Sniper

Liberty Stands Still - Im Visier des Mörders

Sniper

Akční / Thriller / Drama

Kanada / Německo, 2002, 92 min

Snímek otevírá otázku legálnosti prodeje zbraní. Jaká je zodpovědnost výrobců a prodejců? Je správné, když se zbraně bez problémů dostanou mezi civilisty a děti? Tady se sniperská puška dostala kam neměla a zemřela nevinná dívka. Otec kterého ztvárnil Wesley Snipes touží po pomstě. A tak koná. A ono konání sleduje tento příběh. Námět je zajímavý a opírá se tak trochu o politiku. Zpracování nikterak netlačí na pilu, nechává všemu volný průběh a tak vzniká trochu reálnost a pocit diváka, jak se hlavní postava Liberty Wallace, v podání Lindy Fiorentino, úspěšná spolumajitelka společnosti na výrobu zbraní cítí. Výsledek však po chvíli padá do nudnosti a divákovo zívnutí. Dramatická atmosféra sice pomaličku nabírá na síle, ale prostě to není ono. Wesley Snipes v neakční roli a kupodivu mu sedne jak ulitá. Škoda, že to nedopadlo lépe.(8.12.2013)

• Pohrobek

Na jednu stranu bývala Kari Skogland úspěšnou "režisérkou" videoklipů a reklam pro firmy takových jmen jako Pepsi, General Motors nebo Chrysler, což je na jejím slohu znát, na druhou stranu vás ale tato kanadsko-německá protiamerická agitka zaměřená proti přemíře zbraní v každodenním životě svoji tupou rétorikou spíše odradí.(4.5.2005)

• Malarkey

Zajímavý příběh natočen celkově nudným způsobem. Wesley hraje jako obvykle drsňáka tedy v tomto příběhu snipera. Celý příběh se odehrává na jednom místě kde Wesley vyhrožuje herečce Lindě Fiorentino, která si patřičnou roli příliš neužívá. Částečně zajímavý film, který kazí atmosféra a herecké výkony nějakých herců, tedy kromě Wesleye.(28.5.2006)

Velmi zajímavý film. Hlavní náplní filmu je s převážné většiny jenom dialog mezi dvěma hlavními postavami nic méně i přes tento fakt film dokáže zaujmout a co víc zabavit a neunudit. Je hodně filmů, které se zaměří na tématiku odstřelovače, ale tenhle film je od nich lehce odlišný i když na první pohled nabízí to co všechny ostatní filmy tohohle typu, ale co si budeme povídat, převážná většina těchto filmů jsou přinejhorším dobře zpracované filmy a nezbývá než doufat, že se to v těchto kolejích bude držet dál… Jinak obsazení, hudba, scénář,… bylo dobře udělané a do filmu vše sedělo, jak mělo palec nahoru.(23.8.2014)

• Richie666

Tak tohle je fakt neskutečná blbost. Film nemá atmosféru, postrádá jakoukoli schopnost vtáhnout diváka do děje, dva a čtvrt herce co v tom hraje stojí taky za prd, hudbu jsem asi neslyšel nebo co a tím, že na konci vyjde najevo, že to Wesley dělá opravdu jenom kvůli tomu, co celou dobu tvrdí, tím film dojme snad jenom Američany... Apropo ono se mi to celý jeví jako taková klasická americká propaganda ve stylu "Kup si krochnu, aby ses pak mohl podívat na Snipera a vědět, že bys ji mít radši neměl, ale přesto si ji nechal." Trapas, možná si to odpad nezaslouží, ale mě to tak štvalo, že ho prostě musím udělit.(20.6.2006)

• - Film sa odohráva v USA, no v niektorých scénach môžeme v pozadí na budove vidieť kanadskú vlajku. (newstedson)