Sniper

• slovenský

Sniper

Akční / Thriller / Drama

Kanada / Německo, 2002, 92 min

Zaujímavý nápad, ktorý nepostráda napätie. Oproti Telefónnej búdke však dej pôsobí menej dôveryhodne, až pozliepaný nasilu. A vôbec mi pripadá uletené bojovať proti zbraniam ostreľovaním námestia. Nepomáha ani to, že ostreľovač každého koho zabil (vraj) poznal a určite to bol zlý človek. No neviem...(3.1.2004)

Wesley není jenom kliďas, ale to musíte v tomhle filmu posoudit vy sami. V Demolition man to bylo jasné v Bladevi snad také, ale tady? Schválně kdo z vás s ním bude sympatizovat a kdo se postaví proti němu. Mám asi divné kamarády, protože se rozdelili na dva tábory a já jim říkám:Kašlete na to je jen film a ještě k tomu není moc dobrej(8.8.2005)

• Djkoma

Velké podoba a opsané schéma telefonní budky s jedním problémem. Vzít schéma překreslit postavy a jejich důvody ještě neznamená, že film zůstane kvalitní. Obět lehce šíleného snipera není tak zajímavá jako ve výše uvedeném filmu. Je to škoda, ale i Wesley Snipes už není tak kvalitní herec jakým býval(jestli vůbec někdy byl).(21.8.2004)

• svik

Hodnotím 4 ....S filmem Telefoní budka se to nedá absolutně srovnávat tam byl skvělý scénář......a právě scénář chyběl tomuto pahýlu. příběh by se dalo více rozvést a celkem to byla nuda, svlékne se tam žensaká a rejža si myslí že se posere divák nebo co. A taky ještě ty tvrdý narážky mezi hl. hrdiny také nestály za dic. Celkový pohled ..Ztracený čas....(27.5.2006)

Je to priemerný thriller s Wesley Snipesom. Má zaujímavý príbeh o mužovi, ktorý prišiel o dcéru zastrelením a tak si doslova vezme na mušku vysokopostavenú ženu v zbrojárskej firme, ktorá musí ostať na určenom mieste, inak ju zastrelí, pričom chce, aby sa všeobecne začalo premýšľať o zákonoch umožňujúcich jednoduché získanie strelnej zbrane. Spracovanie ma ale až tak moc nezaujalo, nie je zlé, film nie je problém dopozerať, ale tento zaujímavý námet dokáže skutočne zaujať možno tretinu filmu, potom je to už prakticky stále to isté bez nejakej gradácie. Akcie je tu minimum, tvorí ju prakticky len niekoľko výstrelov z odstreľovacej pušky, pričom len minimum zasiahne aj nejakého človeka, zväčša policajta, takže tu nie je moc o čo stáť. Herecké obsadenie nie je zlé, viac priestoru majú len Wesley Snipes a Linda Fiorentino, pričom obaja sú celkom dobrí, ale pre Snipesa je to predsa len jedna z najhorších úloh. Réžia a technická stránka sú len obyčajným štandardom. Sniper je čisto priemerný film na jedno pozretie, ktorý neurazí, ale nemá nič, čím by mohol výraznejšie zaujať. Objektívna kvalita film- 50%, film sa páči mne na 53%.(7.8.2011)

• - Film sa odohráva v USA, no v niektorých scénach môžeme v pozadí na budove vidieť kanadskú vlajku. (newstedson)