Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

Budu se opakovat, ale Coeni jsou průměrně průměrní, ta mánie mě minula na plné čáře a vůbec nechápu, co na nich vidíte. Fargo je geniální? Jo? A v čem jako? V tom příběhu o únosu, který se nevyvede? Takových už bylo. V "retardované" šerifce? Určitě ne! Ve Willuamovi "smutny xicht" H. Macy? Ale běžte! ... Nudnej, divnej a pošahanej film! Dvě hvězdičky. ___ Tak jsem si Fraga pustil po třech měsících znovu a musím uznat, že se mi líbil, už jsem v něm nehledal to špatné, ale jen to nejlepší. Tak nějak mi Fargo evokuje thriller plný ironie a nádsázky, možná trochu s parodickými prvky. Ten prvotní problém byl ais v mé náladě, nebyl jsem na to připraven a teď mě to mrzí, protože Fargo je opravdu skvělý a trošku i geniální film. ___ Tak jsem si Farga pustil potřetí a musím uznat, že je to geniální thriller a jeden z nejlepších filmů, co jsem dky viděl. Ta jedinečná atmosféra, nápaditý scénář a výborný Steve Buscemi. Nemám slov...(2.4.2008)

S "Big Lebowskim" (já vím, tematicky jsou úplně jinde) nejlepší film bří.Coenů. Výborný scénář, skvělé herecké výkony a úžasná atmosféra. Slizký Peter Stormare, překvapivý hajzl Steve Buscemi, největší prase z nich všech William H.Macy a ukrutně sympatická Frances McDormand. Prostě a jednoduše skvělý film. Yeah.(27.1.2003)

85% Ou shit, tak tohle je nadhodnocenost jako kráva, za co?! Průměrní herci, nijak objevná zápletka( to, že je podle pravdy, neznamená, že je hned super), minimum zvratů, pomalé tempo, málo vtipu, no zkratka nejtuctovější kriminálka z nejtuctovějších, která mě potěšila vlastně jen díky dvou gore scénám, ale jinak nuda. 50%(21.1.2015)

Dal jsem Fargu tři hvězdy. Ale poslední dva dny o něm přemýšlím, a tak soudím, že film, který ve mně zanechá takový dojem, si přece jen tu čtvrtou zaslouží. Skutečně nesouhlasím, že by byl film dokonalý, a docela mě překvapuje jeho vysoké hodnocení. I při kratičké stopáži je spousta scén skutečně nadbytečná a narušující jinak hutnou atmosféru. Buscemi a McDormand tedy hrají skutečně jako o život, ale taky nějak nechápu vychvalování Macyho, který dostal zřejmě nejzajímavější roli, a vyšlo z toho divné cosi (asi jako tenhle můj komentář...). Rozporuplné.....(10.8.2009)

POMO to vystihl přesně. Fargo je určitě skvělým snímkem, u kterého chápu ty nadšené ohlasy či řeči o nějaké kultovnosti, ale… k plnému počtu mi stále něco chybí. Holt Coenovi nejsou má krevní skupina a zřejmě i nikdy nebudou, nicméně to nic nemění na faktu, že obsazení mají vždy skvělé. Macy, Buscemi, Stormare (jehož charakter na mě udělal větší dojem, než ten přeceňovaný Bardem). Takže podtrženo sečteno, vše sedí jak má, ale chybí mi nějaká zásadnější scéna, kterou bych si (opravdu) zapamatoval. 80 %.(30.12.2010)

• - Spoiler: Steve Buscemi umře v téměř každém filmu, do kterého ho bratři Coenové obsadili. Zajímavé je, že čím je jeho role větší, tím menší jsou pak jeho viditelné pozůstatky. Ve Fargu vidíme z mrtvoly pouze kus jeho nohy v drtičce. (don corleone)

• - Celkem bylo ve filmu zabito 7 postav. (don corleone)

• - Příjmení hlavní postavy Lundegaard patří filmovému kritikovi z Minneapolis. (don corleone)