Millerova křižovatka

Miller's Crossing

Millerova križovatka

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1990, 110 min

I Coeni si proste povinne museli udelat gangsterku aby nebyli out. Miller's Crossing by se dala rozdelit na 2 casti, na tu kecaci a na tu kde se neco deje. Kecaci cast je neuveritelne klisovita, klasicka gangsterska nuda, kdy se mafiani bavi o tom koho zabit, kdo komu dluzi a podobny hovadiny. V techto fazich je Miller's Crossing total o nicem a bohuzel je to minimalne 50% filmu. Nastesti existuje i zminena happeningova cast, ktera je vyborna. Skvele Tommy Gun prestrelky, nadherne sceny v lese atd. Nakonec je to o neco lepsi nez prumer. Milovnici gangsterek, necht si pridaji 2 body, pripadne 1 hvezdicku, tohle review pise clovek, ktery povazuje Godfathera za relativne povedeny film a Goodfellas za total shit. 6/10(10.5.2008)

Organizovaný zločin v době prohibice kvete, ten má odkrouhnout tamtoho, ten je ale domluvenej na ochraně od jiné bandy, která prst na kohoutku dlouho neudrží. Stylová pocta literární drsné škole je jedním z nejbezvýchodnějších coenovských kousků. Trošku se motáme do vlastní zápletky, trošku plácáme o ničem, nicméně herecky a zejména řemeslně (opravdu výborné akční scény) je to moc fajn.(25.9.2016)

** Když jsem tenhle velmi velkoryse hodnocený snímek (81%) viděl před více jak 4 a půl lety prvně, těžce jsem se nudil a 3 hvězdičky jsem udělil naprosto bez rozmyšlení, čili žádná sláva. Dnes jsem si dal opáčko a v podstatě mé dojmy nejsou o moc valnější. Viděl jsem již mnoho gangsterek, ale tahle, byť měla pár velmi napínavých momentů, mi přišla až moc ukecaná a to si myslím, že byl hlavní kámen úrazu. Navíc jsem zaregistroval, že se dlouhou dobu (téměř do 60. minuty) nic pořádného nedělo. Takže další důvod, proč si mě toto drama z doby prohibice nezískalo. Charisma Gabriela Byrneho, zajímaví mafiánští bossové Jon Polito a Albert Finney a zuby neustále cenící John Turtorro - to vše mě ale nezaujalo natolik, že bych po druhém shlédnutí zvedl hodnocení o jednu hvězdičku. Bohužel, budu asi krutý, ale bratři Coenové nejsou moje krevní skupina - o tom jsem se BTW přesvědčil i v jiných jejich filmech. Takže Millerova křižovatka má u mě stále nálepku té nudnější gangsterky, kterou si už dobrovolně nejspíš nikdy nepustím. 68%(30.11.2013)

Osamělost půlnočního střelce aneb Gabriel Byrne s grácií proplouvající galimatyášem intrikujících mafiánů. Více konverzační a herecká než střelecká mafiánka je postavena především na Byrneově hereckém výkonu, dobrých vedlejších postavách (excelující John Turturro v roli židovského lišáka Bernieho Bernbauma), důsledné retro-výpravě a hudbě s jedním výrazným podkožním motivem. Millerova křižovatka mi pouze potvrdila, že z filmografie bří Coenů jsou pro mě skousnutelné pouze retro-výlety do dob dávno minulých (Záskok; Muž, který nebyl).(3.11.2006)

První Coeni, kteří mně dokázali relativně zaujmout. Dějově výtečně propletená a herecky slušně zahraná gangsterka, která se ubírá naprosto jiným směrem než klasicky lineární Scorsese a jemu podobní tvůrci, kteří zásobovali v této době mafiány filmový trh ve velmi pravidelných dávkách. V tomto případě si sice většinu pro sebe vezme geniální Gabriel Byrne, ale ani takový Albert Finney a jeho už zmiňovaný "terminátoří" kousek stojí za vidění. Nic převratného, nicméně v rámci žánru určitě nutnost.(27.9.2007)

• - Millerova křižovatka se může pyšnit tím, že obsahuje nejdelší palbu ze zbraně Thompson, která se kdy objevila v kinech. Palba trvá rovných 20 sekund a není ničím přerušena. (PanZahadnyCZ)

• - Ve filmu si zahrál i režisér a přítel bratrů Coenů Sam Raimi, a to zabijáka Snickeringa. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v New Orleans. (Terva)