Big Bad Mama

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1974, 83 min

Jeden z dalších mnoha filmů, odehrávající se, na pozadí velké hospodářské krize, snažící se vydělat na úspěchu kultovního filmu "Bonnie a Clyde". Producentem této retro gangsterky byl známý béčkař Roger Corman, který sám v roce '70 natočil snímek "Bloody Mama", tedy rovněž film založený na skutečném životním příběhu "Ma Barker", v "Bloody Mama" se této úlohy zhostila herečka Shelley Winters, tady v úžasné formě hrající Angie Dickinson (jako Wilma McClatchie), ještě spolu se dvěma dospívajícími horkými dcerami (Polly a Billy Jean). Celé je to parádně kýčovité a zábavné, krom toho zde nechybí spousta ženské krásy, nahoty, vzrušení, a sranda akce (honičky, loupeže, únosy, přestřelky.. atd). TOP scény: Vyloupení banky a závěrečná přestřelka. Podobné filmy: "Crazy Mama", "Bonnie's Kids", "Bloody Mama", "Mama's Dirty Girls" nebo "Lady In Red".(5.3.2012)

Reziser Steve Carver /REka Smrti, Osamely Vlk McQuade/ natocil slusny, dobre odsypajuci film, slusny mix nahoty, prestreliek, vybornych dialogov, lupeze, pre mna jeden z najlepsich filmov Styva Carvera : 69 %(12.8.2017)

• +sfinx+

Bonnie, Bonnie, Bonnie a Clyde :) Tohle stojí na vrcholu té přehnané akčnosti, hloupých dialogů a přehrávání v každém ohledu. Někdo na to může vzpomínat s láskou, já to raději ohodnotím podle zásluhy. Od nevalného příběhu přes podprůměrné dialogy až ke scénám, kde akce odsunula logiku a realitu daleko do pozadí.(23.12.2013)

• - Snímek byl natočen za 20 dní. (Karlos80)

• - Angie Dickinson absolvoval všechny kaskadérské kousky střelby z kulometu sám. (Karlos80)

• - Jerry Garcia ze série filmů Grateful Dead je autor většiny kytarové a banjo hudby ve filmu. (Karlos80)