Death Race 2000

Cesta gladiátorů 2000

Death Race 2000

Akční / Sci-Fi

USA, 1975, 79 min

,,Nyní se prohání po nebeské dálnici a sráží tam anděly." Vysoce béčkové a vysoce vtipné. Cormanova produkční společnost se pustila do snímku, který stejně jako závod, o jaký v něm jde, nemá žádná pravidla. Může se tam zkrátka všechno. Škoda jen, že Frankenstein vypadal spíš jako batman, ale skvělé stupiditě kulometa Joea jsem se musel každou chvíli smát, což zastínilo každé negativum. Zajímavé, že Silvestrovi ta role tak padla. No, na vážný remake to samozřejmě nemá, ale jako béčková akční komedie je to skvělé.(10.8.2011)

Hodnotim stejně jako remake tohoto filmu - Rallye smrti z roku 2008. Ačkoliv toto dílo je mi mnohem sympatičtější. Je mnohem víc ironické, uhozené, trhlé, morálně zvrhlé, je si vědomo své bláznivosti a béčkovosti. Samozřejmě Rallye smrti Paula W. S. Andersona o sobě také ví, že je jen béčko, jenže pořád se tváří velmi vážně, rozhodně mnohem víc než tento film. A navíc, co je Jason Statham proti Sylvestru Stallonovi?:P Taky je tu naprosto ulítlej soundtrack, naprosto nehodící se skladby, houslové přednesy apodobně. Jo a tenhle film zcela zjevně inspiroval Carmageddon, mou dodnes velmi oblíbenou hru (princip hry, design aut..)(15.4.2009)

• Chrustyn

Než se dostal do ringu, měl Stallone těžké začátky v nevýrazných a neskutečně mizerných snímcích. Tento je jeden z nich a i přes svou pitomost, dokáže pobavit. Buď zaryté fandy samotného Slye nebo hráče počítačových her, kteří okusili legendárního Carmageddona, který se tímto filmem jistě inspiroval.(16.6.2011)

CARMAGEDDON 2: CARPOCALIPSE NOW. Tak túto hru som kedysi drtil deň čo deň. Vtedy ma ani len nenapadlo, že by niekto mohol natočiť film o niečom takom. No a predsa. Vďaka momentálne aktuálnemu remaku Death Race s Jasonom Stathamom čoby Frankensteinom som sa dostal k tomuto béčku s vekým krvou postriekaným B na prednom nárazníku. Niektoré scény doslova parádna sranda. Na druhej strane niektoré totálna nuda. Je to tak pol na pol a hlavne tie s Davidom Carradinom (čoby Frankensteinom) za volantom ma bavili. K tomu bažant Stallone a nejaké tie prsatice z tých rokov 70'. Neviem či to doporučiť, ale ak chcete vidieť totálnu zhovadilosť z kategórie B zo spomínaných rokov, tak smelo do toho. Zrazených 55%(9.12.2008)

Zas tak pekelná úchylarna to není. Tak můžou hodnotit jen lidi co nemají moc nakoukáno. Dead Race 2000 provází pověst zábavného akčního béčka plného krve a nahatých bab. No nahatých bab tam zas tak moc není. A i akce je podstatně mín než bych čekal. Vlastně za celý film snad jen jednou přejedou člověka tak aby stříkal všude kolem mozek a lítaly úlomky lebky. Na druhou stranu je ve filmu celkem dost dobrých hlášek a líbilo se mi i jakés takés poselství o konzumním způsobu života a diktátorské budoucnosti. Stallone hraje nesympatického namyšleného kovboje. Zajímavou postavu má Carradine. Jeho hrdinný pilot Frankenstein nemá chybu: "O levé oko jsem přišel v závodě v 1998, o většinu čelisti v roce 97, o skoro celou lebku při havátii v 99, všechno to drží pohromadě kovové destičky a dráty, pravou nohu mám vyměněnou po srážce v 96, zato levá noha byla jen 7 zlomená a při požáru v 99 shořela až na kost." Takhle si představuju profesionála. Stiď se Schumachere !!!(1.7.2006)

• - Film posloužil jako hlavní inspirace pro hru "Carmageddon". Základní vozidlo ve hře "The Eagle" je pak téměř přesná kopie Frankensteinova (David Carradine) vozidla z filmu. (Corpsegrinder)

• - Vůz, který řídí Calamity Jane (Mary Woronov) je Manta Mirage, Matilda (Roberta Collins) řídí Volkswagen Karmann Ghia, Nero (Martin Kove) řídí Fiat 850 Spider, Kulomet Joe (Sylvester Stallone) řídí taky Manta Mirage a Frankenstein (David Carradine) řídí Shala-Vette. (maty_x)

• - Jména hlavních postav Frankenstein a Kulomet Joe se objevili také ve filmu Rallye smrti (2008). (Statham14)