Mezi žraloky

• USA Swimming with Sharks (více)

Cynicky duchaplný príbeh zo zákulisia hollywoodskeho producentského biznisu inšpirovaný osobnými skúsenosťami režiséra (rovnako ako hrdina filmu začínal ako asistent producenta) ako aj mnohými inými americkými filmami (napr. explicitný citát z Tarantinovho debutu Reservoir Dogs, narážky na prelomový film Orsona Wellesa Občan Kane) je nielen hereckým koncertom Kevina Spaceyho, ale aj vtipnou štúdiou šikany a pomsty. (oficiální text distributora)

castor

Režiséra George Huanga zřejmě nikdo takřka nezná, ale tohle cynické drama se sadistickým bossem Kevinem Spaceym ukočíroval se vztyčenou hlavou. Sic nepoběžím shánět disk do své sbírky, ale námětově je to slušné, zpracováním už lehce slabší. Démonický Spacey znovu vévodí, zaujme i svůdná Michelle Forbes, která kdysi odolávala slizkým tlapám masového vraha Brada Pitta v Kalifornii. Hollywood je docela krutý byznys. ()

roorybacky

Film, který mistrně balancuje na hranici černé komedie a mrazivého psychothrilleru. S na závažnosti plynule nabírajícím dějem komediální složka přirozeně ustupuje více a více do pozadí, aby vše vyústilo v překvapivý a značně znepokojivý závěr. Podpořen výbornými hereckými výkony ústřední trojice, které pochopitelně vévodí (jako ostatně téměř vždy) Kevin Spacey, nabízí snímek zamyšleníhodný a zároveň poutavý pohled na problematiku mobbingu i s jeho možnými následky. Skvěle padnoucí hudební složka je už je jen onou pověstnou višničkou na dortu. ()

Lacike

Zaujimava sonda do zakulisia filmoveho showbiznisu. Akurat problem vidim v obsadeni hlavneho hrdinu. Asi som ho mal lutovat a stotoznit sa s tym chudakom, ale ja som skôr fandil neskutocne ulisnemu a zabavnemu parchantovi v podani famozneho Kevina Spaceyho. Ukradol si cely film pre seba a povysil tento tuctovy film nad zabavny priemer. Potesi v malej ulohe aj Benicio Del Toro a vynimocne sympaticka Michelle Forbes. Koniec ma trochu sklamal. Prial som tomu chudakovi (Whaleymu), aby dopadol zle, ale aspon dobre dopadol aj Spacey. 6/10. ()

BOURQUE

Bez sporu je to „one man show“ v podaní K. Specyho. On opäť poukazuje na to, že jeho herecké schopnosti nepoznajú hranice. Dokáže perfektne zahrať šéfa, ktorého by sme nikdy nechceli mať. Film je mimochodom dobrou paródiou/satírou hollywoodskeho producentského biznisu. Pre mňa osobne trošku prekvapivý záver. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

veverysiak

Vynikajúci kúsok postavený na surovom obnažení kontrastu medzi dravým a bezohľadným Buddym a nesmelým a nepriebojným Guyom, Spacey je bravúrny, Whaley málo výrazný, ale to je len dojem, perfektne sa to dopĺňa, a tak treba vyzdvihnúť oboch, svet filmového biznisu je vykreslený možno hyperbolicky, ale tú prerušovanú pasáž s pripútaným šéfom by si chcel naživo vychutnať asi každý, takže 85%. ()