• VaHo

Bída. Kdyby v seriálu nepadly slova jako zaklínač a Geralt, tak by mě nenapadlo, že to má něco společného s dílem Sapkowského. Tvůrci knihy vypreparovali a nesmyslně změnily charaktery některých postav. Marigold – bard a svůdník v seriálu vypadá, jako oplácaný strejda z Horní Dolní, kterému chcete přes hubu. Yennefer, hraje herečka, která asi vyhrála v castingu roli služky, a původně měla být v celém seriálu jen 5 minut, ale shodou neuvěřitelných náhod byla obsazená do role čarodějky. Představitel Geralta není špatný, ale tohle prostě není řezník z Blavikenu. A ta bílá paruka tomu taky nepomáhá. Díly mají kolísavou kvalitu. Většinou je to utahaná a nudná podívaná, u které jsem měl problém neusnout. Ovšem klíčový je nedostatek prostředků. Připadal jsem si, že se dívám na nějakou typickou českou pohádku, kde království vypadá jako před bankrotem. Drak v třetím díle byl směšný už v roce 2002. Seriálový Zaklínač na úrovni se prostě bez odpovídající výpravy neobejde.(3.8.2015)

• BMAJTZ

Knihu jsem nikdy necetl tak jsem nic zvlastniho neocekaval a svym zpusobem jsem udelal dobre. Serial to vskutku neni uplne spatny koukat se na nej da a ani pribehy nejsou uplne nejhorsi jen proste tech zaporu je vice nezli kladu. Tak prvne pribeh neni spatny ale to jenom prvni polovina serialu zlomi se to nekdy kolem 7. ,8. epizody kdy se zacne neustale opakovat stejne schema a Geralt zacne vyznivat jako ubrecena naivni holka, ale budiz pribeh se i tak da zkousnout. Co se mi ovsem dost nelibilo bylo docela dost exterieru, chtelo to natocit trochu jinak ne az tak moc realne kdy nektere sceny vypadaji jako by je nekdo natocil do home videa. A nektere exteriery byly vylozene hrozne, ackoli bych zaklinace zaradil do doby tezkeho stredoveku tak se na platne vyskytuje pocetne mnozstvi dokonale zrenovovanych budov coz je na prvni pohled vic nez patrne a takhle bych si stredovek teda neprestavoval. Ostatni efekty jsou sice dost prumerne nicmene na to ze jde o polsky fantasy serial daji se snest. Dale co me ovsem zarazilo bylo dle meho nazoru nedostatecne rozliseni jednotlivych ras v serialu. Prestoze jsou zde trpaslici, elfove a ruzni dalsi nelisi se v podstate vubec nicim od obycejnych lidi (mimochodem kdo mohl vymyslel, ze elfove do jednoho budou vypadat jako vyznavaci hippie stylu musel byt fakt totalni vul). Dale je treba zminit skvely herecky vykon Michala Zebrowskiho ktery je vice nez dokonaly (opravdu dobre zahrana demonicka postava), ale naopak vylozene spatny vykon Zbigniewa Zamachowskiho alias Marigolda (hodne bych se divil pokud by tahle postava nekomu nelezla na nervy). Hudba je dalsi velke plus ktera tomuhle dilu vylozene sedi. No a to by bylo asi tak vse zklamani to pro me nebylo a prestoze me celkove hodnoceni neni nikterak vysoke bavilo me to. Fantasy mam rad tudiz vsem nadsencum do tohoto zanru bez tezkeho srdce doporucuji pro ostatni pouze na vlastni nebezpeci s tim, ze je lepsi nic neocekavat. Snad bych jeste pridal vidinu do budoucna - doufam, ze se tohohle dila jeste nekdy nekdo ujme a pretvori v novou serii protoze napadu je tato serie plna.(27.11.2008)

• M.a.t.t.

Charizmatický hlavný hrdina, občas malebné exteriéry a vydarená hudobná stránka versus všetko ostatné. Autorom ku cti slúži aspoň to, že slabé triky používajú len keď je to nevyhnutné. Výprava však silne pokrivkáva a nedostatok prostriedkov je cítiť na každom kroku (Kaer Morhen ako skalnatá oblasť s jaskyňou, elfovia takmer na nerozoznanie od ľudí) No a bojová choreografia zabíja aj ten zvyšok atmosféry. Nakoľko knihy disponujú určitou kvalitou, seriál, ktorý z nich vychádza občas dokáže potešiť i vydarenejšími scénami, dialógmi, ale aj absenciou cenzúry. Lenže ako celok to veľmi nefunguje a netešia ani nelogické zmeny v zaklínačskej mytológii. Nie je divu, že sa od projektu dištancoval aj sám Sapkowski. Ľudí, ktorí prišli do kontaktu so svetom Zaklínača však seriál môže za istých okolností osloviť. Akurát mi nie je príliš jasné, čím môže osloviť väčšinu tých, ktorí s ním do kontaktu neprišli a prečo by ho mali brať viac ako len tuctové televízne fantasy.(23.7.2014)

Nejprovinilejší slast. Žebrovský - láska. Platinová paruka - rozkoš. Hudba - blaho. Drak - štěstí. Les - blaženost. Zprvu se sice dostavilo takové to ježišmarjá-co-to-té-knižní-předloze-proboha-udělali, ale postupem se z toho stalo to nejpravověrnější guilty pleasure, obdivované celou rodinou a celým srdcem. Obskurní díla si žádají obskurní adaptace.(21.9.2013)

• Eddard

Ohromné zklamání a obrovská škoda pro (nejen) evropskou fantasy. Nejenom, že se převod jednoho z nejlepších fantasy příběhů na plátno nepovedl (což by bylo zj. kvůli nízkému rozpočtu pochopitelné), oni ho tvůrci totálně zkopali. Jediné plus - mé představě Gerlata blízký a slušně hrající Zebrowski. Snesl bych i volné přepracování některých povídek (Střípek ledu) a v čerty, i tu Yennefer, ale tím opravdu končím. Zbytek je bezbřehá bezmoc autorů, naprosto urážející plivnutí na celý Sapkowského svět... Když si pomyslím, že se na to někdo podívá předtím, než vezme do ruky knihu... brrrrrrrrrr! 20%(7.9.2007)

• - Oproti knižní předloze lze najít ve filmu několik odlišností. Například postava Marigolda je v knize štihlý a hbitý svůdce. Vesemir (Jerzy Nowak), vůdce zaklínačů a jejich mistr, je v knižním a hernín zpracováním popisován jako dlouhovlasý starý muž. V seriálu je však skoro plešatý. (Chibs)

• - Seriál vznikl podle uspěšné knižní ságy „Zaklínač“ od polského autora Anorzeje Sapkovského. Celá knižní série čítá celkem 7 vydání. (Chibs)