Italský hřebec

(USA)

Erotický / Drama

USA, 1970, 71 min

Morton Lewis

... a kdyby se to trochu zkrátilo a sestříhalo, mohlo to být na pět. Ne, vážně: čtyři hvězdy jsem musela dát už proto, že jsem se výtečně bavila, ale také tak trochu proto, že jsou tady uživatelé místy nespravedliví; vsadím se, že viděli i horší věci. Já tedy rozhodně, a navíc se ty filmy ještě tváří jako super art, nebo jako psychologické sondy... Tento "film" má do erotického filmu stejně tak jako do pornofilmu daleko,ale to mi vůbec nevadí. (Bylo by vůbec těžké ho někam zařadit.) Tolik jsem se nasmála, že takovou míru bizarnosti prostě musím odměnit. Co scéna, to perla, jen, jak jsem už psala, mohly být kratší, ale to by zas nebylo tak absurdní, to by bylo jen debilní. Například Stallone, tvářící se ukrutně, a mlátící do nohou postele koženým páskem, nebo jiná scéna, kde se "pořeže", a jeho dívka mu pak olizuje ruku politou červeným primalexem, to jsou prostě mistrovské kusy. Trochu mě mrzí, že nijak nedovysvětlili tu scénu, kde Stud ukradne nějaké slečně taxík (ta se vzápětí obnaží, a co je snad ještě divnější, když ji Stallone předběhne, stojí oba na kraji chodníku, ale když od ní Stud odjíždí, stojí již uprostřed sněhové pláně...) a pak se mu to v myšlenkách vrací - špatné svědomí? Uhranula ho? Nicméně pak se již jen oddává orgiím a tančí nahý kolo kolo mlýnský s nějakým ušatým Irem, kterej předtím sežral banán, černoškou a dalšími nahatými návštěvníky "večírku", takže se už nedozvíme, zdali to mělo něco znamenat. Asi ne. Co mě potěšilo, byl Stud, když skákal přes ploty a lezl na prolézačce, a pak také doprovodná hudba filmu. Bez ní by to nebylo ono. Jo a třikrát hurá distributorovi za tak výstižný obsah :))(4.1.2015)

• Gore

Je docela blbost kritizovat bobry, když se jedná o začátek 70. let, tedy dobu, kdy bobra nosil opravdu každej a u nás se až na vyjímky uchoval minimálně do poloviny 90. let. Proto bobry bych tu neřešil jako každej druhej, ale je docela děs sledovat toporné herectví Stallonea, které se ani nedá nazývat herectvím. Je to trapnej film, ale zas bych ho tak moc neodsuzoval, jako experimentální kousek je to i koukatelný, až na to, že podruhý to vidět nemusím, ale měl jsem čest vidět mnohem mnohem horší kousky.(22.7.2010)

• Politik

Stallonův první film: http://www.freevideo.cz/vase-videa/silvestr-stallone-v-pornofilmu-573760.html a opravdová katastrofa, nechutné bobry, amatérsky sehrané porno. Největší odpad všech odpadů! Avšak to co Stallone dokázal pak si zaslouží obrovské ocenění a respekt.(27.8.2010)

• ktzc

Čekal jsem, že to bude otřesný, ale tohle předčilo všechna očekávání. Takže v krátkosti: bobr, bobr, bobr, běh na hřišti a skákání přes ploty, bobr, bobr, bobr, bobr, bobr... a na konci sešlost megabobrů, brrr. Kdo si nechcete zkazit mínění o Stallonem, tak se na to ani nekoukejte. P.S. Díky bohu, že už v dnešní době takovýto megabobři vyhynuli!(15.7.2009)

• kadles

Sylvestr běhající jako malé děcko v prolejzačkách, válející se ve sněhu, hopsající jako školák, který ví, že dostane lízátko. Následují scény, které mají být erotické, ale nefungují. Ani tanec dívky a detailní záběry na její podbřišek a ani závěrečná kreace 6 lidí ve vás požadovanou reakci nevyvolají. Když už se někdo honosí titulem hřebec, představuji si zcela někoho jiného než postavu, jenž hraje Stallone. V celém filmu zazní snad pouze 2 písničky a jejich variace. Celkově to vypadá spíš na nějaké domácí erotické video a kdyby tam nehrál Stallone tak mě tento snímek mine.(18.2.2010)

• - Stallone na otázku producentů, jestli by byl ochoten se svléknout, odpověděl: "Proč ne? Doma se svlékám každý večer, dokonce zadarmo." (McLushi)

• - Film se natáčel v New Yorku v USA. (rafix)

• - Film byl v roce 2010 vydražen v internetové aukci za 412 100 amerických dolarů. Kupující získal nejen originální 35mm negativ, ale i výhradní celosvětová distribuční práva k filmu. [Zdroj: spacecolab.org] (alonsanfan)