Olga Timofejevna požádá svého synovce Dimu, aby jí otevřel dveře a pustil ji dovnitř. Cítí, že Dima opět chystá něco podivného. Stalo se to už několikrát – oblékl se do hadrů, obličej, krk a ruce si potřel blátem, namaloval si na ně modřiny a na dva tři dny zmizel v přestrojení za tuláka bez domova. Pak se vrátil, umyl se, přijal svůj obvyklý vzhled a odjel do Moskvy. Teta ho prosí, aby neodjížděl, ale Dima slibuje, že i tentokrát bude všechno v pořádku a vrátí se. Uplyne několik dní, ale Dima tam není. Olga Timofejevna ho začne hledat. Strážníci banky mezitím zadrží bezdomovce, který se snaží vybrat peníze z bankovní karty a podezřele dlouho hledá PIN kód. Ukáže se, že zadržený je Semjon Petrovič Plavuncov, ale proč má potom bankovní kartu na jméno Rezavin? Bezdomovec se přizná, že kartu ukradl mrtvému neznámému, který ležel na skládce odpadků. Ukáže se, že mrtvý je Dmitrij Rezavin.
Ve druhé části se Rezavinova pohřbu zúčastnilo mnoho lidí, kteří mu přišli vyjádřit soustrast. Byli to velcí podnikatelé, uznávané osobnosti Zadolska. Mimochodem, Rezavinův podnik v Zadolsku představuje pouze desetinu jeho kapitálu. Žurov jde za Rezavinovou tetou Olgou Timofejevnou, pozorně naslouchá vyprávění o jeho životě a prohlíží si album s fotografiemi. Žurovovu pozornost upoutá Dimova první žena Valentina. Podle její tety se mladí lidé od rozchodu už neviděli. Teta prosí vyšetřovatele, aby našel Dimovy vrahy, téměř všichni jsou přesvědčeni, že to udělali bezdomovci, ale ona si myslí, že ne. Žurov si vezme Valjinu fotografii a jde za bezdomovci, aby se jich zeptal, zda se s ženou setkali. Jeden z obyvatel chudinské čtvrti pozná, že je to tulák Valentina. Zavede Žurova do opuštěného domu, kde Valja občas spávala. Najdete ji také na skládce, na venkově nebo přímo v Moskvě. (griph)