Millerova křižovatka

Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

• lesumir

Nejslabší Coeni, které jsem měl možnost vidět. Film je zbytečně dlouhý, nezáživný, místy naprosto nudný.(7.2.2009)

4,5*/5...Horší timing pre tento film ani nemohol byť zvolený - v roku 1990 vyšiel tretí diel Godfathera aj Goodfellas od Scorseseho, uf!:) Každopádne Coenovci sa opäť predviedli vo výbornom svetle a všetky svoje silné stránky využili efektívne a pútavo. Oceňujem perfektný scenár a postavy, ktoré sú prepracované, výborne obsadené a zahrané. Všetko je správne domotané, pričom všetko zároveň aj do seba zapadá. Napätie sa prelína s čiernym humorom, do toho kopec absurdity, drsných scén... Pre mňa zatiaľ najlepší film od Coenovcov (videných 11 filmov)...(16.7.2010)

Je vidět, že bratři Coenovi se rádi drží v minulosti. Retro "Millerova křižovatka" odehrávající se v období prohibice je další z jejich opravdu povedených filmů, který "obývají" výborní herci a kde je skvěle vystižena dobová atmosféra. Škoda přílišné "ukecanosti" a zbytečné vlečnosti snímku. Ale akční scéna ve které Albert Finney zmasakruje partu gangsterů nemá chybu.(24.10.2008)

For ME 90%(21.12.2009)

Naprosto nečekaně jedni z nejlepších Coenů a snad i možná nejlepší gangsterka, kterou jsem viděl. Hlavní síla Millerovy křižovatky je nejen v klasické coenovské atmosféře, ale i v minimalistické výpravě, která díky perfektním detailům vlastně několikanásobně předčí jakoukoliv rozmáchlou megavýpravu a způsobí divákovi mnohem autentičtější prožitek. A v neposlední řadě skvělá postava hlavního hrdiny, který zdánlivě nezúčastněným chováním proplouvá celým filmem a podporuje tak celkové vyznění krásné coenovské atmosféry. 9/10(10.11.2014)

Myslel som si, že to bude trocha záživnejšie ale aj tak je to dobrá gangsterka od majstrov režisérov. 70%(30.8.2010)

Miestami dosť pomalá, ale dostatočne zamotaná gangsterka z čias prohibície. Všetko pôsobí tak, ako by človek od tejto doby očakával. Má to tú správnu atmosféru, ale jedna chyba dosť bije do očí. Nejedná sa ale o už spomínané pomalé tempo. Veľkým kazom na kráse je osudová žena, ktorá nevykazuje ani jedno % osudovosti. Kvôli tejto pipke sa spustil ten domino efekt? A prečo preboha? Dajte tam pôsobivejšiu ženu a hneď dostanete iný rozmer. Takto sa jedná len o niečo zaujímavé, ale nič extra.(15.9.2009)

Jeden z najviac rozpoznateľných hudobných motívov maestra Cartera Burwella a jedna z najlepších vedľajších (ako inak) úloh Johna Turturra.(19.9.2009)

Výborná gangsterka s maximálně promyšleným scénářem. Dokonce tak promyšleným, že občas v průběhu děje unikají některé souvislosti a leckterého diváka možná napadne, že bude potřebné kouknout na film ještě jednou, aby uniklé vazby napodruhé zachytil. Prostě, ... u tohoto titulu můj případ. Nestydím se za to a přiznávám. :-)(21.4.2009)

Opět zde platí ono coenovské pravidlo, že čím více zhlédnutí, tím lepší zážitek. Napoprvé člověk ještě není schopen všechno vstřebat, ale při další projekci už začínáte doceňovat vypiplanou atmosféru, spousty nápadů (Albert Finney s Thompsonem je lahůdka) a samozřejmě bezchybně obsazené herce - těžko říct, zda je lepší Byrne, Polito nebo Turturro, ten si mě ovšem získal ,,lesní etudou", která mě odrovnala. Už se těším na další zhlédnutí Bartona Finka, to bude teprve bomba........A taky že byla! :)(30.3.2009)

Coenovci zvolili trochu otrepanú mafiánsku zápletku a natočili ju svojim nezameniteľným štýlom. Idú ale stále v zabehaných hollywoodskych koľajách od Hawksa, cez Palmu až po Scorseseho. Ich film je o niečo viac komornejší, ako známe žánrové klasiky a tak nemal šancu sa stať milovanou, komerčne úspešnou klasikou. Potešilo ma, že konečne niekto obsadil Byrnea do hlavnej úlohy, je to výrazný herec a mal by mať v kariére viac takýchto hereckých príležitostí.(25.7.2012)

Unylá a nudná gangsterka. Pořád jen slova a slova. Chybí tu zapamatovatelné momenty. Když se tak dívám na všechny film, které jsem od Cohenů viděl, tak z toho vychází jediné dva opravdu dobré.(17.12.2013)

Tu je vidieť, že bratia Coenovci sa radi držia v minulosti. Retro Millerova križovatka odohrávajúca sa v období prohibície je ďalší z ich naozaj podarených filmov, ktorý obývajú výborní herci a kde je skvele vystihnutá dobová atmosféra. Škoda prílišnej ukecanosti snímky. Ale akčná scéna v ktorej Albert Finney zmasakruje partiu gangstrov nemá chybu. Je to výborná gangsterka, ale niečo mi tu chýbalo. Proste na Goodfellas z rovnakého roku to nemá.(3.2.2015)

Scéna s Thompsonom je tu zdá sa veľmi obľúbená, ale na mňa to už bolo trochu moc, nevyzerá to veľmi reálne. Keby to bola čistokrvná komédia... Ale inak je to výborná gangsterka so skvelým výberom hercov, čiernym humorom a vtipnými dialógmi. Dej je poriadne zamotaný, musel som dávať veľký pozor, aby som sa v ňom nestratil. Aj pri tomto filme sa mi však potvrdilo pravidlo, že Coenovci síce točia výborné filmy, ale ani jeden z nich nepatrí medzi moje srdcovky.(čo už teraz neplatí - Blood Simple, Burn After Reading)(30.10.2008)

Konverzační gangsterka se špetkou akce a "coenovského" vtipu. Gabriel Byrne podává skvělý výkon, stejně jako John Turturro ve vedlejší roli a potěší i cameo Steve Buscemiho. V podstatě jde o klasický příběh gangstera, který to hraje na všechny strany a přitom vlastně vůbec ne. Provedení však posouvá snímek v podstatě do první ligy filmů s mafiánskou a gangsterskou tématikou.(14.2.2011)

• Vxxx

Šíleně nezáživné, místy vyloženě nudné. Potřebovala jsem 3 pokusy abych to dokoukala bez usnutí. Všechny postavy splývají, těžko říct kdo je kdo, kdo koho podrazil, plánuje podrazit, nebo zrovna podráží... Posledních 20 minut dost napínavých, celý film si držel atmosféru. Ale chraň, abych se na to někdy podívala znovu. 2*(26.9.2016)

Těžko si představit stylovější film než je Miller's Crossing.Období prohibice,gangsteři v kloboucích se samopaly v ruce,cynický (a skvostný) Gabriel Byrne v hlavní roli, svůdná femme fatale Marcia Gay Harden, skvostní herci jako Steve Buscemi nebo Albert Finney v rolích vedlejších, bratři Coenovi za kamerou.Jediná má výtka směřuje k uspěchanému konci,film klidně mohl být o čtvrt hodiny delší.Jinak ale filmová lahůdka,kterou si musím brzy dát znovu,protože jeden chod je pro takový film prostě málo. 85 %(6.4.2010)

** Když jsem tenhle velmi velkoryse hodnocený snímek (81%) viděl před více jak 4 a půl lety prvně, těžce jsem se nudil a 3 hvězdičky jsem udělil naprosto bez rozmyšlení, čili žádná sláva. Dnes jsem si dal opáčko a v podstatě mé dojmy nejsou o moc valnější. Viděl jsem již mnoho gangsterek, ale tahle, byť měla pár velmi napínavých momentů, mi přišla až moc ukecaná a to si myslím, že byl hlavní kámen úrazu. Navíc jsem zaregistroval, že se dlouhou dobu (téměř do 60. minuty) nic pořádného nedělo. Takže další důvod, proč si mě toto drama z doby prohibice nezískalo. Charisma Gabriela Byrneho, zajímaví mafiánští bossové Jon Polito a Albert Finney a zuby neustále cenící John Turtorro - to vše mě ale nezaujalo natolik, že bych po druhém shlédnutí zvedl hodnocení o jednu hvězdičku. Bohužel, budu asi krutý, ale bratři Coenové nejsou moje krevní skupina - o tom jsem se BTW přesvědčil i v jiných jejich filmech. Takže Millerova křižovatka má u mě stále nálepku té nudnější gangsterky, kterou si už dobrovolně nejspíš nikdy nepustím. 68%(30.11.2013)

Z tohoto filmu mám poněkud rozporuplné pocity. Pro filmy o prohibici v USA mám lehkou slabost. Představený scénář tohoto filmu nebyl rozhodně vůbec špatný. Bohužel mi ovšem přišel až příliš vykonstruovaný. Největší problém jsem měl rozhodně s tím, že mafiánští bossové byli až příliš velcí důvěřiví šulínci, zatímco obyčejní poskoci zde byli prezentováni jako ti vůbec nejgeniálnější tvorové ve vesmíru. Při takovém rozdílu sociální inteligence se mi zdá maximálně nepravděpodobné rozložení sil, které nám snímek představil. Spíše se jen bratři Coenovi zoufale pokusili tímto způsobem vytvořit snímek, který by byl co možná nejvíce divácky atraktivní. Potěšilo mě na Coenovské poměry nadstandardně mnoho akce, velice sympatické postavy a nesmírně příjemný a zajímavý soundtrack. Z mé odborné strany pálím lepší tři kousky.(21.7.2018)

Ja ktorý doslova zbožňuje vôňu whisky a ktorý sa vyžíva v upršaných mestách, kde nočné ticho pretínajú výstreli s Thomsonov a zvuk policajných húkačiek som sa na Millerovú križovatku neskutočne tešil. Už len preto, lebo je od mojich obľúbených Coenovcov. A po dopozeraní môžem bez okolkov povedať že sa jedná o jeden z najlepších gangsterských filmov aké som mal možnosť vidieť. Uhladenosť Godfathera je ta tam. rozhodne to nie je také komplexné a efektné ale Godfather pri tomto filme vyzerá veľmi samoúčelne. Road to Perdition? film, ktorý som videl aspoň 20 krát a slintal som u neho ako malé decko? efektné, to áno a po čertoch dobre natočené s démonickým Loweom a charizmatickým Hanksom, ale pri tomto filme mi to príde ako upršaná spomienka, ktorá sa zviezla na sláve americkej krásy. Takže u mňa sa do popredia dostali 3 filmy, ktoré vytŕčajú. Vtedy v Amerike a prečo to sa snáď nemusím rozpisovať. Neúplatný - kvôli koncertu dobra a zla tak ako to mám rád a ešte k tomu v prostredí ktoré zbožňujem a Millerová križovatka, ktorá sa nezaujíma o žiadnych uhľadených pánov s čudných akcentom. Aj tí najväčší bossovia sú oblečený úplne normálne a čo ich od svojich podriadených oddeľuje je zapálená cigara v ich ústach. Coenovci napísali jeden z najúžasnejších scenárov, ktorý je plný čierneho humoru, chlapských rečí a efektných záberov, za ktoré vďačím opäť Sonnefeldovi, ktorý to s kamerou skrátka vie a každý záber tohoto filmu je vďaka tomu úchvatný. Hudba taká jednoduchá a pritom taká melodická, že nemá v tomto filme čo robiť a pritom sa tam dokonale hodí. úžasná krvavosť, úžasné scény, fantastický herci na čele s tichým Byrneom a ukecaným Turturrom, ktorý podáva jeden zo svojich najlepších výkonov a tiež veľmi vtipné epizodné úlohy Buscemiho a Raimiho. Pre mňa najlepší film od Coenovcov(26.1.2009)

Můj první film od Coenů. Naprosto nádherný snímek a doufám, že jich natočí víc. Přeci jenom k pěti hvězdám ještě něco chybí.(8.2.2009)