Sniper

Sniper

Akční / Thriller / Drama

Kanada / Německo, 2002, 92 min

• Yoshimitsu

Snipera už jsem jednou viděl, ale nepamatoval jsem si ho, tak hodnotím až po druhém shlédnutí.S telefonní budkou to srovnávat nebudu ta je úplně jinde.Dialogy mezi Weslym a Lindou mě moc nebavily, hrozně se to vleklo.Pro mě bez náboje, sice nábojů tam vystřílel dost, ale nemělo to ty pořádný "koule".Linda byla dost okatá u stánku, jak chtěla upozorňovat na snipera i lidí kolem se chovali poměrně divně když jí tam viděli, upoutanou.Wesleyho výkon taky žádná sláva.Hot dog bych si taky nedal :D.(19.11.2012)

Velmi zajímavý film. Hlavní náplní filmu je s převážné většiny jenom dialog mezi dvěma hlavními postavami nic méně i přes tento fakt film dokáže zaujmout a co víc zabavit a neunudit. Je hodně filmů, které se zaměří na tématiku odstřelovače, ale tenhle film je od nich lehce odlišný i když na první pohled nabízí to co všechny ostatní filmy tohohle typu, ale co si budeme povídat, převážná většina těchto filmů jsou přinejhorším dobře zpracované filmy a nezbývá než doufat, že se to v těchto kolejích bude držet dál… Jinak obsazení, hudba, scénář,… bylo dobře udělané a do filmu vše sedělo, jak mělo palec nahoru.(23.8.2014)

Sniper je fajn nenáročný film pre neskorý televízny večer. Je to niečo medzi hviezdne obsadeným akčným trilerom a čistým béčkom, ale mohol z toho vzniknúť aj zaujímavý nezávislý filmík. Nie je z toho ale nič, respektíve zmes prvých dvoch pojmov. Takže film v kinách určite prepadol, pretože toto chce vidieť nenáročný divák iba v televízii. Ak chce od subžánru niečo viac, pôjde na film, ktorý je tu v komentároch spomenutý viac krát.(8.10.2012)

U Liberty Stands Still si člověk může jenom postesknout nad tím, že kdyby se všechno pořádně dotáhlo do konce (jmenovitě hlavně scénář a režie), mohlo jít o kultovní snímek. Potenciál je totiž obrovský. Bohužel se ale vše zaseklo kdesi v půli cesty, a tak je scénář i přes zajímavou zápletku rozvleklý a trpí několika nepříjemnými chybami, no a režie se i nazvdory snaze o netradiční podání utápí v nudě a místy působí zmatek.(1.3.2011)

• tron

„Mierim na vás vašou najpredávanejšou zbraňou. Aký je to pocit?“ Wesley Snipes je v prdeli. Mne osobne sa minimálne od BLADEA dosť páči (no, DOSŤ je silné slovo, každopádne by som ho zrejme mal začať písať v minulom čase), má v sebe iskru, energiu... také niečo. Ale pozerať sa na to, ako skĺzava od áčkarských filmov do videoprodukcie á la Seagal ma nebaví. Tento jeho zúfalý pokus o kópiu TELEFÓNNEJ BÚDKY (ale skôr z pohľadu "hlasu Kiefera Sutherlanda", než obete v búdke) mierne povedané nevyšiel. Hoci som pôvodne chcel dať až 40%, uvedomil som si, ako strašne som trpel už prvú hodinu a neviem, či som ku koncu nedriemal, sčasti vinou choroby, sčasti nie. Pritom ani Schumacher nemal žiadne peniaze: TELEFÓNNU BÚDKU s Colinom Farrellom strieskal za pár dolárov a dní. Mal ale TALENT. SNIPER neponúka atmosféru ani napätie, dialógy sú strašné, Fiorentinoová je nesympatická krava, ktorá kedysi postavila svoju pochybnú „hereckú“ kariéru na veľkých prsiach (a teraz sa jej to vracia), Oliver Platt sa mihne v zopár scénach, zarábajúc si takýmto spôsobom na faktúry a Wesley „stojí v miestnosti a hrá“. Príšernosť.(1.6.2010)

• - Film sa odohráva v USA, no v niektorých scénach môžeme v pozadí na budove vidieť kanadskú vlajku. (newstedson)