Postel plná růží

Posteľ plná ruží

Romantický / Drama

USA, 1996, 87 min

• tron

Ak existuje vo svete filmu ešte niečo horšie, ako je Christian Slater v akčnej úlohe, tak jedine Christian Slater v romantickej. Je síce fajn, že tvorcovia túto mizernú snímku obohacujú skôr vážnejšou melanchóliou, než neškodnou komédiou á la Ryanová/Hanks... čo s ami zdá osviežujúce, lebo s ami zdá, že 80% romantík je skôr komediálnych, než vážnych. Ale to je asi tak všetko. Nebyť „kvetového fenoménu“, neviem, čo by z POSTELI PLNEJ RUŽÍ zostalo. Slabá atmosféra, čajová réžia, matné dialógy a mdlá Mary Stuart Mastersonová (VYPRÁŽANÉ ZELENÉ PARADAJKY).(21.4.2007)

Christiana Slatera v romantických postavách vídám rád (mj. NEZKROTNÉ SRDCE) a navíc s Mary Stuart Masterson tvoří hezký pár, což je u tohoto žánru základní podmínka. Prvním ze dvou písničkových předělů je "Independent Love Song" od Scarlet a přestože jsem to viděl již podruhé, znovu mě to příjemně pobavilo.(7.4.2006)

• peetriss

Nic proti romantickým filmům nemám, ale i díla tohoto žánru musí být natočeny s určitou dávkou umu. Snímek je natočen, co do kvality, na úrovni tuctových televizních účelně sladkobolných filmů, kterých můžete např. na Hallmarku vidět stovky. Navíc Christian Slater hraje v tomto filmu velmi nepřesvědčivě.(18.10.2009)

• kingik

Málokterý herec se nehodí do romantických rolí jako Christian Slater. Baví mě v jiných filmech, ale tady šel pod svoje herecké schopnosti. Ani Mary Stuart Masterson není typem herečky po které se dá vzdychat. Když tedy ústřední dvojice neladí, nemůže ladit ani celý film. Ze všech romantických filmů bych si pro navození romantické atmosféry nepustil právě tenhle. Romantická atmosféra se zkrátka nedostavila a film se tak nějak spláchl do podprůměrných vod. Na hladinu asi nevyplave, protože záchranný kruh nebyl po ruce. Nevtíravý námět a ústřední song hodnotím kladně, ale ostatní by si zasloužilo lepší zpracování i herce. 40%(26.2.2012)

Ke zpětnému hodnocení tohoto filmu se dostávám přes film Už tady nežijeme, k němuž napsal hudbu stejný autor, Michael Convertino, můj dnešní silvestrovský hudební objev. Hudba je často mocná čarodějka, což se v případě tohoto skladatele potvrdilo. Oběma filmům u mě určitě přidala v hodnocení na jedné hvězdičce, protože mě rozvibrovala tam, kde to jen ta správná hudba umí...:-) Happy New Year 2011!(31.12.2010)