poster

Poltergeist III

 • anglický

  Poltergeist III

Horor

USA, 1988, 98 min

Režie:

Gary Sherman

Hudba:

Joe Renzetti

Producenti:

Barry Bernardi

Střih:

Ross Albert

Scénografie:

Paul Eads

Kostýmy:

Tom McKinley
(další profese)
 • Prometheus69
  *

  V 90 bylo asi velmi oblíbené všude cpát zrcadla... Aneb, vítejte v odrázárně kde skoro vůbec nikdo nebydlí.. tedy až na pár smolařů. Už samotný děj napovídá že trojka se konečně rozhodla jít do větších rozměrů a nezaměřit se jen na jednu rodinu, ale celí barák lidí "Bohužel opak je pravdou. Zlí Réva který se čert ví znovu vrátil aby získal svojí blonďatou lampičku stůj co stůj, že jde tentokrát i přes mrtvoly. Se až fanaticky zaměřil právě na svého miláška a vůbec ho nenapadne že trápit i ostatní obyvatele skleněného pekla by bylo velmi zábavné.. B) Případně tím zaplnit tu vatu kterou tenhle třetí díl přímo přetéká. Namísto toho vám scénárista naservíruje klasickou teenagerskou 80 verzi pro malé děti.. kdy jako vždy, někdo zařve. Takže bohužel, ani do třetice se zázrak nekoná.. spíše naopak šli tvůrci do takových hlubin stupidnosti a infantilní debility.. že to až mlátí víkem od rakve. Naprosto zbytečný díl... jediná dobrá scéna je to " v cizí kůži! Jinak odpad nad odpady... ale jednu hvězdu dám. Vzhledem v době kdy se to točilo a za vcelku dobré triky konečně i pár smrťáků. :) No a právě tím že zabily jednu z hlavních vedlejších postav už nemělo smysl pokračovat. Díky bohu! Když něco pošlete do pekla, kde to už mělo logicky dávno skončit tak by to tam prostě mělo zůstat a né to vytahovat ještě druhej díl potom! A co je vrchol naprosté debility.. vodit to" ke světlu! Nejspíš se naštvali i ti na druhé straně.. protože se i ve skutečném světě postarali o to aby pokračování už nikdy nevzniklo, aneb, když není bloncka.. není ani světlo v temnotě. Smutné že právě až pochmurný típek z kosou tomu musel udělal přítrž. Budiž toto jasným varováním pro další plznitele. Takže zase od začátku? :)(21.9.2015)

 • nash.
  **

  Do třetice to zkrátka nevyšlo. Přenesení děje do nového prostředí moderní výškové budovy a obměna většiny postav slibovaly osvěžení, ale místo toho spíš ukázaly, že se téma vyčerpalo a příběh skončil ve slepé uličce. Nechybí tu sice několik působivých scén a děsivých okamžiků a zrcadla jako styčný bod mezi světy jsou výborná i když nijak nová, celkově však je trojka zklamáním. Nejděsivější tak zůstává fakt, že i když filmová Carol Anne duchům i potřetí unikla, její představitelka, tolik štěstí neměla a zemřela krátce po natáčení ve věku pouhých dvanácti let.(19.8.2011)

 • Xmilden
  *

  Poslední díl je hodně špatný, dá se na to koukat jen díky půvabům Lary Flynn Boyle. Již druhý díl jsem celkově odtrpěl a mé tušení že "Trojka" bude taky "mimořádný" průšvih se potvrdilo. Ani slavní herci nemohli zachránit tuto natahovanou kaši, která měla skončit vydařenou jedničkou. Celkové hodnocení série: nic moc. Spíše takový rodinný horor s nefungujícími lekačkami.(3.5.2011)

 • Martin741
  odpad!

  Najslabsi a najdementnejsi Poltergeist. Reziser Gary Sherman sice nie je vyslovena reziserska lama /mal na konte Mrtvi a Pohrbeni/, ale atmosfera sa nekonala, triky na urovni osobitnej skoly a hereckemu osadenstvu sa zapacila fluktuacia /ako pise kolega Tron podo mnou/ z roznych pricin. No nic : 0 %(12.3.2013)

 • tron
  **

  „Ako ste vedeli, že to nie je Carol Anne?“ – „Mňa skôr prekvapuje, že vy ste to nevedeli.“ V trojke nezostal kameň na kameni. Indián Will Sampson si svoju rolu už nezopakoval, lebo bol v tom čase už rok mŕtvy. Diabolský „Reverend Kane“ si to síce dal ešte raz, ale už ho hrá iný herec (nie Julian Beck z dvojky, to už bol tri roky mŕtvy). Heather O´Rourke sa ako blonďavá Carol Anne síce vrátila... ale ešte v ten rok zomrela (vo veku 13 rokov). Jej filmoví rodičia z prvých dvoch častí (Craig T. Nelson a JoBeth Williams) nezomreli, ale odmietli sa vrátiť. A tak sa úbohá Carol Anne ZASA sťahuje. Ale teraz len „akože na prázdniny“, k vzdialenej rodine. To, že ju hrá trojica fajn hercov (Tom Skerritt z VOTRELCA, Nancy Allen alias RoboCopova parťáčka a začínajúca budúca sexbomba Lara Flynn Boyle) a že sa dej presunul z rodinného domu do mrakodrapu, hodnotím kladne. Plus poteší návrat maličkej Zeldy Rubinstein ako maskota ságy. Napriek zúfalej druhej polovičke (kedy stále niekto niekam chaoticky pred niečím uteká), som sa rozhodol dať až 40% z úcty k predchádzajúcim dielom. Ale skôr preto, že ak trojku porovnám napr. s horormi z roku 2010, „osemdesiatková“ atmosféra je môjmu srdcu predsa len o dosť bližšia. Takže i keď sa postavy správajú protivne, Carol Anne je otravnejšia ako Brandon v Kroku za krokom a z dobrého nápadu sa nezmyselne stala zbytočná séria (dievčatko vždy na konci unikne duchom, aby ju hneď na začiatku ďalšieho ZNOVA vypátrali, na čo je to dobré?), dávam 40%.(28.5.2011)

 • - Lara Flynn Boyle v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

 • - Po smrti Heather O'Rourke (Carol Anne), ktorá zomrela tesne pred koncom natáčania, sa filmovanie zastavilo a uvažovalo sa o ukončení takmer hotového filmu, ale štúdio MGM sa vynašlo a dokončilo ho zo zostrihaného materiálu, a preto v záverečných scénach už nie je vidno tvár Carol Anne. (Raccoon.city)

 • - Prvý a jediný zo série čo nebol nominovaný na Oscara za vizuálne efekty. (Paldiny)