Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Christian Slater v úlohe mladého chalana z New Yorku, je nútený sa presťahovať do malého mestečka v Arizone, kde jeho otec dostal skvelú prácu. Sám, bez kamarátov, bez priateľky, znudený životom, začne rozprávať do éteru cez krátkovlnnú vysielačku ktorú mu kúpil otec, aby mohol komunikovať s priateľmi. Jeho večerné monológy sa stanú populárne medzi miestnymi tínedžermi, a z obyčajného slušného chlapca cez deň, sa v noci stáva Dj HARD HARRY, idol miestnych tínedžerov a klinec v zadku riaditeľky strednej školy. Tvrdá hudba a oplzlé reči striedajú hlboké myšlienky o starostiach stredoškolákov. Silu svojho vplyvu si uvedomí, keď sa jeden z jeho poslucháčov zabije. Rozbieha sa tak sled udalostí, ktoré spravia z malého pokojného mestečka vriaci kotol, v ktorom vypláva na povrch veľa špinavostí.

Tento film je zo života amerických tínedžerov 90. rokov, ale načrtáva tu mnoho vecí ktoré budú asi aktuálne vždy. Harry v svojich vystúpeniach preberie samovraždu, zmysel života, pocity osamelosti a iné problémy, ktoré trápia mladých ľudí po celom svete. Filmu nechýba zmysel pre humor, no ale aj dramatický dej, napätie a optimistický ladený koniec, aj keď určite nie v zmysle klasického happyendu. (oPICKA3773)

(více)

Recenze (49)

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Tahle radioamatérská revoltní zaprděnost útočí na post nejhorší slateroviny (Slater byl vždycky divnej, je divnej a taky zůstane divnej) co je k vidění a působí snad ještě víc prehistoricky, než období hippies, ty navíc omlouvá pošahanost z drog, které v tomto případě nelze vinit z exaltovanosti výstupů nebo naopak z absence herecké zúčastněnosti... proto není divu, že jsem drtivou většinu pánů herců už jaktěživ nespatřila a doufám, že ani nespatřím. Prý TALK HARD, tak jo - stálo to za hovno. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Zachytit mne tento snímek v době svého vzniku, tak bych patrně začal pájet vysílací přístroj, vysvlékl se do naha a pouze s "kroužkem na ptákovi" bych vyřvával na tajných vlnách své pravdy do vzduchu. S přibývajícím věkem se mi někam zakutálela jedna hvězda, ale pamatovat si o něco lépe svou mladistvou rebelii, tak by se to nemohlo stát. ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele

Tenhle film ví jak zaujmout. Je osobitý, stylový, originální. Slaterova postava rádiového piráta má naprosto neskutečný scénář a jeho každodenní vysílaní má dobré myšlenky. Ačkoli se film po většinu doby tváří jako komedie, nebojí se přepnout ani na vážnější vlnu, která překvapivě funguje stejně dobře, ne-li líp. Christian Slater je vynikající a mezi ním a v té době začínající Samanthou Mathis to správně jiskří i beze slov. Mnoho filmů, kde takhle bojují proti "systému" se už nedělá, o to víc mě tenhle potěšil. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Nostalgie největší, aneb už ani nehádám, po kolika letech jsem to dnes viděla, ale v dětství jsme tohle vysílání s kámošema ladívali v jednom kuse a chtěli jsme být jako Mark. A ten kluk je i po letech silně poslouchatelný. Některé filmy holt skoro nestárnou. Talk Hard! ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Dobrý vědět, že ještě nejsem tak stará bába, abych si nedokázala užít film o "pubertální revoltě". Chvíli se to dokonce stupňovalo na 5* (asociál Slater + mikrofon = sex; a to jsem ho doteď nijak nemusela), ale ke konci už to moc vyměklo. Škoda. I tak hodně, hodně příjemný. _____ (před pár lety by to těch 5* asi bylo, ale přece jen už bydlim ve svym) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Lala Sloatman, představitelka Janie, a Ahmet Zappa, který si zahrál Jamieho, jenž ve filmu ztvárnili milenecký pár, jsou ve skutečnosti sestřenice a bratranec. (mihran)
  • Christian Slater mal počas nakrúcania niekoľkokrát zdravotné problémy spôsobené veľkým množstvom cigariet, ktoré musel pred kamerou vyfajčiť. (U_S_O)

Reklama

Reklama