Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

• TheMaker

Další z filmů, co je natočen jinak, než se obvykle točí ostatní filmy, to ale přece neznamená, že to je geniální dílo. Nevím, co si o tom mám myslet. Představte si Pulp Fiction bez skvělých hereckých výkonů a super hlášek. Dali by jste Pulp Fiction 5 hvězd, jenom kvůli tomu, že děj filmu je popřehazovaný ? Myslím, že ne. A tak nějak vypadá Fargo. Prostě tomu něco chybí. Co je na tom tak geniálního ??(9.3.2009)

No, nevynášel bych to tak do nebes... Je pravda, že tenhle film je vlastně bezchybný a perfektně vygradovaný - ač se to k závěru schyluje celou dobu a vy si říkáte, tak to sakra musí stát za to, nic vás nezklame. Což je záhada, protože ve skutečnosti ten konec není nijak extra dramatický ani vychytralý nebo dechberoucí, prostě jen dokonale uzavře poklidný celek. Kdyby takhle vyrovnaná a dobře zvládnutá byla alespoň polovina filmů, top stovka by asi byla dost vyrovnaná... Také bych vypíchnul inteligentní humor a rozhodně charaktery, nebo spíš herce. Dvojka gaunerů v podání Buscemiho (klasik) a Stormarea se prostě nezapomíná, nešťastník William H. Macy a sympatický mimoň John Carroll Lynch (ten vrah ze Zodiaca) to samé. Prostě herecké obsazení ve stylu takových těch nezaměnitelných ksichtů, které většinou neznáte jménem ani si nevzpomenete kde jste je sakra už viděli (pokud nejste přímo filmový maník), což je nakonec další plus protože každý zahrál úplně přesně co měl. Moc hezký film, ale působil na mě malinko unyle. Mohl by jen trochu přibrat na působivosti a hodnotil bych nejspíš maximem. Small town. Big crime. Dead cold.(22.12.2007)

Hm... s hodnocení jsem trochu na rozpacích. Nejrpve se neubráním srovnání s Jednoduchým plánem od Sama Raimiho, který jsem viděl dříve než Farga. Překvapivě se mi líbil o něco víc, hlavně díky minimalističtějšímu pojetí, menšímu počtu postav a o něco lepší atmosféře při vraždících scénách:). Sám o sobě bych Farga hodnotil tak na 2* za příběh, plus jednu za režii (ty krásné obrazy z výšky na zasněžené pláně, to je nádhera), další hvězdu za opravdu skvělý humor (hooodně černý, ale koho by chladnokrevně pronášené repliky, jako: "Teď tam vzadu buďte, slečno, prosím, zticha, jinak... chápete... zastřelíme vás." nebo "Tak copak to tu máme? Další trojnásobná vražda?", nedostaly do kolen?:)) a finální vločku za geniální drobnosti (plakát Král akordeonu, Playboy na záchodě rodinného domu:) a - jak se říká - at last, but not least: nádherná hudba, se kterou se celkem šetří, ale když už zazní, tak se pořádně zaryje do diváka). Takže ať dělám, co dělám, vychází mi to jedině na 5*. A že jsem se snažil to zkritizovat!:)(5.4.2007)

Na jedné straně absurdní situace přerůstající do situací ještě absurdnějších, na straně druhé všudypřítomná, depresivní bílá pustina zkrápěná rudou krví často zcela nevinných obětí. Smát se, či plakat? U filmů Coenů můžete obojí. Život je prostě plný náhod. Kdyby už kvůli ničemu jinému, tak pro nadhled, s jakým se McDormandová zhostila své role, stojí za to, si tenhle svěží (neo)noirový závan ledového větru pustit do obýváku. 90% Zajímavé komentáře: zputnik , Vitason, Jordan , Frankie , pjotr76(13.7.2005)

Na tenhle film jsem vlastně přišel díky zmínce v jednom z dílů Simpsnů, když tam vystupoval Steve Buscemi a někdo tam zmínil právě Fargo. Nu podíval jsem se na CSFD, a jelikož byl film v top 200, tak jsem se ho pokusil ze zvědavosti sehnat. Podařilo se a rozhodně jsem nebyl zklamán. (další komentář s životním příběhem s absencí hodnocení filmu....už bych to měl začít pomalu promazávat)(13.5.2008)