Ve jménu Angela

Scénografie:

Eric Fraser

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Taková mile ležérní a vcelku pohodová záležitost. V některých situacích si počíná přece jenom trochu nemotorně, ale její úmysly jsou čisté. Potřebovala jen trochu času, nic víc. Měla se zastavit - jen na chvilku ... v klidu si promyslet všechny své kroky - a při té příležitosti některé hrany obrousit a jiné naopak naostřit. Potom se mohla zase vrátit na scénu ... extravagantní, svůdná a přitažlivá. Její škoda - že to neudělala ... že nám (ani sobě) nedala šanci.(27.1.2014)

Oblíbenec Stallone po boku s krásnou Madelaine Stowe tvoří příjemné duo v milém a zábavném filmu. Co bych důrazně vytkla je Stallonův dabing-u takto známých a často hrajících herců je to pro mě velký problém, je to prostě jako Kačer Donald s Mickeyho ušima, nepatří to k sobě! Ne a ne! Jinak za příjemné pobavení dávám čtyři hvězdičky.(30.11.2012)

Je to mierne nadpriemerná romanticky ladená komédia so Sylvestrom Stallonom. Má celkom dobrý príbeh o vernom bodyguardovi, ktorého zamestnávateľ, vplyvný mafiánsky boss na dôchodku je zavraždený a má sa postarať o jeho dcéru, ktorú bez jej vedomia chráni už od jej detstva a teraz jej vstúpi do života. A tak si k sebe postupne nachádzajú cestu. Spracovanie nie je zlé, ešte spočiatku ma to vôbec nezaujalo, približne prvá tretina filmu je nudná a miestami aj dosť trápna, nič tu nefunguje tak, ako má, ale keď už bodyguard vstúpi do života mafiánovej dcéry, tak sa to výrazne vylepší, samozrejme ani potom film nepôsobí výnimočne, ale je to príjemný nadpriemer, všetko začne fungovať na slušnej úrovni, dej začne byť zaujímavý, s niekoľkými zaujímavými prvkami a situáciami, už sa na to dobre pozerá až do konca. Čo sa týka akcie, tak prakticky ani nestojí za pozornosť, je jej tu úplné minimum, padne tu pár výstrelov a pár maličkostí, inak nič, ale na to film aj tak nestojí, dôležitejší je tu humor, ktorý ako som spomínal je spočiatku pomerne trápny, ale potom je to už lepšie, síce nejaká skutočne vtipná scéna je tu asi len jedna, ale celkovo pôsobí príjemne, som s ním spokojný. Herecké obsadenie je výborné, Sylvester Stallone síce nie práve v najakčnejšej úlohe, ale je tu ten správny sympaťák, ktorému sa nedá nefandiť, Madeleine Stowe, ktorá je najprv neznesiteľná, ale potom si získala moje sympatie, v menšej úlohe poteší aj Anthony Quinn a zaujme aj pár vedľajších postáv. Réžia a technická stránka pôsobia dobrým dojmom a zaujala ma aj zaujímavá hudba. Škoda tej prvej polhodiny, ale inak som spokojný, príjemný film. 58%(5.6.2012)

Obdobie, kedy Sly klesal do nízkych vôd bolo síce krátke, ale na tých pár filmoch z tohoto obdobia je to poznať. Pri Angelovi zamrzí okrem slabého scenára aj spracovania všeobecne najviac to, že soundtrack robil kedysi fantastický Bill Conti, ale tu mu to tiež nevyšlo. Nevadí, beriem to ako jeden z medzníkov v Slyovej kariére. Raz si hore, raz si dolu, potom zasa hore atď.(30.1.2018)

Nejspíš tento film není aspirant na čtyři hvězdy, ale já je dám. Asi mi kápl právě dnes do noty a já se fakt bavila. Tato mírně akční skoro parodie na drsné italské gangsterky s výborným hereckým výkonem v podání Madeleine Sowe a slušným Stallonem pro mne byla příjemným překvapením. Ze začátku to vypadalo, že film bude pěkná nuda, ale najednou se rozjel a bože já se nasmála. Závěr je romantický, ale netypické klišé. Takže já to vidím na 75%. PS: dabing Stalloneho hrozný, ale ten nehodnotím.(2.11.2016)