Jožko Púčik a jeho kariéra (TV film)

Komedie

Československo, 1983, 82 min

Fantáááziááá. Táto verzia sa mi viac paci nez s Kronerom. On je tam vo svojej obligatnej polohe a aj ostatne bolo ok. Ale tato verzia ma nadchla. Stodolu silno mozem, Lasicu mozem + tu exceluje aj Zorinka Kolínska a Martin Huba. Ostatné hviezdne obsadenie nesklamalo a kamera - super. Davam laca Krausa do oblubenych (ak tam uz nie je ..:-) )(5.2.2016)

Mne sa páčia obe adaptácie Stodolovej hry. Staršia, s Jozefom Kronerom v hlavnej úlohe, je vážnejšia, ide viac do hĺbky. Táto druhá je zas komediálna, plná hereckých hviezd svojej doby. Okrem skvelého Milana Lasicu je obzvlášť utešený pohľad na Martina Hubu, ktorý je na takéto role asi stvorený. ;))(7.6.2014)

A vieš, prečo ti to neschválili ? - lebo to bola kokotina. A že ty potrebuješ nových ľudí, aby si mala čo najlepšiu reputáciu, no, ako, no. Tieto filmy sú svojim spôsobom dobré, vtipné, naozaj satirické ale mne vadí ten fakt, že si to odnesie ten najlepší a najhumánnejší zo všetkých. Aj keď to tak má byť, zohrané je to výborne, ale aj tak, chudák Jožko.(4.2.2015)

Jedna z mojich najobľúbenejších inscenácií. Veľmi presne a trefne pomenúva neduhy spoločnosti myslím si akejkoľvek. Veď aj po vyše tridsiatich rokoch je stále aktuálna. Z poctivého a šikovného dobráka urobí systém väzňa a následne idiota. Slovenská komediálna herecká špička tu podáva dôkaz, prečo to tak bolo. A na vrchol dávam Turzonovovú..(20.9.2014)

Vyborny normalizacny TV film plny hereckych hviezd byvalej ceskoslovenskej federacie : Lasica /Tri Veterani, Srdcecny pozdrav ze zemekoule/, Satinsky /Kto je za dverami, Srdecny pozdrav ze Zemekoule/ a popripade aj pani Turzonovova /Bourlive Vino/. Skutocna normalizacna kvalita, ku ktorej sa rad vraciam. Raz za cas. 88 %(1.4.2014)