Millerova křižovatka

Miller's Crossing

Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

Hodne povedeny scenar, dobre obsazene postavy. Byrnovi neco malo chybi, ale zas ne moc, John Polito je naproti tomu dokonaly. Trochu navic mi prisly "chandlerovske" sceny Toma/Byrna s Vernou/Harden, kde je vsak Byrne naprosto uveritelny jsou sceny, kdy manipuluje ostatni a take, kdy dostava (pravidelne a casto) od ruznych particek do zubu. Radost sledovat, a to i na potreti...(29.11.2006)

Asi jsem se taky do toho trošku zašmodrchal. Každopádně to řadím k tomu slabšímu, čím nás bratři Coenové obšťastnili myslím, že v žádném ohledu nad jinými jejich filmy nevyniká, všechno jsme mohli vidět jinde v lepším provedení.(11.3.2011)

Naprosto jasných 5 hvězdiček. Perfektně natočené, dokonale stylové. Herci zde podávají výborné výkony a hudba, jak je u Coenů zvykem, je taky super. Tohle byl sedmý film, co jsem od Coenů viděl a mám dojem, že (zatím) nejlepší. Líbilo se mi to i víc než Tahle země není pro starý nebo Big Lebowski a to už je co říct. Film jsem si užil od začátku až do konce a pokud bych měl vyzdvihnout jen jedinou scénku (což je velice těžké), tak by to byla ta "střílečka." To opravdu nemělo chybu, takhle pasáž i celý film se prostě musí vidět!(25.6.2011)

Nekonečné náboje, drsné postoje a nepútavý príbeh, opletačky , mafiánske vraždy a podvody. Všetko však oblečené autenticky do časov, keď sa príbeh odohrával. Tým bol film najviac sympatický. Dialógy ktoré sa medzi postavami odohrávali boli často zbytočné a dali by sa nahradiť väčším podielom akcie ( keď už ide o mafiánsky film ) , skrátka veľa kecali, málo konali. No a aký by to už bol americký trhák, keby sa do toho všetkého nezamotala žena? Myslím, že ona bola príliš lacný dôvod na určovanie dejového spádu. Keby tomu tak nebolo , bol by to omnoho vydarenejší kúsok...priemer.(9.9.2011)

• Liqid

Tak dlouho jsem čekal a pozoroval postavy, až byl konec. Úplně tomu filmu chybí příběh a nějaká sympatická postava. Ač mám filmy o mafii rád, tak tento se bohužel nepovedl.(16.2.2013)

Od maestrů Coenovic sem si představoval tedy mnohem záživnější kousek. Jo, je to poměrně promakaný, spousta postav, takže si musíš fakt dávat bacha na jména, abys v tom neměl maglajs. Do těch spoust jmen tam je spousta keců, někdy i hodně zbytečnejch. Jestli čekáš nějakej mafiánskej majstrštik ve stylu Kmotra, tak si nech samozřejmě zdát. Výběr herců nic moc, hlavní hrdina mě svou poker face nepřesvědčil o tom, že je to kvalitní herec. Ostatní mafiánský kápa též ne. Takže za mě téměř ztráta času.(25.10.2015)

Scénáristická dokonalost. Moji nejoblíbenější Coeni a jeden z nejlepších mafiánských filmů vůbec.(25.9.2016)

Stylová mafiánka s výborným Albertem Finneyem. Hlavnímu "hrdinovi" Tomovi jsem nemohl přijít na jméno, protože tak slizkou bezpáteřní svini jsem dlouho ve filmu neviděl. Ne že by snad zbytek mafiánů byli andílci, ale Byrneho postava je obzvlášť morálně ohavná. Tenhle film je tak výbornou odpovědí všem idealistům (a že jich je), kteří v mafiánských dogmatech vidí hodnoty jako přátelství, slušnost a důstojnost.(24.7.2008)

jdu si koupit nějakej stylovej mafiánskej klobouk(5.11.2008)

28. 09. 2009 (259.); bratři Coenovi neumějí nudit(29.9.2009)

• sedm.1

S mím pohledem na filmy bratří Coenů je to skutečně rozmanité.Viděl jsem od nich výborné filmy(Zbytečná krutost,Fargo),velmi dobré filmy(Big Lebowski,Lupiči paní domácí),průměrné filmy(Tahle země není pro starý,Potíže s Arizonou,Bratříčku,kde jsi?),i vyloženě slabé filmy(Záskok,Nesnesitelná krutost,Muž,který nebyl).Millerovu křižovatku bych zařadil asi tak někam mezi snímky průměrné až slabé.Možná,že je to v tomto případě zapříčeněno i mím slabším zájmem o mafiánské filmy jako celek,ale tento jeden z jejich prvních počinů mě zkrátka oslovil velmi málo.Film má určitě svůj osobitý styl a atmosféru,dokonce se zde objeví i pár vydařených scén,celkově však je můj dojem podbarven spíše nevýraznou šedí.Celý snímek je poměrně nudný,nesmírně ukecaný(a navíc s dialogy neprosto nevybroušenými) a dokonce i herecky nevýrazný(snad krom Jona Polita).Pro milovníky gangsterek možná klenot,jinak však prostě jen gangsterka :).(3.11.2009)

Pričuchol som k rannej Coenovskej tvorbe a zisťujem že do filmového sveta vkročili so správnou nohou. Čo sa rozhodne nedá uprieť každému coenovskému filmu sú geniálne rozpracované postavy, nikto nedokáže tak geniálne napísať,obsadiť ale hlavne ukázať charaktery jednotlivých postáv ako bratia. Millerova križovatka nie je filmom ktorý by stál a padal na jednej udaloti či jednej postave,geniálne dialógy,špecifická coenovská mierne ironická zápletka,celý rad skvelých hereckých výkonov,nezabudnutelné hlášky a tak trochu rituálny ťah neistého konca, to všetko robí ich tvorbu neopakovatelnou a nezabudnutelnou. A navyše každý komu vadí coenovská nepriamočiarosť,inotaje,symbolické hlášky či zábery tak teraz si príde na svoje. Bratia vyložili karty na stôl a križovatku točili s umierneným a divácky dostupnejším prístupom. Ešte na záver jedna zaujímavosť,znova tu malo svoje miesto židovstvo či sny tak trochu dumám čo s tým majú coens brothers spoločné. Každopádne skvelý filmový zážitok.(5.4.2010)

Hodně komorní a ukecaný mafiánský film, v němž se divák může z počátku ztrácet (těch jmen je fakt hodně), ale když ho úvodní seznamovací čtvrthodinka neodradí, bude mu odměnou excelentní podívaná, která snese srovnání s tím nejlepším, co bylo o mafiánech natočeno. Hlavní hrdina není heroický klaďas, ale opravdu chytrý a zručný manipulátor a taky tak trochu svině, ale fandit mu divák prostě musí. Je v tom spousta různorodých, ale režisérsky bravurně zmáknutých momentů od těch vtipných, přes akční, až k těm velmi sugestivně depresivním (myslel jsem, že taky hodím šavli jako Tom). Jeden z posledních filmů, které jsem od bratří Coenů viděl a stydím se za to. Tohle je vážně filmová lahůdka.(16.9.2013)

Tak tomuhle říkám ryzí filmařina , Coenovci opět zabodovali a já si tenhle sníme ihned zamiloval.(16.10.2013)

Tento film mi pripomenul majstrovský kúsok Pre hrsť dolárov ( Za hrsť dolárov /Per un pugno di dollari / A Fistful of Dollars). Trochu sa naň doťahoval, ale na veľmajstra Sergia Leoneho spriahnutého s majstrom Morriconem...to rozhodne nemalo. Pre mňa jeden zo slabších Coenovských filmov, i keď...samozrejme, oproti iným bežným filmom od bežných mainstreamových režisérov :) niet čo dodať. Coenových trieda sa nezaprie.(28.3.2008)

Drama s drsným humorem a souboj o holou existenci Vše souvisí se vším. Zachycení dobové atmosféry autentické. Herci obstojní.(21.9.2009)

Mafiánska story v réžii bratov Coenovcov nedopadla vôbec zle.Film, ktorý je ruku v rukáve s klasickými gangsterkami 30.rokov podobnými ako sú napr. svojou stavbou:Neúplatní a.i.Menšie chybičky by sa dali nájsť v atmosfére, ktorá sa celý film nedržala s napätím a v hercoch, ktorý síce svoju úlohu zvládli,ale ich vyznenie bolo len na oko.V porovnaní s Marlonem Brandem alebo Al Pacinem bol Albert Finney resp.Gabriel Byrne len židovskými hochštaplermi.(27.9.2009)

Cisto priemerna gangsterka, ktora ma par trapnych a par skvelych momentov. Velkov vyhodov tohto filmu, je herecke obsadenie a velmi dobra rezia. Atmosfera prohibicie tridciatych rokov je skvele zachytena a divaka dokonale pohlti. Co sa mi vsak uplne nepozdalovalo je dost rozporuplny scenar. Niektore dialogy su dost mizerne a na zacitaku filmu su az k smiechu. Tak isto som sa prvych dvadcat minut v deji tazko orientoval. Neda sa vsak upriet bratom Coenovcom, ze vedia natocit aj dobovu gangsterku. Sice nie tak kvalitnu ako pan Scorsesse, ale aj tak celkom pozeratelnu.(2.12.2009)

Zvláštně pojatá gansterka, sice dost upovídaná a lehce utahaná, ale to mi zde vůbec nevadilo. Bavil jsem se. Gabriel Byrne alias Tom Reagan to rozehrál naprosto skvěle...(28.7.2011)

Vždycky když si vytipuju nějakej film od Coenů, nikdy nevím, zda shlédnu geniální dílo (Big Lebowski, Bratříčku kde jsi), či naopak totální sračku (Lupiči paní domácí, Nesnesitelná krutost), takže jsem k Miller's Crossing přistupoval obezřetně. Nejzásadnější dojem, kterej s celýho filmu mám, je fakt, že bří Coenové se urputně snažili natočit kultovní dílo a skoro každá scéna je udělaná tak přepečlivě, aby z toho divák žasnul a neustále pak z filmu citoval a vůbec uchcával. Něco jako Pulp Fiction. Kouká se na to docela pěkně, ale právě ta urputná snaha o kultovku mě to paradoxně kazila. A taky mi na těhle filmech kazí dojem motiv, podle kterýho mladej mafián šuká ženskou svýho šéfa a dostane se tak do průseru.(16.2.2012)

Krom prvních nudných 20-ti minut naprosto geniální gangsterka. Temná, zakouřená, navoněná vůní whiskey a špatnejch charakterů. Výborní herci, výborná zápletka a hutná, drsná atmosféra. Tak to má vypadat!(4.3.2012)