Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  *****

  Vynikající thriller v coenovsky nezaměnitelném stylu. Coenům vše hrálo do karet - 1.skvostně pochmurná nálada zimní Minnesoty, 2.jednoduchý, ale přitom působivý soundtrack, 3.Macey jako charakterově podlý ňouma a smolař, tak jak to umí zahrát jenom on, 4. dvojice zločinných packalů v neodolatelném podání Buscemiho a Stormareho. Když si k tomu připočtete coenovsky absurdní humor (např. scéna, kdy Buscemi zahrabává peníze do sněhu), pak je výsledné hodnocení snadné. Jenom ten Oscar pro McDormand je mi tak trochu záhadou.(11.5.2003)

 • Hal_Moore
  *****

  Bratři Coenovi patří určitě mezi ty lepší režiséry, kteří se v posledních letech podíleli na nějakém tom americkém filmu. Takový Big Lebowski, Bratříčku kde jsi? anebo Muž, který nebyl.. to jsou vynikající díla, která jdou stěží překonat. A přece ještě dříve se jim podařilo dílo nevídané - perfektní skloubení černé komedie a krimi za pomocí všech zúčastněných herců, kteří excelují. Oskarová Frances, zajímavě zábavný Steve, geniálně chladý Peter, nebo roztržitý - tak jak to umí jen on - William. Někdo považuje jako nejlepší film od Coenů Big Lebowskiho, jiní zase Bratříčku... já za jejich nejlepší film považuji Fargo. Pro jeho nezaměnitelný černý humor, obstojné krimi a vynikající herecké výkony.(28.11.2006)

 • lesumir
  *****

  Budu se opakovat, ale Coeni jsou průměrně průměrní, ta mánie mě minula na plné čáře a vůbec nechápu, co na nich vidíte. Fargo je geniální? Jo? A v čem jako? V tom příběhu o únosu, který se nevyvede? Takových už bylo. V "retardované" šerifce? Určitě ne! Ve Willuamovi "smutny xicht" H. Macy? Ale běžte! ... Nudnej, divnej a pošahanej film! Dvě hvězdičky. ___ Tak jsem si Fraga pustil po třech měsících znovu a musím uznat, že se mi líbil, už jsem v něm nehledal to špatné, ale jen to nejlepší. Tak nějak mi Fargo evokuje thriller plný ironie a nádsázky, možná trochu s parodickými prvky. Ten prvotní problém byl ais v mé náladě, nebyl jsem na to připraven a teď mě to mrzí, protože Fargo je opravdu skvělý a trošku i geniální film. ___ Tak jsem si Farga pustil potřetí a musím uznat, že je to geniální thriller a jeden z nejlepších filmů, co jsem dky viděl. Ta jedinečná atmosféra, nápaditý scénář a výborný Steve Buscemi. Nemám slov...(2.4.2008)

 • genetique
  ***

  Hmm, no neviem. Pre mňa len mierne nadpriemerný thriller s úplne iným pohľadom na tento žáner. Ušiel mi veľmi rýchlo hlavne kvoli stopáži, nápaditosti a dobrému scenáru. Suchý a chladný humor nemal medzí, no hodil sa mi sem ako tučniak na rovníku, čomu prispel hlavne Buscemi a Stormare. Výkon Frances 'YEAH' McDormand nemal s Oscarom podľa mňa nič spoločné. To 'yeah' bolo spočiatku zaujímavé, no neskôr mi začínalo liezť sakra na nervy. Druhá šanca však film neminie. 65%.(14.6.2006)

 • belldandy
  ****

  Trochu mě překvapuje, jak moralisticky tento film většina z vás vnímá. Já ho vidím jako absurdní černou komedii (to už bylo řečeno), která ovšem oproti běžné černé komedii nasazuje mnohem civilnější tón. Úspěšně se vyhýbá všem klišé. Násilí je z části výsledkem nešťastné shody okolnosti a z části nutnosti. A zobrazení násilných scén vyznívá zároveň realisticky a surreálně. Surreálnost vyplývá z životní reality a tím nám ji jakoby odhaluje jako absurditu. Spíše než, že se film snaží odhalit smysl smrti či života, mám pocit, že poukazuje na jejich nesmyslnost.(23.2.2005)