Zlaté pěsti

Richard Chew

Kostýmy:

Jeffrey Kurland
  • Terva

Nemám rád box, ale lákal mě Wesley Snipes a nakonec jsem si to mohl klidně nechat ujít.(17.5.2011)

Boxerský film o ruském bývalém šampionovi, emigrovaný do Ameriky, který začne trénovat dva nadějné mladé boxery a záhy připravovat na zápas proti SSSR, který, jak jinak, vyhrají. Se svým námětem nijak nevyčnívá z řad podobných boxerských snímků. Jde o průměr, který ale nabízí pouze příběh. Napětí, či dramatické chvilky se tu zcela postrádají. Při závěrečném souboji je divákovi tak nějak jedno kdo vyhraje. Hlavně, že už to nějak skončí. Film tedy rozhodně nenadchne. Svým ztvárněním se hodí k odpočinku na nedělní odpoledne.(12.7.2014)

Celkem slušný boxerský film, v němž vyčnívá především výborný Brandauer. Vzhledem k době vzniku však tradiční závěrečný americko-sovětský souboj bohužel končí tak, jak končí, a typické klišé si film odpustit nedokázal. Každopádně zajímavé i pro fanoušky Wesley Snipese.(14.4.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,546,238Tržby Celosvetovo $-(24.3.2010)

Priemerná športová dráma na tému box, no obalená do príjemnej muziky a hlavne ozdobená skvelým K. M. Brandauerom, na ktorého je radosť pozerať aj keď by hral iba bábkové divadlo. Škoda, že príbeh sám o sebe nebol pútavejší a prepracovanejší, tiež tie športové scény z ringu mohli byť napínavejšie a dramaticky lepšie spracované. Ale za stratu času to nepovažujem. 60/100(31.3.2018)