Sbohem Kryštůfku Robine

• Kanada

• Nový Zéland

Historický / Rodinný / Životopisný

Velká Británie, 2017, 107 min

A. A. Milne byl zajímavou osobností a zanechal po sobě dílo, které přetrvá generace, a to asi nejspíš proto, že je to tak jiné a tak zvláštní. Snímek "Goodbye Christopher Robin" dává zajímavý vhled do toho, jak umělecké dílo může vzniknout a jak ovlivní život jeho tvůrce a jeho blízkých. Herecky velmi dobré.(22.1.2018)

Slavné děti to často v životě nemají snadné. Malý Billy Moon, aka Kryštůfek Robin, to měl těžké ještě před tím, než se stal slavným. Podivně odtažité city a projevy rodičů, neurotický otec a matka zklamaná tím, že narozené dítě je jen chlapec a šokovaná zjištěním, že porod bolí, nebyly dobrý start do života. Chlapec se upnul na jedinou osobu, která se k němu chovala láskyplně a postupně našel i cestu k otci. Tato cesta byla, bohužel zejména pro Kryštůfka, začátkem cesty do pekel. Smutné je, že kromě mě a mé sestry další dítě, které nesnášelo Medvídka Pú, byl zrovna Kryštůfek Robin.(14.1.2018)

Budem veriť roku 2018 a možno sa dočkám ďalších vynikajúcich filmov ako je tento. "Goodbye Christopher Robin" ma veľmi lákalo. Zaujímavá téma, som veľkým fanúšikom Winneho Pooh a jeho dobrodružstvá boli podľa mňa úžasné. Miloval som to ako decko a ako dospelí je to príjemná nostalgická spomienka, ku ktorej sa rád vrátim, alebo k väčšine filmových a seriálových spracovaní od Disney. Dali si na tom záležať. Možno to bola trošku odbočka, ale aspoň som chcel, aby ste vedeli, že tento film bol prakticky pre mňa stvorený. A nesklmal. Veľmi dobre ukazuje život chlapca, ktorý sa zrazu musí naučiť žiť s obrovskou slávou. A má to svoje krásne a svoje strašné momentky. Domnhall Gleeson je v tomto filme vynikajúci. Veľmi mu verím rolu A. A. Milnea a zvláda to tu veľmi dobre. Časti kde sa s malým Billym (Christopherom) hrá v lese sú jedny z najkrajších momentiek filmu. A keď si človek pritom uvedomí ako vlastne všetky tie skvelé dobrodružstva vznikli, je to súčasne nádherné. Atmosféra filmu je vynikajúca. Nie je len hravá. Veľmi dobre ukazuje aj tie tienisté momentky a fakt, že všetko to malého Christophera veľmi silno vplýva. Je to silné. A každé dieťa by trápilo, keby má svoje detstvo prežívať takto. Aspoň, podľa mňa. Najmä ak jeho mama to považuje za správne a využíva ho viac ako hračku, než čokoľvek iné. Milujem scénku, kde sa jej syn opýta, či sa stala jeho manažérkou. To je trefné. A potom tu máme Kelly Macdonald, ktorá je podľa mňa absolútne perfektná. V role opatrovateľký Olivie je perfektná. Nemôžem nič iné povedať, než skonštatovať, že tam bola dokonalá. Film nie je v žiadnom momente podľa mňa prefláknutý. A napriek tomu, že je klasifikovaný ako rodinný, tak sú tu momentky, ktoré môžu byť aj trošku silné pre mladších divákov. Ja osobne som z filmu nadšený. Ponúkol mi skutočne viac, než som možno očakával. A dúfam, že takto bude rok len pokračovať. Aby nám priniesol čo najviac zaujímavých príbehov, ktoré by stálo za to poznať. Hodnotenie: A(14.1.2018)

„Mal som skvelé detstvo. Dospievanie však už bolo podstatne horšie.“ Hm, takže takto vznikol Medvedík Pú :-) Aby bolo jasné – tento film je dobrý. Má kvalitné herecké výkony (chlapec je možno až príliš rozprávkovo dokonalý, tak ale snáď nevadí) a po vizuálnej stránke je na niektorých miestach veľmi pekný. Viaceré scény s traumatizovaným otcom sú silné a zaujímavo zahratá je i matka v podaní obecne obľúbenej, mne však nie príliš sympatickej Margot Robbie. Na strane druhej tomu chýbajú vyložene nezabudnuteľné pasáže, je to dosť dlhé a proste ma to nestrhlo, nechytilo. Najkrajší vzťah chlapec nakoniec mal k svojej pestúnke, ktorej herecká predstaviteľka je fajn, ale na to, aká dôležitá v jeho živote bola, má vcelku málo príležitostí dokázať to priamo v praxi. Tak neviem no, som troška zmätený.(13.2.2018)

Goodbye Christopher Robin je absolútne nečakané prekvapenie. Ostáva mi len ľutovať, že som nad týmto filmom ohrnul nos keď bol uvedený do kín. Winnie the Pooh patrí k mojim obľúbencom, a sledovať príbeh zrodu tohoto fenoménu bol neuveriteľné príjemný, smutný a plný emócií. Film možno nepatrí k tomu technicky najlepšiemu čo filmový rok 2017 vo svojej brilantnosti ponúkol, avšak príbehovo ma to upútalo a jednoducho si vydobylo svoje miesto v mojom srdci. Skvelé herecké výkony mi ešte väčšmi pomohli prepadnúť tomuto filmu - Margot Robbie skvelá, a je škoda že I, Tonya zatieňuje tento výkon; rovnako Domhnall Gleeson ktorý ma za sebou famózny rok a naďalej si vydobýja pozíciu medzi mojimi obľúbenými hercami ... a samozrejme vždy famózna a očarujúca Kelly Mcdonald. Tento príbeh mi proste sadol, a celý čas som proste prežíval radosť zo sledovania filmu. Ach, ten moment, keď si človek myslí, že rebríček najobľúbenejších filmov sa už nezmení, a zrazu BUM!(17.1.2018)