Dopisy v krajkách (TV film)

Erotický / Historický

Česko, 2000, 39 min

,,Čím víc hrála netýkavku, tím hůř ji ďábel pálil v zadku!" Opravdu rozkošná povídka tolik připomínající Dekameron. A je tu toho spousta! Dekadentní šlechta, obžerství, stripteas, voyerství, zoofilie, klystýr, kaviár, s/m s pěkným bičováním....prostě rozverný život šlechty s vtipnými poznámkami a pěkným dopisem. Trochu nechápu pobouřené komentáře zneuctěných diváků. Proč se na to proboha dívali! Nojo, porno odsoudí kde kdo, ale rád se podívá každý, že? A největší puritáni ho samozřejmě sjíždějí tajně od rána do večera. Ale tohle není porno, je to příjemné, lechtivé, rozverné, jiskřící....(2.11.2013)

Docela jsem kulila oči, co je v českých vodách (které jsem považovala za stejně stojaté, jako je v tomhle krátkém filmu i ledacos jiného) možné. Dost mi vadila jedna věc, ze stejných částí nosiče bylo čteno opakovaně, ale jednalo se o jiný text, přičemž možnost přepisu tu nebyla. Za to jde hvězda dolů krajky nekrajky.(30.10.2013)

Film jsem si pustil náhodou na Silvestra, byl z něho značně rozpačitý a moje hodnocení se zastavilo jen na 1*. Ale slíbil jsem si, že ho někdy zkouknu znovu a tak se konečně stalo. Je to docela velká zvrhlost a ujetost i na mě, ale filmu kromě odvahy a originality musím dát plusové body i za humor, kterému jsem při prvním zhlédnutí nemohl přijít na chuť. Scéna s koněm mi příjde nadále dost nechutná, ale už ji nevidím v tak moc černém světle. Hodnocení zvyšuju na 3*, ten film má něco do sebe. "Venku jsou rebélie, pane. Všechny dopisy z Versailles cenzurují vojáci."(26.3.2008)

Místy nuda, místy sranda, místy zas lehčí znechucení, ale jako celek relativně dobře fungující vtípek s pár dobrejma,až geniálníma scénama (idiot ze stájí), ale je fakt, že konci už začnou povážlivě nudit obě části, jak ta vypravovaná, tak ta vypravěčova a zbude tak jenom krátká tv povídka, se zajímavým námětem a pár nápady.(7.4.2013)

Pokud Dopisy v krajkách zhodnotím v rámci kategorie erotických filmů tak je to jednoznačných 5 hvězdiček . Dagmar Ďásková v hlavní roli byla dokonalá volba. Je vidět, že i pornoherečka může podat velice roztomilý a vzrušující herecký výkon :) jen mě překvapuje, že na ČSFD ještě nemá svoji biografii.(13.1.2007)