Happy Tree Friends 1 - První krev

Happy Tree Friends: Volume 1: First Blood

Animovaný / Komedie

USA, 2002, 110 min

Likvidace roztomilých zvířátek na tisíc způsobů. Vlastně asi na dvacet. Já chápu, že na jednom DVD se zbohatnout nedá, takže producenti rozředili ty kratičké epizody na několik disků. Tudíž budete mít celé DVD zkouknuté asi za tři čtvrtě hodiny, včetně opakujících se znělek, interaktivních her a vysmátého audiokomentáře. Nepočítám komentované slideshow několika skic a náčrtků natažené na víc než půl hodiny (!), to asi nevydrží dokoukat nikdo z vás. Těmi čtyřmi hvězdičkami hodnotím tedy pouze seriál jako takový, nikoli toto DVD, které nemá moc smysl kupovat.(1.2.2006)

14 epizod dnes uz prakticky kultovniho "serialu" sice neprinasi nic noveho oproti tomu, co bylo k videni na netu, ale porad se na umrti zviratek hezky kouka. Samozrejme je kvalita jednotlivejch epizod kolisava, ale nikdy se nedostanou pod prumer a ty smrti jsou pokazdy originalni. K tomu prijemna animace, chytlava uvodni pisnicka a je to 5*.(15.1.2007)

Roztomilé, morbidní, orginální, vtipné? Ale ano!!! Tahle věčně umírající zvířátka si zamilujete... Po čase možná omrzí, že způsoby smrti v dalších dílech přecházejí ve stereotyp, ale to mě určitě od 5 hvězdiček neodradí! Vzpomínám na krásné časy, když sme s kamarády seděli k ránu v nějakém baru a na velké pláto tam promítali, tuším na MTV, právě Happy tree Friends... Vřele doporučuji.(23.5.2006)

Ač jsem to neměl původně vůbec v úmyslu a Happy Tree Friends jsem bral jen jako takové milé morbidní zpestření při dlouhých chvílích (a když jsem na ně zrovna narazil na MTV), jsem si teda pořídil všechny díly a opět jsem se u masakrování animovaných zvířátek bavil. Podobně ujeté kousky mi vůbec nevadí, příjemně se u jejich sledování relaxuje a navíc jednotlivé příběhy nejsou vůbec dlouhé. Sice nemají nějaký hlubší smysl, ale tak tady jde hlavně o co největší masakr – a to se tvůrcům povedlo. S děckama bych se na tuhle krvavou bláznivinu ovšem nedíval.(15.3.2014)

Jestli mám tenhle miniseriál (jestli se tomu dá vůbec říkat seriál) k něčemu přirovnat, tak první co mě napadá, je jako asi u spousty lidí Itchy a Scratchy - kultovní gore srandička ze seriálu Simpsonovi. Nemůžu si ale pomoct...tohle prostě nějak neni ono...Originální záležitost, proto ta čtvrtá hvězda.(25.3.2008)

• - Podle seriálu byla vytvořena také počítačová hra, která nese název „Happy Tree Friends: False Alarm“. (Terva)

• - Příběhy byly původně kresleny pro internet, kde si svou premiéru odbyli v roce 2000. Teprve pozdějI byly vydány na DVD. (Terva)