Šest pohřbů a jedna svatba

• USA Very Bad Things (více)

Svatba s milovanou ženou je úžasná věc, oddaní kamarádi taktéž. Co zlého se může stát? Jediné, po čem Kyle touží, je vzít si krásnou Lauru. Trochu panovačná a vše kontrolující Laura zase touží po pohádkové svatbě. Dříve než si milenci před oltářem řeknou své ano, je třeba rozloučit se se svobodou... Pět kamarádů naplánovalo divokou jízdu v Las Vegas - hudba, alkohol, drogy, rozbitý nábytek... Náhodná smrt odstartuje sérii vražd - kamarád proti kamarádovi, bratr proti bratru, manžel proti manželce... Události berou rychlý spád. Z děje čiší vtip, ironie, nadsázka. Dokáže člověk, kterého žene strach, opravdu jít přes mrtvoly? Originální, drsný a provokativní thriller s prvky nejčernějšího humoru, nečekanými zvraty a napínavými scénami spojuje tarantinovský styl s paradoxním humorem filmu Mělký hrob. (oficiální text distributora)

B!shop

Totalne kruta cernocerna komedie, ktera se misty stava hodne psycho dramatem. Tohle je fakt neskutecnej masakr, od prvni chvile zacne sled brutalnich, hysterickejch nebo hodne vtipnejch scen a vsemu tomu nasadi korunu zaverecna scena. Takle jsem se uz dlouho nenasmal. Herci jsou fakt vyborni, hlavne Slater, kterej ma vzdy plan a totalne protivna Cameron Diaz. Navic neni ve filmu nouze o brutalni a krvavy sceny. Je to proste masakr a Peter Berg je zkratka dobrej. ()

Diamant

NÁČRT OBSAHU: Divoká rozlúčka so slobodou a potom rozprávková svadba? KOMENTÁR: Keď je niečo príjemné, to ešte neznamená, že je to aj dobré... Divoká rozlúčka so slobodou nie je dobrou prípravou na svadbu! Zdá sa, že film si šikovne poradil aj s chúlostivými scénami, ktoré pomocou rýchlych prestrihov nepôsobia samoúčelne, ale divák v nich môže vidieť realitu zla, ktoré môže byť na začiatku veľmi lákavé, no keď mu človek podľahne, zákerne ho opantáva a v konečnom dôsledku mu prináša len problémy a nešťastie. Preto s konaním zla - hriechmi treba čo najskôr prestať. V opačnom prípade je situácia stále horšia a horšia, a to nielen vzhľadom na pozemský život... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 18 rokov. ()

Paldiny

Čo sa stane vo Vegas má zostať vo Vegas. Tak to banda kamarátov plánovala, lenže nerátala s tým, že miesto rannej opice budú nakupovať v Hornbachu pílku, sekerky, vrecia a lopaty. Filmu treba dopriať čas, najskôr môže zmiasť obyčajnosťou a neznesiteľnou Diaz, ale s kúpeľňovou etudou začína tá pravá zábava. Vypäté okamžiky sa radom miesia s černotou a vy môžete iba tipovať, ktože to bude mať pohreb najbližšie a vedzte, že sa poltucet naplní. Záverečné psycho po svadbe som si patrične užil a všetky tie "very bad things" čo sa pritrafili neveste jej zo srdcia prial. Holt, tiež som len človek. ()

Valsadora

Příběh nerozlučných kamarádů,kteří si vyjedou do Las Vegas oslavit rozloučení se svobodou jednoho z nich.Všechno hezké a dobré se však obrátí a z kamarádů se stávají vrazi.Svatba se nakonec povede,ale asi ne tak,jak by si člověk představoval.Jediné,co tomuto filmu vytíkat je to,že některé scény jsou spíše k zasmání. ()

robo7773

*** (59 bodov zo 100) Akoze super cierna komedia, tiez super film len tak na dobru naladu, nie na kritiku a nejaky filmovy zazitok, ale na zabavenie a zasmiatie. Inak sa tu asi neda nic hodnotit, akurat mi Cameron vuznela dost divne, taku hysterku mat doma tak si to asi hodim, v takej filmovej role som ju este nevidel, a celkom je to seklo, bol to zaujimavy pohlad. ()

• Když se chlapi pokouší zbavit mrtvoly, Christian Slater se zeptá: "Dělali jste to už někdy předtím?". Stejnou otázku položí ve filmu Heathers (1989), když se pokouší zbavit jiné mrtvoly. (HappySmile)
  • Rabína na pohřbu Michaela Berkowa, kterého hraje Jeremy Piven, si zahrál jeho vlastní otec Byrne Piven. (HappySmile)