Bomba kšeft

Bomba kšeft

Drama / Komedie

USA, 1999, 90 min

John Swanbeck

Roger Rueff (scénář, divadelní hra)

Peggy Davis

Scénografie:

Kalina Ivanov, Susie Goulder (set dekoratér)

Kostýmy:

Janie Bryant

Čekání na největší byznys svého života si krátí vyprávěním o sobě a filozofováním o životě. Sarkasmus a černý humor je to co spojuje hlavní hrdiny. Čas běží, prázdné sklenice alkoholu přibývají a zákazník stále nepřichází.... Konverzační komedie Bomba kšeft se až na pár momentů odehrává v jednom pokojovém apartmá a role ziskuchtivých obchodníků si zahráli Danny De Vito, Peter Facinelli a Kevin Spacey, který film i produkoval. Zábavný podařený snímek s brilantním obsazením hodnotím 85 %(14.12.2012)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $3,165,544Tržby Celosvetovo $3,728,888(31.8.2008)

Dialogový koncert v podání Kevina Spaceyho... - 2011 - 60%(6.1.2012)

Konverzační film v jedné místnosti na téma života,boha,příležitosti atd.Spíše takové divadelní zpracování,ale mě to sedlo a opět zde byl perfektní můj oblíbenec Kevin Spacey.Co se týče Dannyho DeVita a upíra Petera Facinelliho tak ty svojí roli zahráli též dobře,ale pokud nemáte rádi tyto herce tak vás film zřejmě nebude mít čím zaujmout.Za mě celkově 60% a tři hvězdy.(9.2.2015)

• Lacike

Ten typ filmu, ktory sa prakticky cely cas odohrava v jednej miestnosti v ktorej sa traja ludia rozpravaju o filozofickych otazkach. Tema, ktora sa prebera je celkom zaujimava vratane finalnej pointy, ale jednotlive dialogy ma az tak nebavili. Do velkej miery film zachranuju herci z ktorych najviac dominuje Kevin Spacey. Kvôli nemu film stoji aspon za jedno zhliadnutie. 5/10. Ale ked uz dostanete chut na nejaky film o manikoch rozpravajucich sa v jednej miestnosti, tak by som vam skôr odporucil The Sunset Limited.(10.4.2016)

• Pavlík

15. 04. 2014 (120.); velké tlachání o třech lidech(15.4.2014)

• tterez

Snímek se diváka celou dobu snaží přesvědčit o své hluboké podstatě. Není tomu tak, jsou to jen velký kecy. Kevin už hrál v lepších filmech.. 35%(22.2.2015)

Kevin Spacey exceluje a vše je tomu podřízeno, chtělo by to ale něco víc...(8.9.2020)

Nerozumím příliš zdejšímu průměrnému až podprůměrnému hodnocení. Pro mne byl "Bomba kšeft" příjemným překvapením.. a proč? Protože jsem čekal, dle přebalu, komedii a ve finále se z toho vyklubal vcelku vážný a hluboký film, aneb co se stane, když nakouknete pod slupku ostřílených byznysmenů a objevíte lidství a moudrost.. Tento snímek velmi dobře poukazuje na povrchnost dnešní doby, kdy je spousta lidí přinucena skrze tlak společnosti, bič hypotéky a neustále vyžadovaný hospodářský růst, vykonávat práci při které do velké části popírají sami sebe a při které musí potlačit vlastní cit pro morálku, a využívat neupřímnost a faleš. Samotný závěr snímku, s použitím slavné skladby Buze Luhrmana - To wear sunscream, ve kterém je kladen důraz na vlastní podstatu bytí, otevřenost a upřímnost, v podobě krásných "rad" jak by se měl člověk v životě chovat, je krásnou třešinkou. Co více si přát, než-li zpočátku odlehčený formát snímku, který se postupně přerodí v solidní lidské drama v podání tří výborných herců, kterým stačí k rozehrání této hry pouze jedna místnost hotelového apartmá.(25.12.2010)

film, který není pro široké spektrum diváků(6.11.2015)

No ty krávo, Bomba kšeft je na mě asi moc moc hlubokej, moudrej film..(19.2.2020)

Trochu zábavné, trochu na zamyslenie a samozrejme Spacey + DeVitto. Oplatí sa pozieť.(1.7.2007)

Neviem ci je dovod takeho nizkeho hodnotenia tohto filmu zly dabing, alebo "zly scenar". Pretoze som mal tu moznost vidiet ho dnes v originalnom zneni na bbc2 a rozhodne to nie je na 56 percent. Za normalnych okolnosti 4*.(4.8.2008)

Docela zábavnej film a DeVito byl výbornej.(15.3.2008)

Docela zajímavý film určený čistě k zamyšlení. Jenom jsem se nemohl zbavit dojmu, že to mělo mnohem větší potenciál, zejména když tam byli DeVito a Spacey.(22.4.2011)

Nechápu to nízké hodnocení, je to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla. Je to vynikající, neskutečně pozitivní, dost hluboké k zamyšlení a dost absurdní k pobavení. A herecké výkony jsou naprosto perfektní.(3.10.2015)