Poltergeist III

Scénografie:

Paul Eads

Kostýmy:

Tom McKinley

Gary Sherman se sice pokusil navázat na úspěch svých dvou předchůdců, ale největší klacek do cesty za úspěchem si hodil hlavně on sám. Nejenom že usedl do režisérského křesla, ale i on sám se podílel na napsání scénáře, který prostě moc kvality nepobral. Nechci trojku v žádném případě moc hanit (protože v mých očích jde pořád o průměrnou záležitost), ale divák se tu dočká spíše jen několika kvalitních momentů, než aby vše fungovalo jako celek. Navíc si nejsem jistý, zda změna prostředí dům/mrakodrap byla zrovna tou nejšťastnější. Filmu paradoxně asi nejvíce ublížila doslova chaotická druhá polovina, kdy jednotlivé postavy pořád před něčím (zlem) utíkají, přestože se zde dočkáme několika velice zdařilých scén a speciálních efektů. Přestože triky se tentokrát nedočkali žádné nominace, nebo ocenění – tak mě osobně se to „ledové peklo“ líbilo. Stejně jako zrcadlové hrátky. Jenže horší už to bylo se samotnou atmosférou. Občas na nás zpoza rohu kromě reverenda Kanea vykouklo i ono toužebně očekávané napětí, ale vždy jen na velmi kratičkou chvíli. Jinak jsem se totiž dost často nudil.Takže ač mě trojka svým způsobem zklamala, pořád ji považuji za průměrnou záležitost, kterou nechci zbytečně zatracovat. Dá se zde narazit na několik slušných scén i vizuálních efektů, bohužel však jsou zde i značné nedostatky. RIP Heather O'Rourke. 50%(20.10.2017)

• peter12

Prvá vec ktorú som si všimol a to tie debilne sa chovajú postavy. Tie staršie dve časti boli priemerné a tato ťažko podpriemerna. Tu nič nefungovalo, scenár nedomysleny, spracovanie srsalo trapnostou a gicovostou, príbeh nemal žiadne predpoklady zaujať, lebo bol neskutočne fádny. Herci boli zlý, zlý,zlý. Žiadne napätie, atmosféra vôbec nič. Vyzeralo to ako keby som pozeral krvavú Mary .Jedine masky boli slušne a len za ne 1* viac si tento film nezaslúži. Veľmi zle ukončenie priemernej série.(29.11.2014)

No jo, tohle je hodně nepovedené - vše tajuplné je přeneseno do moderního věžáku, jenže v 80. letech hororů na téma zlý a vraždící věžák vzniklo povícero, takže chybí originalita prvního dílu. Na druhou stranu je fakt, že prokletí této trilogie zasáhlo hlavní hrdinku a hodně se spěchalo, aby se film dotočil, než se choroba hlavní představitelky zhorší. Že to bude smrtelné, to tehdy asi nečekal nikdo.(11.2.2015)

Hnusnej dědek z dvojky se vrátil aby konečně získal Carolin, ta je totiž pryč od svých rodičů (což je prostě škoda Craig T. Nelson v roli tatíka byl prostě skvělý) a hlídá ji příbuzní, kteří ji ještě vodí k plešatému psychiatrovi, jo k plešatému !!!!! Kdo tady je totálně a nekompromisně odpudivý je teta v podání Nancy Allen, která je buď hysterická, nebo arogantní a ke konci se furt lepila na Toma Skerritta (ten byl však výborný, což mně překvapilo) a pak jako tedy že se zachová morálně správně, hm dědek byl sice hajzl a chtěl ke světlu (měl si rozsvítit) ale ona mně působila docela jako mrcha. Ale co se týče atmosféry, tak tady je taková zvláštní, ze začátku klasické bu bu, rozbijeme zrcadlo schválně kdo se vyděsí, ale v polovině se to změní v jedno velké halucinogenní šílenství, kde sem prostě nevěděl, co je skutečnost a co ne, realita se tříštila s tou snovou realitou a já až do konce sem si nebyl ničím jistý a to je teda velké plus. Další plus je opět v maskách a efektech, ten umělý kouř působil trochu lacině, ale však masky a další efekty (omrzliny, hra se zrcadly, útok automobilů) ty sou prostě parádní a hlavně sou to neotřelé nápady, viděl sem docela dost hororů, ale něco takového bylo snad jenom v Nine Miles Down a to se mi prostě líbí. Místy film na mně působil, jako Věž smrti nebo filmy s podobnými názvy Tower of Terror/Dark Tower atd, velká budova která je prostě top a najednou jako by se proměnila v jednu velkou past nebo žila vlastním životem a prostě se rozhodla zabít všechny lidi v ní. Škoda je že hudba je zde nevýrazná a zatímco v jedničce a ve dvojce je zapamatovatelná, tady sem to nějak přešel a nevnímal. i přes to že tenhle film, má hodně negativních stránek, tak budu hodnotit kladně, hlavní důvod je celkové divné pojetí filmu, které mi prostě sedlo.(1.2.2016)

Ja neviem. Asi je to veľmi ovplyvnené nostalgiou, keď som to ako malý chlapec hltal na ešte čiernobielom TV, ale nemôžem inak. To lepšie z prvej časti a to horšie z druhej časti. Navyše v tej dobe modernom štýle uzatvoreného priestoru výškovej budovy. Čo viac si priať. Ako len z tohoto mohla vzniknúť tá sterilná TV séria?(13.4.2015)

• - Heather O'Rourke (Carol Anne Freeling) a Zelda Rubinstein (Tangina Barrons) sú jediné dve herečky, ktoré sa objavujú v celej trilógii Poltergeist. (sugy1)

• - Hoci sa väčšina deja odohráva v Hancock Center, parkovacia garáž a nákupné centrum by ste tu nenašli. Scény z parkovacej garáže sa natáčali v Oakbrook Terrace v Chicagu a scény z nákupného centra vo Water Tower Place oproti Hancock Center. (sugy1)

• - Prvý a jediný zo série čo nebol nominovaný na Oscara za vizuálne efekty. (Paldiny)