Postel plná růží

Bed of Roses

Posteľ plná ruží

Romantický / Drama

USA, 1996, 87 min

Jednou sem tu zmiňoval tu křehkou hranici, kdy se z romantických komedií stávají trapárny buď vtipné a nebo absolutně neromantické. Tak Postel plná růží je tou kýženou výjimkou. Ač se film vydává za romantickou komedii tíhne spíš k té romantice, což vůbec není na škodu. Umně zvolený herecký aparát v podobě Christiana Slatera, jemuž lze životní cestu jeho postavy skutečně uvěřit a roztomile nerozhodná a nervózní Mary Stuart Masterson pak ukazuje kam se láska může dostat, když jí v cestě stojí zaměstnání. Můj dojem z celého tohohle vyprávění je pak jasně ucelený. Jde o city, city s nimiž si tvůrci dobře pohrávají a nesnaží se o přespřílišnou kýčovitost, která by film pohřbila do extra velkýho hrobu, kde skočilo už několik stovek či tisíců podobných překýčovatělých filmů. Protože romantika jest mi blízká, kašlu na poměrnou jednoduchost a pomalost děje a dávám celkem slušný 3 hvězdičky.(16.9.2004)

Christiana Slatera v romantických postavách vídám rád (mj. NEZKROTNÉ SRDCE) a navíc s Mary Stuart Masterson tvoří hezký pár, což je u tohoto žánru základní podmínka. Prvním ze dvou písničkových předělů je "Independent Love Song" od Scarlet a přestože jsem to viděl již podruhé, znovu mě to příjemně pobavilo.(7.4.2006)

• castor

Romantický introvert a zahradník Christian Slater a frustrovaná manažerka Mary Stuart Masterson, hřejivý příběh, který ovšem nemá co nabídnout (natožpak nějakou gradaci), a několik popíkových hitů. Odvar červené knihovny jak vyšitý. Škoda, že Michael Goldenberg je stejně průměrný režisér jako scénárista.(11.10.2017)

• sud

Sladkobolná romance, naprosto standartní a očekávatelná. Samozřejmě velmi naivní děj, dva krásní mladí lidé se do sebe zamilují, nacházejí k sobě lásku, také nějaké ty hádky, ale nakonec se láskyplně usmiřují. Herecké výkony jsou nevýrazné jako všechno po umělecké stránce filmu. Slabé, ale k zahnání nudy nebo při špatném počasí se použít dá.(14.3.2006)

Spousta romntiky. Nic víc, nic míň. Jen květiny a city a zase jen a jen romantika, slzy, Vánoce, rodina, nerodina... Člověk musí mít opravdu náladu dívat se na tento druh filmu, a pokud ji má, dostane se mu všeho, co si jeho romantická duše žádá. Pro někoho jen jeden z blbých filmů, pro jiného krásný film.(29.10.2007)