poster

Fargo

 • USA

  Fargo

 • Velká Británie

  Fargo

 • Slovensko

  Fargo

Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cherish
  *

  Asi budu jedna z mála, co nebudou tenhle film chválit, je to jeden z mých nejhorších (ne-li vůbec nejhorší) filmových zážitků. Děj mě vůbec ničím neoslovil a všechny postavy byly tak neskutečně otravné (ze všech nejotravnější byla všemi vychvalovaná Frances McDormand, nechápu, jak za takový "výkon" mohla získat Oscara). A to se mi u žádného filmu ještě nestalo. Naprosto nechápu to vysoké hodnocení, pro mě jeden z nejhorších snímků, jaké jsem kdy viděla, už nikdy víc. Jedna * za krásnou zimní krajinu.(14.7.2011)

 • H34D
  ****

  Fargo mi v mnohém přijde jako takový upgradovaný Blood Simple. Upgradovaný o rozvětvenější a bohatší děj, ale stále ctící Coenovská pravidla velice chytré zápletky, nezměrné absurdity, špetky černého humoru a jakési všudypřítomné "smůly" hlavních postav. Nevidím v tom přímo genialitu, konkrétně Big Lebowski je zábavnější, Millerova křižovatka dějově hutnější a Země, která není pro starý hardcorovější, ale i tak je Fargo velice nápaditý a promyšlený film. Zvlášť stojí za pochvalu provázanost hereckých výkonů a scénářem předepsaných postav, Stormaremu a Buscemimu pouliční gangsteří náramně sedí a W. H. Macy je taky naivní looser k pohledání. 8/10(21.12.2008)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Tak nevím. Tvorbu bří Coenů miluju ve vážnějších polohách (mrazivý debut Zbytečná krutost), i v těch převážně jimi natáčených cynických brutalitkách, ale Fargu, stojícímu někde v půli cesty, jsem na chuť nepřišel. Možná za to můžou silné antipatie k Williamu H. Macymu, možná jsem čekal poněkud vyhrocenější absurditu, možná mě středobod Coenovic tvorby se všemi typickými trademarky nezaujal tolik, protože jsem je už všechny viděl v jejich filmech pozdějších i dřívějších. Nezlobte se na mě, ale o třídu hůře hodnocené Po přečtení spalte je ve své vyboosterované přemrštěnosti mnohem zábavnější, daleko ulítlejší a kupodivu obsahuje i pestřejší a lépe zahrané postavičky. Není mi zcela jasné, za co přesně dostala má jinak oblíbená Frances McDormand Oscara. Dvojka Buscemi - Stormare je výtečná, scéna s drtičkou dřeva nezapomenutelná a zcela nečekaně se taky asi začnu pídit po soundtracku, ale na víc než 7/10 to tentokrát nebude. Na závěr ještě zabruslím na tenký led a troufnu si říct, že mnohem lepší zasněžená "coenovka" je Raimiho Jednoduchý plán. Mnohem.(14.1.2010)

 • Matty
  *****

  Na jedné straně absurdní situace přerůstající do situací ještě absurdnějších, na straně druhé všudypřítomná, depresivní bílá pustina zkrápěná rudou krví často zcela nevinných obětí. Smát se, či plakat? U filmů Coenů můžete obojí. Život je prostě plný náhod. Kdyby už kvůli ničemu jinému, tak pro nadhled, s jakým se McDormandová zhostila své role, stojí za to, si tenhle svěží (neo)noirový závan ledového větru pustit do obýváku. 90% Zajímavé komentáře: zputnik , Vitason, Jordan , Frankie , pjotr76(13.7.2005)

 • Renton
  *****

  Scénář: Joel Coen, Ethan Coen .. Byl takovej srandovní… Už samotný, fikcí obalený scénář, kombinující lidskou touhu po penězích s lidskou naivitou a hloupostí je extra povedený. Zbytek dotváří pozvolná, ale přesná režie v poklidném tempu s důrazem na chladnou atmosféru, danou nejen počasím. Zdůraznit mrazivou krutost i v těch nejmenších drobnostech, to jim jde moc dobře. Herecky pak drží snímek celé osazenstvo, zvláště můj oblíbený představitel bezelstných/amorálních hlupáčků William H. Macy, který byl rozhodně vhodnější kandidát na Oscara za vedlejší roli. _ Tohle je ta pravá země, která není pro starý!! Je pro fajnšmekry!! _ Coeni No. 1. _ 95%.(8.10.2007)

 • - Spoiler: Během scény, kdy Buscemi střílí na Harve Presnella, řekne Buscemi "fuck" přesně 10krát. Mimochodem role mu psaná přímo na tělo. (don corleone)

 • - Autoři upadli v nemilost u mnoha svých konzervativnějších krajanů z Minnesoty, kteří jim nemohou odpustit, že typický minnesoťan je ve filmu vyobrazen jako "nepříliš inteligentní buran s divným a směšným nářečím, kterému nikdo moc nerozumí." (DaViD´82)

 • - Spoiler: Únosci Gaear (Peter Stormare) a Carl (Steve Buscemi) používají poloautomatickou pistoli SIG-Sauer P226 ráže 9 mm. Wade Gustafson (Harve Presnell) postřelí Carla do tváře revolverem Smith & Wesson Model 28 ráže .357 Magnum. Policistka Marge (Frances McDormand) postřelí Gaeara do nohy revolverem Smith & Wesson Model 36 ráže .38 Special. (Kirman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace