Starší sestra Anny zahyne při nešťastném pádu z vraníka jménem Zafir. Osamělá dívka se musí rozloučit s tím, že bude také jezdit. Vše se změní, když se objeví tajemný Sharbat a nabídne Anně, že ji naučí na Zafirovi jezdit a přihlásí ji do velkého závodu. (oficiální text distributora)

VeverkaLesni

Film, který je neuvěřitelně ledový a mrazivý. Dánsko ano. Každopádně sem snad nikdy neviděla depresivnější vyobrazení stáje a jízdárny. Bláto, bláto, zima, vlhko, beton, motorky, paneláky... šel z toho na mě opravdu mráz. "Velký závod" na konci, tomu nepomohl, nejednalo se totiž, jak by mnozí čekali o parkur nebo nízký stupeň drezúry či něco, co by měla jezdecká škola moci nabídnout, ale jakýsi podivný závod polem a lesem na čemkoliv čtyřnohém. Jestli tohle byla nějaká krátká dánská verze našeho Hubertova závodu, tak je mi fakt smutno. Prostě deprese. Fríský kůň byl nádherný, ale v téhle stáji bych tedy jezdit nechtěla. Zlatý Mníšek pod Brdy a naše středoevropské klima. Jinak příběhem, bohužel zase těžká deprese. ()

Djkoma

Rodinný film, který je neskutečně pomalý, nudný a malý herci jsou strašně jednoduší. Všechno vypadá jako špatná televizní produkce, která se snažila natočit film na 10 hodinu dopolední. ()

genetique

Rodinná dráma bez dramatickej zápletky. Dospelácky tváriaci sa film pre deti, z ktorého osemdesiat percent môjho hodnotenia ide na scény s koňmi. Ostatné vzťahy, dialógy, herectvo je na bode mrazu. 20%. ()

Violeta

Asi protože nemám potřebu masírovat si svý pošramocený intelektuální ego na rodinných filmech, které běží o 10. hodině dopolední, musim říct, že v rámci kategorie, do které tento film nepřehlédnutelně spadá, se mi to líbilo hodně. ()