Millerova křižovatka

Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

Hustě zamotanej příběh.(3.10.2012)

Můj první film od Coenů. Naprosto nádherný snímek a doufám, že jich natočí víc. Přeci jenom k pěti hvězdám ještě něco chybí.(8.2.2009)

ukecaný až běda, ale jinak to byla jízda par excellence a la pocta noir movies ;)(16.7.2010)

Rozvláčná, převážně na dialozích postavená gangsterka. Vkusně natočená, přehnaně teatrálně zahraná, scenáristicky kvalitně napsaná, ale režijně dost obyčejná. Hudba krásná, ale pořád se nemůžu rozhodnout, jestli k filmu vůbec sedí.(14.7.2018)

I Coeni si proste povinne museli udelat gangsterku aby nebyli out. Miller's Crossing by se dala rozdelit na 2 casti, na tu kecaci a na tu kde se neco deje. Kecaci cast je neuveritelne klisovita, klasicka gangsterska nuda, kdy se mafiani bavi o tom koho zabit, kdo komu dluzi a podobny hovadiny. V techto fazich je Miller's Crossing total o nicem a bohuzel je to minimalne 50% filmu. Nastesti existuje i zminena happeningova cast, ktera je vyborna. Skvele Tommy Gun prestrelky, nadherne sceny v lese atd. Nakonec je to o neco lepsi nez prumer. Milovnici gangsterek, necht si pridaji 2 body, pripadne 1 hvezdicku, tohle review pise clovek, ktery povazuje Godfathera za relativne povedeny film a Goodfellas za total shit. 6/10(10.5.2008)

Nechápu, že jsem o tomto filmu pořádně nikdy neslyšel a přitom by si víc pozornosti určitě zasloužil. Docela netradičně pojatá gangsterka se sympatickým hlavním hrdinou, jehož kličky mezi jednotlivými znesvářenými stranami nemají chybu, i když některé situace jsou celkem nereálné.(9.7.2009)

Napětí jako ve Fargu Millerova křižovatka nemá ani náhodou, vůbec už ne jeho temný podtext. Tento příběh ze života mafiánů a gangsterů mě nijak zvlášť nezaujal, za nejrušivější element pak považuji Marciu Gay Harden a to, jak podivně svou roli zahrála.(19.7.2011)

• MIG29

Nudná a rozťahaná inscenácia gangsteriek z obdobia prohibície, ktorá ma po toľkých dobrých ohlasoch sklamala na plnej čiare. Nebyť tej vtipnej scény s Alebertom Finneyom a jeho thompsonom, tak moje hodnotenie ide ešte nižšie. Gangsterky milujem, vyrastal som na nich, ale toto je brak !(8.4.2012)

Rozhodně ne špatné, ale chce to sedět hned na několika židlích zároveň, což pro mě v tomhle případě bohužel naplno zdaleka nefunguje. 70%(3.11.2013)

Millerova křižovatka tak trochu někdy vaří z vody. Jo, dialogy jsou fakt skvěle napsané, komické situace přicházejí jak na běžícím pásu, ale jinak je to velká nuda. Zápletka sice zajímavá, ale nedostatečně rozvinutá a hlavně málo uvěřitelná. Jen tak je všechno naťuknuto a ihned vyřešeno. Jakoby někdo sestříhal tříhodinový gangsterský opus na stodesetiminutový průřez dějem, který je zaměřen na hlavní postavu, Toma Reagana. Gabriel Byrne je výborný, to zas né že ne, ale prostě jsem se neubránil pocitu, že kolem něj se dějí mnohem zajímavější věci, které mi jsou upírány. Někomu tenhle styl vyprávění sedne (a soudě podle hodnocení, není asi takových lidí málo), ale někomu zase ne. Já se řadím do druhé skupiny a dávám tři hvězdičky. [červenec 2006](16.7.2006)

Tradíciám sa vymykajúca gangsterka z obdobia prohibície, ktorá sa rozbieha pomaly a nenápadne, ale je natočená podľa vskutku geniálneho scenára plného prekvapivých zvratov a prepracovaných postáv, takže scénu po scéne púta divákovu pozornosť k novým udalostiam a nedovolí mu ani vydýchnuť. Najviac ma dokáže potešiť pocit, keď nejaká nastolená situácia dopadne úplne inak, než som predvídal, a dobrý film stojí práve na takýchto drobných detailoch. Okrem spletitého deja a krásne gradovaného napätia Coenovci do Millerovej križovatky vtlačili ešte niekoľko charakteristických znakov - humorné epizódne postavičky a v ich opozícii niekoľko neuveriteľne silných, citlivo natočených a nezabudnuteľných scén (Finney a jeho prestrelka, poprava pri Millerovej križovatke, záver). Hercom taktiež niet čo vytknúť, akurát do hlavnej úlohy mohli obsadiť charizmatickejšieho borca než je Gabriel Byrne. Inak som chrochtal blahom. (9/10)(9.1.2012)

Gangsterské filmy z této doby miluju, ale tohle mě moc nebavilo. Dlouhá konverzační nuda a mezi tím pár dokonalých scén. I když vizuálně moc pěkné.(17.11.2015)

Coeni opět se svým specifickým stylem rozjíždějí nezapomenutelnou podívanou plnou vtipných hlášek (situačního humoru Robe), perfektních postav a precizních dialogů. Scéna s Thompsonem naprosto geniální.(4.2.2017)

Najdospelejší film bratov Coenovcov je perfektná gangsterka pre fajnšmekrov, akoby na telo ušitá charizmatickému Gabrielovi Byrneovi. Film je plný množstva postáv (orientácia občas podobná L.A. Confidential), ktoré sú však dokonale posplietané do fascinujúceho príbehu, kde funguje každá postavička (okrem hl. hrdinu femme fatale M.G.Harden, tradične potrhlý John Turturro či mini úloha Stevea Buscemiho) a kde to stojí zato aj mimo pôsobivých prestreliek. Proste dokonalý kúsok so skvele prepracovaným scenárom, ktorý je dokonalou reminiscenciou na staré dobré mafiánky.(19.6.2005)

Trochu svérázný příspěvek k mafiánským filmům, který má své nepochybné kouzlo, pro něž se dá k tomuto filmu vracet. Jsou tu velice výrazné scény, které člověku utkví v paměti, mně se nejvíce líbila ta se psem a malým klukem.(7.10.2010)

Barevná „noirovka“ o gangsterovi, který ve stoce vražd, korupce, zrad, podrazů, švindlů a milenek rozjíždí svou vlastní hru. Jeho příběh připomíná kolotoč, na který původně nechtěl naskočit. Ale když už v tom jednou lítá, musí ten kolotoč sám ještě víc roztáčet, aby nepřišel o hlavu. Inteligentní a velmi promyšlený film, který (mimo jiné) vypráví, jak je těžké v hnusu a špíně hrát podle vlastních pravidel. S hlavním hrdinou, který nevládne pěstmi, ale rozumem… a taky nedostatkem morálky. S hrdinou, o kterém až do „zlomového bodu“ není tak úplně jasné, jestli je sympaťák nebo slizká krysa. Millerova křižovatka je neprávem zapomenutá perla moderních gangsterek....(2.12.2007)

No ačkoliv tvorbu bráchů Coenů zrovna nemusim, tento jejich snímek mě doopravdy zaujal. Originálně pojatá gangestarka s nečitelným Byrnem. Místy jsem se opravdu zapotil, tolik zvratů, no pěkně napsaný scénář. A nejluxusnější byl podle mě Albert Finney, to je pan herec, a při scéně, kdy pokropí s thompsnem všechny gangstery, jsem opravdu zíral na tu jeho kamenou držku. 4,5*(30.9.2008)

Tahle věc je především brilantně vymyšlená a napsaná, pak také fantasticky natočená a zahraná, hudba je skvělá, kamera jakbysmet...počkat, co teda není na tomhle filmu pětihvězdičkového? O ničem nevím. No jo, do Big Lebowskiho točili kluci Coenovic jednu geniální pecku za druhou, ale od Bratříčka jim to nějak skřípe. Sice pořád s přehledem převyšují většinu ostatní hollywoodské produkce, ale my stále čekáme, zda se jim znovu podaří natočit něco tak mistrovského, jako je Millerova křižovatka.(10.1.2005)

Film jsem si musela pustit 2x po sobě, protože při prvním sledování jsem byla trošku roztržitá, zkrátka a dobře, jsem dělala více věcí na jednou a nevěnovala "Křižovatce" takovou pozornost, jakou by si zasloužila. Proto se stalo, že jsem se nedokázala znovu chytit děje a proniknout do něj. Na druhé sledování jsem se řádně připravila, odložila pro jistotu ostatní věci na později a nerušeně jsem si gangsterku užila.(4.11.2010)

Coenovic tvorba pro mě začíná až "Fargem" - jejich starší filmy respektuji, ale že bych se k nim měl někdy vracet, to asi ne. 7/10(13.1.2011)

Mladí Coeni dělají to, co umí nejlépe, tedy demytizují organizace a parodují zavedené žánrové postupy. Zejména je to viditelné v tom, jak každému broke-bonerovi z mafiánských rodin dají určitou osobnost, minulost a vůbec. Sami tyhle svoje odchylky s chutí nechávají vyniknout díky klasičtějším než klasickým scénám jako například střelecký večírek Alberta Finneyho s thompsonem, operou v pozadí, doutníkem v puse a vybuchujícím autem před hlavní. Gabriel Byrne má v téhle roli všechno, jenom ne charakter a jeho motivace mi naprosto unikala, čímž pádem se prozatím měj, pátá hvězdo.(12.3.2012)