Zesil to!

• slovenský

Zosilni to!

Drama / Komedie / Hudební

Kanada / USA, 1990, 105 min

Tenhle film vyjadřuje to samý poselství, který vyjadřoval "hlas ztracený generace" Mr. Kurt Cobain. V podstatě je to hraná verze Smells like teen spirit. Až na ten rozdíl, že Cobain svý poselství vyřvával do světa legálně a prostřednictvím hudby a textů. Poselství ale bylo stejné, u obou. Tendle film myslím dokázal vyjádřit pocity ztracený generace, jejichž hlásnou troubou se o rok později stal Mr. Cobain díky zmíněné písni. Jen se divím, že jsem tendle film do dnešní doby neznal, přitom je tak dobrej. A taky se divím, že se o něm nikde nezmiňuje ani Mr. Cobain, přitom ho určitě musel vidět. Na tu dobu to byl dost průkopnickej čin.(4.10.2015)

Ten film má naivně rebelskou atmosféru jak ze 60tých let. Christian Slater podává ve své one man show rozhlasového DJ vynikající výkon a scény se Samanthou Mathis jsou tak sexuálně nabité, až málem z obrazovky začínají sršet jiskry. Scéna na předzahrádce je bolestně lačná. Mrzí mě, že ji prostě nepopadl a hezky ji neo.... ___ Je to sice hodně naivní a přepísknuté (nevěřím takové semknutosti studentů, ani lehce karikovaně podanému vedení školy), ale zároveň to má i sílu výpovědi jedné naštvané generece a jejích problémů. ____Čtvrtou hvězdu dávám i za to, že poprvé jsem ten film viděla před velmi dlouhou dobou a doteď si na něj pamatuji. Patří mezi snímky, které umí udělat dojem. /12. 11. 12./(12.11.2012)

Zachytit mne tento snímek v době svého vzniku, tak bych patrně začal pájet vysílací přístroj, vysvlékl se do naha a pouze s "kroužkem na ptákovi" bych vyřvával na tajných vlnách své pravdy do vzduchu. S přibývajícím věkem se mi někam zakutálela jedna hvězda, ale pamatovat si o něco lépe svou mladistvou rebelii, tak by se to nemohlo stát.(22.4.2012)

Tenhle film ví jak zaujmout. Je osobitý, stylový, originální. Slaterova postava rádiového piráta má naprosto neskutečný scénář a jeho každodenní vysílaní má dobré myšlenky. Ačkoli se film po většinu doby tváří jako komedie, nebojí se přepnout ani na vážnější vlnu, která překvapivě funguje stejně dobře, ne-li líp. Christian Slater je vynikající a mezi ním a v té době začínající Samanthou Mathis to správně jiskří i beze slov. Mnoho filmů, kde takhle bojují proti "systému" se už nedělá, o to víc mě tenhle potěšil.(2.7.2008)

Breakfeast Club, nebyl nejlepší. Nejlepší teen snímek z let minulých byl určitě tento neznámý kousek. který funguje bez problému i dnes. Nebudu psát jak jsem překvapenej výkonem Slaterea, protože nejsem. Přesvědčil mě už v hodně snímcích, že je skvělý herec. Slaterea doplňuje skvěle i Samantha Davies na kterou jsem narazil poprvé. Určitě neváhejte a pusťte si tento film. Věřim, že Vás poslouchání rádia bude bavit, nejsou to jen kecy vycucané z prstu. 9/10. P.S. Soundtrack stojí, také za pozornost !(10.2.2014)

• - Lala Sloatman, představitelka Janie, a Ahmet Zappa, který si zahrál Jamieho, jenž ve filmu ztvárnili milenecký pár, jsou ve skutečnosti sestřenice a bratranec. (mihran)

• - Christian Slater mal počas nakrúcania niekoľkokrát zdravotné problémy spôsobené veľkým množstvom cigariet, ktoré musel pred kamerou vyfajčiť. (U_S_O)