Millerova křižovatka

Miller's Crossing

Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

Gangsterka kde je všetko ako má byť - slušne napísaná hlavná postava, drsní talianski mafiáni a dokonca nechýba ani trocha humoru. No napodiv to spolu akosi nefungovalo. Nosná kostra príbehu bola až zúfalo nudná, nezáživná, bez štipky napätia alebo emotívnej gradácie. Nepomohlo ani rýchle kmitanie a striedanie postáv, takže po čase nastal mierny problém s orientáciou v ich komplikovaných vzťahoch. Priemer. 60/100(8.8.2019)

Další z řady skvělých filmů bratří Coenů. Vynikající příběh, skvělý scénář a hudba. Já mám jen jednu potíž, mě tyhle gangsterské filmy strašně iritují. Po deseti minutách nevím, jak se který gangster jmenuje, kdo je v které rodině, kdo je přítel a kdo nepřítel. V tomto mi ale Millerova křižovatka trochu vyšla vstříc, protože !pozor možný spoiler! hlavní "hrdina" Tomy hraje výhradně sám za sebe. Když už jsem u Tomyho, takové hovado-člověk se jen tak nevidí. Úžasně nemilosrdný, bezcitný hajzl a na druhou stranu báječný sympaťák, kterému jsem celou dobu fandila. Rozhodla jsem se dát 4*, ale je to spíše tak 4,5*.(2.10.2012)

Gangsterka ala Coen. Propracovaný, výborně napsaný a skvěle zahraný. Vynikající hudbou podpořený, ale dost dlouhý.(3.6.2013)

hodně ukecaná gangsterka,kde se víc mluví než střílí.Sázka hlavně na atmosféru,dialogy a výborné herce tady vyšla a ty dvě hodinky utečou jako voda.Pořád jsou Coenovky které mám radši,ale tohle je určitě nadprůměr jejich tvorby...80%(3.1.2018)

Jeden z prvních filmů bratří Coenů, kde už poměrně výrazně naznačili svůj talent a um. Základem je samozřejmě kvalitní scénář. Miller's Crossing je výborná konverzační gangsterka, která nepostrádá ani nadhled a vtip. Solidní 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)(18.5.2018)

• JohnSmith

Čekal jsem od bratrů Coenových něco jiného. Je to jen průměrná, možná lehce podprůměrná gangsterka se spoustou tlachání.(14.8.2018)

Takú akčnú gangsterku som ešte nevidel. Všetko sa tam zbehne naozaj rýchlo.(25.9.2009)

Zvláštní film...Snad po druhém shlédnutí nahlédnu aspoň trošku pod masku Toma Reagana a zjistím, jestli to měl všechno od začátku v plánu, nebo se jenom vhodně přizpůsoboval situaci a jednal podle úsloví: kam vítr, tam plášť.(1.1.2010)

Parádní gangsterka s fantastickým hudebním motivem a Byrnem v nejlepší roli v jaké jsem ho prozatím viděl. 9/10(2.2.2012)

Tohle byl rozhodopádně nejlepší "mafiánský" film, co jsem kdy viděla. I když .... daleko lepší to byla poslouchaná než podívaná. Mám celkem ráda filmy, které jsou vesměs postavené na dialozích a i když Coeni mi k srdci nepřirostli, tohle jsem zhltla jak malinu. Je mi líto, že jsem jejich filmy neviděla v opačném pořadí.(12.2.2013)

Pěkná přehlídka herců, a skvělý, typický Carter Burwell.Jinak docela nuda.(31.8.2013)

Možná je to chvílema trošku zamotaný se všema různejma jménama a přezdívkama, ale když má na to člověk náladu a dává pozor, je to výbornej kousek z doby prohibice. Parádně vykreslený charaktery, stylová atmosféra a všichni strašně chytrý. Kdo má rád Coenovic kluky si film z jejich raný tvorby určitě užije =)(18.12.2014)

Prozatím nejlepší věc od Coenů co jsem viděl, která z téměř tarantinovské nadsázky umně vybruslí z potenciálních sraček svou poetikou a ke konci i tím, že jednoduše přitvrdí. Na spoustě cool scén k zapamatování, který zde vyloženě tvrdí muziku, je vidět, že tihle bráchové to mají prostě v ruce, a čistě subjektivně jsem pojal podezření, že je to vůbec poprvé, co se jim film víc nebo míň nerozlil mezi prsty (scénkovité FARGO, upadající NO COUNTRY FOR OLD MEN). Ale možná je to zkreslený jednoznačně gradujícím závěrem - možná jen možná... A Gabriel Byrne se mě opravdu líbil. Jeho postava vskutku (ne)věděla, jak si (ne)nasrat do vlastních gatí.(17.12.2009)

Jedna z nejlépe natočených gangsterek, která se díky svému typicky Coenovskému přístupu může směle zařadit po bok klasickým kouskům od DePalmy, Coppoly a Leoneho. Gabriel Byrne je jako parchant hrající na všechny strany brilantní a Turturrova přišlápnutá krysa patří také k vrcholům tohoto filmu. Soundtrack tradičně skvělý, ostatní herci taktéž.. No a navrch jedna kultovní scéna s Thompsonem. Srdcovka!(28.1.2011)

Neoslovilo mě to, děj je hodně překombinovaný a odtažitý a celý film působí dojmem že to je velmi zvláštní gangsterka v režii mých neoblíbených Coenů. Najdou si pozitiva, třeba kvalitní přestřelky nebo pohlcující atmosféra a prostředí.(29.5.2012)

Bratři Coenovi mě nepřesvědčili ani tentokrát. A to i přesto, že v některých pasážích (scény v lese, klobouk) je Miller's Crossing vynikajícím filmem. Celkově to však vůbec nezapůsobilo. Dialogy mě spíše nudily, pomalejší tempo uspávalo a jednotlivé postavy bohužel nedokázaly zaujmout (musím se navíc přiznat, že jsem se místy ve vzájemných vztazích mezi nimi malinko ztrácel). A pak to má takový snímek těžké. Špatné to rozhodně není, ale daleko raději zkrátka sáhnu po jiných gangsterkách.(28.3.2015)

Hodne povedeny scenar, dobre obsazene postavy. Byrnovi neco malo chybi, ale zas ne moc, John Polito je naproti tomu dokonaly. Trochu navic mi prisly "chandlerovske" sceny Toma/Byrna s Vernou/Harden, kde je vsak Byrne naprosto uveritelny jsou sceny, kdy manipuluje ostatni a take, kdy dostava (pravidelne a casto) od ruznych particek do zubu. Radost sledovat, a to i na potreti...(29.11.2006)

Pro mě jeden z nejlepších filmů bratrů Coenových...(21.9.2008)

Gangsterské šachy.(22.9.2009)

Prohibice, organizovaný zločin, to je téma, které nemusím, tady bohužel ani v podání bratří Coenů a mého oblíbeného Gabriela Byrneho. Navíc se na filmu docela podepsal zub času, i když scénář asi není zlý. Věřím ale, že fanoušci žánru si na své přijdou, někdě v pozadí tuším kvalitu.(11.1.2011)

Coenovic velmi osobitým způsobem divné filmy miluju, proto je mi líto, že právě jejich gangsterka se mi do noty netrefila. Herci jsou samozřejmě zase perfektní, zase se hodně mluví zdánlivě o ničem a moc se toho nestane. Proto mám jejich filmy rád. Ale tomuhle mám pocit, že jsem nějak hůř rozuměl a nechápal všechny ty Tomovi pohnutky.(10.8.2012)