poster

Fargo

 • USA

  Fargo

 • Velká Británie

  Fargo

 • Slovensko

  Fargo

Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyler
  ****

  S "Big Lebowskim" (já vím, tematicky jsou úplně jinde) nejlepší film bří.Coenů. Výborný scénář, skvělé herecké výkony a úžasná atmosféra. Slizký Peter Stormare, překvapivý hajzl Steve Buscemi, největší prase z nich všech William H.Macy a ukrutně sympatická Frances McDormand. Prostě a jednoduše skvělý film. Yeah.(27.1.2003)

 • H34D
  ****

  Fargo mi v mnohém přijde jako takový upgradovaný Blood Simple. Upgradovaný o rozvětvenější a bohatší děj, ale stále ctící Coenovská pravidla velice chytré zápletky, nezměrné absurdity, špetky černého humoru a jakési všudypřítomné "smůly" hlavních postav. Nevidím v tom přímo genialitu, konkrétně Big Lebowski je zábavnější, Millerova křižovatka dějově hutnější a Země, která není pro starý hardcorovější, ale i tak je Fargo velice nápaditý a promyšlený film. Zvlášť stojí za pochvalu provázanost hereckých výkonů a scénářem předepsaných postav, Stormaremu a Buscemimu pouliční gangsteří náramně sedí a W. H. Macy je taky naivní looser k pohledání. 8/10(21.12.2008)

 • tron
  ****

  Priznám sa bez mučenia, FARGO nepokladám za žiadny majstrovský film. Prečo však voliť také silné slová, je to stále riadne nadpriemerný a robustný film, u ktorého odporúčam skôr sústrediť sa nezabudnuteľné herecké kreácie (McDormandová, Macy, Buscemi, Stormare), zimnú atmosféru a desivý príbeh, ako na pátranie po tom, do akej miery film (ne)vznikol na základe skutočných udalostí. Bratia Coneovci sa do toho skrátka riadne opreli a hoci mám zo snežných trilerov podstatne radšej Raimiho JEDNODUCHÝ PLÁN, nedá sa s FARGOM robiť nič iné, len ho odporučiť ďalej.(29.9.2007)

 • RHK
  *****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Díky Bohu, další film bratří Coenů, který má atmosféru, koule a švih. Charismatem tak na úrovni Tarantinových raných filmů, Gaunerů a Pulp Fiction. Ještě ne dokonalé, ale skoro. A sakra dobrý scénář. Suše pragmatická těhotná policistka, sníh, krev, násilí a kupa mrtvol. Fargo. http://www.csfd.cz/film/1606-fargo/videa/(24.5.2014)

 • genetique
  ***

  Hmm, no neviem. Pre mňa len mierne nadpriemerný thriller s úplne iným pohľadom na tento žáner. Ušiel mi veľmi rýchlo hlavne kvoli stopáži, nápaditosti a dobrému scenáru. Suchý a chladný humor nemal medzí, no hodil sa mi sem ako tučniak na rovníku, čomu prispel hlavne Buscemi a Stormare. Výkon Frances 'YEAH' McDormand nemal s Oscarom podľa mňa nič spoločné. To 'yeah' bolo spočiatku zaujímavé, no neskôr mi začínalo liezť sakra na nervy. Druhá šanca však film neminie. 65%.(14.6.2006)

 • - V závěrečných titulcích není uvedeno jméno herce Bruce Campbella. Ten se ve filmu objevil v roli postavy v telenovele, kterou v závěru filmu sleduje Grimsrud (Peter Stormare). (fisus)

 • - Sněžný pluh, který projede kolem motelu na konci filmu, nebyl součástí scénáře, do záběru se dostal, jelikož státní zaměstnanci ignorovali varování o probíhajícím natáčení. (Witta)

 • - Spoiler: Během scény, kdy Carl (Steve Buscemi) střílí na Wadea (Harve Presnell), řekne Buscemi "fuck" přesně 10krát. (don corleone)