V období prohibice kvete v USA organizovaný zločin, který prorůstá do politiky. Stranický boss Lionel Leo opřený o podsvětí prakticky ovládá americké velkoměsto, ale vyrostla mu konkurence v klasickém mafiánovi italského původu Johnym Casparovi, který mu dosud za "ochranu" platil tučné výpalné. Leo odmítne Casparův požadavek na zavraždění Bernieho Bernbauma, který vychytrale těží z Casparových sázkových podvodů. Pomáhá mu v tom jeho sestra Verna, která má s Casparem poměr právě proto, aby bratra ochránila. Tom Reagan, Leova pravá ruka, zadlužený kvůli své sázkařské vášni, vidí v obětování Bernieho cestu k uchování Leovy moci, avšak váže ho utajované citové pouto k Verně. Casparovo komando se neúspěšně pokusí Lea zlikvidovat a Tom pochopí, že válka podsvětí by mohla pohltit jeho i Vernu. Přiznáním vztahu s Vernou Leovi, který se s ní chce oženit, začíná Tomova rafinovaná hra o vlastní život... (oficiální text distributora)

starbrejkr

A Kchoeni jdou po lacinějších Potížích s Arizonou zas nahoru. V Millerově křižovatce se nás totiž pro změnu snaží rozesmát jen velmi vzácně a je to dobře. Na světě je tak gangsterka, která díky tradičně nápaditým coenovským postavám stojí zcela někde jinde než třebas Scorseseho mafiánky. Postava Toma Reagana je zkrátka jedinečná a její neustálé lavírování od jedné strany k druhé (kde černě humorné pasáže střídají mrazivé hloubavější), které provází celý film, má grády. Je až neuvěřitelné, že převážnou část filmu se postava chová jako prospěchářská krysa a vy i přesto díky mistrnému coenovskému provedení takové postavě fandíte (aspoň u mně to tak bylo). No a scénu v lese u Millerovy křižovatky? Brilantní. Kdyby byl film o něco kratší a údernější, o pěti hvězdách bych se moc nerozmýšlel. ()

C0r0ner

Jak filmy o mafiánech moc nemusím, tak takové, které připomínají herní Mafii, rád mám. Millerova křižovatka na mě měla sice moc postav, ale na nadprůměr to nakonec zvedl skvělý Gabriel Byrne, který se chtě nechtě musel dostat z dost prekérní situace. Pěkný scénář. 75% ()

Wormboy

Velmi slusna gangsterka so skutocne vybornymi hercami, ktora je vsak prekombinovana trosku viac ako sa patri a to jej ubera na posobivosti, avsak nadalej ostava velmi dobrym filmom. ()

zette

No, tri hvezdicky s odrenym zadkem. Nudne, utahane a neverohodne. Vyprava ani herecke vykony me nezaujaly. Spise podprumerny mafiansky film, na ktery si za dva dny nevzpomenu. ()

campix

Coenovský styl je tak specifickou záležitostí, že dělá z Millerovy křižovatky celkem náročnou diváckou podívanou, kde moc neuspějete pokud se budete dívat jenom, tak nějak po očku. Gangsterský film, který sleduje počínání jednotlivých rivalů za dob prohibice a hlavním tématem jsou především sázky a filmová femme fatale Marcia Gay Harden. Opět hodně zajímavý počin od Coenů. Mám od nich jiné oblíbence, ale i Millerova křižovatka je nezpochybnitelně kvalitním kusem. ()

Juto

Intelektuálny gangsterský film. Dialógy a akcenty sú perfektne prevedené v retro štýle 20. rokov. Dej ve veľmi zaujímavý a štýlový. 8/10 ()

Doldus

Coeni si vzali z absurdního dramatu jak formální prvky (častá repetice replik), tak i ty dějové, a v kombinaci s těmi noirovými stvořili doopravdy působivou tragikomedii z gangsterského světa. Byrne je jeden z mých oblíbenců (vzhledem k jeho hereckému rejstříku se mi zdá dokonce opomíjený) a hlavní roli manipulátora hraje s patřičným šarmem i jakousi sympatickou rezignací nad tamním nesmyslným světem. Přiznám se, že by filmu možná prospěla nějaká pořádná přestřelka, ale jádro filmu by nijak objevně neobohatila, možná sotva okořenila. Myslím, že se tu duo režisérských bratří opravdu překonalo, a jsem vděčný, že jsem tento docela nenápadný film viděl. ()

MJMilan

Hrozně moc zamotané! Nechci ani počítat, kolikrát hlavní představitel dostal přes hubu, kolik bylo vystřeleno kulek a kolik bylo nalezeno mužů s kulkou v hlavě .... pro mě béčková mafiánka ()

E=mc2

Gangsterské filmy to nie je len Krstný otec, Mafiáni, Road to Perdition, Carlitová cesta, Scarface, či Kasíno. Medzi ne a vôbec nie nasilu, patrí aj tento film od Joela Coena /Ethan ho len produkoval/ Veľmi inteligentný film, vďaka veľmi inteligentnej postave hlavného hrdinu. Pekná zápletka, kus napätia a výborné herecké obsadenie a výkony. A výborná vizuálna atmosféra noir časov v ktorých sa odohráva tento film. Toto všetko podkresluje podmanivý ustavične sa opakujúci írsky hudobný ala hrdinovský motív. Obzvlášť ma zaujala Marcia Gay Harden, Jon Polito a samozrejme Gabriel Byrne. Je zvláštne že hoci Coenovci ukazujú násilie, úplne sa vyhýbaju erotike a nahote. Film ktorý stojí za to vidieť a nie len raz. Up is down. Black is white. ()

Radiq

Nevím, jak to ti Coeni dělaj, ale na co sáhnou, to je kvalita a poctivá filmařina. Sice tady není žádnej humor, ani ten černej, ale to vůbec nevadí. Je to totiž to nejlepší v žánru mafiánských filmů, s vynikajícíma přestřelkama, sem tam nějakým tím kvalitním mrtvým a vyhcytaným scénářem. Sice Gabriel Byrne mi zrovna moc nesedí, ale to vyváží ostatní postavy v čele s Jonem Politem a Albertem Finneyem. Dobová atmosféra a celé to zpracování je špička v oboru, ale tak nějak mi nejde dát nejvyšší hodnocení. Možná je to tím, že ten děj je někdy až moc komplikovanej, překombinovanej a trošku jsem se ztrácel ve změti jmen a postav a na které straně vlastně jsou. Rozhodně to ale je skvělej filmovej zážitek. ()

maxxxim

Skvelá paródia mafiánskeho prostredia, ktorú majú na svedomí známi bratia Coenovci. Vtipne vykreslené postavy, rovnako vtipné dialógy, zaujímavá zápletka. To všetko podčiarknuté suverénnym výkonom hlavného hrdinu "Newman-Eastwood - ovského typu". A síce, ani jedno slovo nepadne zbytočne, každý jeho počin má za následok menšiu katastrofu pre jeho okolie, z každej situácie dokáže vyťažiť maximum a nikto celkom netuší čo sa práve deje. ,,Co tady děláš?" "Procházím se." "Neprozrazuj víc než musíš!" "V dešti." Zábavné od úvodu až do samotného záveru, bez hluchých miest a tupých viet. ()

vadic

Popravdě mi mixáž černohumoristů Coenů a klasické gangsterky z 30. let nejde moc dohromady, ale některé scény byly doopravdy povedené až místy groteskní. Hlavně způsob, jakým se boss Leo vypořádá s loupežníky je nezapomenutelný. ()

Cedr

Pod na první pohled nemastně/neslaně-komorně/divadelně působící vizáží se skrývá téměř dokonalý gangsterský neo-noir. ()

Honzíno

Naprosto brutální a zvrhlé spojení durových a optimistických hudebních motivů s bezprostředním a krvavým dějem. Opět černohumorná mozaika se skvělými hereckými výkony přišla od Coenů pro mě jako nazavolanou. V původním znění se povedlo natočit a zahrát skutečně výborné dialogy. Klasicky pošahaní a ulítlí Coeni. ()

Sfinkter

Další z klasických výpravných gangsterek, která není tak monumentální jako Kmotři nebo Casino a elektrizující jako Příběh z Bronxu nebo Zjizvená tvář. Jedna dynamická scéna střídá druhou a celý snímek působí jako počítačová hra Mafia - se všemi klady i zápory. ()

Chasm

Gabriel Byrne se zde ukazuje v roli mafiána, který dokáže hrát hru na všechny strany a hlavně z toho nakonec vyvázne živý... Perfektní scénář, režie a všechno ostatní... ()

Cushing

A tohle je co? "Art-gangster-movie"? Studený, studený, studený. Kdyby to nemělo ten zvláštní statickej šmrnc a coenovskou úchylku pro bizarní a směšné náslí, hodnotil bych ještě přísnějc. Ale to neva. Ti dva jsou mistři, a nemusej mít všechno ultrasilný... Tohle je prostě lhostejnost sama. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků