému rozpočtu se i tak pár slabších dílu našlo, ale je to srdcovka. 90%(20.12.2019)

Rozhodně by se vyplatilo, do tak dobrého námětu investovat více zlotých. Netvrdím, že je špatný. Docelá rád jsem se na něj, jakožto fanoušek fantasy podíval, ale nějaká srdcovka se z toho rozhodně nestane. Možná bych byl pro 3a půl *(4.1.2007)

• Celebrian

chudák Sapkowski...říkám si, že pokud někdo četl knihu, tak snad nemůže dát něčemu takovému více než jednu hvězdu...zkrátka jak je kniha báječná, tak je seriál otřesný.(28.7.2007)

90%- Navzdory béčkovým efektům se mi tento seriál velmi líbil jak bojovými scénami tak příběhem.(25.7.2008)

Jakož to velký fanoušek Andrzeje Sapkowskeho a člověk co přečetl celou ságu o zaklínači nemůžu jinak než za 3 hvězdy, víc si toto levné zpracování geniálního díla nezaslouží. Autoři jsi měly vzít příklad z PC hry, která byla scénaristicky zpracována na jedničku. 60 %(7.5.2010)

Možná se mi budete smát, ale já tenhle seriál zbožňuji. Celý Sapkowského nápad má šťávu, Zebrowski se pro roli Geralta snad narodil, polský jazyk a přírodní reálie dodávají příběhu na magičnosti, a to vše je ještě podbarveno skvělým instrumentálním soundtrackem.Pro polskou tvorbu mám slabost, bohužel, toto působí spíše jako televizní nedodělek, který zaujme jen hrstku nadšenců. A je to strašná škoda, protože lepšího představitele bělovlasého zaklínače, než jakým je právě Michal Zebrowski si nedokáži dost dobře představit...:((5.7.2011)

• Chasida

Knižní předlohu jsem (včetně povídek) přečetl několikrát tam a zpět. Zaklínač je jedním z mých nejoblíbenějších fantasy. Ale tohle se nepovedlo, ani trochu. Jediná hvězdička je za pokus převést svět Zaklínače do seriálu, víc jich dát nemůžu...(17.3.2012)

Hodnotenie zahŕňa aj obdiv / tichú závisť že v Poľsku sa odhodlali už vtedy venovať niečomu takémuto. Áno, neporovnateľný trh s naším, ok Sapkowského názor na celú vec a aj úroveň seriálu je diskutabilná. Mne sa páčil a som rád aspoň za to málo z Polski keď u nás nás televízie zásobujú serialovým shitom a'la Latinská Amerika productión. Ten kto má rád Zaklínača a nečaká od toho fantasy veľkofilm s rozpočtom LOTRa si na tom pochutí tak ako ja.(15.3.2013)

• Petike

Ach jaj, tento seriál... Takto to vyzerá, keď sa niekto vrhne na adaptovanie, spraví aj pár dobrých rozhodnutí, ale začne s celým projektom trochu predčasne a potom domrví aj scenáristické rozhodnutia. Snažia sa tu pokryť priveľa dejových línií naraz (z predlôh aj vymyslených) a zvládnuť priveľa vecí s obmedzeným rozpočtom a obmedzenou materiálnou základňou. Żebrowski je fajn, povedal by som, že aj Jaskier, niektorí ďalší boli dobre obsadení a nie najhoršie zahraní. Hudba sa prevažne vydarila, mnohé lokácie nie sú najhoršie. Ale inak je to taká zmes nudy, pochybných scenáristických rozhodnutí a problémov s riadnym adaptovaním čo i len jednej z pôvodných poviedok. //// Zaujímavé komentáre: Galadriel, Che Guevara, M.a.t.t., flanker.27, klerik, DaViD´82(18.7.2015)

Přestože toto s knižní předlohou srovnávat nelze, na tv seriál se Zaklínač povedl vskutku dobře. Pilotní díl mě vskutku nadchnul, dobře zpracovaný příběh, začínající od počátků Geraltova života je přesně to v co jsem doufal, obával jsem se, že nás seriál vrhne hned před jeho známou tvář z her, Geraltovo mladé já přeběhne stejně rychle jako ve filmů a z jeho minulosti se tudíž dozvíme pramálo.(23.8.2015)

Tak nějak už jsem to shrnul u filmu, takže tady budu spíš srovnávat. Oproti filmu už to všechno nějak víc dává smysl. Dialogy už nepůsobí, že si je někdo vytáhl z p.dele a celkově je příběh jednotnější. Nechápu ale, proč u tak skvělý předlohy, kdy ještě ani zdaleka tvůrci nevyčerpali všechny možnosti, vymýšlejí si svůj hlavní příběh. Dochází pak k situacím, kdy si postavy i příběh protiřečí. Jako jedinej klad tak vidím Žebrowskiho, i když mu mohli odbarvit i vousy a obočí, ale to už je detail.(15.1.2016)

Poláci když chtějí tak prostě umějí. Tohle mě bavilo a je mi opravdu jedno jak se drží knižní předloze či nedrží. Viděl několikrát a spokojenost.(7.7.2020)

Seriál s asi nejotřesnějším scénářem, aneb: "Zebrowski v každym díle sklátí alespoň jednu dvě roštěnky, pořádně se obnaží a ukáže svoje nařachaný záda do V, rozmoští pár oblud a zafilozofuje si jestli je tohle všechno pro něj dost dobrý, nebo by se měl radši dát na dráhu adoptivního otce" a nejhoršíma dialogama v historii seriálový tvorby, aneb: "Yennefer, já vůbec nevim kdo sem a co s tim mam dělat". Nicméně podle zbytku žánrovejch kritérií naprostá špica - atmosféra trvale hutná a gradující - na pomezí fantasy a temnýho středověku, charisma hlavních dvou hrdinů neskutečný, nádherná výprava, kostýmy, interiéry, exteriéry a hlavně ta HUDBA, která je prostě tak originální a atmosférická, že mě z toho i napostý solidně mrazí. To všechno z tohohle serálu tvoří naprostej unikát. Pecka, a zázrak že něco takovýho vůbec vzniklo...(31.8.2010)

• tartan

Ako je literárna predloha špičkovou a kultovou fantasy, tak je táto jej televízna (o filmovej nehovoriac, keďže je to len zostrihaný seriál) adaptácia takmer absolútna (zachraňuje to len charizmatický a v úlohe Geralta dokonalý Zebrowski) a nepozerateľná sračka. Veľká škoda!(14.2.2011)

Možno sa bude veľa ľudí diviť, Zaklínač v poľskom seriálovom spracovaní patrí medzi moje obľúbené seriály. Aj keď spracovanie možno nie je audiovizuálnym skvostom, za tak nízky rozpočet však poliaci dokázali zobraziť Sapkowskeho svet veľmi solídne. Je pravda, že dej často nesedí a dá sa povedať že je najmä od polovice až príliš povrchný a zdĺhavý, na konci do seba ale všetko krásne zapadne ako skladačka. Michal Zebrowski ako Geralt pôsobí skvelo, neviem si predstaviť v jeho úlohe po zhliadnutí nikoho iného. Z kníh som čítal len jednu, a bola skvelá a tento seriál je pre mňa jej osviežujúcim doplnením. 4*(20.6.2011)

Tenhle seriál se mohl stát kultovním, bohužel se mu to nepodařilo. Geralt Michala Zebrowskeho je temný, osudový, charismatický. Jen jsem měla pocit, že cestou na natáčení se na maškarním zhlédl v samurajském kostýmu. Ale to je detail. Ovšem Marigold, trubadúr a lamač dívčích srdcí, kterému má koukat rošťárna z očí, to byl omyl. Story dobré, občas se to vleklo, z příběhů o Zaklínači šlo vytřískat podstatně víc, ale celkově se mi seriál líbil.(6.4.2012)

Zdejší hodnocení mi přijde poněkud nespravedlivé. Obvykle se snažím udržet si alespoň náznak objektivity, ale v případě Zaklínače mi to moc nejde. Ano, je mi jasné, že seriál je šitý hrubou nití skrze několik povídek, je mi jasné, že knižní předloha je dozajista lepší atd., jenže mě se to prostě líbilo. Vynikající Zebrowski, krásná krajina, pěkná hudba, ba dokonce i atmosféra byla přítomna. Kašlu na to, že herecký ansámbl byl poněkud slabší, že vzhled postav neodpovídal předloze, že efekty byly téměř pravěké - já mám rozhodně radši poctivou filmařinu, pěkně "naživo", něž přeplácané, pěkně vypadající, ale prázdné "hollywoodské" výstřelky typu Game of thrones (mluvím teď o seriálech, ne o knihách). Takže páni poláci - příště rozbijte více prasátek, zvolte menší a ucelenější dějový záběr a bude to na pět hvězdiček :) A prosím vás, zastřelte tu děsivou ne-ženu, co hrála Renfri, i moje podpaží po turnaji ve squashi je přitažlivější nežli ona...75%(21.1.2013)

Není to jako kniha, která je samozřejmě lépe zpracovaná. A má své kouzlo. Nicméně seriál se mi docela líbil. To kouzlo zde není úplně zachyceno, ale vytváří své vlastní. Kdyby to byl samostatný seriálový počin a ne podle knih, bylo by to lepší. Ale na to, že je to z polska, kde určitě nebyl velký rozpočet, je to příjemné dílo, které mě bavilo. Dávám čtyři, spíše za to, že se s tím v polsku tak dobře poprali. A budu stále čekat, až se toho ujme Amerika, kde z toho můžou udělat něco většího (nebo taky ne). Ovšem Michał Żebrowski tomu přidává taky hodně. Je to už pár let co jsem knihy četl, takže se vyskytly mezery a netroufám si hodnotit podle příběhu, a vlastně ani nechci.(2.7.2013)

Knížky jsem četl a dosavadní PC hry hrál. Seriál? Přes některé své nedostatky je vážně kouzelný a mám ho vážně rád. Zebrowski mi jako Geralt sedí. Zbožňuji Zaklínače.(1.4.2014)

Škoda, že seriál vznikl v době, kdy vládlo světu Pán Prstenů. Obdivuhodné na seriálu jsou kulisi a hlavní postava, která je dle mého dobře zahraná. Avšak některé díly jsou dost nudné a popravdě příšery, o kterých většina z nich četla, v seriálu moc nejsou. Takovej hezky odpočinkovej seriál. Doufám, že někdy vznikne seriál, který bude hoden knižní předlohy. 3*.(30.12.2017)

Seriál je zrežírovaný v štýle 80-tich rokov, ale vzhľadom na to, že tu neboli vložené peniaze a efekty veľkých spoločností je to postačujúce. Nečítal som knihu a ani nemám žiadne vedomosti o danej problematike, ale jednoducho sa mi to páčilo, To naháňanie sa za niečim, čo je osudom dané a zároveň nie. Je to príbeh o niekom, kto je iný a sám nevie kto je. Je to príbeh o sile ľudskosti i keď ju tu treba hľadať. Je to príbeh o netvoroch a obludách pred ktorými treba chrániť ľudí. Je to príbeh o Geraldovi, ktorý je zaklínač. Inak kulisi dosť pripomínajú film "Staré báje vikingů" , kde hlavý hrdina Michał Żebrowski hral taktiež.(29.12.2019)

Na Poliakov veľmi dobré. Človek by ani neveril, že susedia s takými loosermi ako my.(17.2.2008)

• hRob

Nemůžu si pomoct, ale všechno působí hrozně "lacině" a "amatérsky". Herci odvedli dobrou práci, ale ve špatném filmu/seriálu. Chápu, že hraje roli rozpočet, ale... tohle bohužel opravdu nee. Kdybych četl knižní předlohu, možná by se hodnocení lišilo, takhle není skoro co hodnotit.(17.4.2008)

Tento seriál sem nedokoukal do konce, z toho důvodu, že poslední díly seriálu mi připadaly jako příliš málo másla rozmazaného na velký krajíc. Zebrowski je skvělý zaklínač, má své charisma, jeho výraz je přesně stejný jako v románu, ale bohužel to sám nemůže celé zachránit jediný člověk. Nevyčítal bych občas ubohé triky, ale sakra trochu děje by tam také mohlo být! Jinak některé díly jsou celkem povedené a kdyby vydrželo tempo i v závěru, tak hodnotím výš. Skvělá orchestrální hudba je také stylová a hodí se tam. P.S. Marigold tam půsoví jako pěknej kretén a někňuba, ale představoval sem si ho poněkud jinak - jako pořádnýho kance a sukničkáře, poetu, jenž prý připomínal elfa (ovšem tento herec působil spíš jako nějaký ožralý představitel z naší vrcholné politiky).(23.7.2008)

Slabé efekty, ale hlavne oproti knížkam prekrútený dej. To je problém... mal som pocit, že som pozeral niečo iné, ako keď som čítal knihy. Samotná postava Geralta celkom dobre zahraná, ale zachovaniu ducha kníh to nepomohlo.(22.1.2009)

Jsem fanouškem Sapkowského a zaklínače jsem přečetl jedním dechem. Nečekal jsem nic světoborného, ale tenhle seriál vypadá jako kombinace amatérské a novácké produkce. Pro mně osobně velká škoda. Seriál bych doporučil spíš jen skalním příznivcům Zaklínače, každého fanouška fantasy zřejmě neuspokojí.(26.3.2011)

Bohužel, ani velmi dobrý výkon Michala Zebrowskiho v hlavní roli opravdu nemůže zachránit celý seriál. Je to věčná škoda, protože vložit do filmového zpracování Sapkowského úžasné ságy o Geraltovi z Rivie tolik prostředků jako např. do Pána prstenů a obsadit jej herci, kteří by byli trochu méně k smíchu a vložit do příběhu trochu originality a nejen tupě ( a nepříliš zdařile)kopírovat knižní předlohu, šlo by určitě o klenot mezi fantasy knihami, převedenými na filmové plátno. Takhle mohu bohužel pochválit jen představitele hlavní role, který to přece jen trochu zachraňuje, moc podařenou hudbu a vcelku pěkné přírodní scenérie. Chápu ty, kdo četli předlohu a snad z nostalgie (jako v mém případě) dali tři hvězdy (nebo víc), a zároveň se nedivím těm, kteří knihy nečetli a pak dali jen hvězdu.(13.7.2011)

• xLOBOx

Všechny knihy mám a jsou skvělé, tento seriál jménu Zaklínač spíše pohoršil.. ale možná kdyby bylo víc peněz tak by to bylo dobré i se scénářem který to mělo, bohužel celkově nic moc(3.8.2011)

Kniha Zaklínač ma zaujala. Ale v seriály som sa najprv nevyznal. Po knihe som sa naň dosť tešil. Hlavný hrdina odviedol skvelú prácu. Naozaj sa role Geralta chytil schopne a dobre. Ostatní herci a herečky mi prišli starí a dosť nedôveryhodne hrali svoje role. Dobre dobre teda ešte okrem Ciri. Bolo tam dosť nahotiniek a posteľových scén. A úplne zbytočne. Ale to platí aj o knihe. Inak má celkovo také pomalšie tempo a okrem pár akčných scén je dosť nezaujímavý. Netvorov nebolo v podstate ani vidieť a ich maskovanie bolo skôr na smiech. Hmmmm tak celkovo škoda. Mal veľký potenciál. Odporúčal by som ho iba tým čo čítali knihu a zaujíma ich iná alternatíva príbehu o Zaklínačovi.(4.1.2013)

Knižní předlohu naneštěstí neznám, takže budu hodnotit jen seriál samotný. Vizuálně dílo působí hodně lacině, ale má pro mne neuvěřitelný kouzlo, díky čemuž jsem si ho velice oblíbil. Hlavní postava je zcela dle mých představ zaklínače a líbí se mi že i jeho rozhodnutí v průběhu časové linie mají své dopady (podobně jako rozhodnutí v samotné hře zaklínač). Hudba, ač často monotónní, tak zcela zapadá do příběhu a vytváří skvělou atmosféru. Za sebe dávám plný počet 5*.(17.6.2015)

Četl jsem knížky Sapkowského a teď hraju Zaklínače 3, takže jsem možná trochu zaujatý. Ale ten poklidný polský přístup a samotná atmosféra seriálu mě dost baví. A hudba se do tohoto seriálu fakt hodí, poklidné polské dumky střídají svižné vypalovačky při boji. Samotnou hru hraji s polským dabingem - polština tomu dodává ten správný říz. A na seriál se možná příště podívám v původním znění. Zaklínač je seriál dost odlišný od ostatních dobrodružných fantasy, kde absenci děje nahrazuje zběsilá nesmyslná akce.(28.10.2015)

• Cooller

chudák Sapkowski kdyby viděl že tohle ma celejch 65% ... proboha(2.5.2016)

Svět Zaklínače mám velmi rád, především tedy jeho literární ztvárnění. Pětidílná hlavní sága mě dokázala už vícekrát pohltit a vždy jsem ji četl s nadšením a zaujetím jako málo co. Proto jsem se i na seriál velmi těšil. Nevím, jestli je to láskou k předloze a k celému jeho světu, ale mně se líbil i tento seriál. Ano, dá se vytýkat mnohé, ale tvůrci dokázali vytvořit pro mě fungující a zábavný svět. Navíc mi Michal Zebrowski do role Zaklínače padl náramně. Tempo je pomalejší a spíše než akci se věnuje postavám a příběhu, což mně nevadí a tím pádem jsem dokázal i odpustit viditelně nižší rozpočet. Možná o to víc se těším na přicházející seriál The Witcher, kde se naopak bojím, aby se tvůrci neutopili v akci a efektech… budu držet palce spolu se všemi fanoušky, abych si pak nemusel spravovat chuť v geniálních RPG hrách od CD Projektu.(6.9.2019)

Michał Żebrowski Geralta ztvárnil dokonale. Atmosféra úžasná, "nepovedené" efekty jsou v tomhle případě boží. Mám moc ráda tenhle nehollywoodský styl. Odklon od předlohy pominu, i když je zde často vytýkán ( a stejným lidem nevadí u jiných děl, protože měla mnohonásobně vyšší rozpočet a moderní kabát ). Prostě Brodzkiho Zaklínač je sice jiný než knihy, ale atmosféra a celkově to, co ze seriálu dýchá, je perfektní. Rráda na Zaklínače koukám a budu koukat pravidelně nadále. Pro mě jasně Top.(7.8.2020)

• Sonick

Srazit ty procenta alespoň trochu...(10.5.2008)

Seriál jsem viděl první, až pak jsem četl knižní předlohu, a proto se mi také líbí mnohem více např. seriálový Marigold.(což už se nedá říct o Yennefer). Jinak to má ale něco do sebe, že je to tak nízko rozpočtové, pěkné kostýmy, krajina, hrady a dokonale zvolen hlavní představitel Michal Zebrowski, jak by řekl Homer "Je to sympaťááák „ Svět zaklínače mě naprosto očaroval, mám rád knihy i seriál a v neposlední řadě také herní zpracování. Jistě, je tu plno nedostatků, ale ty se dají bez problémů překousnout, možná až na ten konec, ale to už si přebere každý sám, nemůžu jinak než za 5(31.1.2009)

• mseet

Velké zklamání - tak skvělá předloha by si zasloužila uchopit s mnohem větší grácií. Ve všech ohledech...(9.1.2010)

• Sethiel

Knižní předloha byla fantastická, pro mě osobně lepší než jakékoli jiné fantasy včetně Tolkiena a Gaimana. Nevěřil bych, že může fantasy svět působit tak reálně, až naturalisticky - ve světě Sapkowského těžko pohledáte ctnostné hrdiny a vznešené cíle, zato politikaření a intriky, rasismus, podrazy, přetvářky, odporné, zákeřné a zvrácené postavy, ale i hladovění, hemeroidy a sexuální neschopnost, to vše se vyskytuje běžně. Častěji než vznešenou smrt v boji za dobrou věc najdete smrt ve špíně a bahně, bez kouska soucitu okolí, smrt trvající dlouhé hodiny strachu a bolesti. Přesto všechno se Sapkowskému daří do toho vdechnout fantasy podobu, což dává světu naprosto jedinečnou atmosféru. Tahle atmosféra v seriálu není. Nebo abych byl přesnější - v seriálu nic není, nemá s předlohou skoro nic společného. Seriálový Marigold je výsměch, tenhle pupkatý, upocený, naprosto nesympatický chlapík že má být okouzlující bard, který měl každou, na kterou se podíval? Těžko říct, co zmínit dřív - prázdné a tupé dialogy, za které by se styděla kdejaká telenovela, mizerné triky, nulovou atmosféra, herecké výkony na úrovni loutkového divadla, kde nikomu nevěříte ani za mák nějaký pocit, motivaci, vlastně ani pozdrav. Dvě hvězdičky za Michala Zebrowského, který byl snad pro roli Geralta stvořen a je v podstatě jediným světlým bodem celého seriálu. Doufám, že zfilmování Ságy se vezme za úplně jiný konec.(17.2.2010)

A mě se to líbilo... a jsem i fanoušek předlohy. Nestrháváte to náhodou hlavně proto abyste ukázali, jaký ste tvrdý jádro fanoušků?(kde na sjezdu fanoušků rada rozhodla že každej kdo chce být považován za fanouška znalce musí povině tímto filmem opovrhovat?- Měj vlastní rozum!) (Ale jen když překousneš amaterizmus ... ale zase to má bezva hudbu)(12.4.2010)

Místy hrubé nedostatky různého ražení kazí jinak pěknou fantasy za málo peněz.(14.6.2010)

• Kria

Taková krásná kniha! A tak směšné zpracování. Úplný odpad, ale Doppler mě nesmírně pobavil.(11.9.2010)

• luke86

Tak co dodat ke dvoum hvezdam? Nic. Pribeh je velice zalostny, bohuzel:((31.7.2011)

• kabka*

Bohužel s předlohou má seriál společná pouze jména postav a míst. Jak se píše scénář? Vezmeme povídku, a její druhou polovinu spálíme. Poté pečlivě vypreparujeme vše, co zavání humorem, pointou nebo vysvětlením událostí, přidáme trochu patosu, angažujeme herce, kteří se co nejméně hodí, pečlivě protřepeme a točíme. Pan Sapkowsi se od seriálu velice důrazně distancuje a není se čemu divit.(11.8.2011)

Seriál není vyjímečný scénářem, režií nebo ztvárněním potvor, to vůbec ne. Je to ale pocitová záležitost, hudební pozadí je skvélé, a prominu i to stálé opakování. Spíše mě nadchlo ztvárnění Sapkowského předlohy a i hlavní postavy Geralta a Marigolda, které díky charismatickému Michalu Zebrowski a komickému ale srdečnému Zbigniewu Zamachowski, jsou pojmem, jenž kolují např v nickách všude na internetu. Nízkorozpočtovost je bohužel v tomto seriálu znát, ale i za to málo se Polákům vydařil projekt, za který se stydět nemusí.(15.1.2012)

• Trinculo

Ne ! Co to má být jako tohleto ? Jako guilty pleasure beru, ale vzhledem k tomu, že jsem na Zaklínači vyrůstal, tak mě tato nízkonákladovka s prázndými městy (to mě dráždilo asi nejvíc) a s elfy, kteří vypadají jako opilé napodobeniny indiánů z vinetua moc nepotěšila. Ale, musím říct, že jsme se zasmáli.(26.2.2012)

• Sathana

obskurně zpotvořené nechutné cosi, co udělali z dokonalé knižní předlohy. FUJ!(16.4.2012)

• Dacsus

Otras. Za toto by som rezisera aj so scenaristami bicoval - takto zmrvit moju najoblubenejsiu fantasy. Naozaj katastrofa! A to film je este horsi!(22.6.2012)

Příběh je víceméně z povídek. Soundtrack nic moc, ačkoliv do daných scén mi tam hezky seděl. Vizuální efekty za moc nestojí, (díl s drakem mi připoměl animačku z Dungeon Keepera 2, ale ty dialogy... nevím jestli je to jen dabingem, ale ty jsou fakt hrozné :/ Bavil jsem se, ale již nemám důvod to shlédnout znovu 65%(6.5.2013)

Asi první věc co poláci alespoň trochu zvládli a chopili se jí po svém. Zebrowski se zde opravdu snažil držet seriál nad vodou (bohužel se mu to nepodařilo), a jako Geralt z Rivie zabiják nestvůr a podobného svinstva mi přišel, jako by z knihy vypadl. Rozjezd a prostředek byl perfektní, bohužel díky poslednímu dílu u mě ztrácí plný počet, ale pořád je to seriál, na který se dá koukat, přestože trikové efekty zamrzly v roce 1990. Seriál doporočuji všem co četli předlohu a ta se jim líbila.(8.5.2015)

Trochu lépe provedené a bylo by pět, takto je to jen televizní tvorba, ale se snahou o navození knižní atmosféry. Žebrowski je v hlavní roli ten nejvhodnější polský herec.(11.9.2015)

Tři hvězdy jsou spíše ze závislosti na celé sáze Zaklínač. Četl jsem všechny knihy, hrál první dvě hry a jako přípravu na Divoký hon jsem sjel znovu po letech tento šílený seriál. Nemá kvality ani knih ani her. Je plitký, roztahaný, má spoustu příběhových děr a nelogičností. Na druhou stranu má neskutečně nádherný soundtrack, přitažlivého hlavního hrdinu a hezkou výpravu co se kostýmů a krajin týče. Nedokážu porovnat s jinou polskou tvorbou, takže nezaujatě subjektivní hodnocení jsou tři hvězdy. Už se těším až si doplním zaklínačské know-how o poslední gamesu a knížku, která ke hře vyšla.(17.11.2015)

• pold

Přetrpěl jsem dva díly. Nebýt naprosto geniální předlohy, šlo by to asi hodnotit jako lehce podprůměrný Sword&Sorcery seriál. Nicméně - vzhledem k tomu, jak našlápnutá je knižní předloha, to hodnotím jako naprostý zločin. Scénárista asi pentalogii nečetl nebo zapomněl, a omezil se na parafrázování některých scén (nelze mluvit ani o dílčích příbězích). Zaklínač vypadá jak devadesátková buzna s melírem, elfové vychlastaní a oteklí, Marigold působí jako trapný mentálně retardovaný křupan, a místo démonické Yennefer je na scéně asexuální prodavačka z jednoty. Fuj. Hanba.(16.1.2017)

Jedna z fantasy, co se mi po přečtení zapsala do srdce, proto jsem se zhlédnutím seriálu dlouho nečekal. Seriál je občas úplně mimo (a tady mi to ani nevadilo, jako třeba u Hobita), občas zavítal zpět ke knize. Herecky a charakterně jsem se sžil hlavně s představitelem Geralta, Zebrowski dává seriálu úroveň k plusu. Efekty jsou jako z roku 0, a nikdy nezapomenu na ztvárnění strigy (musel jsem se zasmát). Nedokázal jsem přestat vnímat tu nedokonalost, ale zároveň jsem tím byl učarován, a nenudilo mě to, dokonce jsem se těšil na další díly. Seriál baví, a je dějově dobře zpracován.(9.6.2017)

Já si nemůžu pomoct, ale mě, jako milovníka předlohy, ten seriál bavil. Na polský televizní seriál je to povedené. Hudba byla skvělá, Michał Żebrowski jako Geralt ještě lepší. Že Marigold není vzorem našamponovaného lamače dívčích srdcí mi vůbec nevadilo, to spíš ta dívčí zaklínačská škola (?!), ale budiž jim to odpuštěno za díly o malém Geraltovi. Převést na obrazovku takovou dokonalost, jakou je knižní zaklínač nikdy nebude jednoduché a seriál se s tím na vzdory omezenému rozpočtu popral celkem se ctí.(1.8.2017)

Je jen velká škoda, že se tvůrci nedrželi více skvělé knižní předlohy. Připadalo mi to, že náhodně otevřeli knihu a kousek zfilmovali, potom vzali další díl atd. kdybych nečetl Sapkowského román, asi bych byl dost zmatený. Jenom škoda, že že na tento projekt nebylo podstatně více peněz, myslím, že při několikanásobně větším rozpočtu a podrobnějším zfilmování by mohl Zaklínač směle konkurovat Pánu prstenů.(29.8.2017)

Na jednu stranu bych dal jen jednu hvězdu: a) z velké části nevyužitá špičková předloha b) děj je místy tak nesmyslně překroucen, až se mi otevírá kudla v kapse. Např. v 1. a 2. díle na Kaer Morhen byli jen zaklínači a nikoli dvě frakce Kněží a Zaklínačů. Dále tvar zaklínačského meče jako japonská katana – no co to sakra je?! ,.. atd. atd. Nejsem proti volnější adaptaci, pokud má smysl (respektive koule, obzvlášť v tomto případě), ale tady je to příliš. c) casting vedlejších postav je vesměs mizerný; kromě Geralta, který je velmi dobrý. Avšak při pohledu z jiné perspektivy 4-5 hvězd, a to z těchto důvodů: 1) Je to Zaklínač! Neotřelý hrdina konečně zpracovaný do filmové podoby. Jako fanoušek fantastiky, který na Sapkowského knihách vyrostl, velmi oceňuji, v mnoha ohledech se povedlo. 2) Atmosféra seriálu je špičková; na první dojem omezená výprava naopak dává seriálu ten správný rozměr, imaginární svět Zaklínače se blíží chudému, temnému evropskému středověku přesně podle dojmu z knihy. 3) V návaznosti na předchozí bod: lyrické pomalejší scény zcela zapadají do kontextu a doplňují klidnou a pochmurnou atmosféru, toto zpomalení tempa je v pořádku, nesouhlasím s těmi, kteří tvrdí, že je to místy nudné. 3) Jedná se o jedno z mála zpracování slovanské fantastiky, a podle mne dobré; není to nekonečná akce za každou cenu, prolíná se tu myšlenka lidskosti a rozumného rozvažování, přestože jsou Zaklínači stvořeni jako stroje na zabíjení. Celkem vzato jsem hodnocení zprůměroval, ale výstižnější by bylo opravdu dát * a zároveň *****. PS: kdo nezná film se stejným názvem, ať s ním neztrácí čas, je to jen špatně sestříhaný tento seriál. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Po opětovném přečtení literární předlohy a následném shlédnutí seriálu musím zvýšit své hodnocení. Nějak to ve mně uzrálo :-) Zejména musím opravit svůj původní názor na casting. Charaktery nejsou vůbec špatně vybrané, muži v rolích rytířů i rváčů jsou odpovídající, drsní, uvěřitelní. Co se týče ženských rolí, je pravda, že to nejsou žádné modelky, ale mají svůj nemalý půvab, který zcela odpovídá atmosféře a příběhu: např. zerrikánské bojovnice, Pavetta, Calanthé, i Yennefer. Čtyři až pět hvězd.(29.10.2017)

Vracím se k tomu s odstupem času a hlavně po existenci stejnojmeného seriálu od Netflixu. Tohle bylo opravdu mnohem horší než Netflixová verze a laťka jde výrazně dolů, nicméně pořád bych to neshazoval do naprostého mínusu, protože to svoje kouzlo mělo.(27.12.2019)

Nehodnotím s mlhavou vzpomínkou na to, že jsem kdysi dávno jako puberťačka koukala na Michała Żebrowskiho a říkala si, jaký je to frajer. Hodnotím po tom, co jsem po shlédnutí Cavilla tohle pustila znovu. A hele, ono to docela obstálo. Dokonce bych řekla, že Żebrowski si s Cavillem v ničem nezadá a byl by to fajn souboj. Pěkné, jen trošku nízkorozpočtové. Trochu i přitlačím na hodnocení, protože si myslím, že si to tu modrotu zde nezaslouží.(5.1.2020)

Jde na tom vidět ten nízký rozpočet, a to opravdu často. Většinu doby to táhne vzhůru jen skvělý Zebrowski, protože Marigold-myslivec a Yennefer-čarodějka od plotny vážně nemají se svými knižními protějšky nic společného. Samo o sobě je to za pěkné dvě hvězdy, ale když z pohledu z roku 2020 vidím, jak moc se dá adaptace knih zaklínače dojebat, musím to trochu zvednout. 50%(24.5.2020)

Nechápu co všichni proti tomuto seriálu mají. Autoři se drželi skvělé předlohy, až na volbu představitele Marigolda neudělali chybu. Že si Poláci troufli jen na povídky, a ne na celou ságu o zaklínači docela chápu, protože přeci jen, knižní předloha je trochu zamotaná a člověk má občas co dělat, aby se v ději vyznal, i když se může vrátit a pasáž si přečíst znovu. Nedovedu si moc dobře představit, jak ji zfilmovat, aniž by děj zjednodušili - a to by se hned ozval řev...(22.6.2008)

Michal Zebrowski a Zbigniew Zamachowski jakoby odehráli celý seriál ve dvou. Když jsem to poprvé viděl, nechtěl jsem věřit svým vlastním očím, co se to dostalo do televize a jak to, že mi to tak dlouho unikalo. Hned napoprvé jsem se zamiloval a pak doslova prohltal všechny knížky od Sapkowskyho. Jako další mě zaujali exteriéry, které mi připadali opravdu věrohodně a ty lesy ..... Ach blaho a slast. Prostě blaho pro moje oči.Takže 5 * ( pozor opravdu se jedná o moje velice osobní hodnocení, takže i kdyby si tam ti dva jen sedli a tlachali nemožné blbosti stejnak bych jim dal 5 ;) )(8.2.2009)

Vážně nevím, co za výtky tu některé persony mají, ale první díl seriálu jsem zkusil jen tak letmo, protože tomuto žánru jsem nikdy nehodloval. Z jednoho dílu se stala závislost, seriál jsem skouknul za týden v každé volné chvíli a jsem více než spokojen (ačkoliv bych si průběh vysnil jinak, rozhodně jsem nebyl zklamán). Ano, seriál je nízkorozpočtový, ale i přes některé herecké výkony se vytřískalo celkem povedené dílo.(29.4.2009)

• lajkus

Zahozená šance....jak jinak nazvat seriál natočený dle knih mého nejoblíbenějšího autora, do seriálu proudilo málo peněz a dobrých herců (Marigold), povedly se snad jedině triky a Gerald....(30.5.2009)

Krom vizuálních efektů, které byly někdy hoooodně podivné je to super. Kdyby měli poláci na tento seriál větší rozpočet (například jako v americe na některé filmy), mohlo to dopadnout i líp než pán prstenů, toť můj názor. Weidzmin!!! a ještě jedna malá věc nemá ten seriál náhodou 13 dílů?(11.6.2009)

Kéž by se česká televize zmohla na seriál alespoň z poloviny tak koukatelný.(15.3.2010)

Kéž by se taky u nás točilo něco takového místo všech těch konzoušských vyblbováků na dlouhou trať a trapných sitcomů. Nádherné zpracování mých oblíbených povídek (Zaklínače polského spisovatele Sapkowskiho), je to nízkorozpočtové, ovšem bravůrně pojaté, vůbec mi nevadí celkové ztvárnění a odlišnost od povídek, myslím že tvůrci naopak přidali šťávu. Lahůdka a povinnost pro fandy žánru, pro ostatní alespoň ukázka že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky - v tomto případě výborný seriál zastiňující mnohou západní produkci.(30.3.2010)

• J. K. Lister

Je to jeden z mála seriálů, který mne zaujal ať už svou mytologií pohádkových postav, ale i syrovou atmosférou přírody a esoterickou hudbou, kterou příběh provází.(18.1.2011)

• dracekt

Zklamání pro mě jako milovníka knížek Sapkowského. Jestli to čtete, nekoukejte na to !(30.3.2011)

Omlouvam se za nezvykly komentar, ale po tom co napsala Galadriel nevim co bych napsal souhlasim s naprosto ve vsem...(5.2.2012)

je to sice jen inspirace, ale dobrá(15.2.2012)

• platzman

Jako fanoušek knižní předlohy nemohu jinak... Ještě že udělali ještě počítačové hry :)(14.4.2012)

Přál bych si, aby se tohoto skvostného námětu chytil třeba P.Jackson. Dovedu si živě představit ságu o Zaklínači, podobně, jako se chytl Tolkiena. Jsem za tenhle seriál rád, ale námět by si zasloužil víc. Z rozpočtu asi vyždímali, co mohli, ale to na dojmu nepřidá. Také mě zarazilo, proč si někdy tvůrci zbytečně vymýšleli, zatímco jindy brali z knižní předlohy i dialogy. Naneštěstí teda zatím zůstává TV podoba tím nejhorším ztvárněním předlohy. Předloha samotná je za 5* i herní podoba příběhu si zaslouží plné hodnocení, toto tedy zatím pokulhává.(2.5.2012)

• tulrika

Bod za hlavního hrdinu, který odpovídal představám a uměl hrát. Herce, co hrál Marigolda mám ráda od Ohněm a mečem, ale nemůžu mu odpustit, že je malý a tlustý a ze svojí předlohou nemá společného nic. Promarněná šance...bohužel(26.10.2012)

Já musím poděkovat Galadriel za naprosto přesně trefený komentář.Lepší nenapíšu a tak si dovolím vás odkázat na ni.Za sebe jen přidám,že teď Sapkowského čtu a čte se opravdu nečekaně dobře.(17.2.2013)

Moc pěkné kostýmy,prostředí taky pěkné a hudba taktéž.Hlavní hrdina Geralt v provedení Michała Żebrowského je opravdu věrohodný(popis sedí na Geralta ze ságy Zaklínač od Anorzeje Spakowského).Co se týká příběhu tam už seriál Zaklínač poněkud slábne...očekávala jsem že seriál i film budou přesně podle ságy,ze začátku se to tak zdálo pak se vše zlomilo a už jsem nikde nenalézala nic z knihy, škoda , opravdu škoda.(23.2.2013)

Pre fanúšikov Sapkowskiho povinnosť, pre ostatných pravdepodobne blbosť. Amatérske poňatie "se vším všudy" celého seriálu, vlastne až v poslednej časti sa dočkáme pokusu o digitálny efekt, napriek tomu sa poliakom podarilo navodiť temnú atmosféru a dá sa to bezproblémov sledovať. No čítať medzi riadkami treba a to bez prečítania aspoň prvej a druhej časti zaklínača sa nedá. Zebrowskeho by som si vedel predstaviť v úlohe Geralta aj v lepšom prevedení tejto poľskej fantasy klasiky.(19.3.2013)

Seriál táhne především svým výkonem Geralt (M. Zebrowski), ale i ostatní postavy, i ty co se vyskytují jen v jednotlivých dílech, jsou zahrány velmi dobře. Předlohu sice zdaleka nevyužívá celou, ale co naplat, i tak jde o hodně zdařilé dílo. Při čtení knih Sapkowského jsem si takhle nějak Geralta představoval, i ve hře je mu podobný :) Boj s lidmi je na velmi dobré úrovni, příšery jsou tedy poněkud komické, ale ne každý má rozpočet nadupaný miliony dolarů. Nemusí být vše úplně dokonalé, zaléží jak je to zahrané. Hodně se mi líbí hudba, úvodní klidná melodie je super.(6.4.2013)

Především vynikající Zebrowski pozvedá tento seriál do nadprůměru.(4.1.2014)

Musím říct že jsem si do zaklínače díky tomuto seriálu naprosto zamiloval, i když poláci to pokonili jak nejvíc mohli. Elfové vypadají jak indiáni, triky na to že to je natočeno v roce 2001 mi nepřijdou nic moc extra, přehnané herecké výkony (až na Geralta a Marigolda), dabing je úplné peklo a příběh se chvílemi vleče tak, že mi nezbývá nic jiného, než seriál nechat puštěný a přitom brouzdat po internetu. Nápad dobrý, výsledek více než podprůměrný.(15.2.2014)

S knižní předlohou má společného sotva půlku, škoda. Avšak hudební doprovod je vynikající!(3.5.2014)

Michał Żebrowski! Jen je škoda, že až (a pokud) se někdy bude Zaklínač točit znovu a (snad) lépe, těžko se asi bude moci opět ujmout hlavní role (možná jen nějakého camea), neboť jeho ztvárnění jest, prosím pěkně, perfektní.(28.12.2014)

• Sobolisk

Seriál mě bohužel zklamal, ne na plné čáře ale prostě to není ono, předlohu jsem četl (všech 7 dílů). Knižní předloha je tak obsáhlá, že nevím jakým způsobem mohli tvůrci vypustit tuhle změť.(24.2.2015)

Dost zajímavý doplněk k herní trilogii, sice efekty jsou děsný a akce má své mouchy, ale herecké výkony a příběhy jsou úžasné, to vše v souladu s předlohou. Tenhle seriál je skvělý příklad toho že efekty neznamenají skvělý seriál.(24.8.2016)

Knižní předlohu jsem četl a moc se mi líbila. Seriál se s knihou nedá srovnávat. Já filmy a seriály podle knižních předloh beru jako ilustrace. A musím říct, že tato ilustrace se velmi povedla. Není to dokonalé, je vidět, že to má nízký rozpočet... ale přesto, jak už tu někdo napsal, je to ten nejlepší seriál o zaklínačovi, který existuje. A už jen za to dávám 5*.(31.3.2017)

Výborný námět, ale zpracování po pšonsku.(20.11.2017)

Pokud zvážím nízký rozpočet, dávám 3 hvězdy za dobré ozvučení, přesvědčivou atmosféru a herecké výkony. Jedná se spíše o kultovní záležitost, kterou jsem poprvé viděl před více jak deseti lety a i tak mě oslovila.(23.6.2018)

Dnešní, počítačovou technikou rozmazlený, divák asi ohrne nos nad nízkorozpočtovou výpravou, ale pro mne to dodává seriálu krásnou atmosféru. Klidně by se mohl Zaklínač objevit u nás za domem...Z předlohy si tvůrci vzali jen to, co chtěli, ale neudělali to zase tak špatně. Tak nějak ho zcivilněli. Hlavní představitel se pro tu roli snad narodil, hudba padne jak ulitá...a úvodních titulcích se píše, že seriál je na motivy knihy, ne podle ní, a to je, myslím, jemný rozdíl. Neboj, Geralte z Rivie, mne si nezklamal. :-)(28.5.2019)

• Jeremayah

Kniha, která MĚLA být předlohou zůstala nevyužita. Její potenciál byl pošlapán a mistr Sapkowski mohl jen sklopit hlavu a v koutku duše naříkat k čemu, že to dal souhlas. Jediným kladem je představitel Geralta, který tuhle frašku pozvedl z bažiny do močálu filmové produkce.(8.3.2009)

• mirekdr

Obrovské zklamání. Skvělá knižní předloha přenesená naprosto příšerným způsobem do scénáře (jestli se tomu dá tak říkat). Geralt vypadá dobře jen na fotkách, jakmile se pohne nebo nedejbože promluví, je to katastrofa, stejně jako ostatní postavy. Stavba dialogů připomíná "odpadové" seriály typu VKV nebo Ordinace a sám tomu odpad nedám jen proto, že mám pro Sapkowského slabost.(22.4.2009)

Seriál bol dobrý, ako istý druh oddychu od bežného amerického masakru. Je to istý dôkaz, toho že Poliaci dokážu zfilmovať knihy od svojich autorov celkom verne. Správna volba bolo obsadenie Geralta. Trošku ma akurát sklamalo obsadenie "krásavice" Yennefer. Napriek tomu som bol spokojný....(19.5.2009)

• st.lupen

Michal Zebrowski je to jediné co dělá rozdíl mezi odpadem a hvězdičkou.(4.6.2009)

• Monini

Nejdřív sem viděla zaklínače, podívala jsem se tak na 3 díly a pak už jsem to prostě vzdala. Nevěřila jsem, že knížka kterou jsem dostala jako dárek k narozeninám by mi mohla udělat radost. Přesto jsem se do ní pustila a doslova jsem ji zhltala během pár dní jako lahodný bombonek. Musím si koupit i další díly, musím, přece se dobrovolně nerozloučím s mým milým Geraltem. Tak marně přemýšlím, kde vlastně Marek Brodzki udělal chybu....(7.9.2009)

Předlohu jsem nečetl a tak hodnotím seriál jako takový. Deset dílů se nechá zkouknout a je to i docela pohledné. Ale je z toho cítit příliš TV zpracování. Ale zase to neni žádná hollywoodská produkce a na poláky to ujde. Zebrowski je charizmatický a dá se na něj koukat. Tento typ fantasy není můj šálek čaje, ale nenudil jsem se u toho. Potěšila mě nahá A. Sitek. Je to kočka.(31.7.2010)

Natočí někdy seriál / film, opravdu hodný Sapkowskiho předlohy? Aby si někdo nemyslel. Nejprve jsem viděl seriál, po kterém mně přešla chuť na to, číst Sapkowskeho. Nevěřil jsem, že kniha může přinést, byť jen zrnko dobrého. Až když se mi dostala do ruky trilogie Božích bojovníků, zjistil jsem, že je to skvělý spisovatel. Teprve poté jsem si sehnal ságu o Zaklínači. Četl jsem a stránky hltal. Pak jsem dokonce zjistil, že povídky jsou ještě lepší. No a pak jsem se zpětně zamyslel nad tímto seriálem, který mně kdysi dávno odradil od něčeho tak skvělého. Jednu hvězdičku, asi jako mnoho ostatních dávám hl. postavě. Zebrowski je na postavu zaklínače naprosto ideální. A ta druhá, že jsem se občas docela dobře bavil :-) EDIT: Po letech jsem si pustil tento seriál, už plně odolný vůči chabým trikům a maskám (hlavně teda ty příšery - špatně digitalizovaný drak, Striga - nějakej maniak v paruce a nejtrapnější ten "ďábel", co vypadal jak čert z český pohádky) a věnoval se pouze ději. Byl samozřejmě osekaný a našel bych v něm mnoho chyb, ale najednou mi to přišlo jako svěží vánek mezi těmi všemi pokusy o fantasy filmy. Poláci pochopili, že příroda a interiéry hospod a hradů, udělají své a nemusí kouzlit nic na svých PC strojích. A samozřejmě nosným pilířem zůstává Michał Żebrowski, protože po přečtení všech knížek ze zaklínačem, si hlavního hrdinu nedokážu představit jinak. Zdvojnásobuji hodnocení :-)(17.9.2010)

Snažím se nesrovnávat knihu s filmem, zdá se mi to nespravedlivé. Provedení seriálu - mi se líbí. Jednoduchost a právě v ní to tajemno, mám pocit, jako bych na těch prostých toulkách byla já. Ano bojím se a právě proto ta reálná mlha s neznámou určitostí, mne vystraší víc než sebepovedenější PC příšera. Jen těch dílů mohlo být méně, postupně začínají nudit.(17.2.2011)

• Azurka

Obrovské zklamání. Na seriál jsem se neskutečně těšila, knížky o zaklínači jsem milovala. Ale seriál jsem ani nedodívala, tak moc jsem byla zklamaná - dějem, výběrem herců, celkovým dojmem...(18.7.2011)

Mé dostaveníčko se Zaklínačem per contra... Pozdně noční sledování tohoto seriálu, kdy mé tělo po trénincích běželo za podivných podmínek v rámci svého typicky zvláštního režimu, asi jako po vypití Racka, mě přivedlo k předloze, která je nyní mému srdci bližší oproti jiným fantasy, které vnímám trochu jako cizopasníky. Nedočkavě jsem se vždycky těšil na další pokračování, kvůli tajemné polévce, trochu podobné čarodějnému lektvaru ze Zkoušky trav, uklohněnému tvůrci s použitím následujících ingrediencí - výkonům charismatického Zebrowského, pro mě podmanivé zvukové kulise, kvůli opravdu "skutečnému" reálu, mimo jiné i z Krkonoš, a notné špetce vlastní ryzí fantazie, kterou člověk musel vložit do této fantasy a jen tak zadarmo ji nerozdává. Knižní předlohu vnímám naprosto odlišně a při čtení pokaždé svádí boj s mou představou získanou právě díky tomuto seriálu a samozřejmě věcně vítězí. V podvědomí ale rezonuje pořád zvuk vzniklý již kdysi dávno, stále nedozněl. Avšak knižní Marigold vždy převálcuje toho seriálového skřítka a má mysl si již jiného neumí představit, a seriálový Geralt naopak prorostl do toho knižního. Teď již není návratu, Jaruga byla překročena. Z nostalgie hodnotím, tak jak hodnotím... Děkuji Geralte(16.11.2011)

Podle mě stejně rozpoluplné komentáře jako je i samotný seriál. Asi můžu souhlasit s Galadriel, že do poloviny byl seriál dobrý, pak to trošku upadá. Knižní předloha je tak rozsáhlá, že z ní šlo využít určitě víc, ale to je pak na dlouhou debatu co ještě by tam mělo být. Mám doma a četl jsem Zaklínače i Ságu o Geraltovi a CIri a tři hvězdičky dávám spíš z nostalgie a úcty k A. Sapkowskému. Postava Geralta super, jinak jsem seriálem trošku zklamán, ale to je nejspíš dík vlastní představě vytvořené po přečtení předlohy. Bez její znalosti bych se v ději asi těžko orientoval(17.11.2011)

Když jsem poprvé viděl zaklínače nacvičovat kendo, měl jsem různorodé pocity. Triky taktéž vypadaly všelijak. Ale hudba byla úchvatná, Zebrowski velmi sympatický a bylo vidět, že tvůrci se snažili držet původního příběhu (to že se jim to místy příliš - místy vůbec- nepodařilo je věc druhá). Jako celek je to však koukatelná oddechovka, na kterou se čas od času rád podívám. Úprava/aktualizace: Když jsem to shlédl potřetí musím uznat pár zdejších připomínek. Mimo jiné to, že celý seriál stojí a padá na charismatu hlavního protagonisty, kterému jste ochotní zbaštit skoro cokoli; to, že v celém seriálu není snad jediná žena, kterou bych označil za víc než hezkou (což u Yennefer a bohyně polí docela zamrzí, u těch by se dalo čekat, že budou stát za druhý pohled) a nakonec to, že napotřetí je vidět, jak moc jsou jednotlivé povídky okleštěné a vytržené z kontextu. Přesto jej stále považuji za vcelku příjemný způsob jak strávit odpoledne.(4.4.2012)

casti drziace sa Sapkowskeho predlohy boli vyborne medzi 4/5 (vadil najma vyber herca pre postavu Marigolda), ale neskorsie casti su holy nezmysel, hlavne pre tych, ktorí si precitali Sapkowskeho sagu(8.4.2012)

• qamar

Zklamané očekávání. Knižní předlohu mám vyloženě ráda, ale to seriálové zpracování se jim nevyvedlo, škoda.(8.5.2012)

• vena199204

Kniha výborná, hra výborná seriál velmi slabý. Bohužel:( Když nemají keše, tak ať radši něco takového netočí.(13.8.2012)

Komentář zkopírovaný z filmu: Hodnotit tento film je pro mě celkem komplikované. Sapkowského ságu mám moc rád. Seriál nebyl ještě tak špatný, ale film bez znalosti předlohy moc smysl nedává. Přesto bych na něm vyzdvihl tři věci. Michał Żebrowski je jako zaklínač skvělý. Povedené jsou i souboje s lidmi (s netvory je to katastrofa). A jako poslední je hudba. Ta se mi líbí moc. Možná je to tím, že to točili Poláci a nebo také proto, že tvůrci zohlednili, že Zaklínač odehrává ve slovanském prostředí. Zkrátka a dobře hudba tam sedí jak prdel na hrnec.(21.1.2013)

Až na některé díly je tato Sapkowskeho předloha totálně znásilněna, přežvýkána a vyplivnuta. Vzniklý paskvil drží nad vodou jen pár dílů které se povedly. Film jsem raději neviděl, obávám se, že by mi zkazil i to dobré co jsem na seriálu našel.(25.5.2013)

• Loganberry

Tak takhle ZPRASIT dílo Sapkowského, na to musí mít jeden fištrón a být hlava věru otevřená. Marigold jako obtloustlý, slizký hnusák, kterému bych nenechala pohlídat ani panenku Čaky, Geralt ještě obtloustlejší pohůnek, Yenn vypadá jak štětka z épadesátpět a z Ciri je nanicovatá kravka, kterou bych nechala okamžitě roztrhat ghúlem. Že produkci radši nenechali Jirkovi Pomejemu a režii národnímu umělci Troškovi.(14.6.2013)

Seriál se mi velmi líbil díky Michał Żebrowski. Myslím, že pro neznalce knížek je tento seriál naprosto bezcenný, jelikož na sebe pořádně nenavazuje. Hudba i scénář se mi velice líbil až na to, že k polštině se špatně shánějí titulky a v češtině má Geralt takový nepříjemný hlas na který se pak dá zvyknout. Je škoda, že je natočeno pouze 13 dílů.Myslím ale, že to není nic co by mělo lidi odpudit od toho přečíst si knížky, které jsou naprosto bombové.(18.7.2013)

Podle mě hodně podceňovaný seriál, který si alespoň ty 4 hvězdy zaslouží. Hlavní kredit samozřejmě patří autorovi předlohy, ale zejména režisér a hlavní protagonista (i několik vedlejších postav, hlavně Yennefer) si určitě pochvalu zaslouží. Na to s jak nízkým rozpočtem je seriál natočený je jeho úroveň obstojná. Rozhodně vyčnívá nad průměr většiny rádoby fantasy seriálů a filmů. Četl jsem něco o srovnání s Hrou o trůny, tak to pozor, s tímto seriálem se to srovnávat nemůže, rozpočtem jsou zkrátka úplně jinde a Trůny jsou o level výš. Přesto je to chytlavé a je škoda že tvůrci nezpracovali do seriálu i zbytek knižní předlohy (od nalezení Ciri). Bylo by fajn vidět to do konce, takhle je to jaksi v polovině utnutý.(8.8.2013)

Geralt - Michal Zebrowski- je naprosto nejlepší človek-démon, který mohl Geralta hrát. Zebrowski z toho seriálu udělal něco, na co se dá dobře koukat a co místy i připomíná knížku. Což s obtloustlým Marigoldem v myslivecké kamizole je výkon takřka nereálný. Zlepšit by šly bojové scény, to je jediná Michalova slabá stránka celém seriálu. (pěstní souboj s Cikádou předčil i knížku, ale jinak to byla slabá slabota). Je třeba pochválit celkovou atmosféru lokací. Z toho člověk opravdu má pocit, že se děj kdysi odehrával a jen náhodou ho zachytila kamera. Nic vyumělkovaného, ne jako např. v Xeně, tuna kulis, jeden pořád stejný hrad k dobývání, nic takového. Balancuji na 3-4*, ale je tam toho moc, ať už od chyb plynoucích z rozporu s přelohou SPOIL-závorka (Renfri otráví Geralta, přitom Zaklínači jsou vůči jedům imunní, renegát mučí Geralta, přitom zaklínači nejsou imunní vůči bolesti, naopak) nebo ten příšerný Marigold, či snad předpotopní zpracování kouzel.(26.9.2013)

• CZechi

Hnus, blivajz, mrdka, prdelní hemeroid, urážka a výsměch. Toto jsou dokonale vystihující slova tohoto „seriálu“. Výprava? Děs! Ztvárnění postav? Ještě větší děs! Nevim jak vy, ale měl jsem fakt fakt potíže se na to dodívat, rval jsem si kleštěma zuby z huby s každým dalším dílem. Tak třeba zakřivený Geraltův meč, někomu to možná příjde jako detail, ale kurva, jsme snad v nějakým Japonsku? Chcete-li zahnutý meče, podívejte se na Kill Bill nebo na Ran a neserte je zaklínačovi do ruky. Vesemir, starý a zkušený zaklínač vypadal jako Šaolinský mnich zkřížený s Ghándím se špuntem od šampaňskýho v prdeli. To je jen malý příklad z obrovské spousty věcí, nad kterými se dá hodit šavle. Prosím, zavřete někdo toho, co to má na starosti. Můj imaginární zaklínačský svět v mém ubohém životě byl žravuchou právě pomilován, a to rovnou do zadku…(15.11.2013)

• K.Eduard

Nepochopil jsem Geralta. Nepochopil jsem Marigolda, ani kreténsky směšný styl boje u kterého jsem se vždycky smál. "Efekty" tam raději vůbec neměly být, ale když si tak říkám Sapkowsky udělal moc dobře, že se od toho distancoval, protože neměl tenhle seriál vůbec vzniknout. Četl jsem všechny knihy a hrál všechny hry. Tohle vážení není Zaklínač......tohle je sračka.(7.5.2014)

Fascinující seriál, ale v polovině, jak už tady psali jiní, opravdu tvůrci začali patlat děj z ničeho. Knihy se mi líbily a proto jsem se chtěla podívat na seriál, musím uznat, že se jim ta první část opravdu povedla. Herecké obsazení skvělé, děj do poloviny dobrý a příšery skvěle ztvárněné :)(12.10.2014)

Som velký fanúšik Zaklínača, ktorého som poznal hlavne z hernej série, a tak som si aj napriek mnoho negatívnym hodnoteniam pozrel seriál. A veru bol som velmi milo prekvapený, že ma to dosť bavilo. Nebudem tu hodnotiť slabé efekty , zle vykreslené súboje s príšerami. Aj keď Geraltovým poslaním je hlavne ničenie príšer. Tento seriál bol natočený s nízkym rozpočtom ale aj napriek tomu má rozhodne svoje čaro. Atmosféra fantasy sveta Zaklínača z toho priam dýcha. Musím pochváliť skvelé dialógy a podla mňa aj perfektnú hudbu. čo sa týka hercov- fantastický výkon Zebrowskeho, ktorému som to naozaj uveril a jeho výkon tento seriál tahal hore. Z ďalších postáv ma zaujal hlavne Marigold, ktorý bol rozhodne sympaťák a taký Geraltov psychológ. Rozhodne to nie je seriál z nejakou veľkou akciou ale seriál dýcha atmosférou Sapkowskeho Zaklínača na všetky strany a navnadil ma konečne sa pustit aj do knižnej série .(7.5.2015)

laciné, zmatené, ale srdcové ♣(12.5.2015)

• Buily09

Škoda,škoda... Zrovna tak skvělá předloha a takhle to dopadnout, ale už něco málo o tom. Nemůžu si pomoct, ale nemůžu dát více jak 2 hvězdy, protože zpracování je chabé a obecně herci jsou chabí. Efekty na tu dobu docela bída, ale je to koukatelné. Má to předlohu knihy, která má skvělé povídky a seriál se jich docela drží. Pouze jediný dobrý herec byl Michał Żebrowski. Jinak nikdo jiný mě tam ani moc neoslovil.(6.9.2015)

• MirINDay

Začátek příběhu měl skvělý rozjezd, ale jakoby tomu od půlky chyběla šťáva. Napětí, akce a příběh se nedrželi ruka v ruce, ale dívali se na sebe z nejvyšších kopců Wyzimy, Novigradu a Nilfgaardu.(10.10.2015)

• Conriocht

Na poľskú kinematografiu vcelku sklamanie. V našich končinách nemáme skúsenosti s fantasy filmami a vôbec brakovými žánrami. Neviem aká je kniha, ale seriál je čistý brak, aby niekto behal vo fantasy stredovekom svete s katanou a predvádzal aikido a iadó, používal termíny ako mutant, bol oblečený do akejsi samurajsko-sarmatsko-rytierskej zbroje/hábitu a popritom dodržiaval akýsi fantasy bušidó kódex, tak to fakt nie. To sú Poliaci takí kultúrni eunuchovia, že potrebujú preberať a kopírovať cudzie prvky? Slovania nemajú vlastnú históriu a kultúru, že potrebujú nudné a otrepané motívy ako sú draci, elfovia, samurajovia a pod.? Osobne by som bol radšej keby niekto sfilmoval trilógiu Černokňažník od Ďura Červenáka, ktorá je stokrát lepšia a zaujímavejšia než tento grc. Seriál by sa mal podľa hlavnej postavy správne volať "Samuraiwarlock". Na jedno pozretie sa to ale dá. Hra stojí tiež za hovno.(28.11.2015)

Zaklínač je pro mě úplně srdcová záležitost a miluju jak seriálovou formu tak hlavně tu herní a knižní. OH YES !(30.11.2015)

Moje čisté "guilty pleasure". Geralt - jedná z nejzajímavějších fantasy postav co znám. Ano, je to hrozně nízké v mnoha ohledech, na každém kroku poznáte, že rozpočet filmu byl ve stejné výši jako rozpočet na ranní kafe pro komparz v posledních holywoodských trhácích. Jenomže i s tímto se nám dostává 13ti krásných dílů krátce vycucávajících hlavní děj knižní předlohy jednoho z nejzajímavějších fantasy světů, co jsem měl tu čest poznat. Hlavní obsazení Geralta je prostě ideální, Michal Žebrowski to táhne jak Husky saně a seriál tak zvedá o třídu výš. Střídají se obyčejné a naprosto úžasné exteriéry, hudba je celou dobu skvělá a atmosféra kouzelná. Škoda těch chudě vyobrazených elfů a driád... Stále doufám a doufat budu, že v konceptu zaklínače někdo bude pokračovat a natočí seriál či několik celovečerních filmů, protože ten příběh a jeho postavy si zaslouží druhou šanci víc něž kdejaká kinošlichta poslední doby. (Dabing povedený - doporučuju)(25.1.2016)

Škoda že tam nejsou takové efekty a určité věci reálněji udělané ale i tak je to dost dobré.(6.3.2016)

Ačkoli neměli tvůrci moc peněz a předlohy se nedrželi moc přesně, povedlo se vytvořit skvělou atmosféru a to se počítá. Michal Zebrowski je skvělý, splněný sen čtenářů příběhů o zaklínači. Pěkné exteriéry i interiéry, dobré kostýmy, hezká hudba. I herci jsou vybráni typově dobře (Marigold vypadá úplně jinak než v knihách, ale dá se na to zvyknout a zapadá to do celkového pojetí). Nestvůry jsou roztomilé, ale to nevadí (naproti tomu striga/princezna je dost hustá). Souboje slušné. Je to slovanská fantasy a je jen dobře, že je natočená s tímto pohledem a ne univerzálním americkým pojetím (kdyby tam běhali elfi jako z Pána prstenů, tak by to nebylo ono). Když Marigold zpívá, je to prostě krása. Film nemá cenu hodnotit, je to sestřih a nemohl dopadnout dobře.(11.3.2016)

Chápu, že ne každému sedne styl natáčení, protože jsme rozmlsaní hollywoodem, ale i přesto si tento seriál nese velkou kvalitu. Zpracování je skvělé a i vyprávění příběhu je povedené, byť se trochu rozchází z knižní předlohou - což je naprosto normální, nelze dělat stejnou věc 2x. Seriál je napínavý, má skvělou atmosféru, jen si mohli poláci sáhnout hlouběji do kapsy a některé efekty zlepšit, protože v době vydání taková technologie už byla.(16.5.2016)

mňamozní Geralt, mňamozní hudba, mňamozní atmosféra(24.8.2016)

65% je fakt výsměch k tomuto jinak velmi dobrému seriálu (jasně není to GoT, ale s tím rozpočtem...). Dávám jasnou pětihvězdu i díky hlavní postavě a faktu, že se část natáčela také na našem pohraničí (což vždycky v zahraničních seriálech potěší)...Chtělo by to další pokračování, ale jedině s Zebrowským...(14.12.2016)

Seriál je vlastně spojení povídek o Geraltovi. Není dokonalý, ale má pro mě výbornou atmosféru a hudbu. Doporučuji si přečíst knihy od Sapkowského, ty nemají chybu.(30.1.2017)

K seriálu jsem přistupoval s naprosto žádnými očekáváními. Jsem velký fanoušek knižního zaklínače, o seriálu jsem však slyšel především negativní komentáře. A popravdě jsem příjemně překvapen. Patnáct let starý seriál polské produkce s nepříliš velkým budgetem ani v roce 2017 nevypadá vůbec špatně. O to víc zamrzí, podle mě, nesmyslné změny oproti předloze a s tím související slabší scénář. Škoda. Zvláštní zmínku se zaslouží Michał Żebrowski, který seriál po herecké stránce tahá nahoru.(12.2.2017)

Kéž bych na tento seriál narazil dříve. Na rozdíl od ostatních si vůbec nemyslím, že jde o takovou katastrofu. Dnešní publikum se mi zdá dosti rozmlsané a jen málokdo se asi dokáže vžít do kůže polských filmařů toho času. I s minimem prostředků jsme dostali velice slušné zpracování některých zaklínačských povídek, a abych pravdu řekl pro mě dnes dosti neodmyslitelné ztvárnění Geralta z Rivie. Výběr hlavního protagonisty se povedl na jedničku. Panu Żebrowskému věřím každý mutagen v těle. Ano, uznávám, že některé z postav se knižní předlohy nedrží ani trochu. Takový Vesemir se skutečně těžce minul povoláním, ale naštěstí, zde nehraje až tak významnou roli, aby narušoval hlavní dějovou linku. Dále často neprávem publikem lynčovaný protagonista Marigolda se na tuto roli hodil dle mého velmi dobře. Že z něj nevyzařuje sexappeal na sto honů to je věc ryze subjektivní. Ke knižní předloze mi seděl daleko víc, než mainstreamový, širším publikem prosazovaný alpha samec z herní série, který mně osobně nejde moc pod kůži. Abych to tedy shrnul. Na tehdejší dobu úctyhodné efekty, ať už zaklínačských znamení nebo dračí podoba ''Třech Kavek''. Volba herců vynikající. Odklon od knižní předlohy pro znalce místy značný, ale jako celek, pro běžného, předem neodsuzujícího diváka, funkční.(7.3.2017)

Je to tak špatné, až je to dobré. Nový seriál se blíží, ale zatím máme pouze tento. Pokud jste nečetli knížky a nehráli hry, tak to asi nedáte (či odsoudíte). Pokud jste aspoň jednu věc "dělali" tak máte šanci si tento seriál zamilovat.(16.9.2019)

Za mě 50%. Pokud ale neznáte ani knížku ani hru, nejspíš se nebude líbit. Já to mám jako přípravku na nový seriál a musím říct, že jsem špatně dělal, že jsem to odkládal. Jsem rád, že jsem mohl vidět. Tvůrci mi dávají pochopit i některé věci, které jsem z knihy nepochopil. Tím, že je zjednodušili a snažili se je podat divákovi neznalému. Ale stejně to pro neznalého diváka není :-D. Jako velký plus můžu jmenovat dovednosti hlavního představitele s mečem a koněm a v posledku i sekerou. Kam se hrabou Star Warsy se světelnými meči nebo středověké rytířiny se vším možným. V seriálu je vcelku dobře i viditelný duch z knihy Sapkowskeho, občas i jasněji, než v sáhodlouhých knihách. Například Marigold je zde mnohem uvěřitelnější a lépe Geralta doplňuje, příběh je psán na míru i jemu. Správně teď chápu jeho roli. Nesmím zapomenout taky na nahotu a sexy ženy, které mě určitě zaujaly. O mínusech můžu psát do nekonečna. Spousta nedovysvětlených věcí a detailů. Pro seriál je tam hodně zbytečných postav, bez kterých by ale sága dle knihy nebyla celistvá, ovšem takto matoucí. Příšery, teoreticky spolu s člověkem velký Geraltův nepřítel, jsou zde i kvůli tehdejším trikům takové Jů a Hele. Doporučuju ke shlédnutí tomu, kdo je připraven.(7.11.2019)

Tenhle seriál má samozřejmé své mouchy (nízký rozpočet, občasné nesmyslné změny oproti předloze, např. zaklínačky), ale stejně ho mám moc ráda. Michał Żebrowski je skvělý, stejně tak Zbigniew Zamachowski nebo třeba i Maciej Kozłowski jako hrabě Falwick. Krásná hudba. I akční scény jsou docela obstojné, a třeba Geraltova vizáž, když je zrovna pod vlivem elixírů, mi zde přijde opravdu působivá a tak nějak děsivě nelidská. Navíc je seriál své knižní předloze poměrně věrný vykreslením světa, který dokáže být krutý, nelítostný, drsný, ale taky laskavý, lidský nebo vtipný.(26.12.2019)

Přátelé, po zhlédnutí Netflixového Zaklínače, je tenhle starý seriál prostě bomba, která má alespoň nějakou hlavu a patu a člověk neznalí literární předlohy si může udělat obrázek o koho jde, kde se vzal a kde ty ostatní potkal.(3.1.2020)

Seriál má svoje klady a zápory..... Najväčším kladom vidím Geralta,Zebrowski ho krásne stvárnil,jeho mätúce pocity a nevedomosť kým je sú skotučne fantastické...Rovnako dobrá je aj herecké postavenie Marigold ,jeho spev a podpora priateľa zaklínača.... Hudobná kulisa je vydarená,trošku mi pripomenula aj hru Gothic 3 :) Za mínus považujem jednu sériu a miestami nudný dej a málo zápletiek a okrem pár postáv dosť nepodarené herecké výkony(19.3.2020)

Starý dobrý Wiedzmin....Pro mě kultovní seriál který táhne Michal Zebrowski plus kvalitní hudba a balady. Geralt v tomto podání vypadá konečně ztrhaně životem Zaklínače. A prostě ti poláci se na ty role tak nějak všichni hodili. Navrch konec je takový hezký-smutný, až jsem slzu ze shledání uronil.(30.3.2020)

O tomto seriálu Andrzej Sapkowski řekl, že ho vyloženě uráží. No, musím říct, že to opravdu není povedený snímek. Zpracování bylo katastrofální, výběr herců už tak hrozný nebyl. První díly jako dětství a učednická léta si autoři prostě vymysleli. Žádné povídce jsem nic podobného nečetl. Ano, byly tam jisté náznaky, to ano , ale vyloženě tam nebylo napsáno, co je v prbních dvouch dílech.(25.5.2020)