Šest pohřbů a jedna svatba

Very Bad Things

Šesť pohrebov a jedna svadba

Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1998, 97 min

Čo sa stane vo Vegas má zostať vo Vegas. Tak to banda kamarátov plánovala, lenže nerátala s tým, že miesto rannej opice budú nakupovať v Hornbachu pílku, sekerky, vrecia a lopaty. Filmu treba dopriať čas, najskôr môže zmiasť obyčajnosťou a neznesiteľnou Diaz, ale s kúpeľňovou etudou začína tá pravá zábava. Vypäté okamžiky sa radom miesia s černotou a vy môžete iba tipovať, ktože to bude mať pohreb najbližšie a vedzte, že sa poltucet naplní. Záverečné psycho po svadbe som si patrične užil a všetky tie "very bad things" čo sa pritrafili neveste jej zo srdcia prial. Holt, tiež som len človek.(23.9.2017)

Tak tomu vravím čierna komédia. Zábava ako sa patrí, s hláškami ako sa patrí("Heads up!"-ale k tejto je nutný vizuál...) a záverom aký si u čiernej komédie predstavujem. Veľká poklona patrí C.D., ten koniec zahrala excelentne, aj keď sa núka otázka, či to hrala alebo len bola sama sebou:)))). Ale výhrady by som predsa len mal - nemuselo to byť také ukričané až hysterické, niekedy som mal chuť vtrhnúť do filmu a všetkých ich tam prefackať...(1.7.2009)

NÁČRT OBSAHU: Divoká rozlúčka so slobodou a potom rozprávková svadba? KOMENTÁR: Keď je niečo príjemné, to ešte neznamená, že je to aj dobré... Divoká rozlúčka so slobodou nie je dobrou prípravou na svadbu! Zdá sa, že film si šikovne poradil aj s chúlostivými scénami, ktoré pomocou rýchlych prestrihov nepôsobia samoúčelne, ale divák v nich môže vidieť realitu zla, ktoré môže byť na začiatku veľmi lákavé, no keď mu človek podľahne, zákerne ho opantáva a v konečnom dôsledku mu prináša len problémy a nešťastie. Preto s konaním zla - hriechmi treba čo najskôr prestať. V opačnom prípade je situácia stále horšia a horšia, a to nielen vzhľadom na pozemský život... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 18 rokov.(21.11.2008)

Zde jde přesně vidět, jak mohou dva filmy se stejným námětem a podobnou kostrou dopadnout naprosto rozdílně a přesto mají opačné hodnocení. Žánrová hovadina "Hangover" ("Kocovina" ne "Pařba ve Vegas") má nelidsky vysoké hodnocení, kdežto tady tato "tarantinovka" nedosáhla ani sedmdesáti. Perfektní herecké výkony (hlavně tedy Ch. Slatera), šílená zápletka a trochu šokující závěr. Jak se může z jedné pařby stát boj o uchování vlastní existence - samozřejmě v černohumorném stylu. Jo, to mě baví. A nebudu se zde zabývat marnou prací, abych slepým vysvětloval, jaký je vlastně rozdíl mezi tímto a tamtím filmem.(4.2.2010)

Takhle má vypadat dobrý thriler. Díky debilnímu českému názvu mi bylo od začátku sice jasný kolik umře lidí a Cameron Diazovou bych si teda opravdu nevzal (a hlavní hrdinu jsem nechápal), ale jinak postavy, situace, nervydrásající napětí a i skvělé hlášky a scény, korunované výbornou pointou tvoří fajn film.(7.9.2008)

• - Rabína na pohřbu Michaela Berkowa, kterého hraje Jeremy Piven, si zahrál jeho vlastní otec Byrne Piven. (HappySmile)

• - Doktora, který prohlásí jednu z postav za mrtvou, si zahrál režisér Peter Berg. (HappySmile)

• - Jméno policisty v nemocnici je Randone. Režisér a scénárista Peter Berg hrál ve filmu Země policajtů (1997) také policistu jménem Randone. (HappySmile)