Vůbec ne špatný mafiánský film z amerického prostředí dvacátých let. Dobová atmosféra je naprosto výborná, krásná dobová auta, prostředí, domy, přestřelky, bomby. Pěkně natočená mafie. Stalloneho v roli padoucha (mafiána) čekejte až v půlce filmu. Kéž by došlo k věrnému a doslovnému zfilmování naší hry Mafia. To by byl teprve gangsterský skvost. Oproti velkofilmu Kmotr se tu po celou stopáž něco akčního děje a díky Bohu méně kecá.(19.1.2016)

Povedená avšak nepříliš známá gangsterka. Od začátku sem viděl jasnou podobu s dobovými gangsterkami z 30. let, především třeba se Scarface kdy hlavně první polovina se odehrávala v hodně podobném duchu - rychle, přímočaře, syrově. Ben Gazzara byl podle mě v roli Al Caponeho perfektní a nemám mu co vytknout. I přes všechny zápory filmu, které můžou spoustě lidí vadit si myslím, že je potřeba brát ohled i n ato pozitivní čehož tu nebylo málo. Co mě rovněž potěšilo byl mladý Sylvestre Stallone, takhle mladého sem ho tuším v žádném filmu ještě neviděl.(9.6.2010)

Režisér ukončuje záběry a začíná nové kdy chce. Příběh jako z potrhané knihy bez náznaku překrytí chybějících částí, kamera je na malinový keř a v hlavní roli Ben Gazzara si myslel že se točí parodie. /// Pořád ale nepamatuji si kde by ukazovali Caponeho příběh už od r. 1918. Kvalitou sice pod ropné naleziště, ale je na co se koukat. A když jsem u toho, herečka Susan Blakely se tedy ukázala. Takhle odvážnou nahotu (a že tohle nechali ve filmu), i když jen na tu se-kundu - jsem snad za moji třicetiletou ,,kariéru,, při filmech ne-erotických neviděl. 3/5(15.6.2014)

Čo do vykreslenia postáv je Capone plochý film. Ono to viac-menej spôsobuje fakt, že sa snaží preletieť všetky zásadné okamihy a na postavy nezostáva veľa času, tobôž s ročnými až desaťročnými skokmi na dramatizáciu deja. Aspoň sa mu darí trafiť do obdobia, kedy sa odohráva, tiež nešetrí drsnosťou, hláškami a záverom upozorní na celkom bodavú pointu. S obsadením spokojnosť, predstaviteľ Caponeho hrá s Lugosiho šarmom, ešte sa mu aj podobá, čoby Caponeho pravú ruku stvárňuje ani nie tridsaťročný Stallone a celkom drsnú postavu si tu strihol budúci zlý tréner z Karate Kida. Na životopisnú snímku najznámejšieho mafiánskeho bossa je to síce málo, ale v žánrovom merítku film obstojí. Film je na prekvapenie dostupný aj v CZ dabing.(10.4.2017)

• Xmilden

Pokud si hlavní roli ve filmu o Al Caponovi nestřihne nějakej fakt charismatickej borec, tak to nemůže dopadnout nikdy dobře. Ben Gazzara je pro mě velká neznámá a musím říct že zcela oprávněně. Tohle fakt není člověk co by mohl utáhnout příběh o takhle slavném gangsterovi. Stallone se zde ani moc nevyskytuje. Zaujalo mě že podle faktů se jeho postava na konci setkává s Caponem u bazénu, ale Frank Nitti byl tou dobou už po smrti. Susan Blakely, která v Over the Top hraje takovou tichou myšku, tady rozhodně překvapí odvážností. 45%(16.4.2018)