Knižní předlohu mám velice rád a seriál se mi také líbil. Co mě asi nejvíce potěšilo, byl casting. Najít někoho vhodnějšího pro postavu Getalta by byl asi nadlidský výkon a stejně tak ostatní herci mi skvěle sedli ke svým rolím. Co mě naopak trochu zklamalo, byla atmosféra. Knižní dark fantasy prostředí je zde nahrazeno za realistické středověké Polsko, do kterého jsou vsazeny všechny bytosti a reálie. Proto taky Zaklínač nepůsobí příliš fantasy dojmem. Je trošku paradox, že jsem cítil daleko víc Zaklínače z japonského seriálu "Claymore" , který by ani Zaklínačem neměl být, přestože je mu v několika bodech více než podobný.(17.2.2008)

Zprvu se mi to líbilo - fantasy se zajímavou zápletkou a výborným zpracováním, později to ale začínalo upadat a díly začaly ztrácet na tempu i na míře dívatelnosti, i když Zebrowski to zachraňoval, přece jen je dost charismatický, ale na to, aby zachránil seriál, to nestačí... Ale dívat se na to dá, ničím neurazí ani nic podobného...(10.10.2008)

Od bckoveho fantasy polske produkce bych nikdy nic moc necekal a nejspis bych se k tomu ani nedokopal nebyt externich vlivu. Nakonec to ale docela stalo za to. Prave i diky polske produkci to bylo znacne unikatni a specificke, ne vzdy v pozitivnim smyslu, ale kazdy unikatni a originalni prvek se ceni. Hvezdou cele serie je jednoznacne Michal Zebrowski, ktery byl jako zaklinac excelentni, bile vlasy, cerne oci a totalni flegmaticnost, vyborny hrdina. Bohuzel byl sam a ostatni protagonisti byli prevazne odpadniho materialu. Zajimave bylo prostredi, ktere nepusobilo vubec fantasy ala LOTR, ale spis jako realisticky stredovek, externi lokace byly znacne CR-style. Serial ma pomerne pomaly rozjezd, kdy sice chvilku zabavi vycvik zaklinacu, jinak je ale nutne se do serialu nekolik dilu pomalu dostavat. Zhruba od 5teho dilu se to ale zacne rozjizdet a ziskavat na konceptu, to ale bohuzel nevydrzi az do konce a poslednich par dilu je pomerne vlaznym dojezdem. Na zaver bych jeste vypichnul zajimavou hudbu. 6/10(26.4.2008)

• Phobia

Ne, ne a NE! Mám ráda knihy o zaklínači Geraltovi, povídkovou část vyloženě zbožňuju. Ovšem tenhle polský seriál... je to jako by si filmaři těmi skvělými knihami vytřeli anus:-(. Michal Zebrowski se snaží a výprava nevypadá vůbec špatně (za to ta jedna hvězdička), jinak je tenhle seriál i z něj sestříhaný film nehorázná sra*ka - a to už se radši ani nebudu zmiňovat o neuvěřitelně trapných nestvůrách, co nemají v 21. století co pohledávat ani na TV obrazovkách, natož v kině - lepší by dokázala vyrobit snad i moje desetiletá neteř :-(((. 25%(2.12.2008)

Knížku jsem četla před delší dobou a film jsem taky viděla dávno, nechápu, proč jsem se k seriálu dostala až teď. Ale je to moc dobře. Nebudu ho porovnávat s předlohou, vezmu ho tak jak je a mě se líbil hodně. Samozřejmě hlavně Geralt, bez kterýho si to fakt neumím představit (plus podle mě dokonalý dabing) Ostatní casting - včetně výborného malého Geralta - byl perfektní. Výprava, exteriéry, kamera a hlavně hudba výborné. Ty boje s obludami byly - možná záměrně - upozaděny, zatímco hlavní pozornost byla směrována k obecně lidským existenciálním otázkám kdo jsem, odkud přicházím a kam jdu, komu ne/pomáhat, koho ne/zabíjet, kd je moje místo zároveň s iniciačními prvky, kdy ne obřad Zaklínačů, ale až nalezení Ciri (Grálu) znamená pro muže zralost, dospělost. Znamená moment, kdy se z vycvičeného dítěte a mladého muže ovládaného cizími kodexy a "osudovým předurčením" stává svobodný dospělý muž, schopný vlastní volbou převzít zodpovědnost za sebe a svůj život, případně i za životy další. Jelikož si myslím, že seriál má nespravedlivě nízké hodnocení, za to, co mi dal, a za Michala Zebrowského dávám i tu pátou.(16.11.2015)

• - Seriál vznikl podle uspěšné knižní ságy „Zaklínač“ od polského autora Anorzeje Sapkovského. Celá knižní série čítá celkem 7 vydání. (Chibs)

• - Oproti knižní předloze lze najít ve filmu několik odlišností. Například postava Marigolda je v knize štihlý a hbitý svůdce. Vesemir (Jerzy Nowak), vůdce zaklínačů a jejich mistr, je v knižním a hernín zpracováním popisován jako dlouhovlasý starý muž. V seriálu je však skoro plešatý. (Chibs)