poster

Zesil to!

 • český

  Na plný pecky!

 • Kanada

  Pump Up the Volume

 • slovenský

  Zosilni to!

Drama / Komedie / Hudební

Kanada / USA, 1990, 105 min

 • kobejn
  *****

  Tenhle film vyjadřuje to samý poselství, který vyjadřoval "hlas ztracený generace" Mr. Kurt Cobain. V podstatě je to hraná verze Smells like teen spirit. Až na ten rozdíl, že Cobain svý poselství vyřvával do světa legálně a prostřednictvím hudby a textů. Poselství ale bylo stejné, u obou. Tendle film myslím dokázal vyjádřit pocity ztracený generace, jejichž hlásnou troubou se o rok později stal Mr. Cobain díky zmíněné písni. Jen se divím, že jsem tendle film do dnešní doby neznal, přitom je tak dobrej. A taky se divím, že se o něm nikde nezmiňuje ani Mr. Cobain, přitom ho určitě musel vidět. Na tu dobu to byl dost průkopnickej čin.(4.10.2015)

 • rikitiki
  ****

  Ten film má naivně rebelskou atmosféru jak ze 60tých let. Christian Slater podává ve své one man show rozhlasového DJ vynikající výkon a scény se Samanthou Mathis jsou tak sexuálně nabité, až málem z obrazovky začínají sršet jiskry. Scéna na předzahrádce je bolestně lačná. Mrzí mě, že ji prostě nepopadl a hezky ji neo.... ___ Je to sice hodně naivní a přepísknuté (nevěřím takové semknutosti studentů, ani lehce karikovaně podanému vedení školy), ale zároveň to má i sílu výpovědi jedné naštvané generece a jejích problémů. ____Čtvrtou hvězdu dávám i za to, že poprvé jsem ten film viděla před velmi dlouhou dobou a doteď si na něj pamatuji. Patří mezi snímky, které umí udělat dojem. /12. 11. 12./(12.11.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Zachytit mne tento snímek v době svého vzniku, tak bych patrně začal pájet vysílací přístroj, vysvlékl se do naha a pouze s "kroužkem na ptákovi" bych vyřvával na tajných vlnách své pravdy do vzduchu. S přibývajícím věkem se mi někam zakutálela jedna hvězda, ale pamatovat si o něco lépe svou mladistvou rebelii, tak by se to nemohlo stát.(22.4.2012)

 • Ant
  *****

  Tenhle film ví jak zaujmout. Je osobitý, stylový, originální. Slaterova postava rádiového piráta má naprosto neskutečný scénář a jeho každodenní vysílaní má dobré myšlenky. Ačkoli se film po většinu doby tváří jako komedie, nebojí se přepnout ani na vážnější vlnu, která překvapivě funguje stejně dobře, ne-li líp. Christian Slater je vynikající a mezi ním a v té době začínající Samanthou Mathis to správně jiskří i beze slov. Mnoho filmů, kde takhle bojují proti "systému" se už nedělá, o to víc mě tenhle potěšil.(2.7.2008)

 • cjmafia
  *****

  Breakfeast Club, nebyl nejlepší. Nejlepší teen snímek z let minulých byl určitě tento neznámý kousek. který funguje bez problému i dnes. Nebudu psát jak jsem překvapenej výkonem Slaterea, protože nejsem. Přesvědčil mě už v hodně snímcích, že je skvělý herec. Slaterea doplňuje skvěle i Samantha Davies na kterou jsem narazil poprvé. Určitě neváhejte a pusťte si tento film. Věřim, že Vás poslouchání rádia bude bavit, nejsou to jen kecy vycucané z prstu. 9/10. P.S. Soundtrack stojí, také za pozornost !(10.2.2014)

 • - Lala Sloatman, představitelka Janie, a Ahmet Zappa, který si zahrál Jamieho, jenž ve filmu ztvárnili milenecký pár, jsou ve skutečnosti sestřenice a bratranec. (mihran)

 • - Christian Slater mal počas nakrúcania niekoľkokrát zdravotné problémy spôsobené veľkým množstvom cigariet, ktoré musel pred kamerou vyfajčiť. (U_S_O)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace