Silně erotická povídka o odporně přitažlivých hrátkách degenerované šlechty.
Filmová povídka režiséra a scenáristy Jaroslava Pozziho o odporně přitažlivých hrátkách degenerované šlechty. Jde o kostýmní, mírně erotickou, milostnou bajku s groteskními prvky a výrazným černěhumorným akcentem. Film je historizující, zasazený do rokokové dekadence. Je výrazně obrazově i vypravěčsky stylizovaný, zároveň komunikuje svým vtipem, sžíravostí, překvapivostí a i rafinovanou lechtivostí.
Autor a režisér Jaroslav Pozzi zaujal už svou celovečerní prvotinou, adaptací Dostojevského povídky Dobrodružství pod postelí. V zaprášeném textu klasika objevil živou komedii pro takové herce jako O. Kaiser, J. Lábus, M. Dejdar, K. Issová a J. Hartl.
V povídce Dopisy v krajkách jde Jaroslav Pozzi ještě dál a popouští otěže své fantazie. Na začátku příběhu komentář praví: "O utrpení pracujícího lidu před francouzskou revolucí víme takřka vše, avšak o zhýralém životě šlechty se příliš neví. Je proto nejvyšší čas blíže prozkoumat i toto méně atraktivní téma." S potměšilým humorem sobě vlastním splétá pak Pozzi hned několik příběhů popisujících šťavnaté sexuální hrátky prohnilé francouzské šlechty. (oficiální text distributora)

gudaulin odpad!

Pokud definice pornografie říká, že jde o dílo, které rezignuje na estetické hodnoty a jeho výhradním cílem je vyvolat sexuální vzrušení, pak Dopisy v krajkách se blíží spíš klasické pornografii než kultivované televizní zábavě, snad jen s tím rozdílem, že je tam podstatně méně sexu než bývá v pornografických snímcích zvykem. Dopisy jsou totiž jednoduše nevkusné a v drtivé míře nevtipné. Dagmar Ďásková na víc než účinkování v pornosnímcích herecky nestačí a je to bolestně znát. Pro ostatní herce je to spíš úlet, kde buď přehrávají, nebo jen tak asistují. V prvních minutách jsem při pohledu na bílé zapudrované obličeje měl pocit, že jde o nějakou parodii na duchařské kousky, ale pak už jsem jenom zíral. Chápu, že v uvolněné silvestrovské atmosféře, kde o alkohol nebývá nouze a televize působí spíš jako kulisa, se může tenhle kousek v určité společnosti strefit do nálady, ale já ho bohužel viděl střízlivý a v úplně jiném prostředí. Celkový dojem: 10 %. ()

Jezinka.Jezinka

Docela jsem kulila oči, co je v českých vodách (které jsem považovala za stejně stojaté, jako je v tomhle krátkém filmu i ledacos jiného) možné. Dost mi vadila jedna věc, ze stejných částí nosiče bylo čteno opakovaně, ale jednalo se o jiný text, přičemž možnost přepisu tu nebyla. Za to jde hvězda dolů krajky nekrajky. ()

Davies182

V celkovém vyznění ne nudné, avšak nezáživné vyprávění kompenzuje krásné tělo Dagmar Ďáskové, kterou si jistě všichni pamatují jako prsatou sexy policistku ze staršího seriálu ČR. Černý humor, který se střídá s jemnými vtipnými náznaky a několika dobrými hláškami je pak někdy docela trapný a nechtěný - například určité záběry na koně by spíše pasovaly do německých pornofilmů. Námět je však milou připomínkou toho, že i u nás mohou vzniknout minimálně zajímavá díla s pár dobrými nápady, a na obrovské poprsí Ďáskové a tupý výraz Krause se velmi dobře dívalo :-)... ()

Tom_Lachtan

Místy nuda, místy sranda, místy zas lehčí znechucení, ale jako celek relativně dobře fungující vtípek s pár dobrejma,až geniálníma scénama (idiot ze stájí), ale je fakt, že konci už začnou povážlivě nudit obě části, jak ta vypravovaná, tak ta vypravěčova a zbude tak jenom krátká tv povídka, se zajímavým námětem a pár nápady. ()

Sarkastic

Film jsem si pustil náhodou na Silvestra, byl z něho značně rozpačitý a moje hodnocení se zastavilo jen na 1*. Ale slíbil jsem si, že ho někdy zkouknu znovu a tak se konečně stalo. Je to docela velká zvrhlost a ujetost i na mě, ale filmu kromě odvahy a originality musím dát plusové body i za humor, kterému jsem při prvním zhlédnutí nemohl přijít na chuť. Scéna s koněm mi příjde nadále dost nechutná, ale už ji nevidím v tak moc černém světle. Hodnocení zvyšuju na 3*, ten film má něco do sebe. "Venku jsou rebélie, pane. Všechny dopisy z Versailles cenzurují vojáci." ()