Postel plná růží

Posteľ plná ruží

Romantický / Drama

USA, 1996, 87 min

• Rousse

V jednom ze svých největších hitů zpívá Alice Cooper z plna hrdla "Hey hey hey hey, hey stoopid what you tryin' to do?" - no a přesně ta samá myšlenka mi běžela hlavou, když jsem sledovala tenhle magorák. Uplně stupidní scénář plný úděsných hlášek "Nechci být nikterak úporná..." - řekne tohle moderní žena 20. století? Ještě topornější herecké výkony a naprosto otřesný dabing. Pokud někde na počátku byla myšlenka, tak skončila hodně hluboko pod kytičkama a těma kopama hnoje, co tam herci nakydali. Ne - tohle si mě opravdu nezískalo.(22.3.2009)

Napadá mě jen půvab, křehkost, krása, květiny, strach, bolest, slza, úsměv, vůně, objetí, zmatení, podzim a slunce...Snímek mě pokaždé dostane, ačkoliv chápu, že tady hraje velkou roli subjektivita, ale já tomu všemu dokonale věřím, Christian a Mary jsou skvělí, melancholie neskonalá a vše plyne...Pouštím si Postel plnou růží každý rok už několik let a pokaždé v ní objevím něco jiného, úžasná věc.(20.7.2011)

• kingik

Málokterý herec se nehodí do romantických rolí jako Christian Slater. Baví mě v jiných filmech, ale tady šel pod svoje herecké schopnosti. Ani Mary Stuart Masterson není typem herečky po které se dá vzdychat. Když tedy ústřední dvojice neladí, nemůže ladit ani celý film. Ze všech romantických filmů bych si pro navození romantické atmosféry nepustil právě tenhle. Romantická atmosféra se zkrátka nedostavila a film se tak nějak spláchl do podprůměrných vod. Na hladinu asi nevyplave, protože záchranný kruh nebyl po ruce. Nevtíravý námět a ústřední song hodnotím kladně, ale ostatní by si zasloužilo lepší zpracování i herce. 40%(26.2.2012)

• halogenka

Mezi ústředním párem je chemie asi jako mezi sourozenci (o obsazení hlavních rolí se patrně staral slepec) a v mnoha případech je vám při jejich sledování vyloženě nepříjemně trapně - z nějakého důvodu pořád divně hekají a pronášejí věty jako: "roznášeli jsme květiny, měla jsem klobouk..." a "nevěděla jsem, jestli budeš doma, jestli třeba nebudeš na procházce". O nějaké motivaci postav a logice jejich jednání už snad radši nebudeme mluvit vůbec... Nicméně pokud jste cynické poťouchlé hovada jako já a mé kamarádky, o zábavu je tím pádem postaráno.(21.4.2007)

• Riddick77

Neskutečné utrpení! Romantiku jsme vůbec nepocítil, což by u romantického dramatu mohl být problém. Toporný a křečovitý Christian Slater si připisuje jeden z nejhorších hereckých výkonů vůbec, přičemž vinu lze z velké části svalit na slaboduchý scénář. Hlavním problémem však je, že absolutně neexistuje chemie mezi hlavními dvěma charaktery. Všechno je zkratkovité, zjednodušené a mnohdy takřka úsměvné. A to by být nemělo. Jak šmírák nabalil právničku (asi) aneb když dialogy a mimika nejsou důležité. Raději bych si snad lehl do postele plné růží (s trny) než to absolvovat znovu. 2/10!(7.5.2013)