• Francie

Made In America

Komedie

Francie / USA, 1993, 111 min

WHOOPI nemusim ale myslím že z komédií je toto jej lepší film. Niektoré scény veľmi dobré a sem tam záblesk sviežeho nápadu ale ostatné už len otrepané schéma... 80tie roky boli takýchto filmov plné a tento prišiel po funuse... u mňa 45% Raritkou je jedna z prvých úloh pre agenta J z MiB. Nuž, začiatky boli ťažké, fšak WILLl? :)(21.4.2006)

Ktosi "múdry" raz povedal (tron :)), že komédie Whoopi Goldberg mali svoju úroveň, ale neboli bohvieako vtipné. A musím súhlasiť - veď si aj vezmime tento film - nebyť Dansona a Smitha, nebolo by sa na čom smiať. Whoopi nie je bohvieako dobrá komička a spolieha sa len na (zriedka) dobrý scenár a podporu veďľajších postáv. Made in America sa opiera hlavne o to druhé plus o pohodovú atmosféru komédií zo začiatku 90s (ono viete - v 80s boli komédie vtipné a pohodové, na začiatku 90s boli už len pohodové a teraz ...). S filmom som spokojný, pár krát som sa zasmial, cítil som sa fajn a film môžem odporučiť na sobotné popoludnie, či letné piatkové dopoludnie - inak žiadna sláva. Viac menej priemer (i keď u Whoopi sme sa dočkali aj horčích kúskov).(22.4.2006)

MADE IN AMERICA je štandartná rodinná svižná komédia, ktorá by mala zásadný problém snáď len v prípade, že by titulné farebné úlohy obsadili nevhodní/neschopní herci. Z Whoopi Goldbergovej a môjho milášika, Teda Dansona, sa však vykľul veľmi príjemný netradičný filmový párik, takže napriek klišé scenáru a rutinnej réžii sa nebudete nudiť a keby aj tempo občas predsa len mierne stagnovalo, pribehne pohotovo začínajúci Will Smith a troška to roztočí.(1.11.2004)

Soundtrack Mark Isham: 1. Go Away - Gloria Estefan ,2. Does He Do It Good - Keith Sweat And Silk ,3. Made In America - Del Tha Funkee Homosapien ,4. Colors Of Love - Lisa Fischer ,5. What Is This? - Sergio Mendes ,6. Made In Love - Mark Isham ,7. I Know I Don't Walk On Water - Laura Satterfield And Ephraim Lewis ,8. Dance Or Die - Jazzy Jeff And The Fresh Prince ,9. Smoke On The Water - Deep Purple ,10. If You Need A Miracle - Ben E. King ,11. Stand - Y.T. Style(7.5.2011)

Velmi povedená rodinná komedie. Whoopi Goldberg má hodně všetečnou dceru. Ta jednoho krásného dne zjistí, že jejím otcem je prodejce ojetin Ted Danson, bílý prodejce ojetin. Komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Whoopi Goldberg a Ted Danson spolu tvoří velmi netradiční filmový pár. Jak už to bývá protiklady se přitahují. Rozhodně se nebudete nudit. Já jsem se nenudila ani jednou.(11.10.2008)

• - Film se natáčel v Albany, v Berkeley a v Oakland v Kalifornii. (rafix)