poster

Fargo

 • USA

  Fargo

 • Velká Británie

  Fargo

 • Slovensko

  Fargo

Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  *****

  Vynikající thriller v coenovsky nezaměnitelném stylu. Coenům vše hrálo do karet - 1.skvostně pochmurná nálada zimní Minnesoty, 2.jednoduchý, ale přitom působivý soundtrack, 3.Macey jako charakterově podlý ňouma a smolař, tak jak to umí zahrát jenom on, 4. dvojice zločinných packalů v neodolatelném podání Buscemiho a Stormareho. Když si k tomu připočtete coenovsky absurdní humor (např. scéna, kdy Buscemi zahrabává peníze do sněhu), pak je výsledné hodnocení snadné. Jenom ten Oscar pro McDormand je mi tak trochu záhadou.(11.5.2003)

 • TheRaven
  ****

  Na tenhle film jsem vlastně přišel díky zmínce v jednom z dílů Simpsnů, když tam vystupoval Steve Buscemi a někdo tam zmínil právě Fargo. Nu podíval jsem se na CSFD, a jelikož byl film v top 200, tak jsem se ho pokusil ze zvědavosti sehnat. Podařilo se a rozhodně jsem nebyl zklamán. (další komentář s životním příběhem s absencí hodnocení filmu....už bych to měl začít pomalu promazávat)(13.5.2008)

 • Cherish
  *

  Asi budu jedna z mála, co nebudou tenhle film chválit, je to jeden z mých nejhorších (ne-li vůbec nejhorší) filmových zážitků. Děj mě vůbec ničím neoslovil a všechny postavy byly tak neskutečně otravné (ze všech nejotravnější byla všemi vychvalovaná Frances McDormand, nechápu, jak za takový "výkon" mohla získat Oscara). A to se mi u žádného filmu ještě nestalo. Naprosto nechápu to vysoké hodnocení, pro mě jeden z nejhorších snímků, jaké jsem kdy viděla, už nikdy víc. Jedna * za krásnou zimní krajinu.(14.7.2011)

 • tron
  ****

  Priznám sa bez mučenia, FARGO nepokladám za žiadny majstrovský film. Prečo však voliť také silné slová, je to stále riadne nadpriemerný a robustný film, u ktorého odporúčam skôr sústrediť sa nezabudnuteľné herecké kreácie (McDormandová, Macy, Buscemi, Stormare), zimnú atmosféru a desivý príbeh, ako na pátranie po tom, do akej miery film (ne)vznikol na základe skutočných udalostí. Bratia Coneovci sa do toho skrátka riadne opreli a hoci mám zo snežných trilerov podstatne radšej Raimiho JEDNODUCHÝ PLÁN, nedá sa s FARGOM robiť nič iné, len ho odporučiť ďalej.(29.9.2007)

 • Matty
  *****

  Na jedné straně absurdní situace přerůstající do situací ještě absurdnějších, na straně druhé všudypřítomná, depresivní bílá pustina zkrápěná rudou krví často zcela nevinných obětí. Smát se, či plakat? U filmů Coenů můžete obojí. Život je prostě plný náhod. Kdyby už kvůli ničemu jinému, tak pro nadhled, s jakým se McDormandová zhostila své role, stojí za to, si tenhle svěží (neo)noirový závan ledového větru pustit do obýváku. 90% Zajímavé komentáře: zputnik , Vitason, Jordan , Frankie , pjotr76(13.7.2005)

 • - Dej filmu sa odohráva v roku 1987, no aj napriek tomu sa tu spomínajú 29-centové poštové známky. Tie sa v Spojených štátoch Amerických poprvýkrát objavili ale až v roku 1991. (GTS_PUNK)

 • - Autoři upadli v nemilost u mnoha svých konzervativnějších krajanů z Minnesoty, kteří jim nemohou odpustit, že typický minnesoťan je ve filmu vyobrazen jako "nepříliš inteligentní buran s divným a směšným nářečím, kterému nikdo moc nerozumí." (DaViD´82)

 • - Letadlo, které přistává když Carl přijiždí na letiště, je Northwest DC-9. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace