Lidé jsou schopni vás podezírat i z poctivosti. Televizní adaptace satirické divadelní komedie Ivana Stodoly vypráví o nesmělém úředníkovi dobročinného spolku, který se těší na definitivu a na společný život s půvabnou kolegyní. Jenže jednoho dne se za přislíbenou protislužbu přizná k defraudaci tří tisíc korun, které si z pokladny "vypůjčil" jeho sukničkářský šéf. Když vzápětí z jeho stolku zmizí čtyřicet tisíc, je Jožko Púčik automaticky považován za zloděje a skončí ve vazbě. Muž pasivně přijímá svůj osud, neboť věří ve spravedlnost. A mimoto se dobročinné spolky začnou předhánět ve vyplácení podpor pro něj a pro jeho chudou sestru. Ovšem k dosavadním obviněním přibude i obvinění z vraždy vrátného. Jožko má co dělat, aby vyšetřující soudce uvěřil jeho tvrzení, že je poctivým člověkem. Jenže jak se ukáže, to je to nejhorší, co mohl Púčik udělat... (Česká televize)

Anderton

Film s Jozefom Krónerom je film, adaptácia s Milanom Lasicom inscenácia. Čiže viac pripomína divadelnú hru. Pokiaľ s tým nemáte problém (nulová réžia a výprava), užijete si výborné herecké výkony, britké dialógy a, bohužiaľ, aj tú nadčasovosť. Špeciálne na Slovensku. A asi aj v Čechách. ()

nascendi

V rámci limitov daných Stodolovou predlohou výborne zahrané. Príjemný zážitok aj po rokoch. I keď mi v hlavnej úlohe typologicky viac vyhovoval Kroner, než Lasica. Napriek tomu, že Lasicu celoživotne obdivujem. ()

Eawy

Prekvapivo, som sa na tomto filme naozaj bavila. Hodina slovenčiny, na ktorej sme konečne pozerali aspoň trošku zábavný film. Bolo to naozaj dobré. 80% ()

Arsenal83

V porovnaní so Statočným zlodejom slabšie, samozrejme aj divadelnejšie, či skôr inscenačné, ale hlavne tu je vidieť, hercom akého kalibru bol Jozef Kroner. Pretože tu bola plejáda hviezd a nikto naňho nemal. A Lasica už vôbec nie. ()

MontyBrogan

Keby nešlo o Stodolove dielo, určite by to mali celé na svedomí L+S. Výborný a odvážny humor. Odvážny nielen na dobu vzniku predlohy ale aj vzniku tejto adaptácie. A na herecké výkony je radosť pozerať. P.S.: Rovnako zaujímavé by mohlo byť vidieť Lasicu a Hubu v opačných rolách. ()

Dexter1

Slovenská krása, od geniálnych dialógov, vtipných hlášok až po výborné herecké výkony. Pri L+S je o zábavu stopercentne postarané a aj keď je toto skôr Lasicov koncert a Satinský len skvelo sekunduje o nič nie ste ukrátení. ()

Martin741

Vyborny normalizacny TV film plny hereckych hviezd byvalej ceskoslovenskej federacie : Lasica /Tri Veterani, Srdcecny pozdrav ze zemekoule/, Satinsky /Kto je za dverami, Srdecny pozdrav ze Zemekoule/ a popripade aj pani Turzonovova /Bourlive Vino/. Skutocna normalizacna kvalita, ku ktorej sa rad vraciam. Raz za cas. 88 % ()

Autogram

Originálom pre mňa zostane film s Jozefom Kronerom, kde sa dramatické momenty zarývali pod kožu. Tu sa to nedeje, ani nemôže kvôli humornému pohľadu dvojice L+S, čo majú jednoducho v hereckej povahe. Ničotná úloha jednotlivca v spoločenskej mašinérii zostáva zachovaná, len sa trochu viac skrýva za vtipnými scénami. Lasicove hlášky sú občas veľmi trefné, a určite nepochádzajú z predlohy. Za tie hviezda navyše, inak by to bola priemerne nudná inscenácia. –––– Tak vy pri práci aj rozmýšľate! –––– Aké vzrušujúce! Sama v jednej miestnosti s vrahom. ()

klúčik

Táto poviedka sa u nás už natočila, ako film s J.Krónerom. Odvtedy nejedného chalana volajú Púčik!!! Aj toto televízne spracovanie má svoju kvalitu. Bohužial dnes aj ako spomienka na hercov, ktorý nás už opustili. ( Kolínska, Satinský, Kiš, Dibarbora ) hodnotím 80%. ()

Ixbalanke

Nádherná nadčasová ukázka toho, jak funguje systém...systém čehokoliv. A jak se slušný a blbounký člověk dostane lehce do maléru, když si nedá pozor na svině okolo:)) ()

lemonova

Mne sa páčia obe adaptácie Stodolovej hry. Staršia, s Jozefom Kronerom v hlavnej úlohe, je vážnejšia, ide viac do hĺbky. Táto druhá je zas komediálna, plná hereckých hviezd svojej doby. Okrem skvelého Milana Lasicu je obzvlášť utešený pohľad na Martina Hubu, ktorý je na takéto role asi stvorený. ;)) ()

agassi68

Jedna z mojich najobľúbenejších inscenácií. Veľmi presne a trefne pomenúva neduhy spoločnosti myslím si akejkoľvek. Veď aj po vyše tridsiatich rokoch je stále aktuálna. Z poctivého a šikovného dobráka urobí systém väzňa a následne idiota. Slovenská komediálna herecká špička tu podáva dôkaz, prečo to tak bolo. A na vrchol dávam Turzonovovú.. ()

Theker

Podľa mňa učebnica inteligentného humoru. Za, v podstate, tak krátky čas som sa smial skoro nepretržite. L+S ani nebudem komentovať. Martin Huba zo svojim až deviantným pohľadom.... Odporúčam! ()

winstonik

Skoro by som povedal, že Stodola nemal rád súťaž humanitných organizácií. Ideálny klient pre Sociálnu poisťovňu, ale aj napriek tomu je to pekný, presvedčivý kúsok, na ktorý rád spomínam už od 80. rokov. A krásny výrok Martina Hubu: "Ja len toľko k tomu, že fuj." ()

Pitryx

Tak je to inscenace, neřku li divadlo, zázraky techniky zde čekat nelze. Je to celé dost dobré, ale velmi špatně vypointované. Sem tam propadne drobnější hláška, ale jinak to zase k nějakému velkému smíchu není. Herci v průměru. ()

pds

..."nepamätám sa, že by sme niekedy jedli, ale pili sme stále"... 🤣  skvelá komediálna inscenácia . Za mňa 80% ()