Rodinné filmy

• USA Home Made Movies
všechny plakáty

otík odpad!

Těžko říct, jestli tento film je opravdu to, co uváděla ČT (viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/10277551706-laurel-a-hardy/210382546930004-rodinne-filmy/). Pokud ano, jde o naprosto nudnou skoro půl hodinu, kde se většinu času zabírají děti, které si hrají nebo jí, dále chlápek, co vesluje, rodinka se psem a záběry pár dalších zvířat. Laurel a Hardy jsou jen na začátku v úvodním záběru a pak ke konci, kdy jí slavnostní oběd v přírodě s rodinou. Pak Laurel ještě rybaří. Posledních pár minut pak tvoří krátký film Tribute to a Star (Pocta hvězdě), což je rozhovor výrazně staršího Hardyho a Jacka Mangenieho o novém filmu L&H Atol K. ()

ostravak30

otíku, je to skutečně tak. Opravdu to ČT takto uváděla a jmenovalo se to: Laurel a Hardy: Rodinné filmy. Oni se tak skutečně mihnou. Ale otázkou je, zda to byl dokumentární film o rodinném zázemí těch dvou, nebo to slavná dvojice měla úmysl natočit. Ať tak či tak, jde o docela nudnou podívanou. Nic proti dětem, má dcera je také roztomilá, ale pozorovat dlouhé minuty cizí děti, kterak se cpou dortem a dělají blbiny, to nebylo nikterak zábavné. Zaujal mě spíš až rozhovor Pocta hvězdě. Co se týče kvalit, tam bych se pozastavil nad tím, proč se několikrát objevuje šedá nebo černá obrazovka na několik vteřin. A do rodinných filmů je vložen následně nejspíš zkrácený rozhovor s Oliverem Hardym. ()