Zločiny v zahradách

• Velká Británie Rosemary & Thyme (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, 2003, 22x50 min

Kamera:

Paul Englefield

Pam Ferris, Felicity Kendal, Will Adamsdale, Therese Bradley, Matyelok Gibbs, Jenna Harrison, Stephen Lobo, Graham McTavish, David Gant, Margaret Tyzack (více)

Dendroložka Rosemary Boxerová právě dostala zakázku zachránit nemocnou alej v sídle bohatého Daniela Kellawaye. Sám Daniel trpí jakýmsi záhadným kožním onemocněním, které ho upoutalo na lůžko. Rosemary se ubytuje v místním hotelu, kde se vzápětí seznámí s nešťastnou Laurou Thymeovou, od které utekl manžel a Lauřin příbuzný Sam právě zahynul při autonehodě. Obě ženy spojí touha zjistit, proč Sam zemřel a jaké má jeho smrt spojení s nemocným Danielem. (TV Nova)

Kontryhelka

Krásný seriál z anglického venkova. Příjemně osvěžující a dvě sympatické baby,které se vždycky připletou k nějakému tomu zločinu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

rationibus

Pôvodne som to ohodnotila troma hviezdičkami, teraz dvíham na štyri. Počas karantény človek ocení pohľad na krásnu slnkom zaliatu krajinu a očarujúce britské parky a záhrady, ale aj staré udržiavané panské domy. Áno, dej je občas predvídateľný, ale sú to také klasické detektívky bez zbytočného násilia, s ohraničeným okruhom podozrivých, zápletkami vychádzajúcimi z ľudskej prirodzenosti. K tomu trochu humoru a možnosť precvičiť sa v angličtine vďaka dobrodincovi, čo to dal na Youtube. ()

tribican

Zlatá Fletcherová... Dvě otravné báby zahradničí a u toho vyřeší pár vražd. Po dvou epizodách mě však to neustálé kdákání o ničem a naříkání přestalo bavit. "Dramatické" utíkání před vrahem na konci dílu působí spíš komicky než že bych o ty dvě měl strach. Zkrátka nemá to příliš soudnosti ani logiky. Druhou hvězdičku přidávám za český dabing, který skutečně vystihl otravnost a unylost hlavních postav. 35 % ()

thymus

Už jenom pro ty budované i vybudované anglické zahrady je tento seriálek příjemný. A copak musí být zahradník vždycky vrahem? ()

ajne

No tak tohle raději ne...ne že by to bylo zase nějak pitomé, ale tahle kombinace mne nepřesvědčila. ()

pupidup

Pro mě úžasné, napínavé, ale ne moc krvavé, sice kdyby zahradničily obě na jednom místě, tak už kolem nikdo nežije....:o) Čtyři hvězdičky za ta krásná místa.... ()

mellon.a

Vždycky je třeba myslet na to, pro koho je dílo určeno. A v tomto ohledu je tenhle seriál jeden z nejpodařenějších. ()

bilder

Příjemně nenáročné detektivky, které si můžete dát klidně před spaním, aniž by vám hrozila bezesná noc. ()

Ctx

Já se u toho docela pobavil a odpočinul jsem si. Celkem jednoduché, ale líbí se mi to a rád se k seriálu vracím. ()

syslomil

Jeden z mých oblíbených detektivních seriálů (vedle Midsomeru, Colomba, Hercula Poirota a slečny Marplové). Líbí se mi příroda, jak obě dámy dokáží proměnit zanedbanou zahradu, žádné zbytečné násilí s litry krve, pohodová atmosféra, sympatické hlavní postavy a dabing. Že narazí na mrtvolu v každém díle? No a? O to snad jde, ne? Je to detektivní seriál, těžko by to celou dobu bylo o rytí záhonků. Komu se to nelíbí, ať nekouká. Za mě jsou větší kravina seriály typu Kriminálka Las Vegas. Databáze svatebních darů, databáze keřů v parcích, databáze laviček... Bez databází by vyšetřili kulový. Dva policajti stojí před skleněnou budovou a z hlavy spočítají přesný úhel, pod kterým v daný okamžik svítilo slunce do oken. To jako fakt? A všichni detektivové jako by zrovna slezli z módního mola. Zlatá Rosemary a Laura! V záplavě "vážných" kriminálek jsou tyhle dvě amatérky velmi osběžující. ()

vecnaAmbra

Snažila som sa vnímať tento seriál aspoň ako oddychovku ale pre tie dve ženské mi dej stále unikal... mala som pocit akoby som dobrovoľne sledovala dve ženy v menoupauze alebo čo. Tak to veru nič pre mňa. ()

Rajec

Další krimi seriál že slunného anglického venkova. Nápadité zápletky, vtipné dialogy, sympatické představitelky... Ideální seriál na pohodové odpoledne. ()