Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

• Madison

V rode Coenovcov dominuje cynizmus najhrubšieho zrna a mňa ich skutočná udalosť založená na neskutočnej pravde vôbec nenadchla. Jasné, fascinuje ma morbidita na každom rohu, irónií a sarkazmu sa nevyhýbam, ale vzácni Coenovci nie sú moja parketa než by už do filmu obsadili väčšieho psychouša, akým je Peter Stormare. A ešte žiadna herečka mi tak intenzívne nepílila nervy ako dotyčná Frances McDormand, ktorej neprirodzené grimasy spôsobené zrejme nejakou svalovou deformitou, ma privádzali do šialenstva. Hoci, ako som si všimla, jej svalová deštrukcia sa prejavuje v každom filme.(26.2.2010)

Tohle musel natocit genius. Takhle vybornej krimi thriller se jen tak nevidi. Vse je zde vyborne - hudba, herci, kamera, pribeh. To vse zasazeno do zasnezeneho prostredi Minnesoty. Uz takhle by to byl vynikajici film, ale pripoctete si jeste nezamenitelny styl Coenu, inteligentni dialogy, cerny humor, uzasneho Macyho a Buscemiho a par drsnejch scen a mame tu jeden z jejich nejlepsich filmu a jeden z mych nejoblibenejsich.(6.3.2005)

Seriál Fargo mě uchvátil svou komplexní propracovaností a úžasným scénářem. Dokázal inteligentně a s lehkostí, stejně jako s jakousi minimalistickou gradací spojit všechny ty bizarní, absurdní a kruté události do jednoho příběhu, jehož každý další díl mě přiváděl v němý úžas, jak je to všechno neuvěřitelně propojené a jak do sebe všechny ty dílky skládačky zapadají. Mělo to logiku, a nebylo z toho vůbec cítit, že je to dělané "na sílu", že je příběh zamotaný, nebo že by nedával smysl. Kromě toho, je tu Martin Freeman. Ten chlap je zatracený génius a jeho výkon v roli Lestera Nygaarda by si zasloužil všechny možné nominace. Jeho přerod z ušlápnutého ňoumy na tvrdého a manipulativního grázlíka je fenomenální. Takže jsem čekala, podle jakého příběhu to vlastně tento seriál vznikl. Asi byla chyba očekávat podobnou originalitu a komplexnost i od slavného díla bratří Coenů. Tu jsem totiž bohužel v tomto filmu nenašla. Někteří uživatelé zde srovnávají verzi Coenů a seriál. A já se k nim musím přidat. Oproti seriálu mi Coenovic Fargo přišlo jako docela průměrný, nijak extra záživný snímek. Nenašla jsem téměř nic, co by vynikalo. Snad jen ta krásná, zasněžená krajina, Peter Stormare u drtičky a hudba. Ale i ta mi přijde mnohem lepší a výraznější v seriálu. Těžko říct, jak bych hodnotila, kdybych seriál neviděla. Možná bych si řekla, že je to docela slušné. Do doby, než bych uviděla excelentní výkon Martina Freemana:) Zde srovnávat musím, protože mi to přijde, jako oheň a voda. Ale tak, každý má svůj názor a spousta diváků jistě na Coenovic Fargo nedá dopustit.(19.7.2015)

Na tenhle film jsem vlastně přišel díky zmínce v jednom z dílů Simpsnů, když tam vystupoval Steve Buscemi a někdo tam zmínil právě Fargo. Nu podíval jsem se na CSFD, a jelikož byl film v top 200, tak jsem se ho pokusil ze zvědavosti sehnat. Podařilo se a rozhodně jsem nebyl zklamán. (další komentář s životním příběhem s absencí hodnocení filmu....už bych to měl začít pomalu promazávat)(13.5.2008)

Bří Coeni a jejich epos, který už asi nikdy nepřekonají. Jejich styl mám docela rád, jejich filmy mám taky vcelku rád, hlavně díky jejich humoru a stylem, jak natáčejí, svižně rychle ale jen ve chvíli, kdy se má něco dít, když je klídek, tak hlavně zábavně a originálně, a to je dobrá kombinace. U Farga hlavně převládá násilí, což je docela problém, ale na černý humor si určitě čas udělají a občas tam někdo s nějakou pekelnou hláškou zaperlí, což určitě potěší, protože jinak je tohle psychotickej film jak poleno. Například dva hlavní nepřátelé. Steve Buscemi a Peter Stormare nemohli bejt vybráni lépe, u nich je to lotrovství vidět na očích, proto se na to tak hezky kouká. Popravdě díky tomu, že v tom oni dva jsou jsem vydržel Fargo zkouknout až do konce, protože díky ním to má neskutečný náboj. Jinak by to dle mého zas tak velké hodnocení mít nemuselo. Možná z diváka vyždímou veškerej pot, a závěrečná scéna by se dala považovat od osumnácti a jestli vůbec od osumnácti, protože to co tam člověk viděl, to bych přál vidět každýmu. Divák v dnešní době řeší ve filmu násilí. Ať se podívá na Fargo, řek bych, že si to asi rozmyslí a bude mlčet. Pro diváky, kteří násilím opovrhují, nechť okusí Fargo. Násilí by bylo, ale tak trošku netradiční formou, no a ten závěr, ten v každým asi trošek citu, jestli ještě nějakej má, kompletně zlomí a ten osamocen odplave do širého oceánu, protože to z Vás vyvaří mozek.(13.3.2009)

• - Tvůrci často odkazují na Kubricka - Mechanický poměranč či Olověná vesta. (Kulmon)

• - Celkem bylo ve filmu zabito 7 postav. (don corleone)

• - Žádná ze scén, ať už exterierových nebo interierových, se nenatáčela ve městečku Fargo. (don corleone)