Čarodějnice školou povinné (TV seriál)

The Worst Witch

Nezbedná bosorka

Komedie / Drama / Horor / Rodinný

Velká Británie / Kanada, 1998, 53x30 min

• darm

Asi tak před sedmi lety jsem si nařizoval každé pondělí budík na půl sedmou, abych nezmeškal na Supermaxu byť jen jediný díl.. Když jsem po tak dlouhé době viděl jeden díl tohohle "skvostu" znova, tak jsem se nestačil divit, jak je to celé totálně dementní a prošpikované opravdu uměleckými hereckými výkony.. Docela síla. Kdyby se mi to jako malému nelíbilo, bylo by to za odpad.(20.8.2005)

• BillieJoe

Tohle si pamatuju jako malá a vždycky jsem nevydržela se na to dívata musela to přepnout, protože prostě málokdy vydržím koukat se na obličeje britských děcek, i když v HP, tam se dala Hermiona přežít. Nikomu tohle neberu, každý má rád něco jiného, já mám ráda kouzla a čáry, ale na totok řikám:" čáry, máry FUCK!"(4.12.2010)

Přijde mi, že to přeháníte, jako byste se brali za nějaké profesionální kritiky. Odpad? Blbost? Co blbnete. Já na to koukal jako malej a teď v 25 na to koukám znova a znovu se bavím. Staré díly jsou dobré, některé jsou zábavné, srandovní situace. Jasně je to takové dětské, ale tak co. Zbytečně nepřemýšlejte, je to jen seriál o čarodějnicích. Teď koukám na 4. řadu, jak je Mildred s Ethel na té koleji, a zatím se mi moc líbí, už to není takové dětské a dá se na to koukat, tak nevím, co tady blbnete. A v životě by mě nenapadlo tenhle seriál srovnávat s Harrym Potterem, nenapadlo by mě to, dokud bych si tuhle stranku nečetl. Neberte tu televizi, seriály a filmy tak vážně, pak byste se bavili.(29.3.2015)

Teď čtěte všichni, vy chytrálkové, kteří věříte, že Harry Potter spatřil světlo světa dříve než Mildred Hubble. Ať už jste v jakémkoliv zvláštním časoprostoru, mýlíte se. J.K. Rowling vykradla knihy Jill Murphy, tedy i tento seriál, a to dokonale. Hodina létání, problémová čarodějka, lektvary, prostě vše. Dokonce ani temní čarodějové nejsou originál. Tak hodnoťte seriál a vyhněte se poznámkám o plagiátorství. Je to slabší televizní odvar v porovnání s Harrym, ale má to své kouzlo (v originálním znění pouze). 80%.(28.3.2017)

• Valentin

Za prvé, pro ty primitivy mezi námi, co neumí používat wikipedii a google - Worst Witch je knižní série daleko starší než Harry Potter a i samotný seriál byl natočen jen rok po vydání prvního dílu Pottera (tím myslím knihy). A teď k seriálu, je to pro děti a pro nikoho jiného, zase tak stupidní na odpad mi to nepřišlo.(3.2.2012)

• - Fenella (Julia Malewski) a Griselda (Poppy Gaye) ze čtvrtého ročníku   v epizodě Nezvaná říkají, že jsou v posledním ročníku. Ročníků je ovšem pět. (Tichošlápek)