poster

Fargo

 • USA

  Fargo

 • Velká Británie

  Fargo

 • Slovensko

  Fargo

Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  ****

  Pamatuju si ještě kampaň, kterou Fargo mělo jako televizní premiéra na HBO, ale nikdy jsem ho neviděla. Nebyl důvod se nepodívat, to určitě ne, obsazení je sympatické, téma je takové, které zaujme, ale dokud nebyl na obzoru seriál, tak to nespěchalo. Teď jsem velmi natěšená na druhou sérii s Kirsten Dunst a původní film jsem si velmi užila. Uzrálo to akorát, protože dneska vím, kdo je Frances i Steve.(12.10.2015)

 • MISSha
  *****

  Skvost ve všech směrech, geniální a originální scénář to jen umocňuje spolu absurdním humorem který pro dvojici režisérů už typický.Pro Frances McDormand byla napsána úžasná role a taky ji úžasně odehrála,dále pak mě zaujal (jako obvykle) Steve Buscemi v roli neodolatelného hajzlíka zabijáka.Po stále kralujícím Big Lebowskim, nejlepší film bratří Coenovích kteří nebezpečně začínají útočit na mou TOP desítku nejoblíbenějších režisérů.(16.8.2010)

 • zputnik
  *****

  I takové věci se dějí hluboko ve vesmíru, totiž na Zemi. A stačí k tomu vlastně "málo": vzít několik nepříjemných životních situací, smíchat je dohromady, okořenit špatnou shodou okolností a máme tu neskutečně mrazivé drama o tom, že události v životě mohou nabrat směr, který si vlastně nikdo nepřeje. Není však již cesty zpátky K filmu: bratři Coenové zpracovali tento smutný příběh vynikajícím – tj. realistickým a přesto citlivým – způsobem. Je až s podivem, kolik toho dokázali "obrazem a zvukem" předat: šílenost některých lidských činů, prázdnotu leckterých životů, kterou nepřehluší ani puštěná televize, ale také (na druhou stranu) krásu "obyčejného" života. Bylo by také chybou opomenout realistické zachycení zimní (mrazivé) atmosféry - při sledování snímku FARGO tak lehce může dojít k tomu, že i v letních vedrech bude mít divák tendenci dát si na hlavu ušanku. Shrnuto a podtrženo: Snímek, jehož zpracování Vás bude uchvacovat a při jehož sledování si společně s policistkou Marge Gundersonovou (Frances McDormand) řeknete: "Proč?"(3.9.2003)

 • Galadriel
  *****

  Naprosto geniální film po všech stránkách. Je fantasticky odehraný, napsaný, zrežírovaný, natočený, nastříhaný, prostě nevím, co bych psala, nemá cenu vypisovat vše co bylo výborné, asi bude jednodušší napsat, co nebylo dobré, protože ta kolonka zůstane prázdná. Film je sice surový, ale ne samoúčelně a má výbornou atmosféru (umocněnou skvělou kamerou, hudbou a takticky zvolenými exteriéry - ty dlouhé sněhové pláně dělají svoje). No prostě dost, je to lahůdka!(13.4.2005)

 • TheRaven
  ****

  Na tenhle film jsem vlastně přišel díky zmínce v jednom z dílů Simpsnů, když tam vystupoval Steve Buscemi a někdo tam zmínil právě Fargo. Nu podíval jsem se na CSFD, a jelikož byl film v top 200, tak jsem se ho pokusil ze zvědavosti sehnat. Podařilo se a rozhodně jsem nebyl zklamán. (další komentář s životním příběhem s absencí hodnocení filmu....už bych to měl začít pomalu promazávat)(13.5.2008)

 • - William H. Macy o svou roli ve filmu doslova žebral. Dvakrát šel na konkurs s tím, že je nejlepší možný herec pro hlavní roli. Když se mu bratři Coenovi dlouho neozývali, letěl za nimi do New Yorku a doslova prý řekl: "Mám velké obavy, že ten film celý zkurvíte tím, že dáte roli někomu jinému. Je to moje role a zastřelím vaše psi, když mi ji nedáte!" Prý žertoval. (don corleone)

 • - Obrazy kachen, které jsou krátce vidět v domě Gundersonových, jsou malby bratrů Hauptamnových, o kterých je ve filmu zmínka jako o konkurentech Norma pro výběr motivu na poštovní známky. Jejich malby se skutečně často objevují na poštovních známkách v Americe. (Witta)

 • - Jedním z časopisů na polici na WC v domě Lundegaarda je Playboy. Je vidět když Jerry přijde domů po únosu jeho ženy a prohlíží byt. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace