Komedie

Francie / USA, 1993, 111 min

• Marek1991

Milá stará oddychovka, ktorá rozhodne baví. Scény s medveďom, nahou ženou, ktorá robila mlynské kolo, to bola sila. Nuž aj takto môže dopadnúť darcovstvo spermií za peniaze. Jednoduché, prehnane naivné, no bolo vtipné vidieť Willa Smitha v mladosti inak ako vo Fresh Princovi, no vo filme Šesť stupňov odlúčenia bol presvedčivejší. Whoopi Goldberg nemusím, no na toto bola stavaná. Som z toho v rozpakoch, je to taký podpriemer.(5.4.2013)

WHOOPI nemusim ale myslím že z komédií je toto jej lepší film. Niektoré scény veľmi dobré a sem tam záblesk sviežeho nápadu ale ostatné už len otrepané schéma... 80tie roky boli takýchto filmov plné a tento prišiel po funuse... u mňa 45% Raritkou je jedna z prvých úloh pre agenta J z MiB. Nuž, začiatky boli ťažké, fšak WILLl? :)(21.4.2006)

MADE IN AMERICA je štandartná rodinná svižná komédia, ktorá by mala zásadný problém snáď len v prípade, že by titulné farebné úlohy obsadili nevhodní/neschopní herci. Z Whoopi Goldbergovej a môjho milášika, Teda Dansona, sa však vykľul veľmi príjemný netradičný filmový párik, takže napriek klišé scenáru a rutinnej réžii sa nebudete nudiť a keby aj tempo občas predsa len mierne stagnovalo, pribehne pohotovo začínajúci Will Smith a troška to roztočí.(1.11.2004)

Ktosi "múdry" raz povedal (tron :)), že komédie Whoopi Goldberg mali svoju úroveň, ale neboli bohvieako vtipné. A musím súhlasiť - veď si aj vezmime tento film - nebyť Dansona a Smitha, nebolo by sa na čom smiať. Whoopi nie je bohvieako dobrá komička a spolieha sa len na (zriedka) dobrý scenár a podporu veďľajších postáv. Made in America sa opiera hlavne o to druhé plus o pohodovú atmosféru komédií zo začiatku 90s (ono viete - v 80s boli komédie vtipné a pohodové, na začiatku 90s boli už len pohodové a teraz ...). S filmom som spokojný, pár krát som sa zasmial, cítil som sa fajn a film môžem odporučiť na sobotné popoludnie, či letné piatkové dopoludnie - inak žiadna sláva. Viac menej priemer (i keď u Whoopi sme sa dočkali aj horčích kúskov).(22.4.2006)

Soundtrack Mark Isham: 1. Go Away - Gloria Estefan ,2. Does He Do It Good - Keith Sweat And Silk ,3. Made In America - Del Tha Funkee Homosapien ,4. Colors Of Love - Lisa Fischer ,5. What Is This? - Sergio Mendes ,6. Made In Love - Mark Isham ,7. I Know I Don't Walk On Water - Laura Satterfield And Ephraim Lewis ,8. Dance Or Die - Jazzy Jeff And The Fresh Prince ,9. Smoke On The Water - Deep Purple ,10. If You Need A Miracle - Ben E. King ,11. Stand - Y.T. Style(7.5.2011)

• - Film se natáčel v Albany, v Berkeley a v Oakland v Kalifornii. (rafix)