Sbohem Kryštůfku Robine

• Nový Zéland

• Austrálie

Historický / Rodinný / Životopisný

Velká Británie, 2017, 107 min

Budem veriť roku 2018 a možno sa dočkám ďalších vynikajúcich filmov ako je tento. "Goodbye Christopher Robin" ma veľmi lákalo. Zaujímavá téma, som veľkým fanúšikom Winneho Pooh a jeho dobrodružstvá boli podľa mňa úžasné. Miloval som to ako decko a ako dospelí je to príjemná nostalgická spomienka, ku ktorej sa rád vrátim, alebo k väčšine filmových a seriálových spracovaní od Disney. Dali si na tom záležať. Možno to bola trošku odbočka, ale aspoň som chcel, aby ste vedeli, že tento film bol prakticky pre mňa stvorený. A nesklmal. Veľmi dobre ukazuje život chlapca, ktorý sa zrazu musí naučiť žiť s obrovskou slávou. A má to svoje krásne a svoje strašné momentky. Domnhall Gleeson je v tomto filme vynikajúci. Veľmi mu verím rolu A. A. Milnea a zvláda to tu veľmi dobre. Časti kde sa s malým Billym (Christopherom) hrá v lese sú jedny z najkrajších momentiek filmu. A keď si človek pritom uvedomí ako vlastne všetky tie skvelé dobrodružstva vznikli, je to súčasne nádherné. Atmosféra filmu je vynikajúca. Nie je len hravá. Veľmi dobre ukazuje aj tie tienisté momentky a fakt, že všetko to malého Christophera veľmi silno vplýva. Je to silné. A každé dieťa by trápilo, keby má svoje detstvo prežívať takto. Aspoň, podľa mňa. Najmä ak jeho mama to považuje za správne a využíva ho viac ako hračku, než čokoľvek iné. Milujem scénku, kde sa jej syn opýta, či sa stala jeho manažérkou. To je trefné. A potom tu máme Kelly Macdonald, ktorá je podľa mňa absolútne perfektná. V role opatrovateľký Olivie je perfektná. Nemôžem nič iné povedať, než skonštatovať, že tam bola dokonalá. Film nie je v žiadnom momente podľa mňa prefláknutý. A napriek tomu, že je klasifikovaný ako rodinný, tak sú tu momentky, ktoré môžu byť aj trošku silné pre mladších divákov. Ja osobne som z filmu nadšený. Ponúkol mi skutočne viac, než som možno očakával. A dúfam, že takto bude rok len pokračovať. Aby nám priniesol čo najviac zaujímavých príbehov, ktoré by stálo za to poznať. Hodnotenie: A(14.1.2018)

„PO VÁLCE BYLO VŠUDE TOLIK SMUTKU, ŽE SI SKORO NIKDO NEMOHL VZPOMENOUT, JAK VLASTNĚ VYPADÁ ŠTĚSTÍ. PAK SE OBJEVIL MEDVÍDEK PÚ...“ /// Nejslavnější medvěd na světě mě (stejně jako spousta věcí) nějak minul. Tada myslím knižním podobu. Film je o panu a paní Milneových, o válečnejch fobiích, chůvě, malým Billym a tak vůbec vo tom, jak vznikl Kryštůfek Robin. Vypráví trochu o úspěchu, ale hlavně je to drama o vztazích v rodině. A o tom, že štěstí z knížky nemusí mít s reálným životem nic společnýho. Zajímavý… jednak se dozvím něco o vzniku knihy a taky o důsledcích slávy (v týhle rodině). Jinak je to vlastně vo obyčejnejch věcech. A možná i nudnejch. Ale tady to celkem zmákli a vznikl takovej milej, malej, dramatickej film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Medvěd, Prasátko, Tygr, Králík. Kdo je víc? 3.) Myslím, že nejslavnějšího medvěda má Berousek. 4.) Thx za titule „czmimi“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(6.4.2018)

Životopisný príbeh s veľmi zvláštnym účinkom. Dejová linka o vzniku najobľúbenejšej detskej knižky aká bola kedy napísaná ma síce svojou pútavosťou nedokázala plne zaujať po celý čas - našli by sa tu aj hluché miesta - no o to viac to na mňa účinkovalo po emotívnej stráne. Vo veľkej miere to bolo vďaka smutnému príbehu malého chlapca, ktorý prišiel o detstvo (aspoňže otec sa spamätal, neskoro ale predsa) ako i vďaka mojim vlastným spomienkam spred pár rokov, kedy bol u nás Macko Pu považovaný za veľkú hviezdu a dievčatá si ho často púšťali. Z Macka Pu už síce vyrástli, no spomienky tie už zostanú navždy... Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na peknú kameru, sympatickú Kelly Macdonald a hlavne na toho malého roztomilého chalana s jamkami na tvári. Slušný nadpriemer. 80/100(24.1.2018)

• Happens

Tak tohle s Medvídkem Pu nemá nic společného. Je to film o tom, jak jeden malý spratek nedostává dostatek pozornosti, tak se chová rozmazleně a naštvaně, ale když jí dostává, tak je to s ním ještě horší. Kryštůfek Robin, který je emocionálně zakomplexovaný, zhýčkaný a sobecký, se tu vykresluje jako egocentrické tele po celý dvě hodiny. No wow. To jsem fakt potřeboval vědět.(23.4.2018)

Jestli jde Anglánům něco vskutku dobře, tak životopisné filmy. A ty o slavných a historicky zásadních spisovatelích obzvlášť. Medvídka Pú jsem, asi jako 99,99999 % procent malých soplů, miloval, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že jak pro autora, tak pro jeho syna byl tenhle chlupáč ze Stokorcového lesa spíše prokletím. Nebudu tu nic vypisovat o úžasném soundtracku, výtečných hereckých výkonech (ta Margot Robbie byla ale pizda!) nebo o čarokrásném prostředí, protože to už je tak nějak jistota. Má to atmosféru, má to silný příběh s /SPOILER/ dobrým koncem a má to, jako vždy úžasnou, Kelly Macdonald, co chtít víc. Nevíte, který příběh Medvídka Pú (myslím samozřejmě ten literární) je nejlepší? Jen tak... se ptám :-)(21.10.2018)