Starší sestra Anny zahyne při nešťastném pádu z vraníka jménem Zafir. Osamělá dívka se musí rozloučit s tím, že bude také jezdit. Vše se změní, když se objeví tajemný Sharbat a nabídne Anně, že ji naučí na Zafirovi jezdit a přihlásí ji do velkého závodu. (oficiální text distributora)

Violeta

Asi protože nemám potřebu masírovat si svý pošramocený intelektuální ego na rodinných filmech, které běží o 10. hodině dopolední, musim říct, že v rámci kategorie, do které tento film nepřehlédnutelně spadá, se mi to líbilo hodně. ()

genetique

Rodinná dráma bez dramatickej zápletky. Dospelácky tváriaci sa film pre deti, z ktorého osemdesiat percent môjho hodnotenia ide na scény s koňmi. Ostatné vzťahy, dialógy, herectvo je na bode mrazu. 20%. ()

VeverkaLesni

Film, který je neuvěřitelně ledový a mrazivý. Dánsko ano. Každopádně sem snad nikdy neviděla depresivnější vyobrazení stáje a jízdárny. Bláto, bláto, zima, vlhko, beton, motorky, paneláky... šel z toho na mě opravdu mráz. "Velký závod" na konci, tomu nepomohl, nejednalo se totiž, jak by mnozí čekali o parkur nebo nízký stupeň drezúry či něco, co by měla jezdecká škola moci nabídnout, ale jakýsi podivný závod polem a lesem na čemkoliv čtyřnohém. Jestli tohle byla nějaká krátká dánská verze našeho Hubertova závodu, tak je mi fakt smutno. Prostě deprese. Fríský kůň byl nádherný, ale v téhle stáji bych tedy jezdit nechtěla. Zlatý Mníšek pod Brdy a naše středoevropské klima. Jinak příběhem, bohužel zase těžká deprese. ()

Djkoma

Rodinný film, který je neskutečně pomalý, nudný a malý herci jsou strašně jednoduší. Všechno vypadá jako špatná televizní produkce, která se snažila natočit film na 10 hodinu dopolední. ()