Millerova křižovatka

Miller's Crossing

Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

Coenovce nemám zrovna v lásce, ale jejich filmy mě často zlákají. Millerova křižovatka je tomu další ukázkou. Prostředí, který mě zajímá stejně jako kvalitní herecké obsazení. Co to může zkazit? Asi jen polo-nudný příběh, u kterého jsem neustále čekal, kdy se rozjede a předvedeme ty poutavou a oslavovanou filmovou krásu. Nic nepřišlo. V porovnání s nedávno viděným Public Enemies opravdové ztělesnění nudy, režijní obyčejnosti a celkového nedostatku poutavých/excelentních momentů. Takže další nadhodnocení Coenovci odškrtnuti... PS: u filmu je zapsán pouze Joel jako režisér a možná by bylo dobré, psát pouze "credited" režiséry... aspoň tady u bratrů.(5.12.2009)

Prekombinovane, jednani postav casto v klicovych momentech nedava smysl.(22.3.2017)

• CassidyXXX

Z řemeslnýho hlediska není filmu moc co vytknout, ale je to nudný, člověka to nechytne a nebaví. S hlavní postavou se nešlo moc sžít a to i vinou blbýho scénáře, kdy se člověk ani za čtvrt filmu nevěděl, co že je ten týpek vlastně zač.(3.4.2017)

Absolutně geinální dílo bratrů Coenů, kteří pomocí svého typického osobitého a originálního přístupu vytvořili absolutní klenot gangsterského žánru, který se na první pohled ohání typickými vlastnostmi tohoto žánru, ale hlouběji uvnitř v sobě skrývá rysy, které jsou typické pro bratry Coenů, ať už je to styl zpracování, perfektní a rozsáhle dialogy, ve kterých lze s dalším zhlédnutím nacházet stále větší kouzlo, nebo vynikající černý humor společně se zvláštními a originálními postavami, jako je například Jon Polito, J.E. Freeman, geniální John Turturro a samozřejmě fascinující Gabriel Byrne, který tahá za nitky v celém příběhu a pomalu a jistě realizuje svůj geniální plán. Příběh plný zvratů a nečekaných událostí vytváří úžasnou atmosféru. Nezapomenutelné scéna s Albertem Finneyem a jeho nejdelší střelbou s Thompsonem v dějinách kinematografie za doprovodu "Danny Boy", nebo pro mě dvě nejsilnější scény, které se obě dvě odehrály v lese. Miller's Crossing je klenotem tohoto žánru a svým osobitým stylem vyčnívá z řady a stojí bok po boku vedle těch nejvíce kultovních gangsterských filmů, jako je například The Godfather, Goodfellas a další. Bratři Coenovi ve své nejlepší formě. "Everyone is so goddamn smart. Well, we'll go out to Miller's Crossing... and we'll see who's smart"(11.3.2019)

1 5 9 12 13 14 15 16 následující >>