Téměř třicetiletá Irm Krischková, v podání rodačky z německého Kirchheimu Valerie Kochové, vede velmi zvláštní dvojí život. Když se zrovna nevěnuje své práci v prádelně či nemocné matce, jež je dlouhodobě upoutaná na lůžko, dává průchod své osamělosti a touze po lidské blízkosti formou telefonátů cizím lidem. Ve sluchátku se pak vydává za malou holčičku, která trpí smrtonosnou rakovinou. Jednoho dne se ale cosi změní - dovolá se Sině, ženě, která jí uvěří a nabídne jí své přátelství. A tím manipulativní hrátky končí. Irm totiž potřebuje přítelkyni jako nikoho jiného. A díky Sině začne znovu skutečně žít. Zároveň má ale obrovský strach, že kdyby Sině prozradila pravdu, tak ji ztratí. Žena na druhém konci sluchátka je však mnohem houževnatější a silnější, než si Irm myslí, a především věří v Irmu víc než mladá žena v sama sebe. Režisérem emocionálně napjatého psychologického dramatu, jenž byl oceněn na filmovém festivalu v Mnichově, se stal Felix Randau. (oficiální text distributora)

Akumulátor

Silný příběh duševně narušené Irm, která si občas vylévá vztek ze své osamělosti na své nemohoucí matce. Její duševní trápení a rozdvojená osobnost se ztrácí s příchodem nové přítelkyně. Velmi skutečný výjev lidské osamělosti. Když jsem se na film díval sám těsně před půlnocí, velmi mě to vzalo. Obzvlášť scéna, kdy Irm čeká až její těžce nemocná, umírající matka naposledy vydechne, byla dost depresivní. Všechno bylo velmi reálné a opravdové. ()