Drobánkovi 2

• dánský

Krummerne 2 - Stakkels Krumme

Komedie

Dánsko, 1992, 97 min

I druhý díl Drobánkových se velmi povedl, stále je to velmi povedený rodinný film. Na scénu se vracejí i Boris s Ivanem (i když jejich působení tentokrát nemá na průběh děje, vyjma humorných situací moc velký vliv) a také bývalí sousedé Drobánkových - paní Olsenová a domovník Svendsen. Poslední třetina filmu, točící se hlavně kolem koňského dostihu (psa Karla Albertsena vystřídal kůň Wutchi) mě sice moc nezaujala, ale zas to napravuje první půlka filmu s vánoční atmosférou. Ani tentokrát nechybí skvělé hlášky: "Stine čte román o ženě, která z lásky zavraždí svýho muže a pro změnu si chce dát pauzu Per." A nebo když Ivan s Borisem utíkají z lochu: "Borisi, žádný červený čáry, jako na tom plánu nevidím." Scéna s odfláknutým rodinným během je výborná a Olsenová uhánějící Svendsena je fakt úlet, což Drobánek komentoval slovy: "Gratuluji k nové akvizici.":-) Pořád je to velmi kvalitní podívaná, takže mé hodnocení je 90%. Ukázka v CZ: https://www.youtube.com/watch?v=fNTZsF0RNrE(16.8.2012)