George Kuffs je jednadvacetiletý mladý muž, který nemá zrovna nejšťastnější období. Nedokončil střední školu, vyhodili ho z práce a jeho přítelkyně Maya mu oznámí, že s ním čeká dítě. Nemá příliš chuti do ženění, a tak se rozhodne přítelkyni opustit a zmizet někam hodně daleko. Všechno ovšem tak snadné řešení nemá. Když je jeho bratr Brad zastřelen, získá George jako poněkud neobvyklé dědictví jeho rajón. Brad byl totiž náčelníkem a majitelem jednoho z rajónů soukromé policie (Special Patrol), která v San Franciscu funguje už od poloviny 19. století a je placena místním obyvatelstvem. Vzápětí po pohřbu ho osloví obchodník s nemovitostmi Sam Jones, který chce jeho rajón odkoupit a nabídne mu sto tisíc dolarů. Zájem má také policista Bill. George se však rozhodne, že si rajón ponechá, hodlá dopadnout bratrova vraha Kanea, kterého sice policii identifikoval, ale ten měl příliš dobré právníky, a tak musel být propuštěn pro nedostatek důkazů. Začátky služby nejsou snadné. Jako parťáka na první hlídku dostane bývalého policistu Teda Bukowského, se kterým si zpočátku nepadnou do oka... (oficiální text distributora)

Trailer

veru_needy

Jedna z lepších akčních komedií, kde si člověk vyslechne pár hlášek a i nějaké té akce si rozhodně užije. Příběh je celkem originální a rozhodně se netváří jako běžný snímek plný policejních přestřelek. Rozhodně se ale tento film nedá brát vážně, právě naopak. Cílem bylo brát vše s nadsázkou a diváky pobavit a zabavit, což se myslím, se povedlo na jedničku. Příběh vypráví o mladém 20ti letém odpadlíkovi, který břebírá vedoucí pozici u policie po svém bratrovi, který byl zabit. Tuto roli výborně ztvarnil můj oblíbený Christian Slater, který mě v 80. a 90. letech na plátnech dokázal vždy nadchnout. Tento ne moc známý a ne moc výrazný herec by si podle mého zasloužil větší uznání. Kuffs je jednoduše dobrá akční komedie, která dokáže pobavit. A nesmím také zapomenout na mlaďonkou a krásnou Millu Jovovich, takže je rozhodně na co se dívat. -"I got women to do. Places to see!". ()

Vitason

Ještě než začal Neo tancovat před rojem letících kulek, které ve zpomaleném záběru hezky plachtily vzduchem a také dříve než začal Edward Norton svůj fuckovací proslov do zrcadla ve 25. hodině, tu byl Kuffs, který oboje obsahuje a přesto mu ke stylovosti dost schází. Svobodomyslný hrdina, kterého si s chutí zahrál mladý Christian Slater, má kromě nic nedělání velice zvláštní hobby: pořád mluví do kamery. Některé proslovy jsou vtipné některé méně. Film se ještě může pochlubit mladou Millou Jovovich, která je tu vysloveně jen kvůli hezké tvářičce. Kuffs má také zajímavý hudební motiv, ale jeho problémem je, že se pořád opakuje a k dramatickým scénám se vůbec nehodí. Kuffs je velice průměrná krimi komedie se zabijákem, který má takový vkus na oblečení, že by udělal lépe, kdyby chodil nahý, které víc jak 2* nemůžu dát. ()

Terva

Je velice zajímavé a podařené komunikování George Kuffse ( Christian Slater ) z diváky pomocí kamery ( Thomas Del Ruth ). Prostě se dívá do kamery a dává všem na vědomí, že o nich ( nás ) ví. Mila Jovovich už tenkrát byla kočka. Netušil jsem, že jsou v San Francisku takto rozdělené okrsky mezi soukromé osoby pro vymáhání práva. CITÁT - Asi mě čeká vážné životní rozhodnutí ( opět zděleno kameře ) ......... Kuffs zdědil okrsek a chce ho vést. Stal se prostě šéfem Speciální hlídky. Ve 45 minutě je krásný zpomalený záběr na letící kulku. CITÁT - Hele, chcete vidět ten průstřel ?......... CHYBA VE FILMU - A v 60 minutě už po průstřelu nemá Kuffs na těle ani známečku. Na scéně se zjevuje Hrom. Hrom je ..... je pes - supráckej a nádhernej pes. Film má vtip, dobré dialogy, komunikaci z divákem, akci, střílečky i lásku. CITÁT - Nerad se opakuju, ale zatýkám vás !!!........ Hudbu dělal Harold Faltermeyer a ve filmu, mimo jiné, zazní Regulators se songem Need for speed. ()

Visáč

Zúfalo nevtipný hybrid policajtskej buddy-komédie, romance a pseudo-satiry. Slater je v úlohe Kuffsa naprosto bezradný, čo je ale skôr vina scenáristov než jeho samotného. Nezmyselne trepe do kamery, aby vyzeral cool, ale je iba za debila. Korunu tejto patálii nasadzuje Harold Faltermeyer vykrádajúci svoje hity. Titulná melódia Axela Foleyho tu zaznie hneď v niekoľkých aranžmánoch. Potlesk aspoň pre Millu v spodnom prádle. ()

Lacike

Zaujimava premisa, ale mizerne rozvlacne spracovanie. Postavy prilis ploche a nezaujimave (herci predvadzaju rutinne vykony) a aj zriedkavy trochu originalnejsi napad, ktory tvorcovia dostali (hlavny hrdina komentuje jednotlive udalosti priamo do kamery) posobi skor otravne ako osviezujuco (lebo jeho komentare nie su pre film vobec prinosne). Nudny film, ktory nestoji ani za jedno pozretie. ()

• Hoci Milla Jovovich hrala vo filme študentku vysokej školy, v čase, keď získala túto úlohu, jej bolo iba 15. (beso74)
  • Film sa pôvodne dostal do kín v USA s ratingom PG-13, avšak kvôli protestom zo strany rodičov pre veľa násilia a nadávok sa prístupnosť zmenila na R. (beso74)
  • Milla Jovovich hraje vysokoškolačku, ačkoliv jí je ve skutečnosti bylo jen 15 let. (M.B)