Zesil to!

• slovenský

Zosilni to!

Drama / Komedie / Hudební

Kanada / USA, 1990, 105 min

Nostalgie největší, aneb už ani nehádám, po kolika letech jsem to dnes viděla, ale v dětství jsme tohle vysílání s kámošema ladívali v jednom kuse a chtěli jsme být jako Mark. A ten kluk je i po letech silně poslouchatelný. Některé filmy holt skoro nestárnou. Talk Hard!(26.12.2011)

Tenhle film vyjadřuje to samý poselství, který vyjadřoval "hlas ztracený generace" Mr. Kurt Cobain. V podstatě je to hraná verze Smells like teen spirit. Až na ten rozdíl, že Cobain svý poselství vyřvával do světa legálně a prostřednictvím hudby a textů. Poselství ale bylo stejné, u obou. Tendle film myslím dokázal vyjádřit pocity ztracený generace, jejichž hlásnou troubou se o rok později stal Mr. Cobain díky zmíněné písni. Jen se divím, že jsem tendle film do dnešní doby neznal, přitom je tak dobrej. A taky se divím, že se o něm nikde nezmiňuje ani Mr. Cobain, přitom ho určitě musel vidět. Na tu dobu to byl dost průkopnickej čin.(4.10.2015)

Část tohoto filmu jsem zřejmě (není to jisté) viděl v rámci vyučování na hodině angličtiny ještě na gymplu. Nedokoukali jsme ho, a tak jsem si na něj po letech vzpomněl. Začátek je trochu rozpačitý, výlevy v éteru jsou na můj vkus zbytečně násilné a dlouhé, ale jakmile si pirátského moderátora všimne širší okolí, film získá grády a na konci budete pěkně napnutí, jak to dopadne. Je to trochu americký, je to trochu výchovný, ale já tyhle film z no name high school prostě můžu. Samantha Mathis v tomhle byla docela kost, i když já bych si vybral spíš blondýnku Cheryl Pollak. Jekyll a Hyde po éterovsku.(6.9.2014)

Někdy je fajn bejt sám, vykořeněn ze společnosti těch "normálních", i když i ti jsou na tom stejně blbě jako náš hrdina. A Slater je tu můj hrdina. K tomu mlaďounká Billy Morriseette, peckoidní soundtrack a další baťoh mladejch hvězdiček. 9/10 PS: Proč takový filmy vidím až po střední škole do pitche!(19.7.2015)

Dobrý vědět, že ještě nejsem tak stará bába, abych si nedokázala užít film o "pubertální revoltě". Chvíli se to dokonce stupňovalo na 5* (asociál Slater + mikrofon = sex; a to jsem ho doteď nijak nemusela), ale ke konci už to moc vyměklo. Škoda. I tak hodně, hodně příjemný. _____ (před pár lety by to těch 5* asi bylo, ale přece jen už bydlim ve svym)(18.3.2015)

• - Lala Sloatman, představitelka Janie, a Ahmet Zappa, který si zahrál Jamieho, jenž ve filmu ztvárnili milenecký pár, jsou ve skutečnosti sestřenice a bratranec. (mihran)

• - Christian Slater mal počas nakrúcania niekoľkokrát zdravotné problémy spôsobené veľkým množstvom cigariet, ktoré musel pred kamerou vyfajčiť. (U_S_O)