Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alphonso Capone je ambiciózní, chytrý a nebojácný muž. To jsou vlastnosti, které by z něho mohli udělat velkého muže. Píše se rok 1918, policie a úřady jsou zkorumpované a Capone dělá v Brooklynu vše proto, aby se dostal do povědomí mafie a stal se jedním z nich. Po jedné z jeho promyšlené akce se setká s Frankie Yaleem, šéfem brooklynského podsvětí. O rok později si Ala vyžádá z Brooklynu do Chicaga velký mafián Johnny Torrio a pověří ho prvním vážným úkolem. Hned po tom, když Capone odstraní Velkého Jima Colosima, vloží Al do Johnnyho rukou svou důvěru, věrnost i vlastní život. Alphonsovi se splní velký sen: stává se uznávaným a obávaným mafiánem. Chicagu hrozí prohibice a Torrio plánuje černý obchod s pivem. Tu se však setkává s odporem dalších gangů. Capone neovládá své výčitky vůči Dionovi O´Banionovi a válka gangů se rozpoutala. Al Capone má v ní rozhodující slovo... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Režisér ukončuje záběry a začíná nové kdy chce. Příběh jako z potrhané knihy bez náznaku překrytí chybějících částí, kamera je na malinový keř a v hlavní roli Ben Gazzara si myslel že se točí parodie. /// Pořád ale nepamatuji si kde by ukazovali Caponeho příběh už od r. 1918. Kvalitou sice pod ropné naleziště, ale je na co se koukat. A když jsem u toho, herečka Susan Blakely se tedy ukázala. Takhle odvážnou nahotu (a že tohle nechali ve filmu), i když jen na tu se-kundu - jsem snad za moji třicetiletou ,,kariéru,, při filmech ne-erotických neviděl. 3/5 ()

brando 

všechny recenze uživatele

Značně nevěryhodné vykreslení života Al Capona s naprosto necharismatickým a plochým hlavním hercem. Navíc dějová linie je úplně mimo, absolutně to nevykresluje atmosféru posvětí a hlavně privilegia, kterýma se řídí. Stallone jako Caponův nástupce, jediný klad filmu. Doporučuji Benu Gazzarovi shlédnout Neúplatné, De Niro mu ukáže jak vypadá Al Capone! ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tento film ma skôr sklamal než potešil. Priznám sa, že gangsterky veľmi milujem. Keď som videl tú galériu a trailer, myslel som si, že to pre mňa bude nárez. Nakoniec ale rozhodne nebol. Dej mi pripadá strašne jednoduchý a primitívny, niektoré scény zasa zbytočne pretiahnuté, napätie som tu osobne veľmi nenašiel a ani herecké osadenstvo ma príliš nepresvedčilo. Nemôžem si pomôcť, ale u mňa je to čistý priemer. Prekvapivo tu hrá Sylvester Stallone ale inak v tomto snímku nebudete poznať nikoho ďalšieho. Skoro som si myslel že je to taliansky film a nie americký. Nejaké mŕtvoly sa tu nájdu, však je to snímka o Al Caponem, tak ako by to vyzeralo bez nejakej tej popravy. Ale tu to končí. Pochválim, že Al Capone sa v tomto filme naozaj podobá na svoju reálnu osobu. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Pokud si hlavní roli ve filmu o Al Caponovi nestřihne nějakej fakt charismatickej borec, tak to nemůže dopadnout nikdy dobře. Ben Gazzara je pro mě velká neznámá a musím říct že zcela oprávněně. Tohle fakt není člověk co by mohl utáhnout příběh o takhle slavném gangsterovi. Stallone se zde ani moc nevyskytuje. Zaujalo mě že podle faktů se jeho postava na konci setkává s Caponem u bazénu, ale Frank Nitti byl tou dobou už po smrti. Susan Blakely, která v Over the Top hraje takovou tichou myšku, tady rozhodně překvapí odvážností. 45% ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Vzestup a pad Al Caponea.Moc pěkný a zajímavý film,hlavně jeho začátky.To finále už bylo vzato moc okleštěně.Jen nevím co je víc založeno na skitečnosti,jestli tenhle film nebo Untouchables s Costnerem. Tady se o federálech jen lehce zmíní a Miti měl být ten kdo zradil,ale v Costnerovce byl Miti věrný až do konce a zemřel při soudním přelíčení s Caponem,tak teď fakt nevim ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama