Série Andrzeje Sapkowskiho, Zaklínač, je samo o sobě dost dobré fantasy dílo a i když fanoušci předlohy tento seriál odsuzují (dokonce i sám Sapkowski přiznal, že Brodzkiho dílo je nekvalitní), mě osobně se zalíbil. Hlavní hrdina, zaklínač Geralt z Rivie, je typ hrdiny, jenž si nebere žádné servítky, a tento charakter postavy se podařilo Michału Żebrowskimu ztvárnit dokonale. Seriál má sice vady v ději (ten, kdo nečetl knihy, bude někdy tápat), celkově je to však slušná podívaná. Možná by mohl být více krvavější a rozvinuťejší, ale jinak ok. Hudba je super, Marigold mi ale nesedí. Takový zákusek po knihách a před hrami. P.S. Film nehodnotím, je to pouze sestříhaný seriál a upřímně je na hovno.(11.11.2012)

Pro mě jako fandu Zaklínačské ságy je to dar z nebes a jsem rád, že se do něčeho takového v Polsku pustili i když se to ne zcela ve všech aspektech povedlo. Seriálová náplň je trošku jinde, než je knižní předloha, přesto splnil seriál mé očekávání a vykreslení všech postav se povedlo k mé plné spokojenosti.(31.7.2012)

Bohužel, zřejmě díky nevysokému rozpočtu lze mluvit převážně o mrhání potenciálem knižní předlohy, přesto se však najdou i (nikoliv nepodstatné) plusy. Zebrowski hraje Geralta opravdu uvěřitelně (kdesi v diskusi se vyskytuje popis jako "démonický Geralt", což podle mě dost sedí a je to dobře), výběr zbývajících herců také není ke škodě (ačkoliv jsem si třeba na pašíka Marigolda chvíli zvykal, nakonec si člověk uvědomí, že je to vlastně ta správná postava pro nezřízeně životu holdujícího barda), hudba je perfektní, i když motivů není moc, a celkově i přes zjevně omezené finanční možnosti je vyznění nuzného "středověkého" světa vcelku uvěřitelné. Držet se trochu více knih, udělil bych s radostí alespoň 4 hvězdičky.(29.8.2013)

• Callas

2/10 Jen díky promyšlenému, originálnímu a kouzelnému fantasy světu, který dokázal Sapkowski vytvořit v našich představách, jsem obětoval čas na pár dílů tohoto bezduchého torza zvaného "Wiedzmin". Všechny úžasné nápady a zápletky, ba dokonce i některé charakterové vlastnosti hrdinů jsou tímto paskvilem absolutně shazovány. Mnohé klíčové scény působí až komicky, souboje (v knize velmi precizně a odborně popsané) jsou odbyté a choreogrficky opravdu amatérské (což je ve srovnání s předlohou úplná pěst na oko). Zaklínač bez pochyby patří mezi klenoty fantasy literatury, proto upřímě doporučuji vyvarovat se prvnímu kontaku s ním v podobě této grotesky. Raději sáhěte po knihách a těšte se na úžasný příběh, který vám s lehkostí a svižností naservíruje sám Sapkowski.(27.1.2007)

Seriál byl dobrý až tak do poloviny, pak začali tvůrci doslova ždímat příběh z ničeho. Přitom předloha je tak neskutečně nosná, že v tom vidím vyloženě zahozenou šanci. S tím rozpočtem, který na to Poláci očividně měli, by se dali dělat mnohem větší divy i v rámci televizní produkce. Geralt Michala Zebrowskeho je výborný, démonický aprostě přesně takový, jakého jsem si ho při čtení Sapkowského představovala. Zbytek hereckého obsazení je průměrný, exteriéry jsou pěkné, hudba výborná (kromě instrumentálek vydatně podporovaných sborovým zpěvem je soundtrack prostřídaný s Marigoldovými písněmi v polštině - nečekaně dobře se ten jazyk poslouchá), ale výsledek prostě nevypadá tak, jak bychom čekali od takového středoevropského fantasy kultu. Lidem, kteří Zaklínače nečetli navíc seriál podle mě neřekne vůbec nic.(22.8.2007)

• - Oproti knižní předloze lze najít ve filmu několik odlišností. Například postava Marigolda je v knize štihlý a hbitý svůdce. Vesemir (Jerzy Nowak), vůdce zaklínačů a jejich mistr, je v knižním a hernín zpracováním popisován jako dlouhovlasý starý muž. V seriálu je však skoro plešatý. (Chibs)

• - Seriál vznikl podle uspěšné knižní ságy „Zaklínač“ od polského autora Anorzeje Sapkovského. Celá knižní série čítá celkem 7 vydání. (Chibs)