Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

• Cherish

Asi budu jedna z mála, co nebudou tenhle film chválit, je to jeden z mých nejhorších (ne-li vůbec nejhorší) filmových zážitků. Děj mě vůbec ničím neoslovil a všechny postavy byly tak neskutečně otravné (ze všech nejotravnější byla všemi vychvalovaná Frances McDormand, nechápu, jak za takový "výkon" mohla získat Oscara). A to se mi u žádného filmu ještě nestalo. Naprosto nechápu to vysoké hodnocení, pro mě jeden z nejhorších snímků, jaké jsem kdy viděla, už nikdy víc. Jedna * za krásnou zimní krajinu.(14.7.2011)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Díky Bohu, další film bratří Coenů, který má atmosféru, koule a švih. Charismatem tak na úrovni Tarantinových raných filmů, Gaunerů a Pulp Fiction. Ještě ne dokonalé, ale skoro. A sakra dobrý scénář. Suše pragmatická těhotná policistka, sníh, krev, násilí a kupa mrtvol. Fargo. http://www.csfd.cz/film/1606-fargo/videa/(24.5.2014)

• TheMaker

Další z filmů, co je natočen jinak, než se obvykle točí ostatní filmy, to ale přece neznamená, že to je geniální dílo. Nevím, co si o tom mám myslet. Představte si Pulp Fiction bez skvělých hereckých výkonů a super hlášek. Dali by jste Pulp Fiction 5 hvězd, jenom kvůli tomu, že děj filmu je popřehazovaný ? Myslím, že ne. A tak nějak vypadá Fargo. Prostě tomu něco chybí. Co je na tom tak geniálního ??(9.3.2009)

Bratří Coenové natočili naprosto dokonalou antidetektivku, plnou groteskních motivů, pitoreskních vražd a komických detektivů, k čemuž si symbolicky vypůjčili Minnesotu, ukázkový zapadákov, zemi buranů, obskurních vrahů i primitivních policistů... Naivně roztomilá policistka vyřeší jaksi mimochodem sedminásobnou vraždu s úsměvem na rtech a v sedmém měsíci těhotenství, načež cynickému pětinásobnému vrahovi udělí výchovnou lekci slušného chování a večer se nenechá připravit o pravidelné chvíle televizní pohody, aniž by po vyřešení nejzávažnějšího kriminálního případu v dějinách Minnesoty opomněla svému muži pogratulovat k úspěchu v jakési marginální výtvarné soutěži. Fargo je vlastně ironická kritika současné Ameriky, satirický šleh, zesměšnění amerického snu, chladný klenot, který nás zavede na nehostinný americký sever, do říše temnoty skryté pod tím světem sněhově bílé. Geniální film. Oh, Jes(21.11.2006)

Když jsem se dnes odpoledne po škole vrátil celý promrzlý z venku (letošní září je fakt nějaký chladný), usednul jsem ke kompu a pustil si Fargo. Jaká to chyba, ještě teď mi drkotaj zimou zuby. Každopádně jsem se ale u filmu nenudil, Coenovská režie je natolik osobitá, že vždycky poslouží jako příjemné osvěžení po řadě nemastných a neslaných snímků. Základní dějová kostra není nikterak objevná, co však činí příběh nezapomenutelným je jeho umístění do prostředí, které obývá stěží tak jedna normální postava na sto komických figurek, a černočerný humor.(17.9.2008)

• - Jméno zákazníka, který si kupuje auto, je Bucky (jeho jméno je slyšet když ho osloví jeho žena). V titulcích je uveden jako "rozlobený zákazník". (Witta)

• - Únosci Gaear (Peter Stormare) a Carl (Steve Buscemi) používají poloautomatickou pistoli SIG-Sauer P226 ráže 9 mm. Wade Gustafson (Harve Presnell) postřelí Carla do tváře revolverem Smith & Wesson Model 28 ráže .357 Magnum. Policistka Marge (Frances McDormand) postřelí Gaeara do nohy revolverem Smith & Wesson Model 36 ráže .38 Special. (Kirman)

• - Spoiler: Steve Buscemi umře v téměř každém filmu, do kterého ho bratři Coenové obsadili. Zajímavé je, že čím je jeho role větší, tím menší jsou pak jeho viditelné pozůstatky. Ve Fargu vidíme z mrtvoly pouze kus jeho nohy v drtičce. (don corleone)