Millerova křižovatka

Miller's Crossing

Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

,,A PAK ZASE BUDEME PŘÁTELÉ“.... /// Tohle není Leone. Ani Coppola. Coenové na to jdou (nečekaně?) jinak. PŘÁTELSTVÍ JE STAV MYSLI… a přátel není nikdy dost. Jedni maj prachy, druhý moc a občas se někomu zachce vlízt na naše teplý místo…Dialogy. Dialogy. Dialogy. Poetická přestřelka za doprovodu Danny Boy .. inu, každej dělá co umí, někdo i kámoše podrazí. Dialogy, dialogy a dialogy. Gangsterka, která ctí pravidla žánru i Coenovic naturelu a ve který zdánlivě nejde o víc než o moc. SAMÁ LEŽ A ŽÁDNÝ SRDCE. Mafiánskej film s trochou intrik, za který by se nemuseli stydět ani na dvorku Ludvíka XVI. Jen nevím, jestli tahle mazaná hra není příliš scénáristicky a filmově překombinovaná. Byť přehledně a srozumitelně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potrpím si na precizní filmařinu. 2.) Mám slabost pro gangsterský soundtracky. 3.) Thx za titule ,,Luk&Iva“ a ,,ThooR13“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(14.9.2012)

Prekombinovane, jednani postav casto v klicovych momentech nedava smysl.(22.3.2017)

• CassidyXXX

Z řemeslnýho hlediska není filmu moc co vytknout, ale je to nudný, člověka to nechytne a nebaví. S hlavní postavou se nešlo moc sžít a to i vinou blbýho scénáře, kdy se člověk ani za čtvrt filmu nevěděl, co že je ten týpek vlastně zač.(3.4.2017)

Absolutně geinální dílo bratrů Coenů, kteří pomocí svého typického osobitého a originálního přístupu vytvořili absolutní klenot gangsterského žánru, který se na první pohled ohání typickými vlastnostmi tohoto žánru, ale hlouběji uvnitř v sobě skrývá rysy, které jsou typické pro bratry Coenů, ať už je to styl zpracování, perfektní a rozsáhle dialogy, ve kterých lze s dalším zhlédnutím nacházet stále větší kouzlo, nebo vynikající černý humor společně se zvláštními a originálními postavami, jako je například Jon Polito, J.E. Freeman, geniální John Turturro a samozřejmě fascinující Gabriel Byrne, který tahá za nitky v celém příběhu a pomalu a jistě realizuje svůj geniální plán. Příběh plný zvratů a nečekaných událostí vytváří úžasnou atmosféru. Nezapomenutelné scéna s Albertem Finneyem a jeho nejdelší střelbou s Thompsonem v dějinách kinematografie za doprovodu "Danny Boy", nebo pro mě dvě nejsilnější scény, které se obě dvě odehrály v lese. Miller's Crossing je klenotem tohoto žánru a svým osobitým stylem vyčnívá z řady a stojí bok po boku vedle těch nejvíce kultovních gangsterských filmů, jako je například The Godfather, Goodfellas a další. Bratři Coenovi ve své nejlepší formě. "Everyone is so goddamn smart. Well, we'll go out to Miller's Crossing... and we'll see who's smart"(11.3.2019)

1 5 9 12 13 14 15 16 následující >>