• _DAVE_

Nizky rozpocet a amaterizmus, to jsou bohuzel typicke znaky tohoto serialu. Herci jsou jen prumerni, vizualni efekty prakticky neexistuji a kostymy plus vyprava opravdu na minimalni urovni. Na druhou stranu je pravda, ze ne kazdy si muze dovolit tocit fnatasy tema na Novem Zelandu a mit tam tisicove komparzy. Nic tomu serialu nezazlivam, v ramci moznosti provedli tvurci (temer) maximum.(25.11.2007)

Bohužel, zřejmě díky nevysokému rozpočtu lze mluvit převážně o mrhání potenciálem knižní předlohy, přesto se však najdou i (nikoliv nepodstatné) plusy. Zebrowski hraje Geralta opravdu uvěřitelně (kdesi v diskusi se vyskytuje popis jako "démonický Geralt", což podle mě dost sedí a je to dobře), výběr zbývajících herců také není ke škodě (ačkoliv jsem si třeba na pašíka Marigolda chvíli zvykal, nakonec si člověk uvědomí, že je to vlastně ta správná postava pro nezřízeně životu holdujícího barda), hudba je perfektní, i když motivů není moc, a celkově i přes zjevně omezené finanční možnosti je vyznění nuzného "středověkého" světa vcelku uvěřitelné. Držet se trochu více knih, udělil bych s radostí alespoň 4 hvězdičky.(29.8.2013)

• DaViD´82

Ále, ále, páni tvůrci, že vy jste nám o Sapkowského předlohu ni koutkem oka nezavadili, že? Seriálová podoba je lepší té filmové v tom ohledu, že již nepůsobí jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Ke kladům lze řadit pár povedených scén, Zebrowskiho v hlavní úloze a hudební složku. A k záporům? Inu, vše ostatní. Darmo mluvit.(29.10.2007)

• M.a.t.t.

Charizmatický hlavný hrdina, občas malebné exteriéry a vydarená hudobná stránka versus všetko ostatné. Autorom ku cti slúži aspoň to, že slabé triky používajú len keď je to nevyhnutné. Výprava však silne pokrivkáva a nedostatok prostriedkov je cítiť na každom kroku (Kaer Morhen ako skalnatá oblasť s jaskyňou, elfovia takmer na nerozoznanie od ľudí) No a bojová choreografia zabíja aj ten zvyšok atmosféry. Nakoľko knihy disponujú určitou kvalitou, seriál, ktorý z nich vychádza občas dokáže potešiť i vydarenejšími scénami, dialógmi, ale aj absenciou cenzúry. Lenže ako celok to veľmi nefunguje a netešia ani nelogické zmeny v zaklínačskej mytológii. Nie je divu, že sa od projektu dištancoval aj sám Sapkowski. Ľudí, ktorí prišli do kontaktu so svetom Zaklínača však seriál môže za istých okolností osloviť. Akurát mi nie je príliš jasné, čím môže osloviť väčšinu tých, ktorí s ním do kontaktu neprišli a prečo by ho mali brať viac ako len tuctové televízne fantasy.(23.7.2014)

Knižní předlohu mám velice rád a seriál se mi také líbil. Co mě asi nejvíce potěšilo, byl casting. Najít někoho vhodnějšího pro postavu Getalta by byl asi nadlidský výkon a stejně tak ostatní herci mi skvěle sedli ke svým rolím. Co mě naopak trochu zklamalo, byla atmosféra. Knižní dark fantasy prostředí je zde nahrazeno za realistické středověké Polsko, do kterého jsou vsazeny všechny bytosti a reálie. Proto taky Zaklínač nepůsobí příliš fantasy dojmem. Je trošku paradox, že jsem cítil daleko víc Zaklínače z japonského seriálu "Claymore" , který by ani Zaklínačem neměl být, přestože je mu v několika bodech více než podobný.(17.2.2008)

• - Oproti knižní předloze lze najít ve filmu několik odlišností. Například postava Marigolda je v knize štihlý a hbitý svůdce. Vesemir (Jerzy Nowak), vůdce zaklínačů a jejich mistr, je v knižním a hernín zpracováním popisován jako dlouhovlasý starý muž. V seriálu je však skoro plešatý. (Chibs)

• - Seriál vznikl podle uspěšné knižní ságy „Zaklínač“ od polského autora Anorzeje Sapkovského. Celá knižní série čítá celkem 7 vydání. (Chibs)