Satanovy oběti

(TV film)
všechny plakáty

Carol Gibbsová už nevie, čo je čierne a čo biele. Celkom sa zaplietla so sektárskym vodcom a jeho protivládnym hnutím. Opúšťa svojho muža Louisa a odchádza aj so spoločnými deťmi preč. Farmár Louis už vyskúšal všetky legálne cesty, aby svoje deti získal späť, ale bez žiadneho úspechu. Nakoniec sa rozhodne najať si detektíva Dannyho Lelanda, aby svoje deti oslobodil a urobil ich opäť slobodné... (oficiální text distributora)

Lacike

Ďalší film o militaro-antisemito-antisystemovo jebnutých sektách v takom pohodovom Hallmarkovskom pojatí. Film prekvapí najviac asi tým, že sa k tým vygumovaným bláznom pridá žena a manžel sa ju snaží získať späť. Sledujeme jej postupný prerod pri ktorom si vypočujeme množstvo prvotriedneho shitu z ktorého som nevedel, či sa mám pozvracať alebo sa na ňom smiať. Fakt si neviem predstaviť, čo by sa mi muselo stať, aby som takto zmagoril. No ale našťastie to je Hallmark style, takže na konci sa všetci vyobjímajú a odoberú sa späť na farmu, ktorú im tá zlá banka určite nezobrala. 6/10. ()

vegetol.mp

Lehce nadprůměrnej TV film, kterej se zabývá atraktivním tématem, a to výskytem fanatických, náboženských i polovojenských skupin na území USA. Scénář se věnuje spíš dramatický lince, kdy se otec snaží najít svoje děti a vynechává zajímavý dějový odbočky, jako infiltrace policie nebo rozmístění podobných skupin po USA a jejich vzájemná spolupráce. Jde o celovečerní režijní debut herce Toma Skerrita. ()