Death Race 2000

Cesta gladiátorů 2000

Death Race 2000

Akční / Sci-Fi

USA, 1975, 79 min

Nyní už vím čím a kde se inspirovali páni z Stainless Steel. Kompletně převzatých bylo defakto několik vozů včetně posádky, nápad a přejíždění civilistů. To vše najdeme v Carmageddonu taky. Bizarní závody ve kterých se na nikoho nebere slitování potěší hráče i nadšence béčkových filmů. Často se přehání, často se vraždí a za všemi těmi událostmi stojí příběh "lásky" a touhy zneškodnit člověka, co je za to šílenství zodpovědný. Pobavil jsem se retro zábavou a tak trochu nostalgie. Zároveň jsem se po shlédnutí zamyslel nad násilým použitým ve hrách a filmech. Čím to, že nám to připadá pořád čím dál víc normálnější?! Tenhle film je ukázkou nesmyslnosti násilí.(15.1.2013)

Fíha, to byla petelice! Neskutečně zábavná podívaná, Stallone se tady už šteloval do dalších rolí, zastřílel si s výrazem Ramba ze samopalu, nebo měl takový trochu Rocky vzhled. Jeho role, byla nejlepší a nejlépe zahraná. Carradine je tady takový notně teplý, zvláště ten jeho kostýmek. A taky je zde jeden z nejtrapnějších pěstních soubojů v dějinách kinematografie:-) No a ty káry! Paráda! A přejetá hlava, a lidi, a hajlující náckové, a ruční granát, a diktátorská Amerika a vůbec všechno! Blitzkrieg!!!(13.3.2011)

Čas od času si Roger Corman odskočí/il od natáčení či produkování svých oblíbených monster filmů a natočí i něco jiného „pořádného“. Tentokrát se vrhl na akční scifi z budoucnosti, kterou z části říznul komickými prvky a částečně i koketoval s hororovým žánrem. Udělat z Ameriky „fašistický stát, kdy se církev sčuchla s politikou a všechno je pod nadvládou jednoho muže říkajícího si jak jinak než President, který rozhoduje i o tom, kdy se bude obyčejný občan smět milovat), bylo docela riskantní, ale jak se později ukázalo, vedle určitě nešlápl a snímek si získal celou škálu přívrženců. Sešlápněme spojku, otočme klíčkem a hurá do ulic. Svým nadupaným bourákem můžeme sejmout bez výčitek svědomí úplně každého, kdo se nám připlete pod kola. Starci a malí haranti jsou za nejvíc bodů, tak proč se zbytečně zdržovat přejížděním zvědavých chlapů, ale tak bodík navíc se vždycky hodí. Přesně tímhle se řídí tento film a již po prvních minutách je nám nabídnuta pěkná krvavá lázeň. Tvůrci nám nabídnou docela solidní podívanou, ve které nechybí ani slušná dávka černého humoru. Morbidní zábava nabírá postupně na obrátkách, ale jelikož se nejedná jen o kousek určený milovníkům krve cákající podívané, dočkáme se zde i trochu té nahoty, politiky, povstalecké ctižádosti a samozřejmě závodnické rivality. Každý z těchto prvků zde má určitě své místo a byl jistě přínosem. Pohledné herečky se nestyděly ukázat i něco navíc, než jen svůj herecký talent. Povstalci zase „zručně“ dopomohli navýšit počet obětí, přestože ne vždy si vedli zrovna obratně. Nejzajímavější však byli samotní závodníci. Především pak jejich pestrobarevné charakteristiky, ze kterých si snad každý vybere svého favorita.(1.8.2012)

< Zábavne násilný hlúpy brak > Ponaučenie ktoré sa pri záverečných titulkoch snaží DEATH RACE 2000 zvestovať svetu: „Čo sa týka násilia, technika násilia bola vyvinutá zhruba pred dvoma miliónmi rokov Australopithekmi. Primátmi, ktorí ešte nevedeli hovoriť. Avšak vynašli kamenný nástroj, ktorý používali k vzájomným útokom. Táto praktika postupne vyústila v zväčšeniu mozgového orgánu, ďalšej účinnej zbrane. Áno, vražda bola vynájdená skôr, než človek vôbec začal myslieť. Dnes taktiež nazývame človeka mysliacim zvieraťom“.(2.12.2010)

Už se vám stalo, že jste u prokazatelně debilního filmu hýkali blahem? To zažila asi i paní Spáčilová, jenže to nepřizná, i kdyby jste jí trhali koňmo. Já si nic trhat nenechám a bez mučení se přiznám. Mohl bych totiž přijít o body za likvidaci domova důchodců, nebo přejeté batole. Blitzkrieg Frankenstein!(1.10.2010)

• - Vůz, který řídí Calamity Jane (Mary Woronov) je Manta Mirage, Matilda (Roberta Collins) řídí Volkswagen Karmann Ghia, Nero (Martin Kove) řídí Fiat 850 Spider, Kulomet Joe (Sylvester Stallone) řídí taky Manta Mirage a Frankenstein (David Carradine) řídí Shala-Vette. (maty_x)

• - Automobily z filmu byly po skončení natáčení prodány za mnohem více, než stála jejich výroba. (Caelos)

• - Film posloužil jako hlavní inspirace pro hru "Carmageddon". Základní vozidlo ve hře "The Eagle" je pak téměř přesná kopie Frankensteinova (David Carradine) vozidla z filmu. (Corpsegrinder)