Nezkrotné srdce

Scénografie:

Steven J. Jordan

Kostýmy:

Lynette Bernay

Co do romantiky a příjemné slzopudnosti je to dobrá podívaná s vyváženým množstvím sentimentu. Unikátnímu vyznění snímku napomáhá postraní atmosféra vánočních svátků i střízlivé výkony Marisy Tomei a Christiana Slatera. Jeho nemluvný a uzavřený Adam, který umí projevit statečnost v pravou chvíli a pocítit štěstí, než nadejde poslední den, mi byl krom toho osobně symaptický.(2.9.2011)

Pokus o dobrou romantiku selhává v povrchní režii. Tam kde režie nestačí vykouzlit romantickou atmosféru je třeba na pomoc přivolat dobré herce. Marisa Tomei je herecky zdatnější než Christian Slater s nemocným srdcem, ale scénář ji nedovoluje přebrat ve filmu hlavní otěže. Smutný závěr filmu podstatně vylepšil dojem z filmu jehož sladkobolnou romantiku s tragickým závěrem jsem už ve filmech shlédnul xkrát. Nic nového v oblasti žánru, ale snaha byla.(13.12.2010)

Wenku zatažíno, nejni koho krotit, plus puls dneska zas ňákej divnej... tak proč v takovej neděli nezakempit u televize a newomrknout slušně hodnocenou romanťárnu s příhodnym názvem? Fakt nemůžu litovat, Slater s Marisou sou dohromady stejně cool, jak s Patricií v Romancií. Sice si nedovolim wohodnotit wobojí stejně, páč až taková neohratelná klasa tohle nejni, ale prostě jedna z těch věcí, co se jen tak nenajdou. Čeká pod vrstvou prachu až náhodou, přijde ten, co jí má najít a zebere jí ze země, srdce jako hokejovej kotouč - tady ho máš ode mě:)(1.6.2014)

Moc pěkný slaďák, ve kterém se jen pomalu rozehrává příběh, který graduje na samém konci. Se hrou na dívakovy city se musí počítat, ale režisér moc netlačí na pilu, takže je to v pořádku. Herci v čele s tichým Slaterem a Tomei jako protřelé servírky tvoří moc pěknou dvojici a jejich projevy jsou velmi přirozené. Ke konci film ztrácí zavedené tempo a sází až moc na dojemné scény, ale na to abych dala jen 3*, mě to vzalo až moc za srdce.(11.7.2008)

Takový křehoučký film o dvou citlivých duších, kde jsem měla pocit, že musím okolo nich potichu našlapovat, abych ten nádherný vztah Caroline a Adama něčím nenarušila. Christian s Marisou si tuhle dvojici zahráli s citem, který byl sice daný scénářem, ale z obou ty emoce jasně vyzařovaly. A nechci pominout ani moc hezký hudební podkres, který k té sentimentální atmosféře výrazně napomohl.(4.2.2016)

• - Marisa Tomei a Christian Slater si odnesli cenu MTV Movie za nejlepší filmový polibek. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Mineapolis. (Terva)

• - Rosie Perez obsadila u newyorských filmových kritiků v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli druhé místo. (Terva)