Rafinovaný zloděj

• Německo

Ein ganz gewöhnlicher Dieb

Krimi / Komedie

Velká Británie / Německo / Irsko / USA, 2000, 93 min

Po obrovsky úspěšné druhé polovině 90. let, během kterých se Kevin Spacey stal jedním z nejžádanějších a nejlepších herců Hollywoodu přišel v novém tisíciletí poměrně značný propad, hlavně tedy co se týče kvality filmů, ve kterých vystupoval, ne však hereckých výkonů, ze kterých opravdu příliš na kvalitě neslevil. Irský zloděj s prakticky dokonale fungujícím životem v boji proti marné policii a troše chlápků z IRA a Kevin, jenž si svůj part vychutnával snad každou scénou. Jinak kromě něj a dvou pro dnešek velice zajímavých cameo rolí (Colin Farrell & Christoph Waltz) jde o veskrze průměrný snímek.(20.10.2014)

Nikoli originalita, ale pohodový pocit z tušení lehce odhadnutelého děje, řadí tento veskrze průměrný zlodějský snímek mezi ty lehce stravitelné.(6.12.2008)

• Xmilden

Koukat na film, kdy Kevin Spacey už není takový bourák jako na přelomu století, kdy sázel jednu ikonickou roli za druhou a člověk o něm nepřemýšlel jako o někom kdo rád sahá na jiné kluky, není taková zábava. Ve své době se určitě jednalo o solidní pohodovku, ve které člověk neměl ani tušení že se jí účastní začínající Colin a co hlavně dorazí Christoph Waltz. Rafinovaný zloděj je pro mě často zmatený. 30%(1.12.2017)

• Santino7

Film ako taký je to neskutočne lacný a to v podstate zo všetkých uhlov pohľadu. Skutočne som tam nenašiel nič také, čo by nejak vyložene stálo za zmienku, iba ak obsadenie (pričom Waltza som ani nepostrehol, môj obľúbenec Collin Farrell mal dovedna asi 3-4 kratučké dialógy, no a Kevin Spacey... ten síce priestor mal ale vzhľadom na obsahovú stránku nejak výraznejšie zažiariť taktiež nemohol). Proste typický film, ktorý vidieť netreba, ale keď už sa k nemu náhodou dostanete, tak s najväčšou pravdepodobnosťou zanechá taký nijaký dojem, teda aspoň u mňa to tak bolo. Nedá sa povedať, že by to bolo vyložene zlé, iba je to príliš také nenápadné, bez akejkoľvek solídnejšej zápletky. Bez nápadu. Potešila ma vlastne iba tá dobre pasujúca hudba a to, s akou ľahkosťou a hravosťou vyriešili tie samotné lúpeže, to sa už dnes vo filmoch skutočne často nevidí :-) Inak je to však vcelku dosť nuda. 2/5(24.8.2014)

Kevin Spacey je k sežrání. A zapomeňte teď na Americkou krásu nebo L.A. - Přísně tajní; i rafinovaný zloděj mu nabídl roli, ve které mu to přes počáteční stádium plešatění velmi sekne. Hraje tu totiž jednoho z těch zlodějíčků, kteří si získají vaše srdce: V práci riskující exhibicionista, v soukromí milující otec, kterému se jakýmsi zázrakem povedlo dovést milostný trojúhelník ‘on, ona, její sestra’ ke všeobecné spokojenosti. Proč ale píšu pouze o hlavním hrdinovi? Prostě proto, že s Kevinovým Michaelem pro mě stojí a padá celý film. Už jen proto, jak je tato postava napsaná a zahraná, mě tento film baví a může být klidně tou nejpředvídatelnější, nejméně originální pohádkou na světě. Protože já tu pohodovou, lehce komediální atmosféru, která ji obklopuje, žeru stejně jako Kevinův irský přízvuk.(11.9.2011)