Šest pohřbů a jedna svatba

Very Bad Things

Šesť pohrebov a jedna svadba

Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1998, 97 min

• Webb

Ze začátku stylová podívaná skoro jak vystřižená od Tarantina o tom, jak se může zkomplikovat pánský mejdan uspořádaný jako rozlučka se svobodou jednoho z nich. Od půlky se už však utápí ve své nelogičnosti, pár uměle naroubovaných scén a ztrácí se tu byť sebemenší špetka originality nebo zábavných černohumorných vtipů.(16.3.2010)

Dle mého názoru poměrně povedená a hodně moc černá komedie do které se občas vlívá solidní psychologické drama. Ze začátku mě odrazovala Cameron Diaz, kterou opravdu nemusím, ale ta se tam naštěstí moc nevyskytuje. Jediné co mi na filmu hodně vadilo bylo to, co s ním udělal náš distributor. Naprosto nesmyslně ořezaný formát 4:3 a titulky, které musel dělat člověk, který měl velké problémy s dokončením základího vzdělání z důvodu neschopnosti naučit se českému pravopisu. Na druhou stranu od firmy Intersonic se moc jiného očekávat nedá, takže jsem se tím nenechal rozhodit a užíval si solidně nadsazeného černého humoru se kterým autoři opravdu nešetřili. No a ten závěr.....hehe(20.3.2008)

Černočerná komedie, která disponuje solidní porcí nápadů, ale taky obsahuje solidní porcí zvrácených nápadů, které jdou právě v rozporu s invenční režií Petera Berga. Herci za moc nestáli a rozhodně ani nic nepokazili, ale Daniel Stern rozhodně z paměti jen tak nevymizí a jeho kreace zoufalého muže, myslícího na nejhorší, si zaslouží pochvalu, a Cameron Diaz nebyla taky vůbec špatná. Tuhle komedii je nutno vidět, protože v některých pasážích jde za hranici dobrého vkusu, a to se ukazuje jako její velké mínus.(2.2.2009)

Černá komedie plná skvělých hlášek. Věřím, že mnoho lidí neobjevilo kouzlo tohoto snímku a hodnotí ho slabě, ale stačí se pořádně zadívat do tváří hlavních protagonistů a potom se už jenom stačí bavit jejich zmatkem, beznadějí a spoustou dalších pocitů, které se v nich nádherně zrcadlí.. V neposlední řadě - Cameron Diaz jako vdavekchtivá nevěsta je neuvěřitelná.. A to ještě nehodnotím ten brilantní závěr..(30.3.2009)

Keď je vonku zlé počasie a nálada na bode mrazu, neexistuje lepší recept ako pustiť si dobrú vybijanú. Dobre že som pohrdol zápasom MS v hokeji a pozrel som si match tohto už klasického filmového športu. Telá sa začali hromadiť, začalo to mŕtvou striptérkou a skončilo kto vie kde a mne bolo po chvíli jasné že hrdinovia z vo štvorici po opici ešte celkom dobre dopadli, pretože vo Vegas sa stávajú aj horšie veci ako to, že vás sleduje nasratý Mike Tyson.(5.5.2012)

• - Jméno policisty v nemocnici je Randone. Režisér a scénárista Peter Berg hrál ve filmu Země policajtů (1997) také policistu jménem Randone. (HappySmile)

• - Adam Sandler byl původně obsazen do role Miachaela Berkowa, ale na poslední chvíli z toho vycouval kvůli filmu Vodonoš. (HappySmile)

• - Slovo "fuck" nebo jeho obdoby, jsou použité ve filmu celkem 124x. (HappySmile)