Sniper

Sniper

Akční / Thriller / Drama

Kanada / Německo, 2002, 92 min

• tron

„Mierim na vás vašou najpredávanejšou zbraňou. Aký je to pocit?“ Wesley Snipes je v prdeli. Mne osobne sa minimálne od BLADEA dosť páči (no, DOSŤ je silné slovo, každopádne by som ho zrejme mal začať písať v minulom čase), má v sebe iskru, energiu... také niečo. Ale pozerať sa na to, ako skĺzava od áčkarských filmov do videoprodukcie á la Seagal ma nebaví. Tento jeho zúfalý pokus o kópiu TELEFÓNNEJ BÚDKY (ale skôr z pohľadu "hlasu Kiefera Sutherlanda", než obete v búdke) mierne povedané nevyšiel. Hoci som pôvodne chcel dať až 40%, uvedomil som si, ako strašne som trpel už prvú hodinu a neviem, či som ku koncu nedriemal, sčasti vinou choroby, sčasti nie. Pritom ani Schumacher nemal žiadne peniaze: TELEFÓNNU BÚDKU s Colinom Farrellom strieskal za pár dolárov a dní. Mal ale TALENT. SNIPER neponúka atmosféru ani napätie, dialógy sú strašné, Fiorentinoová je nesympatická krava, ktorá kedysi postavila svoju pochybnú „hereckú“ kariéru na veľkých prsiach (a teraz sa jej to vracia), Oliver Platt sa mihne v zopár scénach, zarábajúc si takýmto spôsobom na faktúry a Wesley „stojí v miestnosti a hrá“. Príšernosť.(1.6.2010)

Soundtrack Michael Convertino : 1. Main Title (02:38) ,2. What, Yes. (03:29) ,3. The Mile Wide Down (05:06) ,4. Stands Still (01:13) ,5. The Wayback Machine (04:35) ,6. Requiem for a Bad Cop (09:55) ,7. Ecstatic S.T. (06:58) ,8. Love and Ambition (01:12) ,9. God Bless This Tilted Arc (07:38) ,10. Chain (06:17) ,11. Her Absence Shakes the Place (05:07) ,12. Don't (03:22) ,13. Almost a Day (05:53),(7.5.2011)

Sniper je fajn nenáročný film pre neskorý televízny večer. Je to niečo medzi hviezdne obsadeným akčným trilerom a čistým béčkom, ale mohol z toho vzniknúť aj zaujímavý nezávislý filmík. Nie je z toho ale nič, respektíve zmes prvých dvoch pojmov. Takže film v kinách určite prepadol, pretože toto chce vidieť nenáročný divák iba v televízii. Ak chce od subžánru niečo viac, pôjde na film, ktorý je tu v komentároch spomenutý viac krát.(8.10.2012)

• Pohrobek

Na jednu stranu bývala Kari Skogland úspěšnou "režisérkou" videoklipů a reklam pro firmy takových jmen jako Pepsi, General Motors nebo Chrysler, což je na jejím slohu znát, na druhou stranu vás ale tato kanadsko-německá protiamerická agitka zaměřená proti přemíře zbraní v každodenním životě svoji tupou rétorikou spíše odradí.(4.5.2005)

To si tak jdete po ulici, zazvoní vám telefon, a vy jej nic netuše vezmete. Od tohoto okamžiku se celý váš život změní. To se stalo i Liberty Wallace. Na druhé straně linky nebyl ani její manžel, ani žádný reklamní agent, ale chlápek, který na Liberty míří nabitou zbraní, a viní ji - a jejího manžela, zbrojního magnáta Victora Wallaceho - ze smrti své dcery... Že jde o kopii Telefonní budky s Colinem Farrellem asi není pochyb, ale to mi tentokrát ani moc nevadilo. Bude to asi tím, že se na Lindu Fiorentinu mnohem lépe dívá než na Farrella (no jo, jsem chlap :) ) - a i když tento film není tak dokonalý, stejně mne k obrazovce připoutal a s napětím jsem čekal, jak vše skončí. Dát větší herecký prostor Oliveru Plattovi (a že ten na to má), tak bych možná uvažoval i o vyšším hodnocení.(18.5.2011)

• - Film sa odohráva v USA, no v niektorých scénach môžeme v pozadí na budove vidieť kanadskú vlajku. (newstedson)