• brando
  *

  Značně nevěryhodné vykreslení života Al Capona s naprosto necharismatickým a plochým hlavním hercem. Navíc dějová linie je úplně mimo, absolutně to nevykresluje atmosféru posvětí a hlavně privilegia, kterýma se řídí. Stallone jako Caponův nástupce, jediný klad filmu. Doporučuji Benu Gazzarovi shlédnout Neúplatné, De Niro mu ukáže jak vypadá Al Capone!(29.5.2005)

 • JohnSmith
  ****

  Vzestup a pad Al Caponea.Moc pěkný a zajímavý film,hlavně jeho začátky.To finále už bylo vzato moc okleštěně.Jen nevím co je víc založeno na skitečnosti,jestli tenhle film nebo Untouchables s Costnerem. Tady se o federálech jen lehce zmíní a Miti měl být ten kdo zradil,ale v Costnerovce byl Miti věrný až do konce a zemřel při soudním přelíčení s Caponem,tak teď fakt nevim(7.7.2016)

 • Paldiny
  ***

  Čo do vykreslenia postáv je Capone plochý film. Ono to viac-menej spôsobuje fakt, že sa snaží preletieť všetky zásadné okamihy a na postavy nezostáva veľa času, tobôž s ročnými až desaťročnými skokmi na dramatizáciu deja. Aspoň sa mu darí trafiť do obdobia, kedy sa odohráva, tiež nešetrí drsnosťou, hláškami a záverom upozorní na celkom bodavú pointu. S obsadením spokojnosť, predstaviteľ Caponeho hrá s Lugosiho šarmom, ešte sa mu aj podobá, čoby Caponeho pravú ruku stvárňuje ani nie tridsaťročný Stallone a celkom drsnú postavu si tu strihol budúci zlý tréner z Karate Kida. Na životopisnú snímku najznámejšieho mafiánskeho bossa je to síce málo, ale v žánrovom merítku film obstojí. Film je na prekvapenie dostupný aj v CZ dabing.(10.4.2017)

 • Deratizer
  ****

  Vůbec ne špatný mafiánský film z amerického prostředí dvacátých let. Dobová atmosféra je naprosto výborná, krásná dobová auta, prostředí, domy, přestřelky, bomby. Pěkně natočená mafie. Stalloneho v roli padoucha (mafiána) čekejte až v půlce filmu. Kéž by došlo k věrnému a doslovnému zfilmování naší hry Mafia. To by byl teprve gangsterský skvost. Oproti velkofilmu Kmotr se tu po celou stopáž něco akčního děje a díky Bohu méně kecá.(19.1.2016)

 • Xmilden
  **

  Pokud si hlavní roli ve filmu o Al Caponovi nestřihne nějakej fakt charismatickej borec, tak to nemůže dopadnout nikdy dobře. Ben Gazzara je pro mě velká neznámá a musím říct že zcela oprávněně. Tohle fakt není člověk co by mohl utáhnout příběh o takhle slavném gangsterovi. Stallone se zde ani moc nevyskytuje. Zaujalo mě že podle faktů se jeho postava na konci setkává s Caponem u bazénu, ale Frank Nitti byl tou dobou už po smrti. Susan Blakely, která v Over the Top hraje takovou tichou myšku, tady rozhodně překvapí odvážností. 45%(16.4.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace